komu konia w trening?

Ja mam pytanie, natury ogólnej, więc mam nadzieję że mi odpowiecie 🙂 Jak pisałam już w innym wątku, rozważamy możliwość przeprowadzenia się do PL (konkretnie do Warszawy) . Kto w tej chwili zajmuje się w szeroko pojętęj Warszawie (i okolicy) treningiem koni: ujeżdżenie C i jak kształtują się ceny (OD - DO, oraz ceny dojazdu?)
W okolicach Warszawy z czystym sumieniem polecam p.Marka Głuchowskiego. Stajnia Centurion.

W kilka treningów nauczyłam sie tam więcej niż przez kilka lat klepania tyłka z wielkopolskimi trenerami.

A o cennik pisz do lostak
Jest ktoś jeszcze? W sensie czy jest jakiś wybór?...
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 grudnia 2008 09:14
[quote author=lets-go link=topic=161.msg121176#msg121176 date=1229418456]
Jest ktoś jeszcze? W sensie czy jest jakiś wybór?...
[/quote]
w Warszawie - oczywiscie, ze jest wybór. czasami tylko przy "odpowiednich środkach", ale jest 😉
w samym aromerze jest pare osob z "nazwiskami" ujeżdżeniowymi - np. p. Agata Milnerowicz czy p. W. Dąbrowski, i pare innych osób na miejscu i dojeżdżających z innych stajni.
ponadto w Warszawie jest oczywiście i przede wszystkim p. W. Wąsowska.
I wiele, wiele, innych osób. Zasadniczo - przejrzyj listy startowe z jakichs zawodow w Warszawie ostatnio - wiekszosc osob, ktore trenują na tym poziomie, też startuje i mozna przejrzec nazwiska. a czasem i wyniki 😉 
caroline po pierwsze: dzięki  :kwiatek:
Miałam na myśli taką odpowiedź mniej więcej: w Warszawie trenują: A.Kowalski, B.Kowalski, C. Kowalski, ceny kształtują się od XX złotych do XXX złotych. Bo ciężko jest mi się bardzo rozeznać, tym bardziej że nie jestem i nie trenuje w Warszawie, ani nawet w Polsce 🙂 Więc nawet nie mam przybliżonego pojęcia ile trening mógłby kosztować, ani tym bardziej kto z list startowych (i jakich zawodów itd. itp.) się treningiem zajmuje, a kto jest w stanie do C TRENOWAĆ a kto po prostu (niczym ja) ledwo C ujedzie  🤔 bo to przecież ogromna różnica! Liczę więc na pomoc 🙂
Farid w Podkowie Leśnej.
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 grudnia 2008 09:34
lets-go cen ci nie podam - bo to sprawa calkiem indywidualna jak sie strony dogadają, ale tak najbardziej ogolnie z tego co slyszalam ceny wahaja sie od 50 do 150 zl za trening. czasami plus dojazd. no i bywa, ze ktos sie umawia na stałą wspolprace i wtedy jest stawka "miesieczna"

co do list - chociazby jakies ostatnie z rozgrywanych w aromerze czy np. latem - w Bajardo (Augustówek), albo po prostu przejrzyj listy Mistrzostw Warszawy i Mazowsza
a kto - tak jak ci napisalam - ci ktorzy potrafia kogos trenowac na poziomie C, sami startują tez co najmniej w C (tak zauwazylam w Warszawie).

Oczywiscie jest jeszcze spore grono osob, ktore nie pojawiaja sie na czworobokach czesto/ostatnio (np. wymieniany juz wczesniej p. Marek Głuchowski), a nauczyc mogą naprawde wiele.

acha, jest jeszcze na stronie PZJ lista osob z uprawnieniami trenerskimi. Moze to ci pomoze.

bo takiej listy osob z cennikiem, to raczej tutaj na forum nie oczekuj 😉


Pegasuska, Farid Ataulenow dojezdza tez do Aromeru.
Boże uchroń, listy z cennikiem, nie nie !  😡 Ale by była rozróba  🤔 Właśnie miałam na myśli taką odpowiedź jak twoja, wiadomo, że ceny się wachają, i że wszystko się zamyka w ustaleniach indywidualnych, i  ze zapewne jeżeli trener stacjonuje w stajni to cena jest korzystniejsza bo jest niejako na miejscu, nie trwoni czasu na dojazdy itd. itp. Jeszce tylko jedno pytanie właśnie odnośnie trenerów nie startujących jak P. Głuchowski. Są jeszcze inni nie startujący, czy właściwie listy startowe dadzą już pogląd na sytuację?
Dzięki!  :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 grudnia 2008 09:51
moim zdaniem jak chcesz startowac, to startujący trener to skarbnica wiedzy, ktorej potrzebujesz - miedzy innymi do startow właśnie 😉

niestartujących jest naprawde wielu, ale ogólny obraz powinnas wylapac juz z list startowych i list trenerow na stronie PZJ. tak mi sie wydaje 😉
ja samą listą trenerów na stronie PZJ bym się nie kierowała, bo czasami wpis na tą listę totalnie się rozmija z kompetencjami

najlepiej spojrzeć na uczniów danego szkoleniowca, pofatygować się i za pozwoleniem wcześniejszym - lub przy okazji czegoś tam zerknąć jak wyglądają treningi, czy nam pasują itd i na tej podstawie wybrać szkoleniowca który nam odpowiada
Farid w Podkowie Leśnej.


jestem fanem jego podejścia do koni i jazdy na nich...
gdybym była "warszawskim" ujeżdzeniowcem to tylko z NIM
Kim jest Farid?  😲 Wszyscy piszą o kimś o kim nic nie wiem... 🙁
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 grudnia 2008 10:14
[quote author=lets-go link=topic=161.msg121233#msg121233 date=1229422167]
Kim jest Farid?  😲 Wszyscy piszą o kimś o kim nic nie wiem... 🙁
[/quote]
Farid Ataulenow - jezdziec, zawodnik, trener.


[quote author=k_cian link=topic=161.msg121227#msg121227 date=1229421742]
najlepiej spojrzeć na uczniów danego szkoleniowca, pofatygować się i za pozwoleniem wcześniejszym - lub przy okazji czegoś tam zerknąć jak wyglądają treningi, czy nam pasują itd i na tej podstawie wybrać szkoleniowca który nam odpowiada
[/quote]
ale tego nie zrobisz bedac poza Warszawą. a taki zdaje sie ma problem lets-go.
ale zamierza się przenieść do warszawy

treningi raczej też zacznie dopiero kiedy będzie tutaj na miejscu - i ona i koń
więc  będzie miała taką możliwość i powinna z niej skorzystać zanim się zdecyduje nawiązać współpracę
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 grudnia 2008 10:46
[quote author=k_cian link=topic=161.msg121248#msg121248 date=1229424000]
treningi raczej też zacznie dopiero kiedy będzie tutaj na miejscu - i ona i koń
więc  będzie miała taką możliwość i powinna z niej skorzystać zanim się zdecyduje nawiązać współpracę
[/quote]
nie wyrokuje za nia czy tak zrobi. chciala ogolnego obrazu - wiec staralam sie jej pomoc w pozyskaniu takowego. ale to juz jej sprawa czy zdecyduje sie weryfikowac np. trenerow PZJ na zywo i jak oceni to co zobaczy.
Właśnie bardziej ogólnego obrazu poszukiwałam, jestem 900 km od Warszawy więc dosyć ciężko jest się zorientować, a tym bardziej "poczuć klimat" jaki jest w sensie jeździeckim w Warszawie, tym bardziej że jestem tutaj w totalnym "zagłębiu" jeździeckim  🤔 nawet do Holandii mam blisko, słowem nie bardzo mogę sobie wyobrazić "jak to jest w Warszawie" a tego GDZIE mam konia trzymać, to w ogóle magia  😲 przy czym volta to i tak jest kompendium wiedzy, przy czym wiadomo, tez na volcie, są różni jeźdźcy, poglądy, konie, potrzeby, różnice wieku, majątku itd. itp. Więc to i tak już skomplikowana sprawa. Szczególnie jak się okazuje że w Warszawie jeździectwo (stajnie, treningi, WSZYSTKO) JEST DROŻSZE  🤔 To mnie wprawia w osłupienie  🤔wirek:

nie wyrokuje za nia czy tak zrobi. chciala ogolnego obrazu - wiec staralam sie jej pomoc w pozyskaniu takowego. ale to juz jej sprawa czy zdecyduje sie weryfikowac np. trenerow PZJ na zywo i jak oceni to co zobaczy.


nie mniej to nie znaczy że moja rada - tym bardziej że z tego tematu skorzysta nie tylko lets-go i nie tylko ją interesowało do kogo warto się wybrać na treningi - jest nie na miejscu 😉

wręcz przeciwnie, uważam że docelowo dla lets-go jak najbardziej też się przyda
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 grudnia 2008 16:08
[quote author=Pegasuska link=topic=161.msg121184#msg121184 date=1229419615]
Farid w Podkowie Leśnej.


jestem fanem jego podejścia do koni i jazdy na nich...
gdybym była "warszawskim" ujeżdzeniowcem to tylko z NIM
[/quote]

A ja bym nie dała mu mojego konia dotknąć...

W Warszawie ogólnie stawka trenerów i "trenerów" jest dość duża, niestety z moich obserwacji wynika, że ciężko wśród nich znaleźć kogoś sensownego.
A wschodnia wielkopolska? Wiam, że to pustynia, ale pytać warto
ogurek w Twoich okolicach ja się będę bawić w ujeżdżenie i chyba tylko ja.... a trenera będę ściągać na miejsce, od wiosny, więc gdybyś był zainteresowany przyłączaniem się do treningów to daj znać  🤣

Blisko masz do mojej stajni  😎  😁
ogurek a jaki rejon dokladniej? Gniezno?

nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
16 grudnia 2008 22:12
Koniczka na jakiej podstawie tak sądzisz?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 grudnia 2008 22:20
Co na jakiej podstawie sądzę?
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
16 grudnia 2008 22:56
W Warszawie ogólnie stawka trenerów i "trenerów" jest dość duża, niestety z moich obserwacji wynika, że ciężko wśród nich znaleźć kogoś sensownego.

to  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 grudnia 2008 23:00
Na podstawie obserwacji własnych oczywiście, jak już zresztą napisałam (i żeby uściślić - mówię o trenerach ujeżdżeniowych, na skokach się nie znam więc i wypowiadać się na ten temat nie zamierzam).
prawie dokładnie jest na stronie stajni gdzie stoją konie, pod postem
Ogurek przetłumacz mi to na "nasze" bo albo ja za dużo się dzisiaj dotleniłam, ale nadal nie wiem w jakim rejonie tej wlkp szukasz 😡
Laguna
MArabians
dokładniej sie nie da 😉 ,do Pobiedzisk kawałek drogi
Kopyciak
To Ty startowałaś na siwku jesienią?
Dziękować  😡 :kwiatek:

No ięc z tamtych rejonów nikogo nie znam, ale polecam i możliwe, że zgodzi się dojeżdżać- Kasia Pelek
Zależy na jakim siwku  😎 jeśli na ogierowatym, ze stajni mojego sąsiada i w ujeżdżeniu  to chyba ja...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się