Zootechnika- co potem?

to zdawaj realcje z kim masz zajęcia 🙂
a w czym masz problem? coś z usosa jeszcze pamietam :P
honey, najlepsze imprezy są właśnie w czwartki 😉 Przynajmniej w Toruniu.
w krk też czwartki są studenckie i są fajne imprezy 😀
To chyba ogólnopolska tendencja.
Sporo dziennych piątki ma wolne, sporo zaocznych zjawia się na mijescu już w czwartki... Ja lubię nawet połacić po mieście w nocy z czwartku na piątek.
Właśnie przeczytałam, że do wczoraj był pierwszy termin zapisów na języki... Nie wiem gdzie znaleźć zakładkę z zapisami na wf, czy właśnie język. Nie wiem też czy już powinnam to wszystko wiedzieć, czy dowiem się po inauguracji :>
Jestem na prewencji weterynaryjnej 🙂
Honey - zapisy na język były na usosie. Z wf-em nie wiem jak jest, bo ten semestr mam już zaliczony.
honey, raczej nie licz na instrukcję obsługi systemu USOS 😁
Nie wiem jak to jest na innych uczelniach, ale podejrzewam, że podobnie jak u mnie - to wiedza tajemna, którą albo pojmiesz sama (przy pomocy znajomych), albo nie 😉
Bischa   TAFC Polska :)
27 września 2011 12:41
Jak dobrze, że u nas na język sama uczelnia nas wpisywała 😎 Trzeba było tylko zrobić listę kto na jaki i zanieść do dziekanatu. Ja szczęśliwie język mam z głowy, chociaż całe 2,5 roku (język miałam przez 5 semestrów) babka powtarzała, że jak się nie będziemy uczyć, to nie zdamy egzaminu i semestrów i nie będziemy mogli się obronić, bo tyyyyyyyle studentów właśnie ma takie problemy. Ja semestry zaliczyłam z palcem w d*** na cztery czwórki i jedno 3,5, egzamin bez uczenia się na niego, bez ściągania i strzelania (z gramatyki test był) w pierwszym terminie na 3,5. Ale ja zdawałam niemiecki, gdzie nie ma miliona czasów jak w angielskim, z angielskim którego nie trawię po liceum bym na pewno sobie nie poradziła, dogadać jednak jestem się w stanie na ulicy, przez telefon, w rozmowie z anglojęzyzną osobą.
Jak jest u nas z wf-em nie mam pojęcia, na zaocznych czegoś takiego niestety nie ma.
Wiem, że były, tylko facet w dziekanacie wczoraj mi powiedział, że dzisiaj bez problemu się zapiszę, a termin jednak minął wczoraj(wczoraj też dostałam kod do usosa...)
honey, z tego co pamietam to wchodzisz w USOS dajesz "dla studnetów" potem "rejestracja" i dalej chyba cos takiego jak rejestruj na przedmioty, wyskakuje Ci lista i musisz znaleźć Zootechnika, hodowala zwierzat, stacjonarne, I stopnia, rok I semestr I (czy coś w ten desen), klikasz na to i tam Ci wyskakuje.
Ja na wf sie nie zapisywałem przez usos (musiałem stać w kolejce i walczyć o miejsce na jeździectwie hehe) bo usos wszedł jak byłem na 2 czy 3 roku chyba. Tylko na elekywy się przez niego zapisywałem.
Jak wejdziesz sobie w aktualności to masz tam informacje:
"Rejestracja na wybrane zajęcia z wychowania fizycznego odbywać się będzie w wyznaczonych terminach:
I TERMIN : 26.09.2011 - 2.10.2011 r.
II TERMIN: 7.10.2011 - 9.10.2011 r."
Dziękuje już to wygrzebałam. I tak idę jutro budować reputację w dziekanacie i się o wszystko dopytać :P
a ja muszę zrobić jeszcze jeden semestr wf-u i to koniecznie teraz :/ chyba się zapłaczę  😕
muszę zrobić prezentację na temat preparatów mlekozatępczych dla źrebią, wiecie może coś na ten temat?
Tercet, masz w zasadzie SOS czyli siarę i mleko. Są dostępne na rynku Pavo, Dolfos chyba. Poszukam, może mam u siebie coś o mleku holenderskim.

edit: Mam o mleku Sprayfo skład i dawkowanie. Podaj mail.
tylko, że mi chodzi bardziej o jakieś artykuły na ten temat 😉
Babka od genetyki mi dziś przeczytała, co napisałam na egzaminie z genetyki 😂
Chińszczyzna!
Nie to, że bzdury jakieś, ale nie mogłam się wysłowić i tak zagmatwałam, że sama siebie nie rozumiałam 😂 😵
o! genetyka to zaraz po anatomii mój pierwszoroczny ulubiony przedmiot 🙂
Potrzebuje dobrej książki z ukł.pokarmowego zwierząt. Dobrze, gdyby byly do tego jeszcze mięśnie 😉. Akajewskiego i Popeske mam. Co mogę jeszcze znaleźć?
Potrzebuje dobrej książki z ukł.pokarmowego zwierząt. Dobrze, gdyby byly do tego jeszcze mięśnie 😉. Akajewskiego i Popeske mam. Co mogę jeszcze znaleźć?


Splanchnologia zwierząt domowych - Chomiak, Flieger, Lewandowski
Anatomia zwierząt tom 2 - Krysiak, Świerzyński
to są dwie główne pozycje u nas.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
01 stycznia 2012 21:05
ogloszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
02 stycznia 2012 09:28
to nadal jest ogloszenie. popracuj nad forma.
Czy ktos z was studiuje zoot w Krakowie ? Czy ma studiach magisterskich jest specjalizacja z hodowli koni i jezdziectwa ? Bo nie moge tego doczetac na stronie UR. Help  :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
24 stycznia 2012 12:47
Ja może nie Kraków, ale dostałam link do specjalizacji na dziennych studiach mgr, na które wybieram się w przyszłym roku 😉
http://whibz.ur.krakow.pl/zasoby/4/ProgStud_Zoo_II_stop_spec.pdf
dokładnie tak jak wyżej w linku:
specjalności na II st. na stacjonarnych:
- Hodowla i użytkowanie zwierząt
- Bioinżynieria rozrodu zwierząt
- Żywienie i dietetyka zwierząt
na niestacjonarnych tylko jedna:
- Hodowla Zwierząt
info --> http://rekrutacja.ur.krakow.pl/oferta.html

Hodowla i użytkowanie koni jest nową specjalnością (nie pamietam od którego roku, 2008?) i nie wiem czy będą robić taką specjalalność na II st., bo mało ludzi chce sie wybierać na mgr z tego co wiem, i ogólnie ciężko nawet zapełnić studia inżynierskie. Zainteresowanie zootem spada, bo ciężko z pracą po tym kierunku.

Bischa, jednak się wybierasz? 🙂 moja koleżanka z roku jest na doktoracie z żywienia jak coś 😀
A czy w ogole na jakiejs uczelni (moze Lublin, Wroclaw?) jest hodowla koni na studiach magisterskich ? 🤔
EEee Angeel lepiej żeby nie była. Hodowanie koni jakąś wielką sztuką nie jest i ten papierek nie daje nic, ani możliwości pracy, ani możliwości zwiększania wiedzy... Tak samo jak na inż "Hodowla i użytkowanie koni"...
Bischa   TAFC Polska :)
24 stycznia 2012 21:56
michal, generalnie sie wybieram, takie są plany, a co z tego wyjdzie... Zależy mi na tym.
24-26 luty w Łodzi są Międzynarodowe Targi "Farma bydła, trzody chlewnej i drobiu", prof Kowalski o którym mi kiedyś pisałeś ma wykład wygłosić o żywieniu w oborze z robotem udojowym, ale oczywiście w piątek lub w sobotę, a ja będę tylko w niedzielę 🤦 Nie ma szans w sobotę-piątek pojechać, niestety to zjazd z metodami, a metod nie ma mowy, nie opuszczę.
Warunki od tego roku bezpłatne, więc przepychają ludzi. Miałam zostać tylko do inżyniera, teraz kiedy państwo mi zapłaci tylko za 10 sem nauki, to już raczej studiów nie zmienię. A sama nie wiem co o tym studiowaniu myśleć. Kierunek mega fajowy, ale potem nastąpi wielka niewiadoma.
A specjalność hodowla koni na inżynierskich jakoś nie jest przesadnie rozbieżna jeśli chodzi o przedmioty z moją ogólną hodowlą, więc raczej nie ma co się tam pchać.
pierwsze 3 sem zootu na wszystkich specjalnosciach są takie same, bo to przedmioty ogólne głównie 😉 potem sie różnicują
i fakt, kierunek fajowy 😀

Bischa, szkoda, Kowalski ma bardzo fajne wykłady 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
24 stycznia 2012 23:40
No wiem, mówiłeś właśnie, czytałam kilka jego artykułów szukając materiałów do pracy inż.
Od nas w niedzielę będzie coś o krzyżowaniu nawijał mój "ulubiony" prof od bydła Henryk Grodzki. W niedzielę w wykładach ogólnie marnota z tego co by mnie interesowało 🙁

http://test.melcom.pl/targi/pl/program/program-wykladow.html

Chyba jeszcze raz spróbuję do niego maila napisać, może tym razem odpisze 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się