Produkty BACK ON TRACK

Ponia   Szefowa forever.
24 listopada 2011 20:28
Anaa, nie widział 🙁
a ja cennika nie widzę nas ich stronie,  👀
Ponia   Szefowa forever.
24 listopada 2011 20:46
Mam cennik od firmy Fabimex  w euro, bo po szaleństwach euro zrezygnowali z cen w pln.

mogę podesłać 🙂
Ponia, kurczę - a pad masz? jak działa?
Ponia   Szefowa forever.
24 listopada 2011 21:02
Anaa, Mam, bardzo fajnie rozgrzewa, Lawirantowi się bardzo podoba. 😉
ponia a możesz podać cenę padu rozgrzewającego :kwiatek:
o właśnie ... Ponia podaj link do cennika, albo wklej 😉 wsztskiego.... mnie by interesowaly także produkty dla ludzi 🙂
opisy brzmią super...
Ja stosuję produkty Back on Track na sobie. Mam pas na szyję i pas na kręgosłup, ten na odcinek lędźwiowy.
Moim zdaniem pomagają mi. Teraz miałam okres kiedy totalnie posypał mi się kręgosłup i jak założe te rzeczy na noc, czuję się dużo lepiej jak się budzę, niż jak ich nie założę. Myślę nad kupieniem sobie większej ilosci produktów BoT.
Aczkolwiek nie jest to też jakiś genialny środek na wszystko. Tak naprawdę przy takich bólach jak teraz miałam najwięcej dawało mi naklejanie plastrów rozgrzewających 😉

Za granicą Back on Track są bardzo popularne u koni. Faktycznie widziałam np na pewnym koniu jak zakładanie owijek tej firmy na noc powodowało, że rano koń miał zdecydowanie mniejsze opoje niż przy zakładaniu zwykłych owijek. 
busch   Mad god's blessing.
25 listopada 2011 01:02
Tutaj jest ten pad rozgrzewający za niecałe 4 stówki:
http://animalia.pl/produkt,19663,Back_On_Track_Derka_na_grzbiet_.html
w equiversum jest za 350, w pasi koniku takze mozna zamowic w cenie animaliowej
Gillian   four letter word
25 listopada 2011 08:12
ja właśnie tego padu używam 🙂 od dziś robię z niego naleśnik i zakładam na szyję, z braku kaptura 😉 trzeba sobie radzić 😉
nikomu sie nie chce odpowiedziec na moje pytania?  🙁
a czy w Waw ktoś miałby pożyczyć pad lub kaptur? na 1 - 2 dni?
Kurcze, podoba mi się to z Waszego opisu, choć mnie nie pad, a owijki interesują.
Jak myślicie, lepiej to czy Magnetic Veredusa?
http://animalia.pl/produkt,19666,Horze_Ocieplacze_stajenne_Back_On_Track.html
Ponia   Szefowa forever.
26 listopada 2011 07:52
Gillian   four letter word
26 listopada 2011 10:54
melduję, że pad na plecy zawinięty na szyi spisuje się na medal 🙂
dzieki Ponia!
ale ceny masakryczne... to euro prawda?
prawie 150 zl za skarpetki....
Ponia   Szefowa forever.
26 listopada 2011 12:51
tak, to w euro tak jak wcześniej pisałam po skokach euro, zrezygnowali z cen w pln.
busch   Mad god's blessing.
26 listopada 2011 13:10
[quote author=horse_art link=topic=327.msg1200660#msg1200660 date=1322309405]
dzieki Ponia!
ale ceny masakryczne... to euro prawda?
prawie 150 zl za skarpetki....
[/quote]

No niestety to nie wina cennika Poni, ale po prostu Back on Track jest takie drogie* 😉 W animalii też te nieszczęsne skarpetki po 149 zł, ciekawa jestem, kto je kupuje 😀

*drogie jak drogie, ochraniacze kontaktowe już nie są 10 razy droższe od 'normalnych', bardziej w cenie Proffessional's Choice  😉
dobra, moze tym razem dostane jakas odpowiedz...

uzywa ktos podkladek pod owijki BoT? bo na stronce pisza, ze pod owijki BoT najlepiej NIE uzywac podkladek. Troche bezsensu, mnie zawsze uczono, ze jak sa owijasy, to i podkladki maja byc. Pozatym w takim razie po co produkuja tez podkladki?

no i co do samych podkladek: ma ktos w realu te zwykle cienkie treningowe i te no-bow? ponoc te drugie sa grubsze, ale o ile? te pierwsze zas nie sa zbyt cienkie? chronia dobrze?

niby fajne te produkty, ale dostac jakies konkretne informacje na ich temat to  🙄 a ceny maja zacne, nie zamierzam kupowac w ciemno...

zobaczylam cala liste ich produktow to normalnie padlam, nie wiedzialam, ze maja AZ tyle tego wszystkiego  😲
BoT ma podkładki pod owijki i wtedy zawija się je zwykłymi owijkami. Jeśli kupujesz owijki BoT, to nie podkładasz zwykłej podkładki (bo to są takie owijki które można zawijać bez podkładek)

Podkładki używaliśmy w jednej ze stajni i te treningowe i te drugie - treningowe są małe, te drugie duże, takie do zawijania na noc zwykłymi bandażami. Fajne były.

Ceny duże niestety, ale produkty są porządne. I w moim odczuciu działają, choć jak napisałam to nie oznacza, że zdziałają cuda.

A w ogóle ja kupowałam BoT przez sklepy angielskie, wyszło taniej niż kupować je w Polsce 😉 szczególnie że to był okres świąteczny i była wysyłka gratis.
branka dzieki.

piszesz, ze jezeli uzywa sie owijek BoT, to nie trzeba uzywac podkladek- ale przeciez ich owijasy to tez polarowki lub bi-elastici, tyle, ze z tymi "magicznymi" wlasciwosciami. Wiec obetrzec tez moga jak "normalne" owijki. Dlatego nie rozumiem tego, ze nie nalezy stosowac podkladek.

nie bardzo rozumiem co masz na mysli, ze jedne podkladki sa male , drugie duze? masz na mysli grubosc? bo rozmiar raczej nie, przeciez mozna wybierac, jest dosc duzy wybor rozmiarow, az sie zdziwilam.

jezeli mialas na mysli grubosc , no to wlasnie o to mi chodzi, bo maja trzy rodzaje podkladek, z czego 2 sie nadaja na treningi, 1 jest do stajni, ale ktore z tych 2 treningowych lepsze? te cienkie? czy te no-bow? roznica cenowa jest znaczna.

to, ze w PL nie oplaca sie tych produktow kupowac, jest bardziej niz oczywiste  😉 zakupy sprzetu jezdzieckiego w tym kraju to jakas porazka ( zarowno w kwestii dostepnosci produktow, wyboru, jak i cen przedewszystkim).    🤔


jezeli mialas do czynienia z tymi produktami, moglabys mi prosze powiedziec, co myslisz o ochraniaczach BoT treningowych lub wlasnie samych podkladkach pod owijki?
skoro "odbiaja" cieplo, nie przegrzeja sie konskie nogi podczas treningu?  🤔
Nei wiem, podklinkuj o które ci chodzi. nie wiem dokładnie co oni mają tam teraz w ofercie.

Myśmy mieli cienkie podkładki treningowe(małe) i grube, duże podkładki pod owijki stajenne na noc. To było kilka lat temu.

W stajniach sportowych, w których pracowałam, na treningi nigdy nie zawijało się koni z podkładkami. Gdy szły do karuzeli lub na spacer miały zawijane polarowe owijki. Gdy szły na mocniejszy trening to te elastyczne.  Podkładki stosowano tylko na 2 koniach i to tylko dlatego, że były właśnie BoT. Bo tak to by chodziły bez tych podkładek, tak jak cała reszta. Tamte konie, które miały podkładki BoT na treningach to były konie po przebytych urazach ścięgien.
Dobrze zawinięty koń nie obciera się od owijek....skąd w ogóle pomysł, że koń sie może obetrzeć od owijek?  🤔

Co do przegrzewania się nóg - nie wiem, różne są opinie, różne są badania. Jedni mówią nie zawijać i nie zakładać ochraniaczy poza samymi skokami, bo kończyna się przegrzewa, inni mówią, żeby mieć je zawsze.
Ja jak zakładałam mój pas magnetyczny BoT na jazdy, to rzeczywiście odbijał ciepło, fajnie się dzięki niemu mi mięsnie rozluźniały. Więc pod owijkami albo podkładkami BoT też na pewno jest ciepło w nodze. Czy to dobrze czy to źle ja nie ocenię, bo nie wiem. Za dużo sprzecznych informacji.
Ja nie zawijam swojego konia i jeżdżę bez ochraniaczy poza skokami. Koń ma suche nogi i nigdy(odpukać) żadnych problemów z nogami. Ale konie są różne, też różne mają obciążenia czy podłoże w czasie treningów, trzeba to brać pod uwagę.

Myślę, że BoT jest fajne dla koni, które mają jakies usztywnienia czy bóle - na grzbiet, czy inne tego typu miejsca. Zarówno w czasie treningu jak i po - dla zrelaksowania. Ale z zawijaniem produktów, które w ruchu 'grzeją' na nogi końskie bym uważała.
Prędzej bym zawijała na noc na podkładki BoT - jeśli koń jest w intensywnym treningu/ma opoje czy jakieś inne problemy. Bo to rzeczywiscie coś daje - tzn dawało o tych koni, które znałam.
branka dzieki za obszerna odpowiedz  😉

tutaj sa te podkladki : http://www.backontrack.com/de/produkte/pferd/bandagierunterlagen/  (pierwsze zdjecie to te "zwykle" cienkie podkladki, drugie zdjecie to te stajenne grube, a trzecie to te no-bow- podpisy pod zdjeciami, moge przetlumaczyc jakby cos bylo niejasne) jak klikniesz na napis Größe to pokaze ci sie w jakich rozmiarach sa dostepne- dlatego wlasnie pytalam czy mialas na mysli grubosc czy wielkosc, bo rozm sa rozne, no ale juz wiem o co ci chodzilo 😉

tez jestem zdania, ze od poprawnie zalozonych owijek nic sie nie stanie, ale niestety juz widzialam przypadki, gdzie chyba jednak fachowo te owije nie byly zakladane i potem na konskich nogach bylo "kuku". (odparzenie/obtarcie).
ja szczerze mowiac balabym sie uzywac owijek bez podkladek, zwlaszcza elastikow. No ale rozne sa metody, grunt to poprawnie zalozona owijka, nie za mocno i nie za lekko, tu jestesmy zgdone  :kwiatek:

jeszcze jedno: tutaj w watku wypowiadaly sie rozne osoby, ze padzior na plecy stosuja pol godziny przed/po treningu. A na stronie w informacji o uzytkowaniu podane sa inne kryteria czasowe. Kurcze, najlepiej byloby chyba dorwac jakiegos przedstawiciela od BoT i go wypytac na dziesiata strone  😁
czy ochraniacze na stawy skokowe BoT można używać do jazdy? czy to są tylko ochraniacze stajenne?
A ja muszę się niestety poskarżyć 🙄 Moją kobyłę ocieplacze stajenne z BoT (rozmiar ok, zakładane też ok) obtarły do krwi po jakimś tygodniu. Szkoda, bo naprawdę mi się podobały.
Kupowałam w animalii, myślicie, że mogę spróbować je reklamować?
Odkopuję temat 😉

Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć czym różnią się te dwa pady (jeśli chodzi o działanie)?
Horseback Warmer ROYAL
Horseback Warmer

Tylko tym, że Royal ma pikowanie i zapięcie, a ten zwykły nie?
Wydaje mi się, że chyba ten zwykły jest dłuższy  🙄
odkopuję i ja🙂
czy ktoś użytkuje czaprak Back on tracka?
czy ma tą samą miękką powłokę od wew co pad ? i jak się spisuje?

Swojemu zakładam pad na jazdę często, ale jest długi 🙂
Może nie do konca właściwy wątek, ale nowy też bez sensu zakładać.

HKM wypuścił serię 'feel warm' analogiczną do back on track a jednak sporo tańszą.
[url=http://dobry-kon.pl/search/?fraza=feel+warm&submit=+szukaj+%C2%BB+]KOLEKCJA FEEL WARM[/url]

sama mam pad back on track - poza tym, że jest tragicznie skrojony, to jego właściwości bardzo sobie cenię (konisko też). By pad był na właściwym miejscu mocuję go na pas do derki + uwiąz na klatkę piersiową a i tak trzyma się tak sobie..
pad zakładany po jeżdzie u wałacha sprawiał, że kon mi zasypiał w boksie, przed jazda dawał dobre rozluźnienie. Stosowałam tez u grzbietowej kobyłki jako wspomaganie i efekty były również zauważalne.

Z HKM waham sie nad derką polarową i ochraniaczami, cena mocno kusi.
Ma ktoś Feel Warma?

A czy te produkty z czasem nie tracą swoich właściwości?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się