Warszawskie voltopiry :)

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 listopada 2011 16:11
Dowiedziałam się o co tam chodzi. Tak jak pisała karolinag4, krew za krew. Mój brat ma grupę Brh+ i taką mu podają, a jak przyjmują to jest niezależne jaka grupa krwi, bo uzupełniają bank krwi. Tak więc jeżeli ktoś ma grupę Brh+ to proszę o pomoc 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 listopada 2011 18:50
Przepraszam za post pod postem, ale mam wieści z 'frontu'.
Byłam dzisiaj w szpitalu, nie powiem strasznie ciężko to zniosłam. Mój brat nie ma krzepliwości krwi. Potają mu osocze i krew. Będzie w śpiączce przez jakiś czas jeszcze, bo teraz nawet jakby ukuł się zwykłą igłą może się wykrwawić...Dzisiaj trzymając go delikatnie za rękę ruszył palcem, przez chwilę nie wiedziałam co zrobić..
Lekarz powiedział, że na swoją pracę w Warszawie i w Wołominie ten przypadek jest bardzo trudny, tym bardziej to bardzo młody chłopak..
Hermes, a co się bratu stało? Miał jakiś wypadek? Współczuję, trzymaj się dzielnie 🙁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 listopada 2011 20:59
Hermes, powiedz jeszcze, gdzie ta krew oddac? I dla kogo? Bo ja chetnie, mam nadzieje, ze bedzie 'zdatna', bo kiedys co chcialam oddac, to mi jakies anemie i inne pierdolety wynajdywali i nie pozwalalali :/
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 listopada 2011 21:36
Dzionka, dostał od kogoś..i miał krwiaka w głowie. Przeszedł trepanację czaszki.. 🙁
Hermes, dostał w sensie że go pobili :O? Matko święta!!
Hermes, Bardzo współczuję, niedawno przeżywaliśmy podobną historię, strach chodzić po ulicy  🙄  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 listopada 2011 23:29
Dzionka, tak, dokładnie..wracał z imprezy 🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
17 listopada 2011 11:31
Hermes trzymaj się! Będzie dobrze! Daj znać co z tą krwią!

W sumie weszłam tu z innego powodu, ale trochę mi głupio pisać w związku z sytuacją Hermes. Mam nadzieję, że się nie obrazi.

Pozazdrościłam wrocławskim re-voltoviczom!
Może spotkanie warszawiaków z volty by się udało zorganizować ❓
Bischa   TAFC Polska :)
17 listopada 2011 15:25
Były chyba dwa już, ale frekwencja mała w sumie (Ewuś, Edytka, mery i ja), dziewczyny w różnym składzie też się jakoś spotykały, nawet z tego co pamiętam bywała na nich Slojma czy Tristia. Ja jestem jak najbardziej za 😉
Ja bardzo chetnie sie pisze  😀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
17 listopada 2011 17:02
No więc wieści z frontu.
Mojego brata zaczynają już wybudzać. Stan nadal nie jest cudowny. Ma w jakiejś części niedotleniony mózg..
Co z krwią się okaże czy zaprzestaną te krwotoki, bo wykryli u niego hemofilię czyli krew pewnie będzie potrzebna nadal.
Teraz trzeba tylko czekać czy będzie w pełni sprawny...

Ja również bardzo chętnie bym się pisała na takie spotkanie 🙂
Warszawiacy potrzebuje pomocy!
Potrzebuje skorzystać z Biblioteki Uniwersyteckiej. I wybaczcie głupie pytania, ale ja z Warszawy nie jestem i przy okazji wycieczki planuje zawitać do biblioteki.
Czytam na stronie biblioteki i nie bardzo mogę uwierzyć.
Wiem, że muszę sobie załatwić bilet jednorazowy jak wejdę. To ogarniam.
Chcę skserować 2 książki. Jedna jest w "Wolnym dostępie", a druga w Magazynie. Z tego co czytam to z tą z wolnego dostępu nie będzie raczej problemu, ale nie wiem czy mogę pożyczyć tą książkę z magazynu do ksero?
I jak jest z ksero? Czy ja dobrze rozumiem, że żeby skserować 100 stron muszę kupić jakąś dziwną kartę za 40 zł?  😂 Nie ma tam jakiegoś ksera na lewo?
Proszę o pomoc.
Bischa   TAFC Polska :)
23 listopada 2011 20:15
Chyba wszędzie teraz tak w bibliotekach jest, u nas na SGGW też (babka od seminarium, zorganizowała nam szkolenie w bibliotece w ramach jednej godziny seminarium), ale u nas taka karta kosztuje 5 zł, a nie 40! 🤔
Hija, niestety dobrze rozumiesz. kopia jednej strony kosztuje 0,40zł więc za 100 str płacisz 41zł (w tym 1zł za kartę).
Hija niestety ksero kosztuje 40 gr. za stronę, ale możesz zeskanować (10 groszy za stronę). Zawsze jakaś oszczędność 🙂
Nie powinni też robić problemu jeśli będziesz chciała sfotografować.
Dzięki bardzo, faktycznie ze skanowaniem wychodzi normalniej 🙂
Dla mnie to przerażające. U mnie są 2 ksera normalne na terenie biblioteki. Jedno za 10 groszy, a drugie za 12.
I jeszcze jedno ważne pytanie, czy mogę do ksero bez karty wypożyczyć książkę z magazynu do ksero/zesanowania?
Scottie   Cicha obserwatorka
26 listopada 2011 01:17
Hija, nie możesz. Musisz zrobić kartę żeby w ogóle móc wejść (i wyjść bez przenikliwego spojrzenia panów pilnujących) na teren biblioteki, no i z niej korzystać. I zdjęć raczej nie wolno robić, ale jak się gdzieś schowasz, to studenci na pewno nie będą robić problemu.
Wejść możesz na bilet jednorazowy, on nic nie kosztuje. Ale nie wiem jak jest wtedy z książkami z magazynu, być może będziesz musiała wyrobić kartę (ok. 10 zł).
Halo halo, spotykamy się czy nie? 😉 Chętnie Was poznam 🙂
Ja też bardzo chętnie poznam "bratnie duszyczki" 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 listopada 2011 13:28
Ja również bardzo chętnie 🙂
I ja też jestem chętna na spotkanie 😎
Ciężko będzie się zgrać, co powiecie na kilka godzinek rano w sylwestra? (-:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 listopada 2011 19:11
Nie głupi pomysł 😀 Ja też raczej chętna na spotkanko, o ile czas pozwoli oczywiście 😉
Hmm ja akurat wyjeżdżam na Święta i wracam dopiero 2.01 😉
Czy mogłabym prosić o pomoc?  👀
Jadę do Warszawy na weekend i przy okazji chciałabym zrobić jeździeckie zakupy świąteczne. Problem w tym, że do dyspozycji mam jedynie sobotę od godziny 17😲0 i niedzielę. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy są jakieś jeździeckie sklepy otwarte w tym czasie? Już nie wspomnę o bardzo mile widzianych promocjach, przecenach i tak dalej. Prosiłabym o ewentualne namiary na sklepy.  :kwiatek:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 listopada 2011 18:24
missk, w takich godzinach to tylko decathlon.
Dopadłam już jeden sklep, mianowicie siodlarnia przeniesiona do Warszawy podobno do 20 7 dni w tygodniu, nie wiem czy to aktualne informacje. Niedzielę mam całą do dyspozycji, nie ma szans na nic otwartego tego dnia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się