dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Isabelle, Na Leisure mixie. 🙂 . Pojawiły mu się jabłka na sierści, sama sierść była lśniąca, koń miał taki fajny poziom energii, że ani go nie nosiło ani nie umierał z przemęczenia po 30 minutach 😉 i błyskawicznie się zaokrąglił. I wychodzi dosyć tanio (w porównaniu z innymi musli, które mnie interesowały), bo tego się daje bodajże 1,5 kg jako zapotrzebowanie bytowe, ale... efekty były nawet po mniejszej ilości. No i dosłownie rzucał się na żłób. Jadł, aż się uszy trzęsły, więc i moja pańciowa próżność została połechotana, bo serce rośnie jak coś konikowi smakuje. 😉 No i on wtedy chodził lekko, 4-5 razy w tygodniu.
Na basicu był taki lekko "zdechnięty", w ogóle nie przytył, jadł bo jadł. Tylko teraz nie wiem czy nie dostawał za mało... Na opakowaniu pisze "3 kg na konia" i to jest jakieś takie mało doprecyzowane, bo jak się przejrzy ofertę Besterly, to tam chyba każdego musli się tyle karmi. 🤔 No i przy karmieniu pełnoporcjowym (mój koń nie jada owsa) nagle wychodzi, że Besterly jest droższe w skarmianiu niż Dodson. Z tym, że Dodson też po kieszeni kopie, chyba w sumie jak każde musli.
Ale właśnie nie wiem, może powinnam wtedy kupić takiego Vitalica...?
Najpiękniej by było znaleźć coś a'la dodson, ale w cenie niższej o połowę. 😁 😉

edit. aaaa tak swoją drogą, robimy mega offa.

Żeby było bardziej na temat, to się chciałam o biotynę zapytać, ale to chyba też będzie off. 😁
Ale mam jeszcze jedną nurtującą kwestię!

Po jakim czasie, przy stosowaniu takich podstawowych witamin, średnio, zazwyczaj widać efekty? Po 2-3 miesiącach? Czy to zależy od produktu?
na  olimpicu 17letni kon "dymal kondycyjnie" (cytuje pewnego trenera) 5letnie sport horsy😉 zszedl mi z tluszczu i sie zrobil paker, no i peirwszy raz profil miesniowy mial ah oh i w ogole
vitalica stosowalam po kontuzji, w momencie gdy siano i owies stajenny nie odpowiadal moim wymaganiom- kon sie polepszyl wagowo i ogolnie zaczal sie lepiej prezentowac (kopytka, siersc,blony  sluzowe, skora), ale efektu wow po zadnej paszy,ktore stosowalismy (spilers, bersterli, hartog st hippolyt) na Drapku nie widzialam.  teraz seniora przerzucam na dodsona (worek w drodze😀), a mloda jak tylko skonczy spillersa tez wejdzie na dodsona-moze tu bedzie efekt wow. choc ja bardziej patrze na wyniki krwi i takie tam,  bo jak  tam cos jest "to znak, ze cos sie dzieje"😉
no wlasnie ludzie patrza najczesciej niestety na to, ile worek paszy x kosztuje. Ale juz nie patrza ile tej paszy X musza dziennie w konia wsypac. Np. Ziolowy havens niby tani nie jest, ale juz mala porcyjka wystarczy, aby efekt byl. Wiec na miesiac wcale tak duzo nie wychodzi. Ale jako takie podstawowe bytowe muesli to w moim rankingu na razie prowadzi wlasnie Leisure mix  d&h. efekty blyskawiczne, wyniki badan bdb, kon niejadek az sie upomina o zarcie, piekne jabluszka na siersci, kon rzeczywiscie wyglada jak miliard dolarow  😜 humorek dopisuje, ale nie roznosi, wszystko super.
Sankaritarina, u nas po Chevinalu efekty widziałam po jakimś miesiącu - dużo ładniejsza sierść, nabranie masy.
Karla🙂, No, u nas taki efekt tylko na dodsonie. Jeszcze tylko pavo powodowało błyskawiczne przytycie. U mojego jak są jabłka i szybkie przytycie, to znaczy, że jest efekt wow 😁 Właśnie, dawałaś tego vitalica pełnoporcjowo? Czy jako dodatek do owsa?

Forkate, O. Proszę, bardzo szybko! Jednak co Chevinal to Chevinal. 😀
Sankaritarina, ja jestem w nim zakochana, został polecony mi przez dwie wetki, innych nie pytałam, ale jeśli wet mówi, że jest rewelacyjny, albo najlepszy, to coś znaczy 😉 I wbrew pozorom wychodzi tanio! Przy dawkowaniu 25 ml dziennie - plus minus 30 zł miesięcznie (z baniaka 5l, który starcza na 6 miesięcy).
sankarita najpierw jako dodatek, potem  miesiac praktycznie  sam olimpic🙂
przyszedl dh 16🙂
Gillian   four letter word
30 listopada 2011 21:06
jak się zapatrujecie na dodawanie do paszy czosnku granulowanego w formie przyprawy?
Ja daje ten z makro. Koń na początku wybrzydzał ale teraz wcina. A zapach roznosi się po całej stajni🙂
Gillian   four letter word
30 listopada 2011 21:12
mam w domu kilka saszetek Prymatu a potrzebuję dać koniowi czocha 🙂
Wcześniej dawałam  przyprawy czosnku z netto i też zajadał. więc mozesz dawać.
Gillian   four letter word
30 listopada 2011 21:15
a jak dawkować?
Nie pamiętam ale jedna saszetka miała 70g (??) i dzieliłam na 2/3 dawki.
Gillian   four letter word
30 listopada 2011 21:17
dzięki :kwiatek:
Podpowie ktoś w jakich ilościach można podawać koniowatym czosnek? :kwiatek:
Gillian   four letter word
02 grudnia 2011 07:56
marikaa, jeżeli masz w oryginalnym opakowaniu to dawkowanie jest podane 🙂 a jeśli nie to tak jak powyżej - sypałam wczoraj i jest ok, ani za dużo ani za mało.
Niestety nie ma dawkowania na opakowaniu chociaż zakupiony w sklepie jezdzieckim. A jest to prawdą że można go podawać tylko przez krótki czas i robić przerwe żeby nie obciążał wątroby? Czy sprawdzi się system dawania go raz lub dwa razy w tygodniu a przez cały rok?
Ja podaje przez miesiąc potem robię 2 tyg przerwy.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 grudnia 2011 13:05
Gdzie znajdę preparat firmy foral "szewinal +"? Nie wiem na ile napisałam obie nazwy poprawnie, bo dostałam zalecenie kupienia tego przez telefon. Z góry dziękuje za pomoc :kwiatek:
Gillian   four letter word
03 grudnia 2011 13:06
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 grudnia 2011 13:09
Szukałam pod nazwą foral stąd zapewne problemy ze znalezieniem-dziękuje :kwiatek:
Foran Chevinal Plus, przemek6666 na allegro ma najtańszy 5cio litrowy baniak ze sprawdzanych przeze mnie sprzedawców/sklepów - 199zł plus 15 za kuriera, przy dawkowaniu 25ml dziennie wystarcza na jakieś 6 miesięcy 🙂
szukam preparatu na mięśnie, ale raczej wspomagającego metabolizm mięśniowy, przyśpieszający usuwanie toksyn, koniecznie aminokwasami egzogennymi, najlepiej pakietem. Koń z kiepskim profilem mięśniowym ze sztywnościami potreningowymi. Możecie coś polecić ?
amminoral eggesmanna  😉
Ja zaczęłam rozwiązywanie problemów z mięśniami od jednego opakowania GP EQUINE Su Per Muscle Builder Liquid. Po tym podawałam przez dłuższy czas Aminoral i byłam bardzo zadowolona. Koń w wieku 19 lat ładnie się po tym odbudował, ale podawanie suplemetów było połączone z regularną pracą pod siodłem i lonżowaniem na czambonie.
equi.dream - skontaktuj się  p.Podkową ma wszystkie aminokwasy w super cenie i białko sojowe. Mnie robił mieszankę na zamówienie na miarę - działa 🙂
podziękował  :kwiatek: na razie chyba skończy się na czymś innym jednak niż aminoral, jadł długo i nic ;(
Olivia mi nie chodzi o nabudowanie go tylko o wspomożenie usuwania metabolitów i różnych innych ustrojstw 😉
equi.dream zerknij tutaj jak będziesz miała chwilkę:

http://www.muehldorfer.pl/horse/product.php?id_product=63
Ja przetestowałam MYOSTEM PROTEC - ochrona komórek mięśniowych z Audevarda i mogę polecić z czystym sumieniem

http://www.wetfarma.pl/audevard_12.php
dea   primum non nocere
16 grudnia 2011 08:47
szukam preparatu na mięśnie, ale raczej wspomagającego metabolizm mięśniowy, przyśpieszający usuwanie toksyn, koniecznie aminokwasami egzogennymi, najlepiej pakietem. Koń z kiepskim profilem mięśniowym ze sztywnościami potreningowymi. Możecie coś polecić ?


Ja bym jeszcze sprawdziła, czy koń dostaje dość selenu, witaminy E, magnezu, wapnia. Wszystko to może wpływać negatywnie na kondycję mieśni, jeśli jest niezrównoważone. Od braków selenu może być wręcz mięśniochwat (u nas w stajni było kilka takich przypadków - badania wykazały że w sianie praktycznie nie ma selenu - jak sie nałoży z wrażliwą jednostką, to się może tak objawiać).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się