strzyżenie / golenie koni

escada to cudowna wiadomość 🙂 tym wąskim dłuuuugo schodzi. Muszę nabyć niebawem. Tą maszynką mój koń był golony jakieś 4-5 lat temu po raz pierwszy w życiu. A do zakupu skusiła mnie cena. Naprawdę maszynka daje radę·
Czy jak kupuje w sewingu albo pasi-koniku heinigera delta 3, to brutto cena 1500, to znaczy ze cos jeszcze oprocz tego place? Bo w stajni prawie 1700 kosztowala.
Brutto to juz z vatem więc tyle placisz:-) plus przesylka
o dzieki, to dobrze)
Mam aktualnie dylemat. Czy golić konia który jest na etapie rehabilitacji? Do połowy grudnia tylko stęp. Wkurza mnie futro niemiłośiernie, ale boję się że mi koń może zamarznąć jak go ogolę. Nawet jak będę spacerować  na hali, to przecież chyba sam polar nie starczy....

xxagaxx, do grudnia to chyba -15 nie przywali, a na stęp na hali można założyć wełnę lub dwa polary. O ile masz potrzebę 🙂
Ja swojego rehabilitujacego chyba bede golic, jak kupie maszynke, albo ogarne kogos w koncu.
W dralon i heja sie stepowac, na cos chociaz te ladne szmatki sie nadadza w koncu. Na padok tez szlaban na dlugo, stajnia ciepla. A ty chyba masz troche roboty jeszcze oprocz doczyszczania mamuciego futra.
xxagaxx zamarznąć nie zamarznie 😉 Jakiś w miarę ciepły ten listopad na pomorzu, zresztą. Mnie też zawsze kłaki denerwują i goliłabym wszystko co się da 😁
Generalnie z tego co zdążyłam zauważyć golenie zazwyczaj pomaga niż szkodzi, niezależnie od przeznaczenia konia więc czemu by nie ciąć skoro za dwa tyg. i tak ma wrócić do pracy  😉
Burza potrzebę to ja mam wielką, bo futro u konia przyprawia mnie o nerwicę. Tyle że teraz, niegolony stoi w 170gr derce. Więc on raczej ciepłolubny jest.

joakul Arimona może ogolić ale nie po całości?? Gdzieś chyba w tym wątku ktoś wklejał jak można konia ogolić (wzory ) idę szukać.
xxagaxx, ale co za różnica czy teraz stoi w 200 czy w drelichu 🙂 ogolisz, założysz 300 a potem 400, stęp to już ruch, wełna bądź dralon na pewno wystarczą 🙂
Burza no niby masz rację... Martwiłam sie tylko czy skoro on taki zmarźlak jest, czy podczas stępa nie będzie chłodny. Polarów mam od groma, nawet z kapturem 😉

Myślałam żeby tak ogolić: http://i19.photobucket.com/albums/b200/Lotna/Feb08028.jpg  czy już lepiej po całości??
xxagaxx, jest to pomysł, ale jak już zaczniesz kłus/galop to bym ogoliła do zera żeby się pod tym nie zapacał.
xxagaxx, no to bedziesz miala tylko o polowe klakow mniej do czyszczenia. 🙂 
No dobra to ogolę całego 😉 dzięki  :kwiatek:
jak ogolę teraz konia tak mniej więcej jak xxagaxx wstawiła w linku to wystarczy mu ortalion z polarem na obecną chwilę?
O, Edi idzie pod maszynke !! Co mu wygolisz w tym roku ??
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 listopada 2011 13:23
Jakimi ostrzami golicie-na jaką długość?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 listopada 2011 14:02
standard u mnie to 2,4 mm
wojenka, ja mam 2,8mm stajnia bez hali, pół dnia na padoku
jeszcze jest taka wersja, z jednym ostrzem
http://germapol.istore.pl/pl,product,1311036,05,oster,nr,10,cryogen,x,ostrze,1,6,mm.html
:kwiatek: :kwiatek:

a jak to jest z nakładkami dystansowymi? sprawdzają się u koni? 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 listopada 2011 14:44
No ja właśnie też bez hali, padok do oporu i zastanawiam się na jaką długość ciachnąć.
to ja się pochwale moimi "dziełami sztuki " 🙂

wow, dwa pierwsze super!
pestka2012 -  genialne 🙂
pestka2012 dosłownie dzieło sztuki,gratuluje  :kwiatek:

A ja mojemu folblucikowi po raz pierwszy wygoliłam koronę na zadzie, wolałabym coś bardziej ambitnego,niestety wszystko co naszło mnie na myśl wykraczało po za moje zdolności manualne  😡 Ale i tak muszę stwierdzić,że jego zadek wygląda super!  💘 😅 👀
w jakich derkach stoją teraz Wasze ogolone?
Wypelnienie 500🙂 moja teoria jest taka ze konia trzeba grzac:p nie ma wtedy np problemow z pleckami🙂 a jak temp spadaja na minusy to ubieram pod kolderki z ikei hihi🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 listopada 2011 08:37
500? Jakieś szaleństwo, dla konia przegrzewanie jest dużo gorsze zdrowotnie niż zmarznięcie. Mój stoi w Tattiniaku, któy 5 zim temu miał 330g, teraz tak na oko ma ok 100.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 listopada 2011 08:52
teraz jest ciepło, ale jak będzie -20 to co mu dasz? 2x 500 ❓ ❗ 😲 😲
hahaha, ale ludzie maja pomysly.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się