Stanówka

Mazia   wolność przede wszystkim
18 lutego 2011 14:08
titina uwierz mi że jest o czym myśleć, BB jest najlepszym miejscem pod każdym względem (może z wyjatkiem lokalizacji) i wszyscy robią wszystko żeby trening odbył się właśnie tam, jednak niestety na niektóre decyzje PZHK nie ma wpływu...
Mazia
Jesteś pewna czy najlepsze ? Od jakiegoś czasu to równia pochyła...
MaziaNajlepszym! 🤣, gratulacje.Znam takich hodowców, którzy jak mają oddać konia do BB to wolą w cale
Biały Bór, to super miejsce, na zawody WKKW, jak ktoś był ,to chce wracać, świetne miejsce na treningi, bo związane z doskonałym szkoleniowcem jakim jest B.Jarecki, ale ZT, no wybacz, chyba nie wiesz co mówisz.

Wiem ,że niektórzy hodowcy  liczą po cichu, że w tym roku ZT ,będzie w Bogusławicach, i życzę im tego, o ile wcześniej Bogusławic nie sprzedadzą.
Jak macie problem z ZT, to nie róbcie go w cale, będzie to na pewno z korzyścią dla koni, i zdrowia hodowców. 🤣
Francuzi robią spęd na dwa dni, i maja najlepsze konie skokowe na Świecie, to czemu nie skorzystać z tego modelu?
Bo co ,ktoś nie zarobi? Obyście mieli za parę lat na kim zarabiać  🙁
Mazia   wolność przede wszystkim
18 lutego 2011 14:29
Infrastruktura stara i pozostawia wiele do życzenia, ale ZT to głównie ludzie, kierownik i jeźdźcy...
Mazia, nie ośmieszaj się. 🤣
Mazia
Popieram titinę, nie chce nikogo oczerniać, ale konia do BB w życiu bym nie zawiozła...
Miałam wątpliwą przyjemnośc pracować z ogierem po zakładzie w BB (którego osobiście jeździłam równieź tuż przed zakładem) i niestety odrabiania konia było na około rok czasu. Więc popieram zdanie poprzedniczek co do jakości tego ZT.
Podpisuję się pod wypowiedzią repki, mam dokładnie taką samą sytuacje.
Miałam "przyjemnosc" w tamtym roku zajmowac sie dwoma konmi po ZT w BB. I popieram zdanie repki. Jeden mial porozrywane kaciki pyska, miesiac sie goiło.  Chodzily tragicznie, pol roku odrabiania.
A teraz w ramach poprawy jeszcze nam mają zrobić zakłady dla kobył!

Paranoja jakaś.
A co do koni po zakładzie (tak w ogóle) to ja sie też podpisuję. Też miałam "przyjemność" odrabiać.
Uwaga uwaga, jest wykaz  😅
http://www.pzhk.pl/art.php?id=rejestr.htm
😁
Wooow jaki fajny ! Wreszcie jakieś liczby, super 🙂
Rano patrzyłam jeszcze nie było 👀
A tu proszę taka niespodzianka na wieczór 🙂
Witam wszystkich,
poszukuję ogiera dla tej klaczy: http://www.allbreedpedigree.com/alaska+ii3 najlepiej w małopolsce, albo jakoś nie bardzo daleko, źrebak nie musi być jakiś wybitny, sportowy, czy coś, ma być ładny i o przyjaznym charakterze. Co byście doradzili? Po tej klaczy i arabie wyszedł fajny na wygląd źrebak, ale nie wiem nic o charakterze, nie wiem, czy to dobry pomysł...
eeeee... jakaś lipa z tą bazą 😉
Qulester po weryfikacji ma 81 PB a w bazie PZHK nadal 80 😉

Edit: a tak przy okazji, zniknął ogier Efez - został sprzedany? (stał w Bogusławicach) czy po prostu wycofany z hodowli?
Megane powinnaś się cieszyć, że wogóle coś jest.  A Ty chcesz żeby jeszcze było aktualne????
Za dużo na raz nie można wymagać...
nie no, cieszę się, cieszę 😀
I baza troche rozbudowana, ilość potomstwa wpisanego do ksiąg np. bardzo mi się podoba 🙂
Jest baaaardzo ok 🙂 jeszcze jakby była aktualna, to byłabym bardzo szczęśliwa 😉
(akurat Qulestera mam na oku, dlatego na jego przykładzie doszukałam się błędu, ciekawe ile jeszcze takich kwiatków w bazie jest, ale i tak jestem zachwycona 😀)
Ktoś się tu kiedyś pytał o Harwesta KWPN
Dokładnie to tego:
http://www.bazakoni.pl/horse_5541.html
Jeśli kogoś interesuję to na PW mogę podać gdzie przebywa.
Jeśli kogoś interesuję to na PW mogę podać gdzie przebywa.


To chyba nie tajemnica ? Miejsca pobytu ogierów są zamieszczone w ogólnodostępnym rejestrze ogierów, wydawanym przez PZHK 😉
Armara proszę bardzo, mogę podać tutaj na forum, dla mnie żadna różnica.
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Witam, mam dylemat i nie wiem jakim ogierem pokryć klacz, proszę o jakieś rady 😉
klacz z jeden strony po Grafie Quidamie z drugiej po Lando hol, wyglądem przypomina raczej małopolaka, ma 1,6 m, jest bardzo drobna, zdecydowanie do przodu, świetnie skacze, ma dobrą technikę i potęge i nie chciałabym tego zmarnować.

Poszukuję ogiera wyższego od niej(ponieważ mam 175cm 😉) z ładnym okrągłym, miękkim galopem, dobrze zbudowany, po którym źrebaki mają dobry charakter! Musi być skoczny, ponieważ kobyła również świetnie skacze. Nie wiem czy jest gdzieś taki ogier, ale może ktoś zna takiego  :kwiatek:
szukam ogiera dla mojej klaczy sp (1.66cm)z wojewodztwa pomorskiego , zna ktos jakies strony z stanówkami
Ogłoszenia:
http://www.bazakoni.pl/anonse,category-1.html
http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=ogiery_szukaj

Rejestr ogierów uznanych znajdziesz tutaj. W ostatniej kolumnie uwzględnione jest województwo.

[s]  🏇 Christ vs. Benetton Dream - chetnie poznam Wasze opinie, plusy i minusy tych panow  🙂

edit: jezeli to pytanie wstawilam w nieodpowiednim watku to prosze o przekierowanie, bo nie wiem czy tu jest ok czy lepiej do watku o reproduktorach.. chociaz do obydwoch tematycznie pasuje.. [/s] nieaktualne.

Ale poszukuje jeszcze informacji o ogierze  Pro Savage.  Znalazlam kilka zdjec jego potomstwa, konie rozne, w zaleznosci oczywiscie jakie matki... Chetnie ogladnelabym i jego i potomstwo w ruchu, jednak wujek google nic wypluc nie chce, ktos moze zna jakies filmiki?  👀 slyszalam, ze PS przekazuje dobry charakter, dobra "glowe". Mamy na forum osoby znajace sie bardziej w temacie tego ogiera? 😉
MaziaNajlepszym! 🤣, gratulacje.Znam takich hodowców, którzy jak mają oddać konia do BB to wolą w cale
Biały Bór, to super miejsce, na zawody WKKW, jak ktoś był ,to chce wracać, świetne miejsce na treningi, bo związane z doskonałym szkoleniowcem jakim jest B.Jarecki, ale ZT, no wybacz, chyba nie wiesz co mówisz.


Taaa, właściciel przyjeżdża po klacz.  Skoki ocena dobra, pod jeźdźcem też. Przednia noga jak balon, NIKT nie wie dlaczego! Klacz kuleje. W drodze "przesłuchań" okazało się, że od 2 tyg, ponoć dostała kopa, ale uznali, że to nic poważnego by zawiadomić właściciela czy weta. Kulawa była poddana próbie.
Minął rok, może dwa. Jest ok, noga grubsza, sztywniejsza, ale koń nie kuleje. Jednak o sporcie nie ma co marzyć!  😫

jakieś dobre skoczki trakeńskie ?

kobyła ma prapraprarodzinkę trakeńska i myśle ,czy dobry pomysł , nad odnowieniem genów trakeńskich  👀
helą!:P
mam takie pytanie do was, gdyż w najbliższym czasie chciałabym zaźrebić swoją kobyłkę i mam ogromny problem bo nie wiem czym a każdy mi mówi co innego;p
z tych ogierów co sobie wybrałam ewentualnie to Joker, Contendor, Lasko, Guffi ale oczywiście to jeszcze nie jest zamknięta lista więc ewentualności może być więcej:P problem polega na tym że każdy mi mówi co innego a powiem szczerze że nie za bardzo sie orientuje w tym temacie🙂
na nasienie nie chciałabym wydać więcej niż 1500 zł, a źrebaka raczej zostawiam sobie do sportu i to też nie za ambitnego;P
bardzo proszę o pomoc, może podpowiecie mi cos ciekawego, będę wdzieczna za każda opinie na temat wymienionych koni albo nowa propozycje:P
no i przy okazji tematu ponieważ kobyła będzie pierwszy raz źrebiona chciałabym zrobić komplet badań przed żeby wszystko było ok, i czy możecie polecić kogoś dobrego w tym fachu najlepiej z okolic Wrocławia
cardanka najpierw zastanów się dobrze do jakiego sportu chcesz źrebaka ,ogólnie sport to pojęcie bardzo duże .
ja kryłam Contendorem ale dopiero w maju sie urodzi wiec za wiele powiedziec nie moge, wiem tylko ze teraz ze skoków wrócił spowrotem do ujeżdzenia. A jesli chodzi o weta z okolic Wrocławia to u mnie od poczatku do konca wszystko było robione przez p. Kozdrowskiego i jak najbardziej polecam 🙂 ceny nie wygórowane, przyjemna współpraca i kobyła zaskoczyła za pierwszym razem przy inseminacji 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się