strzyżenie / golenie koni

Swoja teorie derkowania koni przywiozlam z Niemiec gdzie mialam okazje jakis czas pracowac z MM.Beerbaum. Jej konie maja zima na sobie derke, kolderke z ikei i na to jeszcze jedna derke, sa golone caly rok praktycznie na zero(0-1mm), nigdy nie sa zapocone, latem rowniez stoja w stajni w derkach bawelnianych. A odp na pyt: co im bede ubierac jak temp spadnie do -20..TO SAMO!! w stajni mam raczej stabilna temp i co za roznica jaka temp jest na zew?? 🙂 wiec jak widac 'ludzie maja rozne pomysly' ktorych nie nalezy krytykowac bo moze akurat sa sluszne?? 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 listopada 2011 10:28
pestka2012 pozwól, że zapytam- Twój koń też golony na 1 mm i pracuje jak konie MM.Beerbaum??
ash   Sukces jest koloru blond....
22 listopada 2011 10:29
i na padok nie wychodzi?
Mam 7 koni i roznie pracuja- sa to konie sportowe ale jeszcze sa mlode i poki co najstarszy chodzi 135cm,na padok chodza, ale wiosna i latem...i tak sa golone na milimetr 🙂 widze ze lepiej sie w ogole nie wypowiadac na tym forum bo od razu ataki i niesympatyczne komentarze. Odp na pyt kolezanki, wytlumaczylam dlaczego tak i juz. Nie krytykuje tego ze ktos sobie trzyma konia w polarze- jak mu tak odpowiada to ok🙂
Widzisz a nasze konie kisza sie w boksach zima i jesenia. I jak dostana 500 teraz w stajni to na padok musieliby w -20 dostac 5 derek. Podejrzewam ze konie MMB raczej na padok nie wychodza za czesto, i majac stala tempreature,  plus ze sa megawydelikacone bo caly rok golone i derkowane w stajni mogloby to miec sens.
Czyli twoje wszystko mlode, rozumiem ze jeszcze nie startujace nic powyzej L,P jest juz opitolone na lyso, zapakowane w 500g i zamknieto w boksy do wiosny juz?
pestka2012, serio przy +5 nie gotują się w tej 500?

Arimona, ludzie różnie derkują i mają do tego prawo 😉 Znajoma jak ja kiedyś przebierałam konia w przejściówkę (ok +5 było, może 10) zastanawiała się czy zdejmować już jedną z 2 zimówek 😉
A kobyły miała całkiem zadowolone z życia.
Niech derkuje w co chce, tylko jak bym teraz napisala ze moj golony stoi w boksie i na padoku bez derki to co bys pomyslala? I moja teoria ze nie lubie przegrzewac? To nie bylabys ekhmm zdziwiona?
A jak dodam ze moj kon aktualnie jest w Hiszpanii albo Afryce?

Niech sprostuje to co ma do sprostowania, to ze jej konie na padok nie wychodza, startuja miedzynarodowe co weekend i caly rok sa golone by ladnie wygladaly i latwiejsze byly w obsludze?

Bo zaraz bedziemy miech koniarek derkujacych w 500g, bo MMB tak robi, przeciez jedna 500g na cala zime wystarczy.   

pestka2012 tak z ciekawości: masz może fotkę takiego konia ubranego w derkę, kołderkę i derkę ( nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale te  derki to 500-tki?)  Muszę to zobaczyć  😜
ChingisChan   Always a step ahead! :)
22 listopada 2011 19:20
Ile derek i z jakim wypełnieniem potrzebuje koń, który jest ogolony w stylu "trace clip"? Jakich derek potrzebuje (chodzi o rodzaje)?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
22 listopada 2011 20:48
hej ma jedno malutkie pytanie ale zalezy mi na odpowiedzi bo nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam ,ogoliłam dziś maszynką z allegro za 300zł taką końska całkiem fajna musze przyznać ,ale dość głośna mojej to nie przeszkadza .
Moje pytanie brzmi była golona jakoś we wrześniu teraz znowu bo obrosła znowu ogoliłam i wsadziłam w derke 200 padokową decathlonową ,wczesniej stała w polarowo ortalionowej .  Czyta derka co ja zapakowałam będzie dobra ??
Na pózniej mam 300 bawełnianą czy wystarczy ??
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
22 listopada 2011 21:13
Sluchajcie naprawde z konmi sportowymi robi sie duzo dziwnych dla nas rzeczy ale to nie znaczy ze zlych .
Pestka2012 ja osobiscie bardzo jestem ciekawa jak to wyglada z tymi kolderkami i nie zniechecaj sie do pisania ciekawych nowinek 🙂 moze byc na priv
Powiedzcie mi czy maszynka NINGBO GTS 3004 da się wygolić wzroki bo ona szeroka na 8cm
prawda jest taka ze takim kombajnem też wygolisz wzorek o ile umiesz pracować kantami maszynki, frontem. da się ale do wygodnych i łatwych to nie należy.
powtórzę moje pytanie: czy nakładki dystansowe sprawdzą się u koni? czy raczej zapchają się sierścią?
a jak myśłicie czy opłaca się kupić używanego (ale tylko okazjonalnie do psów) ostera golden a2 dwubiegowa z 3 ostrzami za 600zł
nasze konie golone co roku po raz pierwszy dostały ozdóbki
Opal vel Opel

i Lexus


i bardziej tradycyjny wzorek, dla tęskniącej właścicielki


JSBach nie sprawdzają się chyba ze ewentualnie te najkrótsze, metalowe z systemem podnoszenia włosa. bo niestety nakładka ma zęby rozstawione w jakiejs tam szerokości a włos koński leży mocno pod skosem i w skutek mogą powstawać pasy, bo gdzieniegdzie włos będzie podniesiony a w innym miejscy nie.
kpik Opel i Lexus wymiatają!  😅
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
28 listopada 2011 13:54
a ja sie ciagle zastanawiam co robic. hali brak ale koniska poca sie jak nie wiem co, potem stoja godzine w derkach i schnal. troche sie boje golic, zeby przewialo, nie zmarzly podczas jazdy itd. az mi sie po nocach to sni  😜
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 listopada 2011 14:01
margaritka to może spróbuj nie po całości?? w irish-clip lub low-trace - w newralgicznych miejscach 'zapacania' konia masz łysego , a po plecach i nerkach nie będzie mu ciągnęło 😉
Czy koń który w zimę będzie wychodzić na padok może mieć tak mocno wygolone nogi?? Teraz ma całe nogi w futrze i chce je golić na tak krótko i chodzi mi o to czy nie będą jej nogi marznąć??
wrzucam fotki konikow pod kolderkami 🙂 wygladaja misiowo uwazam :P
pestka2012 spodziewałam się bardziej 'puchatego' efektu z opisu 😉 w sumie fajny patent!
kto mi dojedzie do starogardu gdańskiego ogolić? prosze o info na pw :kwiatek:
Alexa:P, mój chodzi na padok zawsze, ogoliłam na zero zer.

Jest teoria, że koń może marznąc w mrozy, mam na tą ewentualność ocieplacze stajenne- sama chcę przetestować czy gołe nogi będą miały realny wpływ na ciepłotę ciała.

pestka2012, jak zapinasz te kołderki, tylko zakładasz i przyciskasz derką?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 listopada 2011 09:05
Ja często goliłam nogi podobnie jak na zdjęciu (tylko ja goliłam też nadgarstki/stawy skokowe, tak żeby futro było do górnej linii owijek), koń chodził na padok i nie narzekał. A wczoraj tak pajacował przy goleniu, że za karę mu całe nogi ogoliłam 😉
patent z kołderką jest mega 😉 tylko chyba dera musi być superdopasowana żeby to nie zjechało?...
A wczoraj tak pajacował przy goleniu, że za karę mu całe nogi ogoliłam 😉


umarłam...
Gillian   four letter word
29 listopada 2011 09:16
echhhh marzy mi się ogolenie konia, chociaż w pewnym stopniu... Mamy halę, ciepło w stajni, koń jest mokry po pierwszym kłusie, schnie dwie godziny :/

ale w sumie nie o tym chciałam - są gdzieś dostępne jakieś hmm katalogi ze wzorkami na zad? coś mi chodzi po głowie wesołego i nie mam pomysłu 😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
29 listopada 2011 09:18
Vibrante tez pajacowal i ma przody ogolone na zero ale zadnich nikt sie nie odwazyl haha , za to Helio wyglada jak idiota bo on ma siersc jak kotek i maszynki sie doslownie zacinaja. Zad skracalam mu nozyczkami 🙂 a maszynka itak olala to golenie i teraz na biegu musze jakas kupowac a Helio ma areszt boksowo padokowy bo wstyd go przy ludziech rozebrac 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się