Zima 2011/2012

ash   Sukces jest koloru blond....
21 listopada 2011 10:22
Patrząc na mojego konia, który w tym roku jest wyjątkowo łysy śmiem twierdzić, że zima będzie marna 😀
to jak balsam na moja dusze😉
To Ty "balsamie jeden" chyba karej w niedzielę nie czyściłaś... łysa to ona nijak nie jest, pomimo że aura u nas raczej wiosenna...
dlatego jakoś mnie owłosienie koni nie przekonuje ;-)
Wet twierdził, że już wrzesień będzie mroźny, bo mu się sportowy kuc owłosił na kilka cm... a na razie to raczej cieplej się robi niż zimniej ;-)
Swoją drogą to ciekawe z tym porastaniem.
Nie wierzę, że konie przewidują pogodę.
Zawsze myślałam,że porastanie zależy od długości dnia świetlnego.
Od rasy, genów etc.
A w tym roku -nie wiem.  🙄
Gaga_ a gon sie Pani Trener, spocilam sie przy tym czyszczeniu, ale licze na to ze nasze sie myla;> kudlate jak niedzwiedzie sa, owszem, ale moze na wyrost?;>
ash   Sukces jest koloru blond....
21 listopada 2011 11:39
Tania ja też już nie wiem jak to jest z tym futrem.
Od zawsze Kary w połowie października wygladał jak mamut, a w tym roku nic.  😡
Zawsze myślałam,że porastanie zależy od długości dnia świetlnego.
Od rasy, genów etc.

Ale też i od stanu konia - koń w gorszej kondycji, czy chory zawsze mocniej sie owłosi, niż koń w kondycji lepszej...
to tak z własnego podwórka
w drugą strone też wiele od konia zalezy. Tej wiosny moje straciły sierść dość wcześnie i szybko. W na przełomie marca/kwietnia nie było już śladu po zimowym przyodzieniu. A koń mieszkający wówczas w hotelu sierścił się do konca maja praktycznie... :-/
ChingisChan   Always a step ahead! :)
21 listopada 2011 17:31
No nie! Nauczycielka mojej siostry też twierdzi, że zima będzie ciepła 😵! Ja chcę śnieg! 🏇
A.   master of sarcasm :]
21 listopada 2011 22:03
U nas chyba bedzie porzadna, bo bylo bardzo duzo jagod na krzewach wszelakich  🤔
Halny, halny wieje nam.
I troszkę pokropił deszcz.
Po suszy w małopolsce to jakby napluć na ognisko, ale zawsze coś.
Ciepło. Latają owagy. Łażą mrówki. Konie gołe.
Dmuchany Mikołaj i świecący renifer stoją jak ci głupi na tle zielonego trawnika.
U nas zaczęło wczoraj padać i taka pogoda ma się utrzymać do końca tygodnia  😵  dobrze że pada bo zaczęli łąki wypalać  🤔wirek: 
trzynastka   In love with the ordinary
05 grudnia 2011 10:32
Dzisiaj w TVN24 rano podali, ze śnieg śnieg będzie dopiero 26 grudnia.
A tak to deszcz, deszcz, deszcz z małą ilością śniegu, deszcz i deszcz.
AAAAAa... cóż to za wieści na poniedziałek?! Zabić mnie z rana chcą ?! :/
ChingisChan   Always a step ahead! :)
05 grudnia 2011 14:14
W Gdańsku padało coś na kształt deszczu i śniegu 😀.
u nas tylko deszcz, przeciekl mi balkon, zyc nie umierac...
W Jarocinie przez chwile padał deszcz ze śniegiem  😵
Ja czekam na piękną białą zimę 🙂
Wolę śnieg, niż dzisiejszy zimny wiatr i deszcz.
Choć z drugiej strony po południu momentami  było we Wrocławiu dziś pięknie - słońce przemieszane z bardzo ciekawie uformowanymi chmurami, trochę deszczu, tęcze, nietypowo oświetlone kamienice... żałowałam, że aparatu nie mam 🙂
A.   master of sarcasm :]
05 grudnia 2011 18:59
W Szkocji snieg a u nas zaczyna juz podmrazac...  😤 Niedlugo ma byc bialo  🤔
we Francji slonce i 11-13 stopni! 💃 (ciekawe jak dlugo...)
Dziś w Kielcach sypnął śnieg.
Halny, halny wieje nam.


Taniu - z góry prezpraszam za głupie pytanie "wilka morskiego" - ale czy to prawda, ze halny powoduje gorsze samopoczucie??
Dodam, ze u nas często wieje i poza tym, ze zimno - to idzie sie przyzwyczaic ;-)

W Szczecinie jakieś + 3 oC, niebo błękitno - szare (trochę chmurek) i aura wczesno - wiosenna :-)
A że ja zimy z zasady nie lubię - to mi to pasuje zdecydowanie :-)
Halny z punktu widzenia krakowianina pochodzącego z Zamościa wygląda tak,
że przed samym halnym wyłażą spod ziemi różni tacy ... no wariaci krótko mówiąc.
I zbiorowo pakują do pudełka kupę /najczęściej/ i lecą do różnych instytucji.
I robią awantury, że instytucje nie badają wpływu kupy na losy wszechświata.
Tak ja widzę halny, ale być może subiektywnie.  😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 grudnia 2011 12:30
W Olsztynie dziś pierwszy raz padał śnieg. Cały ranek. Na szczeście się nie utrzymał 🙂
we wroclawiu i okolicach co najwyzej mroz w nocy, bywal juz spory. bez sniegu, ostatnio lalo, ale i tak wole to niz snieg. dla mnie jak na grudzien pogoda jest rewelacyjna i bardzo mi pasuje. mam nadzieje, ze cala zima bedzie taka, pamietam kiedys wlasnie takie zimy- bez sniegu, prawie caly czas na plusie.
kon sie ubral owszem, ale na razie nosi sam sweterek, bez kurtki. a on ma i sweterek, i kurtke i jeszcze welniane wdzianko na to, jak sie naprawde zimno robi. a na razie nosi sam sweterek 😉
A.   master of sarcasm :]
07 grudnia 2011 12:44
U nas w nocy lalo, teraz wciekle wieje, popadalo znow i wogole to chyba ten snieh znad Szkocji nadciaga  😵

Kobyl spedzil swoja pierwsza od kilkunastu tygodni noc znow na dworze  😁 w 3 derkach  😁
Wczoraj w Zamościu- 3 cm śniegu! Takiego najprawdziwszego białego;]
W Wawie niestety tylko deszcz🙁
A.   master of sarcasm :]
07 grudnia 2011 17:24
Chyba bedzie przymrozek w nocy, a kobyl zazadal stanowczo zakwaterowania na noc w stajni.
jest i snieg w szczecinie 😵
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
07 grudnia 2011 20:12
Dokładnie. Szczecin biały.
0 stopni, ciągle pada.

Na ulicach masakra, ludzie ledwo jeżdżą. Drogę z uczelni, którą zazwyczaj pokonuję w 20-25 minut przejechałam teraz w 40-45...
Dokładnie,w Szczecinie masakra.Śnieg popadał,a zaraz potem deszcz i jest mega chlapa.
Tak było jeszcze 2 godz temu 🙂
u nas na szczescie tylko snieg z deszczem, i cieplo bardzo jest i wieje 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się