Dzisiaj na obiad ...

Kami   kasztan z gwiazdką
17 listopada 2011 23:26
To chyba larwa mola spożywczego  😤 walczyłam długo z dziadami  😀iabeł:
Ale za takie zdjęcia to należą Ci się  🤬 a taką miałam ochotę na herbatkę przed snem  🍴
Placki z dyni z cynamonem 🙂
Lena,  przeklikaj proszę przepis 😀
U mnie wersja dietetyczna, czyli ok. pół kg tartej dyni, 1 jajko, łyżka mazeiny ( normalnie byłaby to mąka ) i cynamon, kardamon i cukier do smaku. Można zamiast cynamonu i kardamonu dać przyprawę do piernika, też smacznie 🙂 Do tego obowiązkowo sos jogurtowy.
spaghetti napoli, szybciutko i pysznie, czego chcieć więcej  🙂
z jakim sosem najlepiej podać kurczaka w cieście kokosowym z ryżem? 😡
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 listopada 2011 10:02
fruity_jelly, slodko kwasny jak dla mnie nr 1 !
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
19 listopada 2011 10:35
Zupa ziemniaczana , a na drugie spagetti bolognese. Zupa juz ugotowana, sos  też. Teraz do konia, dobrze ze obiad juz zrobiony 🙂
Gillian   four letter word
19 listopada 2011 11:19
kotleciki kalafiorowe  😜
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
20 listopada 2011 18:15
Gillian podasz przepis ? Kocham kalafiora  😎
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
21 listopada 2011 16:41
U mnie dziś pomysł na ratatuj (z Winiar) z pieczonymi ziemniakami 😍
Co można zrobić z selera naciowego - bo kupiłam i nie bardzo mam pomysł..?
Sałatkę jakąś albo makaron z? Da się na ciepło toto jeść?
Ja wcinam jako przekąskę. Surowego maczam w sosie jogurtowo-czosnkowym 🙂
No ale to ma być obiad 😉
Możesz  go poddusić z z innymi warzywami, pomidor, cukinia, pomidory itp..  i dodać do makaronu. Będzie dobre  🙂
Rosół, a na drugie danie: kawałki piersi z kurczaka smażone z kapustą pekińską, papryką i bambusem. 😜
Kami   kasztan z gwiazdką
22 listopada 2011 17:06
Ja seler naciowy dodaję do gulaszu  😜

A ja dzisiaj nie musiałam męża karmić, więc był halibut na parze i szpinak  💃 a na deser wszamałam naleśnika z sosem malinowym...  🍴
Naleśniki 🙂 U mnie z farszem mięsno-twarożkowo-szczypiorkowym i sosem jogurtowym.
Gillian   four letter word
22 listopada 2011 19:43
Gillian podasz przepis ? Kocham kalafiora  😎


trzeba ugotować kalafiora, miękkiego rozciumciać, wrzucić jajko. dodać marchewkę w kostkach ugotowaną i groszek, uformować kotlecika, otoczyć w bułce tartej i sru na patelnię 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 listopada 2011 16:13
Makaronik z drobniutko pokostkowanym i podsmazonym chudym boczkiem i bialym serem-takie dziwaczne, ale u mnie w rodzinie dluugo i lubimy 😉.
Hm nadal mam tego selera naciowego  😂 Chciałabym z niego coś na ciepło/półciepło ale nie mam weny..
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
25 listopada 2011 09:59
gwash a jakiś warzywny miks typu ratatouille? Z sosem pomidorowym.
U mnie dziś ratatouille, jeszcze coś dla brata muszę wykminić bo tego nie zje  🙄
Macie może jakieś fajne sposoby zrobienia piersi z kurczaka?
To niestety jedyne mięso, które mi smakuje, przerobiłam już wszystkie torebki w stylu "pomysł na", potrzebuję więcej weny twórczej, pomocy  :kwiatek:
Ja bardzo lubie piersi z kurczaka krotko podsmażane. Biore piers, kroje na mniejsze kawalki (ale nie kostke). Robie marynate: czosnek rozgnieciony, ocet winny, troche oliwy i przyprawy (pieprz, kolendra itd) wedle uznania. Zostawiam na przynajmniej 1,5 h. Potem na rozgrzana patelnie i dosłownie 2 min z jednej strony 2 min z grugiej i gotowe. Wychodza soczyste (a nie suche) i podobne w smaku do poledwiczki 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
25 listopada 2011 11:34
rtk  my przeważnie zostawiamy w jogurcie naturalnym z czosnkiem, majerankiem lub w jogurcie z curry na jakąś godzinę, potem do piekarnika na funkcję grill, i tak jakiś czas, zależy od wielkości 🙂 wychodzą dobre 🙂 Czasami takie potem wkrajamy do sałatki, czasami jemy same 🙂
grillowany łosoś, a w roli surówki - pieczarki z porem.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
25 listopada 2011 17:42
Hm nadal mam tego selera naciowego  😂 Chciałabym z niego coś na ciepło/półciepło ale nie mam weny..


a może zupa krem
choćby taka
http://www.palcelizac.pl/przepis/246/zupa_z_selera_naciosego/
albo taka
http://www.wielkiezarcie.com/recipe20432.html

Ja nie robię, ale mama robi zupe krem z selera czasami, jak nas prosi na obiad i wtedy się zajadam.
cieciorka   kocioł bałkański
26 listopada 2011 17:05
hej, męczy mnie pytanie: w czym tkwi sekret idealnego ciasta naleśnikowego?
-drugi raz w życiu zrobiłam naleśniki metodą "tradycyjną".
cały czas staram się, żeby nie były takie jak Babci, miękkie i puszyste, ale gładkie i chrupkie po odsmażeniu.
czego bym nie zrobiła, wychodzą jak babciowe.
wstawiam zdjęcia naleśników
takie wychodzą:
http://1.bp.blogspot.com/_QYXfFH-IKaI/R_I_6SrbufI/AAAAAAAAAu4/7G_AokHPeNg/s400/Nalesniki+z+serem1-1.jpg


takie bym chciała:


http://1.bp.blogspot.com/_D34VVZAUOdM/TNe7Rb053rI/AAAAAAAAAQ0/_dDRE1wzxbs/s640/nalesniki+01.jpg



jak je smażycie? czym smarujecie patelnię? czy może wlewacie olej do masy? słonina odpada.

jeżeli składacie w trójkąty gdzie i jaką warstwę nadzienia wkładacie, żeby nie były mega grube, a jednak miały smak?

wybaczcie podstawowe pytania, ale mnie to męczy. chcę zjeść naleśniki jak ze stołówki na stacji benzynowej, nie jak u Babci 😀
przy okazji chętnie przeczytam jakieś przepisy na naleśniki z pikantnym farszem warzywnym 🙂
Wg mnie, kluczem jest odpowiednia konsystencja ciasta. Skład to niezmiennie mąka, jajka, mleko i woda, natomiast konsystencję trzeba wyczuć. Ciasto musi być na tyle rzadkie, żeby można było je szybko rozprowadzić na patelni. Samą patelnię przecieram tylko raz na jakiś czas ręcznikiem papierowym nasączonym olejem z oliwy/ryżu.

Wracając do głównego tematu wątku - u mnie dziś zupa cukiniowa! Zamieszczam przepis mojego autorstwa. Polecam, bo naprawdę nie spotkałam jeszcze się z sytuacją, żeby komuś moja zupa nie smakowała i to bardzo 🙂

http://www.wielkiezarcie.com/recipe49662.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się