Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 listopada 2011 12:41
moj staruszek diesel mial problemy, robilam tak:

przed przekreceniem kluczykow wszystko wylaczalam(ogrzewanie radio itd urzadzenia   ciagnace z akumulatora), 2 razy nagrzewalam swiece, za 3 razem odpalalam z gazem. dawal rade😉

w xtrailu nie bylo problemow ( raz tylko letnia "wschodnia" ropa mi zamarzla ale troche poszarpalo i byl luz😉 )

z toyka bedzie pierwsza zima.musze tylko przed mrozami zalac do pelna benzyny (mam na gaz) i bedzie git bo akumulator sprawdzony i niedawno wymienialam filtr paliwa i swiece, wiec nie powinno byc zadnych problemow nawet przy duuuuzych mrozach.


MARZY MI SIE POJEZDZIC PO ZASPACH  😅 😅 😅 😁 😁 😁
A ja właśnie szukam auta dla siebie, chodzi mi już od dłuższego czasu po głowie mazda 2, lub jeszcze 323.
Subaru impreza srednie spalanie 10l beznzyny na setke przy spokojnej jezdzie, a jak chce poszalec to 15l. Za jakie grzechy mnie bog takim autem pokarał 😵 rozgladam sie za golfem w gazie
Ja nie marudzę. Mam srebrnego sei'kusia na gaz i całe miasto moje.  😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 listopada 2011 15:39
Tak siedzę i się zastanawiam. Mam VW Polo z 2000 roku. Niestety samochód nie jest wyposażony w światła przeciwmgielne przednie. Da się jakoś taką "lukę" uzupełnić? Dodam, że miejsca na dodatkowe lampy w sumie są tylko, że teraz są zasłonięte przez takie plastikowe kratki 😉 Miał ktoś kiedyś styczność z "dorabianiem" lamp do samochodu?
Manta   Tyłkoklep leśny =)
22 listopada 2011 16:09
masz w dokladce zderzka miejsce na halogeny tak?
zakladam, ze to taka zabawa jak w Lupo, wiec ogolnie niewielki problem - skoro w dokladce masz juz miejsce na halogeny to musisz kupic je(halogeny:P) i tu dwie opcje - albo przelacznik swiatel ktory ma tez opcje halogenow albo mozna wlacznik zrobic osobny. Chcesz, moge opisac to troche dokladniej ;-) w sensie dokladnie co i jak. Chcesz to robic sama czy oddac auto gdzies? Ja u siebie w lupku planuje je zamontowac, ale poki sa wazniejsze wydatki, to mi sie nie spieszy, zwlaszcza, ze ja musze zmienic dokladke najpierw 😉.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
22 listopada 2011 16:41
dla tych którzy narzekają na spalanie aut polecam peugeot 206 1.4HDI.
posiadam takiego od 2 lat i jego spanie mnie zaskakuje. jak był młodszy i w lepszym stanie to w trybie mieszanym spalał 3,5l/100km, teraz pali 4-5l ropy a przy tych cenach paliw to jak na zbawienie z takim autem.

jakbym miała jakieś fundusze to obecnego bym sprzedała i wymieniła na młodszego

co do odpalania na mrozie to 2 lata temu przy -25st odpalał od strzała, teraz przy +5 coś mu się dzieje i nie chce palić i wychodzą błędy na komputerze wrr... a akumulator ma 6 miesięcy
Wyszukiwarka niczego mi nie wypluła, w internecie też póki co niewiele a ja bardzo pilnie poszukuję wszelkich informacji o Nissanie Juke. Może ktoś ma/ zna kogoś kto ma/ coś wie na temat wad/ zalet tego samochodu, jak z awaryjnością, ekonomią, czy w ogóle godny uwagi itede, itepe.
Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie info  :kwiatek:
Manta   Tyłkoklep leśny =)
22 listopada 2011 19:06
Joakul - pierwsza sprawa - siedzialas w srodku? Bo to spore zaskoczenie jest co do ilosci miejsca, a wlasciwie jego braku ;-)

Solina - mialam do wyboru 206 z rocznikow ok 2003-2004, wybralam Lupo z '99 ;-) peugeot niby ladny (choc nie moj typ) ale auto nie dla mnie, choc spalania moge pozazdroscic, moj lupek wlasnie z takiego pulapu jak Twoje auto troche podskoczyl, ale powiedzmy sobie, 12 letnie auto jeszcze wiekszymi kapciami niz standard ma prawo ;P choc dalej nie jest to masakra (chyba, ze zapcha mi sie filt powietrza to juz jest). I o dziwo, wbrew wszelkim opinia - moje auto bardzo odczuwa jakos paliwa.

A jakie bledy Ci na komputerze wyskakuja?
Manta zamierzam się przymierzyć ( lub nie :hihi🙂.  Póki co gorąco namawiał mnie na to auto znajomy. Ja widziałam tylko mijając na drodze, i szczerze mnie nie powaliło a wręcz wygląda zbyt kosmicznie jak na mój gust. 
I nawet przeglądając fotki wnętrza w internecie zaczęła mi się nasuwać myśl, że coś wygląda ciasnawo...
Manta   Tyłkoklep leśny =)
22 listopada 2011 20:23
Mi sie to auto wizualnie podoba, choc jak w nocy nadjezdza z oddali to strach jest :P bo wyglada... nie jak auto :P. Ale miejsca zdecydowanie za malo jak na takie auto wg mnie. Ale bardzo fajne kobiece wozidełko 🙂 tak patrząc na nie. Niestety nie mam jakiś większych info na jego temat, ale moge dopytać ;-)
Manta taaak, ten przód ma po prostu straszny, ale tak to bardzo by mi odpowiadał i z parametrów i z gabarytu. Martwi mnie tylko ten brak miejsca z przodu... no ale chyba jednak się szarpnę i udam do salonu się przypasować ( wszak wysoka w sumie nie jestem :lol🙂 .
Byłabym bardzo wdzięczna za  info i dziękuję  :kwiatek:
Manta   Tyłkoklep leśny =)
22 listopada 2011 21:10
tj ten przod jest tak brzydki ze az piekny 🙂 tylko w ciemnosci jak widac same swiatla to wyglada ... ostro 🙂 hehe.
Podpytam gdzie sie da i dam znac jak sie tylko cos dowiem 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
22 listopada 2011 21:14
Manta, po zapaleniu auta często wyskakują kontrolki od ABS, poduszki powietrznej i od wyłączenia poduszki pasażera ( tak jak w opcji gdzie fotelik jest z przodu)

jak na takie małe auto jak 206 i tak mały silnik to i tak świetnie się nim jeździ, jest "zrywne" i nie trzeba go kręcić na obrotach by jechał

ciągnął ktoś przyczepę Jumpry/Expert/Scudo?
Manta, po zapaleniu auta często wyskakują kontrolki od ABS, poduszki powietrznej i od wyłączenia poduszki pasażera ( tak jak w opcji gdzie fotelik jest z przodu)

jak na takie małe auto jak 206 i tak mały silnik to i tak świetnie się nim jeździ, jest "zrywne" i nie trzeba go kręcić na obrotach by jechał




U Peugotów to chyba standard. Mój z 2005 roku i dzieją się te same historie.
Do tego trzeba dorzucić kierunkowskazy, które przestały odbijać po jakimś czasie  😵
Manta   Tyłkoklep leśny =)
22 listopada 2011 22:23

Do tego trzeba dorzucić kierunkowskazy, które przestały odbijać po jakimś czasie  😵


to chyba kwestia francuzow jest 😉 mysle ze jakies 85% francuzow z jakimi mialam doczynienia mialo ten problem na stale lub kiedykolwiek 🙂


Solina - kwestia gustu, ja wiedzialam, ze peugeota nie chce, chcialam honde, nie wyszlo, jest lupo jestem bardzo zadowolona i na moje wymagania bylo lepszym wyborem niz 206, aczkolwiek nie uwazam, ze ktos kto woli 206 jest gorszy czy cos ;-) hehe. A co do krecenia na obrotach - ja wlasciwie nigdy nie przekraczak 2tys obrotow, chyba, ze jak ja to mowie - wentyluje lupka :P
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
23 listopada 2011 09:34
olek, miałam to samo wystarczyło wymienić "pająka" koszt ok 25zł

Manta, też myślałam o lupo ale peugeot jakoś większy mi się wydawał 🙂
też czasami 206 "czyszczę rury" ale przy 4tyś obrotów strasznie kopci jak to diesel ale czasem jest to potrzebne bo jeżdżąc do 2 tyś obrotów auto po jakiś czasie zamula ( albo mam takie wrażenie)
ogurek, my ciągnęliśmy przyczepę z dwoma końmi iveco, sprinter, T4 i transit i komfort dużo zależy od mocy silnika.
ciągnął ktoś przyczepę Jumpry/Expert/Scudo?

one są za lekkie dla normalnej dwukonnej przyczepy (większa buda na zwykłym podwoziu autka osobowego).
Manta   Tyłkoklep leśny =)
23 listopada 2011 13:27

Manta, też myślałam o lupo ale peugeot jakoś większy mi się wydawał 🙂
też czasami 206 "czyszczę rury" ale przy 4tyś obrotów strasznie kopci jak to diesel ale czasem jest to potrzebne bo jeżdżąc do 2 tyś obrotów auto po jakiś czasie zamula ( albo mam takie wrażenie)



Mi z kolei jakos bardziej przestrzennie w lupku 🙂 choc 206 ma chyba wiekszy bagaznik jak dobrze pamietam ;-) hehe.
I nie wydaje Ci sie, faktycznie jak sie jezdzi spokojnie to sie duzo sadzy (?? syfu jakiegos w kazdym razie) zbiera w wydechu, dlatego tez jak po jakims czasie mocno przegazujesz to wszystko z wydechu wylatuje 🙂. Mi wentylowac latwiej, bo mam przelot zrobiony, hehe ;-)
czy ktoś z Was miał może jakieś doświadczenia z audi a4 2.0 turbo? chodzi mi głównie o opinie o silniku, słyszałam że jest z nimi jakiś problem (samochody 2-3 letnie). z góry dzięki za info 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
23 listopada 2011 13:58
lhp, nie wiem co z tymi silnikami nie tak, ale od każdej osoby jak pytałam o te silniki odradzały i polecały 1.9
podobnie jest w oplach z silnikami 1,7 ponoć totalny niewypał
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 listopada 2011 14:17
Thymos, bierz 323.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 listopada 2011 14:39
masz w dokladce zderzka miejsce na halogeny tak?
zakladam, ze to taka zabawa jak w Lupo, wiec ogolnie niewielki problem - skoro w dokladce masz juz miejsce na halogeny to musisz kupic je(halogeny:P) i tu dwie opcje - albo przelacznik swiatel ktory ma tez opcje halogenow albo mozna wlacznik zrobic osobny. Chcesz, moge opisac to troche dokladniej ;-) w sensie dokladnie co i jak. Chcesz to robic sama czy oddac auto gdzies? Ja u siebie w lupku planuje je zamontowac, ale poki sa wazniejsze wydatki, to mi sie nie spieszy, zwlaszcza, ze ja musze zmienic dokladke najpierw 😉.


No tak 🙂 W dokładce zderzaka mam miejsce na halogeny, wycięte tyle, że "okratowane" 😉 W sumie wiem tylko tyle na ile samochód wygląda z zewnątrz - co się kryje za tymi krateczkami, czy jakieś kabelki, to nie mam pojęcia.

A co do tego czy chcę sama to robić czy oddać samochód gdzieś? "Dysponuję" tatusiem złotą rączką, który mówi, że niby to nic trudnego, zatem stawiam, że zdałabym się na niego.

Niemniej jednak BARDZO proszę o wszelkie informacje i szczegóły dotyczące tego... "zabiegu" 😉

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Manta   Tyłkoklep leśny =)
23 listopada 2011 14:51
To tatus zlota roczka z pewnoscia sobie poradzi 🙂

tutaj masz link do tego, jak robi sie to w lupo, bo akurat to mam pod reka a w polowce powinno byc podobnie ;-)
http://lupo.org.pl/viewtopic.php?t=1141&start=0

bo ja wole sie nie rozpisywac teraz za bardzo, by padam z nog i wlasnie ide drzemac, wiec z pewnoscia logicznie bym tego teraz nie potlumaczyla 😉
lhp, nie wiem co z tymi silnikami nie tak, ale od każdej osoby jak pytałam o te silniki odradzały i polecały 1.9
podobnie jest w oplach z silnikami 1,7 ponoć totalny niewypał


ale mi chodzi o benzynowy 2.0 turbo, a 1.9 to chyba diesel?
Manta   Tyłkoklep leśny =)
23 listopada 2011 16:34
[quote author=Solina link=topic=5139.msg1197475#msg1197475 date=1322056718]
lhp, nie wiem co z tymi silnikami nie tak, ale od każdej osoby jak pytałam o te silniki odradzały i polecały 1.9
podobnie jest w oplach z silnikami 1,7 ponoć totalny niewypał


ale mi chodzi o benzynowy 2.0 turbo, a 1.9 to chyba diesel?
[/quote]

1.9 to diesel i sa tez w wiekszosci VAGow tez te 2.0 TDI ktore raczej sa malo polecane, wiec mysle, ze Solinie o to chodzilo 🙂 (choc glowy nie dam, bo nie wiem jak jest w audicach, ale wlasnie w VW i Skodach tak jest, wiec sadze ze w audi tak samo 😉


lhp - jako Białostoczanka, która ma ochotę siać ogień i zniszczenie, powinnaś jednak poszukać czegoś w benzynie, o pojemności 2,3l z wiatrakiem. Czegoś co w logo ma skrót Svenska Aeroplan Aktie Bolag  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:

Przepraszam, chwilowe zamknięcie wątku było niechcący.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
23 listopada 2011 20:40
lhp, dokładnie tak jak wytłumaczyła manta chodziło mi o 2.0 diesel
dzięki za info ale mi chodzi właśnie o ten benzynowy turbo, dokładnie nazywa się toto 2.0 tfsi  🙂 jakby ktoś coś słyszał lub mógł podzielić się wrażeniami  :kwiatek: (do mnie dotarło że był z tym silnikiem jakiś problem, który w nowszych modelach został naprawiony podobnież, jednak póki co bardziej precyzyjnych info brak)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się