pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

Cariotka   płomienna pasja
24 listopada 2011 18:24
Dziewczyny pomocy🙂 jak z doczepianiem włosów clip on (takimi spineczkami)? Nie chcę przedłużać włosów na stałe tylko tak okazjonalnie. Lepiej naturalne czy syntetyczne? Cięższe czy mniej cięższe? Więcej czy mniej spineczek? Długość już ustaliłam że max 44 cm🙂
Mam pytanie, czy któraś z Was robiła sobie może styling włosów?? Chodzi mi o loki...podobno mniej inwazyjne niż trwała, ale słyszałam różne opinie, czy ktoś miał z tym do czynienia??
sushi, pisałam o tym kilka stron wcześniej i wstawiałam zdjęcia
Poddaję się. Dziewczyny, znacie jakieś sposoby na puszące się włosy, które chwilę po wyjściu na dwór jeszcze bardziej sterczą? Domowe sposoby na nadanie naturalnych, złocistych refleksów włosom blond ?
+Sprawdzone szampony i odżywki na włosy suche, zniszczone, sianowate. Potrzebuję także czegoś do wygładzenia ich i nadania blasku.  :kwiatek:
Florcik, Olejowanie  😎
olejek rycynowy mam, po jakim czasie będą efekty? A oprócz olejku, jakie konkretnie odżywki i szampony? Włosy po wyschnieciu wygladaja jak na zdjęciu,a po wyjściu na powietrze efekt jest jeszcze mocniejszy...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 listopada 2011 06:37
Florcik, na mokre włosy nałożyć dobrą piankę do włosów np Taft.

Ja bym chciała kilka dredów sobie zrobić.
O tak!
Ja tez znowu chcialabym sobie dredy zrobic!
Cos czuje, ze zaraz po nowym roku... 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2011 08:55
Dziewczyny pomocy🙂 jak z doczepianiem włosów clip on (takimi spineczkami)? Nie chcę przedłużać włosów na stałe tylko tak okazjonalnie. Lepiej naturalne czy syntetyczne? Cięższe czy mniej cięższe? Więcej czy mniej spineczek? Długość już ustaliłam że max 44 cm🙂


naturalne! mniej ciękie, żeby nie obciążać własnych włosów.
Florcik, mam ten sam problem. Ostatnio odkryłam super olejek do włosów, nakładam go na czyste, prawie suche włosy (na końcówki i trochę ponad, nie nakładaj w okolicach skóry głowy, bo będą momentalnie tłuste), a potem jeszcze tylko dosuszam i modeluję suszarką. Włosy po nim są duuuużo bardziej gładkie i trochę cięższe, więc przestają się tak puszyć strasznie. Nie mniej nie rozwiązuje to mojego problemu z wychodzeniem na wilgoć, bo wtedy i tak mi sie kręcą i tak. Ale to już chyba żaden olejek na to nie pomoże.
Cariotka   płomienna pasja
25 listopada 2011 10:35
ash dzięki🙂 kupiłam naturalne, 9 pasemek i cieńsze🙂

edit: wklejam zdjęcia z 3 pasemkami. Założyłam tak na szybkiego, zajęło mi to niecałe 3 minuty, ale mimo to efekt mi się podoba. W sobotę spotykam się z moim chłopem. Pewnie zrobi mi wykład o naturalności  😁 wtedy powiem mu co nieco o naturalności silnika jego auta. Wieczorkiem skoczę do znajomej fryzjerki żeby nauczyła mnie jak ładnie to zakładać,
Scottie   Cicha obserwatorka
25 listopada 2011 21:19
Florcik, ja slyszalam, ze rycynowy jeszcze bardziej puszy wlosy. Podobno lepszy jest kokosowy.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
26 listopada 2011 12:03
jakieś pomysły na fajne cięcie długich włosów?
mam długie włosy prawie do pasa, chciałabym zostać dalej przy długich ale nie mam pomysłu jak wycieniować?
Help. Pamietam, ze kiedys ktoras wstawiala nazwe takiego zestawu do "ratowania" wlosow. Za nic nie moge tego znalezc w watku!
Czy to bylo firmy Kerastese?? Moze ktoras pamieta?

Wczoraj pierwszy raz od dluzszego czasu wyprostowalam moje loki i z przerazeniem obejrzalam mnostwo zniszczonych koncowek (jak sie ma "szope" to tak nie widac) i stwierdzilam, ze musze zrobic akcje reanimacja.. 🙄
Solina- Podciac z 20 cm i pocieniowac na "warstwy" :



ps. przepraszam za brak polskich znakow 🙂
Pandurska może o Joico chodziło?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
26 listopada 2011 15:19
Florcik, fajnie to wygląda 🙂 to twoje włosy?
zastanawiam się czy przy cienkich rzadkich włosach też będzie taki efekt hmm..?
Solina - tak, moje włosy. 🙂
Na zdjęciach wydaje się ich dużo, bo na a) są wyciągnięte na szczotce i b)  nierozczesane, po podniesieniu i opuszczeniu głowy 🙂
Parę moich znajomych zrobilo to na rzadkich włosach i efekt także bardzo fajny jest 🙂 Ja też nie mam super gęstych włosów, po wycieniowaniu jest taki efekt, nie mam zbyt dobrego zdjecia przed, ale tutaj trochę widać ich gęstość:
Help. Pamietam, ze kiedys ktoras wstawiala nazwe takiego zestawu do "ratowania" wlosow. Za nic nie moge tego znalezc w watku!
Czy to bylo firmy Kerastese?? Moze ktoras pamieta?



o to i dla mnie by sie cos przydalo! rozdwojonych koncowek nie mam wprawdzie, ale wlosy masakrycznie sie placza po umyciu, rozczesywanie to masakra (a uzywam maski loreala intense repair) do tego przetluszczaja sie tak szybko ze po pol dnia sa do umycia juz 🙁 mimo ze fryzjerzy mowia mi ze suszenie nie szkodzi, to suszarki jak najmniej uzywam, w mieszkaniu mam nawilzacz, szampon do zniszczonych wlosow welli, maske loreala i nic. jak bylo zle tak jest.
help.. nafte kosmetyczna chce jeszcze kupic, ale jak mi sie tak wlosy przetluszczaja to tez nie wiem czy to dobry pomysl :/
chce tez sprobowac rzadziej myc, przynajmniej czasami (myje codzien poki co)
Laski, była któraś na keratynowym prostowaniu włosów?
Moja znajoma z pracy stosowała keratynę sama w domu, według jakiegoś fryzjerskiego przepisu i sama mam zamiar zainteresować się tematem na wiosnę, bo ładnie jej te włosy się wyprostowały, nie musiała stosować codziennie prostownicy, tylko klapną diabelnie i trzeba je zawsze po myciu układać. Do tego nie wiem jak długo trzyma się efekt, bo w tym momencie nie mam z nią kontaktu.
wiedźma-
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
27 listopada 2011 19:41
Florcik, przekonałaś mnie 🙂
dawno nic nie robiłam z włosami i przydałaby mi się jakaś zmiana 🙂
wiedźma - ja byłam. Efekt więcej niż zadowalający, pozbyłam się prostownicy na 3 miesiące, a naturalnie mam włosy naprawdę mocno kręcone.
Cariotka   płomienna pasja
28 listopada 2011 09:14
A jak z takim prostowaniem włosów przy cienkich włosach?
Moje włosy w sumie wystarczy wysuszyć na szczotce dużej i już jakos wyglądają na mniej skręcone no i grzywkę czasami trzeba przyprostować ale ona i tak żyję własnym życiem🙂
co możecie powiedzieć na temat dekoloryzacji?
dziś pierwszy raz w życiu usłyszałam, że nie niszczy włosów  🤔wirek:  na dodatek od dość ogarniętej fryzjerki (a przynajmniej taka się wydawała)
w sierpniu pomalowałam jakąś wspaniałą farbą na czekoladowy brąz i powiem wam, że tak czarnego "brązu" to jeszcze nie widziałam.
później pewna fryzjerka chciała się pozbyć mojej czerni za pomocą jasnobrązowej farby  👍 w efekcie mam rude odrosty a reszta czarna, bądź jak dziś usłyszałam - zielona.
wyglądam jak jakaś wiedźma. I już sama nie wiem, czy czekać aż ten kolor się wypłucze (ciekawe ile lat to zajmie...) czy zaryzykować dekoloryzację. Dodam, że i tak mam cienkie i zniszczone włosy  🙁

i jeszcze jedno, używał ktoś produktów Topcare repair?
coś takiego:
ae, Jeszcze możesz włosy obciąć. 🙂
Powiem Wam, że bardzo polecam tę maskę do włosów.



edit. za duże zdjęcie
ae dużo zależy od włosów... ja miałam kiedyś czarne i nie robiłam dekoloryzacji. Wypłukiwały się a ja je farbowałam na brąz i bez dekoloru doszłam do jasnego blondu😉 Fakt, że trwało to jakieś 2lata ale brąz mi dość szybko złapał😉

Z kosmetycznych nowości do włosów zniszczonych, które ostatnio odkryłam baaaardzo polecam mało znaną w Pl firmę LAkme. Kupiłam szampon i lotion do odbudowy włosów. Kupowałam to bez przekonania bo kosmetyki tanie nie są a nic o nich wcześniej nie słyszałąm, ale zaryzykowałąm i nie żałuję. Są rewelacyjne!!!
Moje dość zniszczone, suche i rozdwojone włosy są po nich bardzo miłe i nie aż tak bardzo szopowate jak zazwyczaj😉
Scottie   Cicha obserwatorka
29 listopada 2011 16:59
ae, ooo, witam w klubie- też sobie kiedyś taką krzywdę zrobiłam, tylko sama- aż dziwne, że fryzjerka coś tak głupiego wymyśliła. Poszłam do dobrego fryzjera i zrobiłam dekoloryzację[- bo niestety farba się nie chciała wypłukać ani rozjasnić, a próbowałam wszytskiego. Niestety, nie obejdzie się raczej bez ściągania koloru i niszczenia włosów. Na Twoim miejscu zrobiłabym dekoloryzację i dodatkowo ciachnęła włosy. I zaopatrzyła się w mnóstwo nawilżających szamponów, odżywek, balsamów i masek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się