Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Zajrzyj do "perfekcyjna pani domu" - jest kilka stron.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
13 czerwca 2011 14:50
ja polecam karchera, tzn ja mam w firmie sprzęt - myjki, odkurzacz przemysłowy i takie tam....
tylko ze ja mam w wersji hd czyli heavy duty , jest niezawodne, naprawdę

kupiłam ostatnio myjkę parową do podłog-taka do domu, ni e hd
i to jest bardzo fajne urządzenie, wreszcie dogryzłam podłogę z niedoczyszczeń po mopie...no i smugi nie zostają i bez detergentów
świetna do kafelek w łazience, ram okiennych 😀
Bischa   TAFC Polska :)
05 sierpnia 2011 10:06
A ja mam pytanie i prośbę o pomoc. Jak odratować białą tunikę (i czy w ogóle się da)- pojawiły się na niej dziwne niebieskie smugi, nie wiem od czego, nic niebieskiego nie wrzucałam do prali. Tunika jest moją ulubioną i nie chciałabym jej wyrzucać, a nie jest długo używana 😕 Czy w ogóle da się białe pranie odratować jakby się w praniu zapodziała farbująca rzecz? 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2011 17:01
Chlorem się da.
Miałam zafarbowaną na czerwono bluzkę, długo ubolewałam nad nią. Do basenów chlor sprzedają w sklepach typu Obi. Rozcieńczony wodą wybielił materiał, ale nie pozbawił jej nadruku.
Bischa   TAFC Polska :)
05 sierpnia 2011 19:09
I dodać poprostu do prania? O to i może dwie bluzki uda się odratować z nadrukiem, raz w praniu mi się zapodziały żółte gatki, farbujące i obie bluzki są pożółkłe.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2011 21:22
Wystarczy rozcieńczyć trochę chloru w wodzie i wypłukać lub zamoczyć na chwilę. Do prania bym nie dodawała ze względu na pralkę.
Bischa   TAFC Polska :)
05 sierpnia 2011 21:27
Nie pomyślałam, faktycznie tak jak z Vanishem 😁 A potem normalnie wyprać?
Stara baba jestem, a nie wiem jak takie rzeczy robić, ale do pralki nie mogłam się tykać nigdy, bo wszystko na pewno źle bym zrobiła- podejście mojej mamy 🤔wirek: No i teraz za starości się uczę 😡
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2011 21:45
A potem możesz normalnie wyprać 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 września 2011 12:31
Urządzenie do którego wkłada się chleb i po upieczeniu on wyskakuje to opiekacz czy toster?

Bo chce kupić nowy, ale nie wiem pod jaką dokładnie nazwą szukać :/
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
29 września 2011 12:43
Toster Jara, moje ulubione urządzonko w kuchni 🙂

http://www.agd.delonghi.pl/offer/show/pid/87 taki mam i sobie chwalę 🙂
Rożnie zwą - toster, to niby robi tosty (kanapki), a opiekacz jest ten wyskakujący. Ale odwrotnie może być tyle samo wyników 😁
Co sądzicie o takich malutkich piekarnikach, o coś tego typu:
http://allegro.pl/nowy-cyfrowy-piekarnik-parowy-25l-inox-i1856273975.html
niekoniecznie z funkcja gotowania na parze, choć to może być przydatne.. 😉

Używa ktoś czegoś takiego, czy to tylko zwykły łapacz kurzu i nie zastąpi piekarnika?
Pytam bo piekarnika używam rzadko i tylko do dań typu zapiekanka, rybka w folii, tarta, podgrzewanie już ugotowanych dań. Nie piekę ciast.
W nowym domu nie mam jeszcze żadnego piekarnika i zastanawiam się czy taki normalny, duży w zabudowie jest mi potrzebny..
Czyli nikt nie używa takiego piekarniczka? 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 października 2011 09:38
Z takim piekarnikiem, tylko nie parowym, ale zwyklym za jakies 25 euro z aldika przezylismy 7 lat!. Do zapiekanek, pizzy, wszystkich gotowych zamrozonych rzeczy typu lasagne sie sprawdzil. Pieklam w nim w okraglej blaszce ok. 26 cm srednicy serniki, babki i inne ciasta. Teraz mamy wreszcie normalny piekarnik ale malego sie nie pozbywam! On jest super szybko goracy, pieke w nim rano bulki takie do pieczenia. 12 min i sa gotowe, bez wczesniejszego grzania. Naprawde polecam!

Dokladnie taki:
a ja rozgladam sie za lodowka. szukam takiej nie zbyt duzej, z oddzielnym zamrazalnikiem, koniecznie inox. wpadly mi w oko jakies amici, siemens, jeszcze jakies, ale chyba mnie siemens najbardziej przekonuje. pralke mam elektrolux, i jestem zadowolona, ale nie widzialam lodowek.
jakby ktoś chciał kupować pralkę Samsung to szczerze odradzam, teściowa kupiła, ciągle się jakiś błąd wyświetla, pan z serwisu twierdzi ze to nie wada bo przecież kody błędów są opisane w instrukcji... pranie notorycznie źle wywirowane, pralka notorycznie ma problem z rozłożeniem prania do wirowania. Porażka
dziwne, ja mam Samsunga już czwarty rok, nie psuje się (tfu tfu!) poza elementami
normalnie zużywającymi się typu: turbina pompy odprowadzającej (36 zł - po gwarancji) czy łożyska (ok.50 zł)
dzielnie znosi też grzebactwo mojego syna  😵
może mam wyjątkowo szczęśliwy egzemplarz ?
chcę kupić używaną pralkę, mam wspaniały budżet 300zł. Jakieś rady czego szukać i na co zwracać uwagę?
Gillian, szukaj u wystawkowych handlarzy wlasnie siemensa- nie do zabicia sa te pralki, mialam 😀
lodowka, ktora mi odpowiada, to jednak elektrolux. fajna, nie za duza, ladna. nie moge sie doczekac 😀
koenicke, ale na twojej pewnie nie ma napisu "made in Poland";]
Serwisant twierdził że są teraz robione we Wronkach i to jest przyczyna;] Pralka jest przeładowana elektroniką i to też niestety nie jest dobrze

A stary Siemens był mega, prał bez łaski zimowe derki;] Szkoda tylko że padł w nim moduł, a nowy kosztuje 600 zł.... więc naprawa nie wchodziła w grę
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
18 października 2011 13:38
Mój samsung ma tylko jedną wadę. Mam go 5 lat i od 5 lat mimo poziomowania, cudowania tańcuje (źle rozkłada pranie do wirowania). Poza tym jest ok. Jednak jak przyjdzie na niego pora to już nie kupię pralki 4,5 kg. Szukam minimum 8-10 kg. Kiedyś firma MIele miała takie, dedykowane dla stajni właśnie. Cudne to było. (link nawet kiedyś wstawiałam do tego wątku).
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 października 2011 16:45
ja mam teraz nowa pralke AEG, na 7 kg. juz nigdy wiecej mniejszej 😉 a wiruje bardzo spokojnie, mimo 1400 obrotow nic nie spadnie.

jak stare to bym wlascie szukala siemens, bosch, aeg.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 listopada 2011 12:21
chciałabym zasięgnąć opinii  co do sprzętu AGD, który zamierzam kupić. Proszę oczywiście o opinie tak użytkowników jak i "fachowców" z tej branży.
wybór padł na:
Piekarnik Elektrolux EOB 64201x
Okap  TEKA DH-90
Płyta indukcyjna Teka IR 642
Kuchenke mikrofalową Beko MWB 3010 EX
Zmywarka Bosch SGI 45N45EU
Mam pytanie- może ktoś jest w tym biegły?
Piec gazowy dwuobiegowy. I nagrzewnica (czy coś) mu się zakamieniła.
Pan ma przyjść i kwasem płukać. A mnie się wydaje, że lepiej wymienić na nową.
Piec ma 8 lat i za chwilę części nie będzie do niego.
Dobrze myślę? Męczyć pana?
Zadzwoniłam do małża, bo siedzi w takiej firmie, ale zadał szereg pytań  🙄
Jaki to piec itp, itd i że najlepiej zadzwonić do serwisanta.
Piec Vailant wiszący. Pan jest właśnie z serwisu i chce wykwasić.
A ja z pracy wiem, że takie sztukowania są na krótko.
Podziękuj małżowi i spytaj co lepiej, jeśli możesz.
Piec nie dogrzewa wody i coś tam ma zakamienione. Podgrzewnica/nagrzewnica?
p.s
hi!hi! forum znalazłam:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic100557.html
pewnie "zawur" się posuł.  😂
Powiedział, że najlepiej wymienić cały piec  😁
Albo, żeby zaufać serwisantowi.
Powiedział, że najlepiej wymienić cały piec  😁
Albo, żeby zaufać serwisantowi.

Bardzo śmieszne. Dam ogłoszenie: zamienię konia na piec.
Ale rozumiem ideę. Nie wtrącać się nie wymądrzać.
Pan miał być dziś rano .Może poród albo kolka mu wypadła?  😉
Kolka na pewno, toć już trawa oszroniona przecież jest.
Gillian   four letter word
16 listopada 2011 15:17
Tania, u mojej mamy jest ten cudowny piec. Mogę Ci napisać całą książkę o naprawach, serwisantach, konserwacjach itd ale przejdę od razu do wniosków końcowych. Piec działa wedle swoich humorów, więc albo ciepło jest albo nie ma i nikt na to nic poradzić nie może. Dwukrotnie piec był wymieniany (kooooszty kooooszty...) i nic to nie dało. Panowie serwisanci jeden z drugim i trzecim i czwartym rozkładają ręce 🙂  tak a propos Vaillanta 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się