dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Gillian   four letter word
26 listopada 2011 11:57
ja mam dostęp do wagi tej podkowowej, mogę Ci odmierzyć i pokazać ile to na łyżeczce jest 🙂
jest jakikolwiek sens podawać koniowi besterly vitalic i do tego dołożyc bestermine? nie zabiję konia ilością białka? ani żadna tragedia nam nie grozi? czy to dobry pomysł? czy moze darować sobie bestermine a wziąć inną paszę besterly? (wtedy się przeniosę do paszowego wątku, bo tam juz zapytałam o vitalica, tu tylko cichutko chcialam się zapytać, czy dawanie tego razem z bestermine to good idea?)

vitalic:
http://www.besterly.com.pl/produkty/besterly-vitalic

bestermine:
http://www.besterly.com.pl/produkty/bestermine-horse
Isabelle lepiej zainteresowac sie innymi produktami 😉
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
26 listopada 2011 12:35
Gillian już piszę do Ciebie PW, żeby nie zaśmiecać forum 😉
Gdzie dostane najtaniej glucosamine?
a ja mam pytanie o Placid Dodsona - czy jedzą wasze konie zioła na sucho w paszy, czy może lepiej to zalewać wodą ciepłą?
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
26 listopada 2011 18:09
maxowa, ja podaję na sucho, ale owies jest mokry.
:kwiatek: ok
muszę zamówić
a jak efekty? bo widzę, że Dodson ma kilka suplementów na nadpobudliwość? nie wiem który najlepszy?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 listopada 2011 19:08
Gdzie dostane najtaniej glucosamine?


W Pasi-Koniku jest za 135 zł (pierwsze opakowanie starcza na miesiąc po 2 miarki, drugie na dwa miesiące po 1 miarce).
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
26 listopada 2011 20:11
Maxowa to zależy jaki jest problem z koniem. Czy jest ogólnie nerwowy, czy stresuje się np. startami, częstym transportem itd. i czy problemy nie są na podłożu hormonalnym.
Gdzie dostane najtaniej glucosamine?

Dramka - tu masz tanio glukozaminę ale i kolagen - http://www.podkowa-liny.pl/produkty.php?kategoria=14&lang=pl
Gru
zawsze był taki zainteresowany wszystkim i dosyć dominujący, ale miał pracę i ok był spokój, na zawodach też było ok
teraz złożyło się w tym roku a nawet od  2 lat dużo przerw, z przyczyn moich zdrowotnych jak i jego, a to koń któremu po 2 dniach bez roboty odwala, koń jest młody, 7 lat
Teraz po 2,5 roku leczenia "ozdrowiał"  nagle, do tego jest ponastawiany, po akupunkturze i wymasowany i nagle diabeł w niego wstąpił - nadpobudliwy, energetyczny, nie skoncentrowany, - padokowany 6 h, codziennie jeżdżony, owsa minimum naprawdę, pasza nieenergetyczna w małej ilości, niedawno tylko siano, ADHD

Chciałabym spróbować ziół z Dodsona, czytam że polecają ludzie bo naprawdę ciężko się pracuje z takim koniem

Jeszcze nie rozmawiałam z naszą vetką, co do sprawdzenia poziomu hormonów
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
26 listopada 2011 21:38
To spokojnie najpierw możesz spróbować z Placidem, ale musisz pamiętać że to zioła więc na efekt trzeba poczekać. Na pewno go nie zamuli, a powinien delikatnie wyciszyć i pomóc mu skupić się na pracy. Ale w sumie to trzeba się cieszyć, jak koń ma siłę, nic go nie boli, jest zdrowy, to aż chce mu się żyć  😀
hehe no właśnie, ale dokładnie, jak mówisz zależy mi na wyciszeniu go, żeby móc pracować normalnie  😉
on zawsze był taki, ale teraz z lekka przesadza 🙂
dzięki, placid w pon zamówię i zobaczymy jakie efekty będą
Liiza  :kwiatek:
Mogę wstępnie powiedzieć jak działa u nas ta mieszanka,którą zamówiłam u p. Podkowy biotyna z cynkiem i miedzią, oraz mieszanka kopytowa II. (zgranulowane razem) Na kopyta to jeszcze trzeba będzie poczekać, ale po tygodniu stopniowego włączania do jedzenia(dość mocno pachnie) sierść, grzywa, ogon normalnie błysk i  to bez szczotkowania. Włos zrobił się mięciutki i bardzo gładki. 😀
Super 😉
To ja w takim razie też zamówię 😀
Isabelle lepiej zainteresowac sie innymi produktami 😉


Mozna spytać dlaczego? Bestermine ma bardzo fajny skład 🙂
nie widziałam żadnej różnicy przy stosowaniu np. Spilersa i bersterly (ani w wyglądzie ani w wynikach krwi)
Poza tym na tej paszy jest sporo koni w najwyższym sporcie i także wszyscy zadowoleni -łącznie z wetem ekipy🙂
my właśnie wracamy do Besterlyvitalica i wkrótce olimpic, na razie łączony z owsem i z spillersem ( z którego rezygnujemy na rzecz dodsona)

witaminy mogę z czystym sumieniem polecić jako bazowe dla koni bez większych wymagań🙂
dzięki Karla 🙂

ja też stosuję Besterly i Bestermine, moim zdaniem ma naprawdę fajny skład i jakość, a i cena dobra. My jesteśmy bardzo zadowleni, stąd moje zdziwienie  🙄
ja moim koniom podaje preparaty innych firm. Ale mialam pewnego czasu do czynienia z konmi, ktore wlasnie dostawaly B. wlasciciele tych koni nie bezpodstawnie z checia wrocili do preparatow, ktore podawali przed b. ( zarowno efekty widoczne golym okiem, jak i badania krwi, jak i to, ze konie tego po prostu zrec nie chcialy i trzeba bylo kombinowac zeby laskawie wciely- a normalnie wcinaja wszystko bez grymasow.)
wiesz..ja to samo moge napisac o paszachi dodatkach innych firm i nie napisze, ze wlasciciele,znajomi itp. tylko napisze, ze moim prywatnym koniom nie odpowiada
co kon to inaczej zareaguje, dlatego ja zanim sie zdecyduje cos na dluzsza mete to testuje i sprawdzam,nawet smakowitosc testujemy, bo co mi po super witaminach pod wzgledem skladu jak kon ma je w dupie a nie w pysku?

poza tym same witaminy czesto nie sa w stanie zalatwic takich a nie innych brakow- czesto trzeba drastycznie zmienic cala dawke zywieniowa
przeciez nie robie zadnego "nalotu" na ciebie, tylko pisze swoje zdanie i juz. jak na kilku koniach widze, ze ten preparat sie nie sprawdza, a moje konie maja swoja diete ulozone juz, to wiadomo, ze nie bede tych witamin testowac tez na swoich koniach. wiadomo, ze kazdy kon jest inny i jednemu cos podejdzie drugiemu nie. ale jezeli chcemy wit dobre i przy tym  tanie to sa tez inne, przeciez jest w czym wybierac.

no a co do tego czy wit smakuja czy nie.. tu sie akurat zgodze. 10,5 kg cholernie drogich witamin orglinga oddalam fundacji, bo moja Mloda sie po prostu wypiela na te witaminy i NIC absolutnie nieskutkowalo.  😵
nikt nie mowi o nalocie na mnie ja wiem co mam dawac i co jest be a co nie😉 juz kilka razy ktossie zachwycal czyms co za rok publicznie na kongresach zostalo wysmiane i stwierdzono, ze pic na wode fotomontaz. np. L karnityna w zywieniu koni:] I ja takze napisalam swoje zdanie, nic wiecej🙂


nie lubie kategorycznych wypowiedzi, ze to jest zle bo uznajomych,wujka,ciotki kuzyna... tyle w kwestii nalotu😉

Wlasnie o to chodzi zeby moc wybierac, kazdy sam dlaswojego konia, a nie narzucac i negowac cos co u innych sie sprawdza. Niech kazdy sprawdza i wybiera na co ma ochote.
Ja bestermine nie skreslam, szczegolnie za ta cene. Ba! nawet jako wet moge je polecic jesli ktos ma ograniczony budzet (ale nie tylko)


Karla, przeciez w tym watku wlasnie ludzie pisza "swoje odczucia" co do roznych witamin... Tak jak ktos wit x moze polecic, tak ja te same wit moge odradzic, i odwrotnie🙂 przeciez to oczywiste, ze kazdy bedzie kupowal/testowal co uzna za stosowne. nie wiem czemu nie mozna napisac opinii niezbyt korzystnej, a korzystna jest ok? korzystna opinia nie jest odrazu traktowana jako jedyna niby sluszna?

edit: co ma do tego czy pretapart byl "testowany" na koniu sasiada, babki, czy tak jak w moim przypadku, na kilku koniach zaprzyjaznionego ze mna malzenstwa?

pozatym jaka kategoryczna wypowiedz- Isabelle zadala pytanie, odpisalam to co mysle, tak samo jak kazdy inny mogl tez odpisac. Isabellle ma przeciez swoj rozum i podejmie odpowiednia decyzje. Polecanie i odradzanie w tym watku to standart, nie wiem czemu akurat na mnie "padlo".
co ma historia sasiada,kuzynki itp.? a no np. to ze nie wszystko musi byc prawda, nawet nie mowie, ze ktos pisze nieprawde tylko moze taka polprawde mu  przekazano🙂

dlatego napisalam, ze  ja o kazdych innych witaminach moge cos takiego napisac

wlasnie chodzi o to by nie negowac stosowanie przez kogos czegos czego jeszcze nie sprobowal a opinie sa podzielone- o to mi tylko chodzi,nic wiecej,czytaj ze zrozumieniem to co juz napisalam,  prosze🙂

i bron boze nie chodzi o bestermine czy cos,akurat te testuje,podaje, to samo napisze o chevinalu jak ktos napisze, ze lepiej zainteresowac sie innymi witaminami😉


poza tym co wnosi opinia" lepiej zainteresowac sie innymi preparatami?"
konkrety kochana, katjapotem je napisalas  i to jest ok
ijak najbardziej negatywne opinie sa ok, dla mnie np. preparaty z l karnityna dla koni to gowno, bo juz jakis czas temu stwerdzono,ze nie dziala 🙂 ale to wiem ja a ktos moze piac zachwycac sie i dalej ladowac kieszenie producentowi oszustowi prawda?ja przeczytam taka opinie i sie tylko posmieje  przed kompem😉


ano, zaslyszane gdzies opinie pewnie , ze niekoniecznie sa zgodne z prawda. Ale ja akurat u tych koni bylam codziennie, zajmowalam sie nimi, wiec sama widzialam co i jak, nie jest to zaslyszane😉

no widzisz Karla, po tym lopatologicznym wyjasnieniu zrozumialam w koncu  co mialas na mysli i zgadzam sie z Toba  :kwiatek: no grunt, ze wszystko jasne  😉
ojej, dziewczyny, mnie chodziło tylko o połączenie tych dwóch- vitalic plus bestermine. czy lepiej zmienić paszę vitalic na jakas inną, czy do tego inne witaminy, chodziło mi o wspolną kompatybilność 🙂

bardzo chodzi mi o coś, co moze zapewnic podstawową suplementację, a do tego pasza, która mi troszkę konia utuczy, bo nie potrzeba wiele, jedynie troszkę jako wspomaganie treningu i rozbudowę. bo jednak seniorka musi miec coś "dodatkowo" przy treningach, moze nie ogromnych, ale jednak intensywniejszych niz typowe tuptanie.

energii nam zupelnie nie brak przy samej dawce owsa (wlasciwie mieszanki ale z przewagą owsa) 3 kg dziennie, dlatego chcialabym, zeby jednak byla na tym samym poziomie energetycznym, bo wiekszej ilosci power'a to ja już nie zniosę 🙂

co do spożywania besterly, ja się tak moze wypowiem, dostałam próbki basica pelletów, herbic, coolcośtam i chyba olimpica muesli (?) i wszystko wtrynia z reki nie zostawiajac ziarenka, wiec mam raczej pewnosc ze zezre z radością 😉


ostatnio gdzies mi mignął Naf pink senior, czy jest potrzeba inwestować w to? czy jednak zestawienie vitalic+bestermine jest wystarczające na początek?

przepraszam, ze tak w temacie witamin pytam o pasze, ale jednak wydaje mi się to bardzo połączone😉
Karla🙂, Jakieś efekty "wow" były po vitalicu i olimpicu? Dodatkowa energia, jabłka na sierści, kopyta lepsze.. etc. Miałam herbica i ten granulat basic, ale efektów "wow" nie było. "Jak milion dolarów" to wygląda na dodsonie, ale z kasą krucho i tak kombinowałam czy może jednak by nie wrócić do Besterly... cena kusząca.

Isabelle No, bestermine to taka podstawa dla dorosłego konia. Nie wiem czy seniorka nie wyglądałaby lepiej na paszy opracowanej po prostu dla seniorów. Besterly chyba nie ma czegoś takiego. Choć nie znam się na paszach aż tak dobrze.
Sank, własnie przedstawiciel i producent B. na paradzie polecał mi podawanie vitalica jako polepszenie kondycji i "wygladu" a coolmixa (?) rano jako dodatek wydolnosciowy na treningi, ale mnie raczej dodatkowa energia nie jest potrzebna...

a na dodsonie jakim taki milionik był?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się