Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

😲
było już coś bardzo podobnego, ale... wole nie wiedzieć jak wyglądała nauka tych... chodów? figur?
moze mało w temacie ale ;

  😲 Koń z taką raną ma szansę przeżyć?
bozee...ostrzegaj, ostrzegaj, makabra...

nie mam pojecia czy ma szansę, czy to tylko wylecialy narządy, czy tez ma uszkodzenia, i ten kon jeszcze kłusuje 🙁
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
28 listopada 2011 17:28
oglądałam to już dawno... gdzieś na yt jest jeszcze jeden taki filmik i tam jest kilka koni atakowanych przez byki, jeden miał taką samą rane, reakcja? wepchnięcie tego wszystkiego do środka i przewiązanie szmatą, żeby nie wypadło znowu... tragedia...
Nigna   Warto mieć marzenia...
28 listopada 2011 19:08
Przepraszam jeśli kogoś obrzydze tym co pisze .


Alten: teoretycznie może , wiem że to może inny organizm ... ale moja kotka po sterylizacji nie miała kołnierza ( nasz wet zarzekał sie że napewno jest nie potrzebny) i pewnego pięknego wieczoru ... rozpruła sobie szwy ; o Budze sie rano a obok mnie leży kot .. z wnętrznościami na wierzchu ; o  I oblizuje sie jak gdyby nigdy nic, mało tego "cześci" z jej brzucha były na podłodze , pełno krwi wszędzie więc skakała z takim brzuchem po całym pokoju. Weszła też do kuwety więc wnętrzności były okropnie zabrudzone.
"Wrzuciliśmy to jej do środka" i rura do weterynarza.  Babka mówiła że jej sie poprzestawiały narządy ale operacja i ... kot przeżył. 

Tak więc myśle że koń ma szanse tym bardziej że mój kot wyglądał chyba nawet gorzej.
operacja konia jest trochę droższa i bardziej skomplikowana niż operacja kota, więc podejrzewam, że uśpili to zwierzę. I to jeszcze mu wbił róg w okolice słabizny, gdzie znajduje się jelito, które jest najdelikatniejszym odcinkiem przewodu pokarmowego. według mnie to jest straszne, że kosztem życia to biedne zwierze zabawia ludzi, tradycja tradycją ale bez przesady.
Tak wygląda masaż serca?  😵
Nigna   Warto mieć marzenia...
29 listopada 2011 06:19
aliasa : debile łamią temu koniowi żebra skacząc tak i sprawiają ogromny ból ; o  Nie podoba mi sie reakcja jeźdźca... owszem zsiadł ale gapił sie na konia który leży i umiera jakby z niecierpliwością , jeszcze odstawił nóżkę i podparł sie ręką ( 0.33) jakby miał tupać zaraz że koń zdycha a jemu sie nudzi ; / i te dziwne rzucenie szmatki i wzroszenie ramionami.  No chyba że u nich to normalne że konie sie kładą i nie ruszają  ; o  Może jestem przewrażliwiona ale mi sie to nie podobało .
ten wątek powinien się nazywać ' Filmy makabryczne na YT '.    😵
To ja wstawię jakiś spokojniejszy,jeśli już tu był to przepraszam  :kwiatek:
no to wstaw 😉
tragedia, niech sobie facet da poskakac po zebrach co za pacjent 🤬 Faktem jest , ze przy masazu serca lepiej zlamac zebra i uratowac ofiare ale bez przesady.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 listopada 2011 15:39
A to na pewno atak serca? Zastanawia mnie, czemu polewają go ciągle wodą...  🤔
A skakaniu się nie dziwię. Stres, szok, szybkie działanie- ważne, że w ogóle coś robią, zamiast stać i się "modlić"... w takiej sytuacji często ludzie chwytają się wszystkich, nawet najbardziej okrutnych i dziwnych sposobów.

edit: zwłaszcza, że nikogo ta reakcja specjalnie nie dziwi, więc może tam jest normalna?  🤔
koń z raną po byku nie ma raczej szans na przeżycie.
W przeciwieństwie do kota zapalenie otrzewnej po czymś takim jest dla konia praktycznie wyrokiem.
Inne gatunki radzą sobie z tym lepiej. Rana na pewno była silnie zanieczyszczona i jelita na bank nie pozostały nieuszkodzone
A myślicie, że jak robi się masaż serca tak dużemu zwierzęciu? Szczerze powiem, że nie wiem, ale wcale nie byłabym bardzo zdziwiona, jeśli faktycznie jedyną możliwością na pobudzenie serca byłoby użycie siły skoku...
edit: na innym forum dotarłam do takiego cytatu: "Przy zatrzymaniu akcji serca stosuje sie masaż zewnetrzny serca, wykonuje sie go na koniu lezacym na prawym boku poprzez skakanie po nim, mozna stosowac tez masaz bezposredni serca (otwarcie klatki piersiowej i masowanie serca reka), ale jak juz wspomnialem na ogol te dzialania nie przynosza rezultatu."
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
29 listopada 2011 15:51
Dziewczyny kurcze piszcie że dla ludzi o mocnych nerwach!  🤔
Isabelle- wcięło mi link  👿 , więc ponownie,coś spokojniejszego,jeśli było to przepraszam 😀 :kwiatek:


To dopiero foula XD

osiołek XD

wow  🙂
Co ten jaśniejszy gniadosz ma z uszami? 🤔



Gillian   four letter word
30 listopada 2011 13:37
jakiś defekt przy porodzie.
Tak myślałam, że to wtedy coś mogło pójść nie tak.
W opisie pod filmikiem jest napisane, że ma zdeformowane uszy, nie ma informacji jak to się stało.
Gillian   four letter word
30 listopada 2011 13:48
"No, it was a birth defect."


Ciekawe zwierze 🙂
A, to nie czytałam aż tak wnikliwie🙂
łuuuuuups


nie wiem czy było

szkoda zwierzaka, szkoda. A Ci ludzie tam chodzą, pogłaszczą, postoją i idą... Jak można nie reagować.?  👿
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 listopada 2011 15:24


A ja myślałam, że na zebrach nie da się jeździć ze względu na budowę  😲
skoro mozna na zyrafie to czemu nie na zebrze  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się