PSY

[quote author=Być. link=topic=32.msg1197906#msg1197906 date=1322077967]
Moja znajoma wczoraj mi powiedziała, że wilczaki nie są otwarte na ludzi, raczej asertywne, mające swój świat. Czy to prawda?
[/quote]

Nieeee... są bardzo otwarte, czasem aż za bardzo  😀iabeł:

Fitmin mocno średni skład, kiedyś zamówiłam worek na próbę ONek jadł, wilczaki ruszyły po dwóch dniach...
Moje futrzaki też wcinają Wolfsbluta już drugi worek będzie. Ale u nas Cold River z rybami, niskobiałkowy.
JARA, kupujesz gdzies we Wrocławiu, czy z netu?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 listopada 2011 10:08
jakKelpie do adopcji !

http://www.dogomania.pl/threads/213426-Słodki-szczeniak-Karmelek-marnieje-w-schronisku?p=18031827&posted=1#post18031827

Może ktoś by chciał aktywnego psiaka? Idealny do psich sportów.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 listopada 2011 10:11
edyta, niestety przez internet. Oprócz Acany, Royala, Eukanuby i Orijena ciężko znaleźć coś fajnego w stacjonarnych sklepach.
Ziva po Wolfsblucie swieci się niesamowicie, sierść jest naprawdę rewelacyjna. No ale kiepsko wchodzi i nic tłuszczu nie nabrała. Aha, no i kupy ciężej wychodzą 🙁 Chwilowo wracam do White Wolfa, a następnym razem może kupię Wolfsbluta z dzikiem albo jagnięcinę.

Wojenka, widziałam u Ewy z Bugari, że w schronisku rudy ACD jest.
Witam, udało mi się ostatnio pyknąć parę naprawdę fajnych fotek mojemu Jack Russell Terrierowi, więc postanowiłam się pochwalić 😉
Aktualnie ma prawie 1,5 roku. Zdjęcia będą poglądowe  :kwiatek:
Szczeniaczek :




Wigilijnie :


Zabawy w wodzie (rok)





Mam też zdjęcia jesienne aktualne, ale narazie nie wrzucam, bo nie wiem czy i tak nie za dużo nawklejałam... ale nie mogłam się powstrzymać  😁
edyta, niestety przez internet. Oprócz Acany, Royala, Eukanuby i Orijena ciężko znaleźć coś fajnego w stacjonarnych sklepach.
Ziva po Wolfsblucie swieci się niesamowicie, sierść jest naprawdę rewelacyjna. No ale kiepsko wchodzi i nic tłuszczu nie nabrała. Aha, no i kupy ciężej wychodzą 🙁 Chwilowo wracam do White Wolfa, a następnym razem może kupię Wolfsbluta z dzikiem albo jagnięcinę.



no popatrz! a u nas właśnie Wolfsblut lepiej smakuje i kupy lepsze - widać kazdy organizm inaczej zareaguje. Wcześniej tez byliśmy na White Wolfie (łosoś i kaczka) i tez byłam w sumie zadowolona. Po tym drugim worku niskobiałkowego Wolfsbluta kupię chyba też ponownie White Wolfa, albo wypróbuję inny rodzaj Wolsbluta. Generalnie poleciłabym obydwie karmy. Ciekawa bylam czy w miescie mozna kupić.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 listopada 2011 10:49
Ja karmię tym White Wolf Wild Forest Gold Edition - jagnięcina i łosoś.
Drób nam całkowicie odpada, a "czysto rybne" karmy jakoś im nie ufam 😉
Też próbowalam podawać jagnięcine z White Wolfa, ale potem przeszłam na łososia i raz kaczke kupiłam.
Fajne karmy. Piekna sierść po obydwu.
ja przerzuciłam się z Husse na Purinę Pro Plan Puppy Large Athletic i jak na razie uważam, że jest super :-)
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 listopada 2011 11:21
Wiem, że w Czechach jest do oddania dwuletni rudy ACD.
qniara - Przepisy mówią ogólnie o psach. Piszą, że pies musi posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Jeśli chodzi o szczenięta to ogólnie nie ma problemu jeśli maluch jedzie samochodem. Wystarczą szczepienia stosownie do wieku, tatuaż, chip. Dobrze jest też podpisać dwujęzyczną umowę kupna i sprzedaży. W paszporcie i książeczce zdrowia adnotacja z pieczątką, że szczenie zostało zbadane i jest zdrowe. Oraz dla bezpieczeństwa jak się obawiacie zaświadczenie od lekarza, że szczenie nie posiada szczepienia p. wściekliźnie ze względu na wiek, przeszedł badanie i jest w pełni zdrowia, oraz nie posiadał kontaktu z innymi zwierzętami - tylko z matką.

Po za tym zerknij sobie tutaj: http://www.wetgiw.gov.pl/ Masz tam większość wymagań i potrzebnych informacji. Są też numery telefonów.

Co do rodowodu eksportowego: Oddajesz metrykę do Związku i na jej podstawie wyrabiają rodowód eksportowy. Czekasz sobie tam ileś czasu bądź też płacisz za usługę ekspres. Rodowód eksportowy odbierasz i wysyłasz do właścicieli psiaka. Oni zaś mogą go wyrzucić do kosza jeśli nie chcą nic z psiakiem robić w kierunku wystaw i przyszłej hodowli, albo mogą zarejestrować go w Ichniejszym Związku/Klubie, ale tylko i wyłącznie na podstawie e.rodowodu. Resztę ważniejszych informacji najlepiej dowiedzieć się u źródła. Zadzwoń do ZG albo do swojego oddziału. Wszystko ci wytłumaczą.

Ja nie za wiele wiem na temat eksportu. Aktualnie siedzę w temacie importu, ale mnie interesuje tylko USA, UK i Australia :-)
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
25 listopada 2011 11:29
Ja karmię swoją ośmioletnią dożycę już od wielu lat karmą BRIT jagnięcina z ryżem. Wypróbowałam całe mnóstwo karm. Na wybór tej karmy miała wpływ ekonomia (prawie dwa 15kilogramowe worki zjadane co miesiąc), nie puszcznie przez psa "wiatrów" (niektóre karmy nie nadawały sie do mieszkania z tego względu😉 ) oraz uczulenie suni na zboża. Polecam.
A czy ktoś z Was zna/próbował/ma doświadczenie z karmami tej firmy???
http://www.koebers.pl/
A propos karm, to ja karmię Royalem (Maxi Junior) i na razie jestem bardzo zadowolona. 😉

Tymczasem mój "dorosły" szczeniak, Harley, który półtora tygodnia temu skończył pięć miesięcy:  😅

"Poranki w stajni są MEGA!"


"Dla Ciebie , to PAN Burek" 😉


i moje ulubione: "za ochronę podczas konsultacji z E.Zoń, odpowiadała firma Appenzeller Securitas"  🤣


Pozdrawiamy 😉
Fajnie się rozbija Chłop 🙂 I jaki nosek ciemny już
Przedstawiam moją Arsi - leniwego kanapowca.
Kupiliśmy ją jako ratlerka, wyrosło coś zupełnie innego. Ale jest niepowtarzalna 😎



oj niepowtarzalna to mało powiedziane  😜 bardzo ciekawa sierść!
[quote author=Być. link=topic=32.msg1197906#msg1197906 date=1322077967]
Moja znajoma wczoraj mi powiedziała, że wilczaki nie są otwarte na ludzi, raczej asertywne, mające swój świat. Czy to prawda?


Nieeee... są bardzo otwarte, czasem aż za bardzo  😀iabeł:
[/quote]
Możesz rozwinąć?  🤣

cavaletti, grzywę ma nieziemską!

Ja myślę o adopcji psa, ale to po x czasie. Na razie biegają po podwórku 2 i to mi wystarczy. Właściwie oba nie moja, a do stajni jakiś łapserdak, by mi się przydał, ale na razie nie. Trzeba przemyśleć.
Ja znowu pękam z dumy jeśli chodzi o mojego diabła.
Ostatnio sprawdzaliśmy czy w moim psie pasterskim ukryty jest instynkt pasterski.
Ku mojej radości nie trzeba był zbytnio tego instynktu szukać.
Okazało się że Nerosław posiada instynkt i jest on dość silny.
Biegając za owcami oddawał się temu całym sobą.
Mamy zamiar trochę pociągnąć ten temat i mocniej potrenować i to już niebawem 😀




w zeszły weekend natomiast byliśmy na nieoficjalnych zawodach treningowych gdzie złapaliśmy kilka pierwszych miejsc i nie tylko 😉
oraz nagrodę za najszybszego psiaka w zerówkach 😀




no i jak ja mam nie pękać z dumy mając takiego psa? 😍 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 listopada 2011 17:57
A my jesteśmy już po testach i Ziva ma zdiagnozowane atopowe zapalenie skóry 🙁
A karmi ktoś karmą Pro Pack? Spróbowaliśmy z Jackiem niejadkiem i wcinał i oglądał się czy nie nasypię jeszcze. Za dużo nie mogę powiedzieć, bo to była mała próba, żeby zobaczyć czy pies zje cokolwiek innego niż Festivala. No i zjadł, pomimo, że był to Large Breed na kurczaku. Z jednej strony lepszy skład w porównaniu do Josery, ale Festival Jackowi służy, nie wiem czy zostać czy zmieniać i psu się nie odwidzi czasem jak z innymi karmami. Pro Pac ma tą zaletę ponadto, że dawkowanie jest dużo mniejsze, co w przypadku naszego niejadka powinno wyjść na korzyść. Ehhh nie wiem.
Sierra piękny ten Twój maluch!!  💘
A czy ktoś z Was zna/próbował/ma doświadczenie z karmami tej firmy???
http://www.koebers.pl/
Próbowałam przez krótki czas.Pies miał po kobersie zatwardzenia, nie podobał mi się na nim, szybko zrezygnowałam.
[quote author=RaDag link=topic=32.msg1199818#msg1199818 date=1322228895]
A czy ktoś z Was zna/próbował/ma doświadczenie z karmami tej firmy???
http://www.koebers.pl/
Próbowałam przez krótki czas.Pies miał po kobersie zatwardzenia, nie podobał mi się na nim, szybko zrezygnowałam.
[/quote]
A którą próbowaliście?
Płatkową czy krokietową?
I przez jaki czas?
ile przez całe swoje życie pies albo suka mogą wydać na świat potomstwa?
Ja ponownie w temacie preparatu do rozplątywania i ułatwiania rozczesywania sierści...

Używał może ktoś tego produktu lub innego z tej firmy?
http://www.groomer.sklep.pl/index.php/sklep-internetowy/details/682/203/odzywki/ring-5/ring-5-grooming-spray-with-mink-oil---preparat-do-rozplatywani.html

rzeczywiście tak dobrze działa? godne polecenia?

tak jak w pisałam wcześniej, szukam preparatu, który na prawdę daje efekt "wow"...

(tym którzy wcześniej mi radzili, bardzo dziękuję, jeśli nie znajdę nic lepszego, skorzystam z poleconego produktu)


tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 listopada 2011 15:57
Tercet
pies powiedzialabym, ze setki
suka ma pierwsza cieczke ok 8 miesiaca. Juz wtedy moze zajsc w ciaze. Sa suki ktore rodza i po dwa arzy w roku, zyja srednio do 10 lat podejrzewam.
Tyle fizjologia, normalny wlasciciel do tego nie dopusci, nie kryje suki bez uprawnien hodowlanych, nie kryje rok po roku, nie kryje dwa razy w roku. Zazwyczaj przestaje kryc 8-9 letnie suki, ale sa wyjatki.
tet ja wiem 😉 tylko potrzebuję liczb ponieważ w mojej miejscowości jest straszny wysyp bezpańskich psów a schronisko przepełnione i znajomy planuje napisać artykuł do lokalnej gazety na temat sterylizacji, żeby choć trochę uświadomić ludzi, żeby zaczeli te swoje psy i koty sterylizować, bo co chwilę słyszę, że jakas kotka albo suka urodziła a te młode za chwilę też sie rozmnażają i tak w kółko :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 listopada 2011 16:15
Powiedzmy sobie tak ogólnikowo: średnio 4 szczeniąt na miot, kryta dwa razy w roku daje 8 szczeniąt.  Przez 10 lat daje 80 szczeniaków.
dzięki 🙂 ale przy psie to już ciężko będzie dojść 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się