Olsztyńscy voltowicze

W Equi-poincie mają różne pasze. Nutri Horse, Hartog, Besterly, Pavo, Marstall i Sukces.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 listopada 2011 18:58
Mam pytanie. Bedzie ktos u Robsona w weekend robic fotki? 😉
a co myślicie o paszach St. Hippolyt - czy interesowała by taka pasza Olsztyniaków gdyby dostawy były min raz - dwa razy w miesiącu
http://www.hippolyt.pl/informacyjna-9.html
Wiem, że to nie ogłoszenia, ale mam boks dla konia za połowę pensjonatu w zamian za możliwość poprowadzenia kilku jazd w tyg. na nim 😉 Może ktoś będzie chętny. Pozdrawiam  😉
są już listy zgłoszonych na zawody w ten weekend w Dąbrówce u Robsonów?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 listopada 2011 07:42
Equi Point polecam, super kontakt, w obrębie Ols dowożą nieodpłatnie. pasze takich firm, jak pisze megi 007. Musiałam konia przestawić z Eggersmanna na Besterly, ale nie narzekamy, zamawiam też karmę dla psa.
Jest taki sklep w Olsztynie i ja nic nie wiem?? O matko 🙂

Panterka, Hippolyt to bardzo, bardzo dobre pasze a teraz mają taką propozycję "dla Polaków". Ciekaiwe wyglądająca pasza i cenowo też znośna. Myślę, że może być sporo osób zainteresowanych tym bardziej, że ta marka w naszym regionie trudno dostępna jest.

Ja kupuje pasze w Atosie ze względu na atrakcyjność cen i bezpłatną przesyłkę ale jakbym miała blisko Hyppolyta to kto wie, kto wie 🙂
szczególnie dużo dobrego słyszałam właśnie o tej paszy o której mówisz  Hippovet Krauter Musli
No własnie nie mają. Dlatego napisałam, że u nas SH jest trudno dostępny jesli ktoś nie chce kupować dużych ilości a nie lubi płacić dużo za przesyłkę 🙂 czyli dla mnie 🙂

Ja w Atosie kupowałam głównie Spillersa, bo to też doskonała firma (a Atos ma super ceny), i teraz Dodsona wzięłam. Ja głównie zawsze wybiaram paszę pod kątem zawartości cukrów, stąd Spilelrs, Dodson i ew. Marstala VITO. Widzę, że VITO mozna dostać w tym nowym olsztyńskim sklepie co mnie dość uszczęśliwia 🙂 W którymś momencie Hippolyt zrobił sie dla mnie za drogi, podnieśli ceny no i klops. Ale ta nowa "polska" pasza jest ciekawa bardzo jesli chodzi o skład no i cene ma fajną jesli wierzyc stronie - 72 zł.
są już listy zgłoszonych na zawody w ten weekend w Dąbrówce u Robsonów?

podbijam; coś ktoś wie o dzisiejszych zawodach? ktoś uczestniczy? robi zdjęcia?
Co tak cicho w wątku? 😉 ja co prawda nie z Olsztyna, ale jego sprawy końskie bliskie mi są i zawsze z ciekawością czytam wpisy.
W sumie powinno pójść do ogłoszeń, ale jako że to wątek o olsztyniakach pozwolę sobie napisać tu:

Szukam pensjonatu w okolicach Olsztyna (odległość w tym wypadku nie jest aż tak istotna), dla mojego konia. Jak pewnie większość wie jest to koń specyficzny 😁. Wymaga zachowania ostrożności ponieważ ma pewne problemy natury psychicznej. Jak ktoś byłby zainteresowany, albo zna miejsce, w którym mogłabym się z Nim zatrzymać, bardzo proszę o wiadomość, opiszę dokładnie o co chodzi na pw🙂
w Robsonowie duuuużo koni - w L przykładowo jechałam 75 i po mnie było jeszcze kilka osób, wyjechałam po 16 to nie było jeszcze połowy P.    robił ktoś fotki?
A w grudniu są odznaki u Robsonów ???  🤣 A jeśli tak to może ktoś wie kiedy ? Bo bym zdała brązową ale teraz 27.11 nie zdążę się przygotować  🙁
Prawdopodobnie przeniose sie na Mazury-okolice Szczytna. Czy mozecie mi napisac gdzie znajde kogos do przygotowania konia dla osoby niepelnosprawnej? ( ma 2,5 roku( tzn kon))Czy sa tam osrodki hippoterapii?Do jakiego kowala (dobrego!) sie zglosic? Ile kosztuje siano? Z gory dziekuje za odpowiedzi :kwiatek:
a nie wiecie, kto ma dwukonną plastikowa przyczepe do pożyczenia "na pilnie"?


i wiem, gdzie jest jedno miejsce wolne w pensjonacie z halą i padokami, ale 40 km od Olsztyna😉
w grudniu nie będzie odznak, chyba że zbiorę min 10 chętnych, ale śmiem wątpić czy się uda.
pod Szczytnem nie ma ośrodków hipoterapii - prowadzę stajnie przed szczytnem i ogólnie jeżeli któryś z moich koni zgubi podkowe to musze czekać na mojego kowala kilka dni jak będzie przy okazji jechać w te okolice - na miejscu nikogo nie ma niestety :/  co do przygotowania tak młodego konia do hipoterapii to przydałby się jakiś specjalista - szczerze powiedziawszy to nie słyszałam żeby ktoś u nas w war-maz ktoś zajmował się tym...ktoś coś wie??? 🙂😉)
pod Szczytnem nie ma ośrodków hipoterapii - prowadzę stajnie przed szczytnem i ogólnie jeżeli któryś z moich koni zgubi podkowe to musze czekać na mojego kowala kilka dni jak będzie przy okazji jechać w te okolice - na miejscu nikogo nie ma niestety :/  co do przygotowania tak młodego konia do hipoterapii to przydałby się jakiś specjalista - szczerze powiedziawszy to nie słyszałam żeby ktoś u nas w war-maz ktoś zajmował się tym...ktoś coś wie??? 🙂😉)
[/quote]
Jeśli chodzi o kowali to w samym Olsztynie mieszka trzech:  Zygmunt Rudnicki, Marek Chodkowski, Piotr Wędziarz; kontakt z nimi jest dostępny na różnych portalach, ew. na pw.
Oprócz tego jest 3 kowali z okolic Dobrego Miasta - Jarek (nie znam nazwiska) i bodajże Stasiewicz (przepraszam jeśli przekręcam nazwisko).
Wiem, że Wędziarz jeździ po całej Polsce, Chodkowski jeździ nawet do 1 konia czy 1 podkowy (trzeba tylko uzgodnić termin lub ponieść koszt dojazdu), Rudnicki też rzadko odmawia.
Są też inni dojeżdżający - wystarczy popytać. Więc chyba nie tak źle z tymi kowalami nawet dla Szczytna?
A o hipoterapii wiem, że jest prowadzona w Kurkach u Romanowskich, chyba w szpitalu w Ameryce i w Wojnowie (okolice Rucianego).
Układaniem koni tak w ogóle też zajmuje się parę osób, czt podjęliby się do hipoterapii - nie wiem, trzeba by się zorientować.
pod Szczytnem nie ma ośrodków hipoterapii - prowadzę stajnie przed szczytnem i ogólnie jeżeli któryś z moich koni zgubi podkowe to musze czekać na mojego kowala kilka dni jak będzie przy okazji jechać w te okolice - na miejscu nikogo nie ma niestety :/  co do przygotowania tak młodego konia do hipoterapii to przydałby się jakiś specjalista - szczerze powiedziawszy to nie słyszałam żeby ktoś u nas w war-maz ktoś zajmował się tym...ktoś coś wie??? 🙂😉)


Jeśli chodzi o kowali to w samym Olsztynie mieszka trzech:  Zygmunt Rudnicki, Marek Chodkowski, Piotr Wędziarz; kontakt z nimi jest dostępny na różnych portalach, ew. na pw.
Oprócz tego jest 3 kowali z okolic Dobrego Miasta - Jarek (nie znam nazwiska) i bodajże Stasiewicz (przepraszam jeśli przekręcam nazwisko).
Wiem, że Wędziarz jeździ po całej Polsce, Chodkowski jeździ nawet do 1 konia czy 1 podkowy (trzeba tylko uzgodnić termin lub ponieść koszt dojazdu), Rudnicki też rzadko odmawia.
Są też inni dojeżdżający - wystarczy popytać. Więc chyba nie tak źle z tymi kowalami nawet dla Szczytna?
A o hipoterapii wiem, że jest prowadzona w Kurkach u Romanowskich, chyba w szpitalu w Ameryce i w Wojnowie (okolice Rucianego).
Układaniem koni tak w ogóle też zajmuje się parę osób, czt podjęliby się do hipoterapii - nie wiem, trzeba by się zorientować.
[/quote]
Przepraszam za powtórkę - musiałam coś za mocno ponaciskać  🙇
Hej,
czy jest na forum ktoś z okolic olsztynka, kto amatorsko jeździ konno, posiada własnego konia?
Dziekuje za odpowiedzi,jak juz bede wiedziala na 100%,ze bede tam mieszkala,to wtedy zainteresuje sie szczegolami.
jova - ale o co Ci chodzi?
wiem ze w olsztynie mamy kowala itd i ze jest ich dsporo - rudnicki moj dobry znajomy i miedzy innymi mi odmowil bo nie oplaca sie nikomu jechac od 1 konia 50km za olsztyn 😉  do mnie przyjezdza maciek szewczyk - jestem zadowolona ale wiadomo ze jak kon zgubi podkowe to musze czekac kilka dni az ktos bedzie jechal w te okolice - nikt speclnie nie chche jezdzic do 1 konia bo czasu nikt nie ma ...
**alleXandra** są już do przeczytania wyniki z Dąbrówki? gdzie?
wiadomo ze jak kon zgubi podkowe to musze czekac kilka dni az ktos bedzie jechal w te okolice - nikt speclnie nie chche jezdzic do 1 konia bo czasu nikt nie ma ...


Wędziarz jeździ po całej Polsce, Chodkowski jeździ nawet do 1 konia czy 1 podkowy (trzeba tylko uzgodnić termin lub ponieść koszt dojazdu),

Ci przyjadą specjalnie nawet do 1 podkowy - tylko policzą za dojazd i musi być ta wolna chwila. Więc nie pisz, że nikt NIE CHCE - trzeba zadzwonić konkretnie mówiąc w czym rzec, np. koń zgubił podkowę, czy może pan przyjechać, kiedy i ile by to kosztowało. I wtedy godzisz się na cenę i termin lub nie; bez opłaty za dojazd do 1 podkowy to nawet ze Szczytna kompletnie by sie nie opłacało - więcej wydałby na paliwo, nie mówiąc o zużytym czasie.
[quote author=panterka-23 link=topic=216.msg1194080#msg1194080 date=1321815485]
jova - ale o co Ci chodzi?
[/quote]

Szukam towarzysza do jazdy w teren 🙂 a poza tym szukam kogoś kto zajął by się trochę moim rumakiem, bo ja niestety mało czasu mam dla niego 🙁
no wlasnie ariadna ze nie raz mialam taka sytuacje i musialam czekac okolo tygodnia na kogos - mowie o tym ze W OKOLICACH szczytna nie ma kowala ktory by to zrobil. na zasadzie kon zgubil podkowe i na drugi dzien ktos ci do niego przyjedzie. a kon chodzacy bez podkowy tydzien to duzo - bo odpada z uzytykowania totalnie i treningu. a tak to owszem - maciek sz. jest z kwidzynia i tez zawsze przyjedzie i podbije ale nie z dnia na dzien. wiem ze keidys byl tam jakis kowal ale teraz bawi sie tylko w werkowanie i tez nie chcial przyjechac bo czasu nie mial. zawsze kazdy mowi ze moze wpasc przy okazji jak bedzie w poblizu. dla mnie jak ktos pyta o kowala z okolic szczytna to nie olsztyn - bo to 50km a praktycznie kazdy kowal ma tak terminy pozajmowane ze nikt nie ma czasu jechac 50km specjalnie z olsztyna zeby podbic 1 podkowe i zarobic na tym na czysto 30zl - bo nikomu sie nie chce.
Napiasał to co powyżej, bo byłam nieraz świadkiem rozmowy kowala z klientami, z których najlepsza była pani  domagająca się żeby przyjechał do jej 1 konia ale nie liczac za dojazd. Dzieliła ich odległość 180 km, o czym została poinformowana - wg niej cóż to jest; kowal tłumaczył jej, że koszt dojazdu (tylko za paliwo) przewyższyłby opłatę za werkowanie (brał 50 zł),  ze gdyby sama miała z 10 koni lub zebrała choć 10 z okolicy, to za dojazd mogłby nie liczyć lub rozłożyć koszt na kilka osób. Obraziła sie i powiedziała coś na temat wykorzystywania sytuacji. Pewnie, ze kazdy chce jak najtaniej, ale są pewne granice  :kwiatek:, prawda?
Ja ponowię moje pytanie o rymarza. :kwiatek: Chyba, że przeoczyłam odpowiedź... 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się