strzyżenie / golenie koni

opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 listopada 2008 18:03
Tylko Oster. Są najlepsze moim zdaniem.


Edit.
Tak sobie myślę, czy dla takiego pół - golasa derka polarowa to nie za mało?
a jakie modele??

jak sobie radzicie bez hali z ogolonymi??

ja ogolę na wiosnę na 100%, a teraz się waham


radzimy sobie. Jest cieplutko jak na razie.

mój jest pół-ogolony, właśnie z myślą o jeździe pod chmurką.

A jeśli chodzi o modele to każdy model tej maszynki się sprawdza.


Opolanka
dzięki, w takim razie kupuje ostera 🙂

a jakie wypełnienie na chłodniejsze dni? chodzi na wybieg na jakieś 2h, w przypadku skrajnych temp. wcale
asior   -nothing but eventing-
04 grudnia 2008 10:33
Ja stawiam na Heinigera. Mam model Delta 3, poki co tylko 2 konie nia ogolone, ale jest git  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 grudnia 2008 12:55
Mój w stajni stoi w polarowej derce, na padok chodzi bez, ale na 30min, bo potem sie nudzi.
znalazłam coś takiego http://www.gnl.pl/golarka-oster-clipmaster-p-3015.html?osCsid=e6ab4e31bdaecc8b14baf7effd37e1bd myslicie ze jest dobra ?
jakie parametry powinna miec dobra maszynka, taka zeby co 5 min nie trzeba było jej wyłączać, w miare cicha ?
asior   -nothing but eventing-
11 grudnia 2008 23:57
Ta jest strasznie ciezka, ja mam dwa razy lzejsza. Poza tym ma tylko jedna predkosc strzyzenia, a przydalyby sie przynamniej dwie.

Za 1000zl mozesz kupic Heinigera juz z ostrzem. Poza tym Ostera nigdy nie widzialam w akcji.
O Oterze mogę się wypowiedzieć pozytywnie, używa jej wielu gromerów do psów. Rónież Moser jest rewelacyjny. Nie wiem jak taka maszynka np psia by się sprawdziła u koni??? Jak myślicie, czy zdała by egzamin??? Konie mają miękki włos więc chyba nie powinna mieć większych problemów...
Sama się zastanawiam czy nie nabyć własnie takiej golarki przydała by mi się równiez dal psa i konio by skorzystał 😉

I powiedzcie na jaką długość mm się goli koniska???  😀

Linki do psiego sklepu z golarkami
http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,02,,pl-pln,15887,37156.html
http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,02,,pl-pln,15887,37157.html

Mogę ten sklep polecić z czystym sumieniem 🙂

Ale ze mnie ślepiec, dopiero jak wysłałam posta to zobaczyłam, że mają też maszynki dla koni 🤣, ale ceny już nie są takie fajne 🙁
W zeszłym roku mars był golony właśnie taka maszynka przeznaczoną dla psów - ale z założeniem, że może być także używana do koni, grzała się trochę ale nie jakoś masakrycznie, goliła dokładnie. Jej niewątpliwą zaletą było to, że była cichutka i nie powodowała drgań jakiś większych. Minusem, że miała dość wąskie ostrze, w porównaniu do typowych maszynek profesjonalnych dla koni.
Różnica była taka, że rok temu golenie trwało jakieś 3 godziny, ale koń spał nawet przy goleniu okolic głowy, słabizn, itp. W tym roku golenie trwało niecałą godzinę, ale koń na podwójnym środku uspokajającym, więc tak nie do końca mi się podobało...
[quote author=justyna-- link=topic=36.msg6729#msg6729 date=1227719580]
mam pytanko maszynki jakich firm do golenia koni polecacie chodzi mi o maszynke do gruntownego strzyżenia ale tylko do mojego uzytku w sezonie będę nią golić max 6 koni (za 2 tyg jade do berina i zastanawiam sie na jakie zwrócić uwagę) [/quote]

Heiniger.
Dość cicha, wolno się nagrzewa, ostrza dobrej jakości.

Golę taką jak ta:
http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/529

Jutro Cyrona idzie pod nóż więc wam powklejam zdjęcia z tego niecnego procederu 😉
Lov   all my life is changin' every day.
13 grudnia 2008 18:23
A czy do maszynki Wahl StablePro można dokupić ostrza? Bo mam tylko 60 mm, a maszynka sama w sobie fajna, cicha, może dałoby rade jakies większe zamontować? 😁
kujka   new better life mode: on
13 grudnia 2008 21:36
moj golas lepiej widoczny:
szukam osoby, która w Poznaniu goli konie. Przydałby się jakiś namiar i odrazu cena    :kwiatek:
zamówiłam Delte 3 HEINIGER'a zobaczymy jak się spisze  🙂 Pani w sklepie powiedziała, że dużo lepsze od Oster'a
asior   -nothing but eventing-
15 grudnia 2008 12:15
Singaja - mam dokladnie taka sama. Jest przeswietna  😉
to super, zdam relacje po goleniu  😉
Singaja ile dawałaś za deltę?

I gdzie ją nabyłaś?
Lov   all my life is changin' every day.
15 grudnia 2008 19:28
Podbijam moje pytanie 😉
kupiłam tu http://www.sewing.pl/index.php?id=strzyzenie/konie
zamówiłam 2 nakładki dodatkowe i pomimo to zapłaciłam 1134zł. bo jest jakaś promocja
asior   -nothing but eventing-
15 grudnia 2008 20:07
Tez kupilam w tym samym sklepie  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 grudnia 2008 21:46
Tak sobie myślę, czy dla takiego pół - golasa derka polarowa to nie za mało?


Ja myślę, że mało.
kujka ja chce mojego wlasnie tak ogolic, jak Ty. Powiedz mi jakie derki mu zakladasz? Caly czas jedna? I jaka grubosc?
kujka   new better life mode: on
15 grudnia 2008 23:42
edit
ja swojego nie padokuje, wiec chodzi mi o derke tylko do stajni. Kurcze... chyba kupilam za gruba. Noo nic, zobaczymy.
dzieki za informacje 😉
Mam nadzieje, ze tez bede zadowolona z takiego ogolenia chlopaka.
kujka   new better life mode: on
16 grudnia 2008 00:13
edit
jakie modele ostera poleciacie? bo ja chcialabym jakias z kablem zeby sie nie meczyc z ladowaniem.
dzieki.🙂
dawajcie więcej wzorków  😜
niedługo golę , ale tylko sam wzorek.
mam zamiar przerysować go na papier samoprzylepny i nakleić na zadek, a potem wygolić.
ostrza mi tego papieru nie przetną??
papier sie bardzo latwo tnie tymi ostrzami, ale jak odpowiednio sie uwaza to wszystko ok 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się