Parada Jeździecka Łódź 2011

odnosnie kadrylu-to czy na takiej imprezie, przy atrakcjach (platnych jakby nie bylo) taka amatorka powinna miec miejsce?
wydaje mi sie jako widzowi,ktory placi za wstep, ze wszystko powinno byc profi, jak sie ktos chce pokazac i robi cos nie do konca tak jak sie powinno/oczekiwalo itp. to moze powinien sie pokazywac na mhm nie wiem jakiejs mniejszej imprezie a nie od razu pchac sie na parade?
jak Wy uwazacie?
Kupa moich przyjacio jechala z drugiego konca Polski zobaczyc pokazy,dodatkowe atrakcje i mhm no nie tego sie spodziewali.
Od razu mowie-ja osobiscie nie bylam, ale mam relacje codziennie od osob,ktore badz co badz na koniach sie znaja i nie jeden ani dwa kadryle widzieli😉
Ode mnie patrzac na wyniki -Brawo Ada Ostrowska🙂 jak widac mozna osiagac bdb wyniki i ucierac nosa wszystkim co opluwali mloda w komentarzach na sk 😎
Haniaho czy Ty przypadkiem nie masz jakichś powiązań z Indeksem? Bo czytając wszystkie komentarze zarówno tutaj jak i na ŚK bardzo bawi mnie jeden fakt - ludzie z tego osrodka wszystko komentują ' łaał, super, ekstra ', bronią i usprawiedliwiają całą imprezę przed krytyką innych. I ja również dołączam sie do opini całej reszty - kadryl to raczej nie było coś, za co człowiek chciałby zapłacić na takiej imprezie i można to było zastąpić zupełnie czym innym, bardziej wartościowym. Takie 'przedstawienia' bo chyba tylko tak to mozna nazwać rownie dobrze można zostawić na mniejsze imprezy, a nie taszczyć te wszystkie konie aż do Łodzi.
Zwłaszcza, że ów kadryl nastąpił bezpośrednio po pokazie ujeżdżenia. Wiem, sprawy nieporównywalne aczkolwiek zbyt duży przeskok i stąd wrażenie takiego pokazu w stylu "zapchaj dziurę".
kozacy  😍 wielki + za organizacje  🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
20 listopada 2011 21:49
Było świetnie! Aczkolwiek w porównaniu do zeszłego roku, bardziej dramatycznie  😲 aż strach było patrzec na konkurs potęgi... Nie wie ktoś, jak powarznie uszkodził się Undiamo?
myslałam , że  po  tym  wypadku  w Gałkowie  odpusczą  sobie  potege.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] wypowiedz moderowana zostaje nadana w zwiazku z bardzo licznymi skargami uzytkownikow na utrudnianie odbioru poprzez naduzywanie spacji. na forum beda puszczane jedynie wypowiedzi normalnie napisane, a ostrzezenie zdjete, kiedy uzytkowniczka nauczy sie panowac nad kciukiem.
nigdy więcej potęgi skoku na świecie?
ileż koni pada w innych sportach, jest na cale zycie skrzywdzonych, odpuscic sobie sport?

dobre 🙂

a która para ujezdzeniowa podobała Wam się bardziej?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 listopada 2011 06:58
Haha, kucyk nr. 7 i jego amazonka wzbudzili wczoraj we mnie respekt.  😁
Gdzie kto był? Ja siedziałam w sektorze P, rząd 8, miejsce 15. ;-)

Co do kadryla (u?)- również się zawiodłam. Myślałam, że to będzie pełen profesjonalizm, tak jak i moja znajoma, która specjalnie w ten dzień przyjechała do nas- z, uwaga, uwaga- drugiego końca Niemiec. Powiedziała, że ogólnie- parada super, jednak kadryl i jazda w damskim siodle (obydwie totalnie nie wiedziałyśmy o co im chodzi... jedna w bok, druga prosto....) to totalna porażka. Ja zawiodłam się jeszcze na westernie- ot, parę kręcenie kółek, galop wokół płyty, mniejsza wolta, nic ciekawego- cóż, z drugiej strony, mogę być nieobiektywna, bo dosyć niedawno widziałam zawody z reiningu, więc... 😉

Za to Kozacy.  💘 To, co oni wyprawiają... nie do pomyślenia.

Jednak w tym wszystkim nic nie przebije Jean'a Francois'a Pignon'a. Widzieć go na filmikach na YT- to jest coś... Jednak widzieć go na żywo- czysta magia, naprawdę chciałabym wiedzieć, jak on to robi.

Co ja mogę więcej napisać? Podobało mi się. Szkoda tylko, że tuż przed występem wyżej wspomnianego pana rozładował mi się aparat. Tak a propo- czy ktoś robił zdjęcia i mógłby mi je wysłać?
A kto się zderzył w pokazie west?
Jak to się stało?
kermit   Horses horses everywhere ..
21 listopada 2011 08:28
W ogóle to przeszkoda w potędze skoku była bardzo brzydka. Jakąś taką matą wyłożona na przodzie. Słyszałam rozmowę pomiędzy G. Kubiakiem i T. Kleinem który to mówił, że ta mata hamuje konie.

Jeśli chodzi o pokaz w damskim siodle to też nie do końca wiedziałam o co chodzi  🙂 Rozumiem, że miała to być atrakcja i prezentacja kolejnej formy użytkowania konia i to było ok. Nie trwało bardzo długo i dobrze, że też było pokazane. Trochę elegancji nie zaszkodzi. Natomiast nie podobał mi sie bat Karoliny Szulc. Był on jasny i z jakiegoś dziwnego materiału (bambuso podobne ??) każde użycie było dość głośno słychać  🤔 Na widowni było słychać "po co tym batem go tak leje itp." Nie było w tym dyskrecji, koń chyba nie do końca był przystosowany do damskiego siodła bo chód boczny w jedną stronę głównie pokazywał  😀iabeł:

Czy ktoś wie jak Kozakom poszło w Horseballa wczoraj ? Ja się z tego już wczoraj urwałam - cały weekend byłam na Paradzie i zapragnęłam domu  😀
Ja mam sporo zdjęć ale to potrwa zanim coś z nich wybiorę.
Isabelle zdecydowanie bardziej podobał mi się Michał  😍
Ja jestem pod dużym wrażeniem parady, jedyny minus za pokaz w damskim siodle.
Udało mi się załapać na zdjęcie z Adelinde Cornelissen i Michałem Rapcewiczem  😅
ale jesli chodzi o damskie siodło, konie wypięknione niesamowicie, dziewczyny wygladały zjawiskowo, nie rozumialam pokazu ich do konca, ale oczekiwałam piękna i piękno dostałam, dlatego mniej się czepiam. za to w kadrylu tych samych błędów darować się nie da 🙂
kermit niestety, Kozakom nie udalo sie strzelic zadnej bramki  😀 Mecz byl krociutki, 2x2 min.
A co z tym west? Kto się z kim zderzył i dlaczego?  :kwiatek:
dwóch "czołowych zawodników" kręcili się w spinach bardzo blisko siebie  i konie o siebie łbami i szyjami sie zderzyly.
Najprawdopodobniej Alex Jarmula i Lothar Konig.

Jesli chodzi o ujezdzenie to zalezy pod jakim katem rozpatrywac. Jesli poprawnosci to Adelinde byla lepsza, za to Michal mial lepsze show z super muzyka.
Dziękuję za informację. Mam nadzieję, że nic poważnego.
,
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 listopada 2011 14:52
Mnie zawody się ogólnie podobały. Atmosfera bardzo miła. Sama hala mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie. Niestety brak widowni to wielka porażka. Chyba reklama w Manufakturze nie odniosła takiego efektu jakiego oczekiwali organizatorzy. Pokazy w większości były udane, ale po obejrzeniu prób od razu darowałam sobie kadryla, west i damskie siodło. Co do kadryla, to uważam iż większość ma rację, nie było to miejsce do pokazywania jazdy rekreacyjnej. Oczywiście dziewczyny były wielkie nie zrażając się zachowaniem koni. Po części winę za to ponosi organizator, bo na próbach oswajali konie z halą, muzyką, oklaskami i światłem, ale nie wpadli na to żeby ustawić szranki. Konkurs gwiazd byłby jeszcze większą atrakcją, gdyby było więcej niż trzy. Zaprzęgi jak zawsze wzbudziły emocje, a zwłaszcza wywrotka Jacka i Agnieszki. Niedzielnego meczu horseball już nie widziałam, bo załadowaliśmy konie i pojechaliśmy do domu, ale na pewno było ciekawie z kozakami.  😀  Bardzo chciałam być na tych zawodach i nie zawiodłam się. Mam nadzieję, że organizatorzy zrobią za rok kolejne. Według planu mają być 3*. Na decyzję musimy poczekać.

"Hitem" organizacji były wyskakujące korki i brak prądu w koniowozach, w stajni czy na rozprężalni (to spowodowało przerwę w konkursie w piątek). Zzdziwiło mnie też to iż ani razu nikt nie sprawdził czy mam opaskę a wejściem dla koni do hali mógł wejść każdy.

Ewie na szczęście nic poważnego się nie stało a wyglądało to nieciekawie.
ciekawe czy bedzie w Łodzi ..
Tomku, wyszłam zaraz po "biczowaniu" które mnie osobiscie bardzo rozbawilo, a nie slyszalam az takiego rechotu 🙂

z mojej perspektywy wygladalo jakby boliwia naprawdę polamała drąg, az bylam ciekawa czy faktycznie poszedł. padla nieciekawie przednimi nogami w niego.

a co do ujezdzenia, mialam wrazenie ze krótki pokazik mial na celu pokazac u Rapcewicza kłus a u Adelinde wiecej galopu, nie wiem jakie bylo zalozenie, ale tak mi sie jakos skojrzaylo.

co do Miss, mnie się najbardziej podobala Ksenia 🙂 ta długaśna kieca, plus wybłyszczony kon, dla mnie obłed😍

aaa i zapomnialam, droga kawa byla 😉 a dla kawozłopa to makabra, wydałam na kawę wiecej niz na bilet 😉

a i jak wyszlam na papieroska to widzialam bryczkujacych się wokół hali 🙂
Tomek_J swietnie to ujales w punkcie 4.
kermit   Horses horses everywhere ..
21 listopada 2011 17:01
Tomek_J swietnie to ujales w punkcie 4.

Ja też miałam podobne zdanie. Po podaniu wyników uznałam, że widocznie się nie znam  😀iabeł:
Tutaj zderzenie w weście trochę widac:
Rozpędzanie się:

I:
,
Mnie za bardzo ujeżdżenie nie zachwyciło, liczyłam na piaffy, pasaże czy tego typu elementy z najwyższej półki, a niestety się rozczarowałam. Pewnie to dlatego, że obydwoje zawodników przywiozło mniej doświadczone konie.
Nie mniej podziwiam obydwojga za umiejętności 🙂

Pignon zdobył moje serce, tak samo jak swoich koni. Ryczałam już na samym początku występu.

Świetna organizacja, aż zaskakująca.
Trochę od podwórka.
Organizacja bardzo dobra! Bardzo miła atmosfera. W porównaniu z Torwarem dużo mniej obsługi, a wszystko przebiegło miło i sprawnie. Pan Trzeciak - super gość.
Byłam bardzo miło zaskoczona.

Pokazy - zależy co się komu podoba, aczkolwiek każdy coś dla siebie znalazł, nawet publiczność nie powiązana z jeździectwem  🙂
Dużo pokazów i wszystko w normie czasu, bez spóźnień!

Brak niepotrzebnych przemówień! Ufff

Z mojej dziedziny: niestety publiczność nie została poinformowana na czym polegały konkursy w damskim siodle, czyli Classic Pleasure Elegancji i Historyczny  😕

Odnośnie pokazu w damskim siodle pas de deux, to Dana Konończuk (ta na mniejszym koniu) starała się jak mogła  licować wszelkie niedoskonałości, zaś Karolinka Szulc na Nabucco pogubiła się zupełnie. Mam wrażenie, że był to jej pierwszy w życiu taki poważny występ. Na próbach super wychodziło.

Moje dziecię (ta w zielonej sukni w sobotę i w malinowej w niedzielę) to już stara wyjadaczka (mimo, że młodsza) i zupełnie na luzie do tego podchodziła (jestem z niej dumna).
Dziewczyny ze stajni pod Skowronkiem - profeska, choć ślubna suknia przepiękna, jednakże zgodnie z wytycznymi konkursu elegancji za duży dekold.

Mam nadzieję, że Damy mi głowy nie urwą jak moją wypowiedź przeczytają  🙄

Mojego konia ktoś napasł w sobotę owsem (bez mojej wiedzy!!!!) Nie wiem ile on tego zjadł, ale to spokojne ciele chciało mnie zdjąć na Arenie.


Kucyki w nocy wydostały się z boksu i pokradły ludziom owies i marchewki. Nie dziwię się, że roznosiła ich energia  🤣 🤣 🤣

Ujeżdżenie - Adelinde Cornelissen - perfekcyjnie wykonane elementy. Muzyka mi się nie podobała.
Michał Rapcewicz - fajna muzyka gorzej wykonane elementy.

I niestety duży minus - to nie był pokaz Grand Prix  😉

I strasznie mało ludzi   😕


ps. Isabelle

a Ksenia wyglądała wprost obłędnie.
Przy okazji Kseniu, gratulacje

dziękuję za ciepłe słowa  😡

Czy ma ktoś może nasze zdjęcia? Bo przyznam szczerze, że nie mam ani jednego :-(
kermit   Horses horses everywhere ..
22 listopada 2011 12:53
Ksenia a która ty Ty ?  😎
nasza łódzka długokieckowa Miss 😉
Ksenia a która ty Ty ?  😎

Wymyśliłam sobie Carycę w tym roku  🙂 Czarną górę wypożyczyłam z teatru Roma a dół był od mojej sukni ślubnej.

I to był mój już ostatni tego typu występ. Czas oddać miejsce młodszym, pełnym zapału. Ja postanowiłam  tylko robić kadryle, sędziować i trenować  😀
dla chętnych:

kadryl, kawałek- kadryl

kiepska jakość pokazu amazonek-widac troszkę Amazonki

kozacy- Kozacy

masa innych filmików, napewno niektóe lepsze.

Kseniu, jak wjechałaś to pomysłałam "aaale kieeeca, łał" a potem dopiero się okazało, że to Ty  😡 ale kon sie niesamowicie błyszczał brokatem  😜
kermit   Horses horses everywhere ..
22 listopada 2011 13:30
[quote author=kermit link=topic=61559.msg1196268#msg1196268 date=1321966401]
Ksenia a która ty Ty ?  😎

Wymyśliłam sobie Carycę w tym roku  🙂 Czarną górę wypożyczyłam z teatru Roma a dół był od mojej sukni ślubnej.

I to był mój już ostatni tego typu występ. Czas oddać miejsce młodszym, pełnym zapału. Ja postanowiłam  tylko robić kadryle, sędziować i trenować  😀
[/quote]

😎 poszukam wieczorem w domu czy mam Ciebie  😉

A tutaj jest moja galeria (obecnie bez damskiego siodła).
https://picasaweb.google.com/110667153324361144065/ParadaJezdzieckaOdz2011?authkey=Gv1sRgCIuytfGT7beW4gE
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się