M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

JARA Generalnie Faraon jest zawsze tam gdzie ja, nie odstępuje mnie na krok jak coś robię i taki jest tego efekt 😀 Mam swojego prywatnego Bodyguarda.

Dworcika Z dobrze zaaranżowanym wnętrzem na pewno źle by nie wyglądał, ale nie przy tak staroświeckich meblach i kanapie 🙂

Nesca92 Uwielbiam to, ja się piszę 😉
Dywanik w jakims wysylkowym domu, Halens? Quelle dawne? Aleee troche temu to bylo, a moze bon prix
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
03 grudnia 2011 14:01
ooo, MsCarmen 😀 jeśli podeślę Ci zdjęcia pokoju to napiszesz co byś dodała/zmieniła?  😀
Niewidzialna pewnie (-:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 grudnia 2011 20:41
dziewczyny, która ma zlew granitowy?
ciekawa jestem jak wytrzymałe są jeśli chodzi wysoką temp. Czy np. postawienie na nim  garnka zdjętego z ognia spowoduje peknięcie bądź inne uszkodzenie?
Oczywiście chodzi mi o zlewy Teka, Franke, Blanco w ok. 600-800zł
Ja wczoraj także przemalowałam mieszkanko z moim Lubym. Wynajmujemy już drugą kawalerkę i chyba w Olsztynie kiedyś tak była wyprzedaż brzoskwiniowej farby, bo w oby dwóch mieszkaniach były takie kolory ścian. Postanowiliśmy zabrać się za malowanie. Malowaliśmy do 2 w nocy 😉
Wybrany kolor to dojrzała wiśnia.
MsCarmen jaki to jest dokładnie kolor? to farba tak?
Pytam, bo my planowaliśmy jasnego orzecha, ale po wlaniu barwników do farby i pomalowaniu kawałka ściany wyszedł ciemny szary, a po rozjaśnieniu taki jakiś kolor betonowy/szary.
potrzebuję urządzić to oto mieszkanie  😀
głównie chodzi mi o sypialnię z balkonem. Muszą tam wejść 2 łóżka ok 205-210 x 95-100, jakaś szafa na ubrania do powieszenia i półki na ciuchy i książki. Myślałam o powieszeniu półek na ścianie a pod nimi postawić jakiś stolik czy biurko. Pokój dla 2 osób więc musi być trochę tych półek. Na resztę mieszkania mam już ogólny plan

Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak to wszystko poustawiać, żeby miało ręce i nogi. Drzwi od balkonu będą się otwierać tylko jedne- prawe  otwierają się jako pierwsze, lewe mogą być zastawione. Chcę żeby było urządzone jak najbardziej funkcjonalnie, żeby zostało jeszcze trochę przestrzeni.



:kwiatek: :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
15 grudnia 2011 18:00
Przerywając na chwilę pochwalę się [ ZNOWU ! 😀],bo znalazłam zdjęcia mojego pokoju przed metamorfozą !
Cały dysk przekopałam i mam ! 🙂
Co prawda zdjęcia stare są sprzed roku, sprzed malowania ścian ale tego nie wliczam do mojego słodkiego i taniego remontu.
Na zdjęciach brakuje jednego biurka, które stało tam gdzie siodło, przez pół roku a potem wróciło na śmietnik 😉

Było :

Jest


Było :

Jest:


Było:

jest:


Było:

Jest:


Było:

Jest:
Nine - to kiedy nas zapraszasz? 🙂
Łuuu... spodziewaj się duuuużo ludzi ^^
nine patrzyłam na zdjęcia z wielkim podziwem! Bardzo ładnie zmieniłaś pokój. Zauroczyłam się w siodłach wiszących na belach  😍
nine, pamiętam te fotki 🙂 Zauroczył mnie wtedy kącik do czytania 🙂
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

16 grudnia 2011 11:54
nine, kącik z fotelem jest super hiper extra cool! 😉
trzynastka   In love with the ordinary
16 grudnia 2011 12:11
Dziękuje za miłe słowa i jeszcze raz przepraszam, że dodaje te zdjęcia znowu ale należało wam przestawić etap przed 🙂
Ciesze się, że się podoba, bo wszystko jest moim pomysłem i opłacone tygodniowym mieszkaniem na kanapie [jak schły meble] 😉
Potrzebuję porady co do blatu pod umywalkę.

Otóż mamy taką fikuśną meksykańską umywalkę - już ją pokazywałam





I problem polega na tym co pod nią dać. Ta szafka na zdjęciu to przeprowadzkowy "tymczas", który ma już oczywiście z pół roku  😎 . Miałam już upatrzoną taką piękną szafkę z ciemnego drewna orientalnego pod tą umywalkę.
Jednak użytkowanie takiej wpuszczanej w blat umywalki z cienkimi obrzeżami na blacie drewnianym jest beznadziejne - każde umycie rąk czy zębów to cały blat pochlapany, w zaciekach i kroplach. Na ciemnym drewnie będzie jeszcze gorzej, widać będzie każdą zaschnięta kropelką a blat się szybko zniszczy.
I teraz nie wiem jaki ma być ten blat - szklany, kamienny, z tworzywa, wypłytkowany?? A może są takie podkładki ze szkła albo przeźroczystego tworzywa, którymi można przykryć taki drewniany blat, żeby go ochronić??
gwash ja mam blat drewniany lakierowany (wielokrotnie). Nic się z nim nie dzieje, nadal wygląda super. Zacieki ciut widać bo jest ciemny i też mamy wpuszczoną umywalkę. Ale moim zdaniem warto bo ładnie wygląda.
Ech Muffinka ale jak moje dziecko weźmie się za mycie zębów przy tym blacie to wiesz jak to wygląda .. 😉 Ten na zdjęciu jest akurat olejowany co jeszcze pogarsza sprawę bo podsiąka wodą i się paprze pastą i innymi..
mówisz że dobry lakier załatwia sprawę? Często ścierasz i pielęgnujesz?
Myślę że Twoje dziecko nie brudzi bardziej niż mój mąż 😎
Nie pielęgnuję często, czasem wycieram mokrą szmatką. CZasem poleruje do sucha ale rzadko. Najczęściej przecieram takimi chusteczkami z Lidla do kurzu 😉



To stara fotka ale wygląda mniej wiecej tak.
asds   Life goes on...
16 grudnia 2011 12:44
Mam dow as sprawę. A dokładniej 2.

Po pierwsze jak skutecznie pozbyc sie grzyba z ściany? Pokój niestety niefortunnie ma ścianę po której drugiej stronie znajduje się kotłownia.


Po drugie. Na wiosne planuje remont pokoju garderobo-końsko- książkowo magazynowego. Pokój na planie prostokątu, nisko sufit. Planuję wymiane regałów książkowych i szafek. W pokoju jest jedna ciemna szafa z IKEI.

chciałabym powiększyć wizulanie pokój. W tej chwili na ścianach jest kolor jasno zielony( lipa?)Podłoga to jasny parkiet.

Jak bajzel w nim w miare ogarne postaram się o zdjęcia i wymiary pokoju. Docelowo chciałabym go zrobić trochę klimatycznie, jako że w wypadku imprez rodzinnych pokój ten pełni też funkcję szatni, a więc wchodza tam i goście.

gwash nasz blat jest z drewna egzotycznego acajou. Pomalowany wieloma warstwami dobrego kleju. Jest taki śliski w dotyku, woda nie wsiąka napewno w niego.
Muffinka też mam męża 🙂 Nie pobijesz moich dwóch ciapaczy 😀
No właśnie taki kolor jak Twój byłby idealny, może troszkę mniej czerwony bo taki jest na podłodze, wannie i półce (teak - półka na zdjęciu nie skończona). Ale ja się boję że to będzie wiecznie upaprane i będzie psuło cały efekt. Lakier faktycznie jakiś mega masz 🙂 ale się błyszczy.
Sami robiliście ten blat? U mnie w grę wchodzi raczej cała szafka z jednolitego drewna.
Szafkę robił mąż z czegoś - nie wiem czego. A blat kupił, przyciął, przeszlifował i polakierował (heheh nie wiem ile razy ale bardzo dużo).
Zapytaj o nazwę lakieru ok? 🙂
My do tej pory (do innych powierzchni w domu np framug, listew) stosowaliśmy takie wodorozcieńczalne i nie śmierdzące. One dają taki efekt "naturalny" są mało widoczne i o to chodziło, ale na pewno tak dobrze nie zabezpieczają i nie tworzą takiej super połyskliwej powłoki.
Oooo okazuje że że lakier wcale nie był taki dobry, zwykły lakier do parkietów. Ale za to grubą warstwą - u nas było 8-9 warstw. I dopóki drewno po malowaniu nie było idealnie gładkie to po warstwie lakieru było szlifowane papierem ściernym 😉
nine ty masz nowe mebelki czy malowałaś stare?
z tego co tu opisywała, to malowała 🙂
aha, no to w takim razie jaka to farba? olejna emaliowa? nie kruszy się nic? no i traktowalas jakos te meble wczesniejpapierem sciernym?  🤔
gwash - mi się podoba tak jak mówi muffinka, na drewnie, super wygląda
trzynastka   In love with the ordinary
16 grudnia 2011 21:27
aha, no to w takim razie jaka to farba? olejna emaliowa? nie kruszy się nic? no i traktowalas jakos te meble wczesniejpapierem sciernym?  🤔


Stare meble, farba olejna, nic sie nie odpryskuje, nic nie odpada 😉 Nic nie tarlam 😉
korsik, wytnij sobie w skali "gabaryty" mebli i poprzesuwaj na planie. Obawiam się, że to się zwyczajnie w żaden sposób nie mieści 🙁 Trzeba mocno kombinować. Łóżka? Może narożnik rozkładany na dwa oddzielne posłania? Albo jedno łóżko... nad drugim w literę L ("częściowo-piętrowe"😉? Pod wyższym łóżkiem szafko-szuflady? (typu kuchennego) etc. Słowem - wciskanie pasty do zębów z powrotem do tubki. Da się, ale nie w konwencjonalny sposób.
gwash, a nie byłoby cudnie na blacie z dokładnie takich kafelków jak na ścianie?
asds, ocieplić ścianę od strony kotłowni?
Rozważając pokój garderobo-cośtam pomyślałabym o "kuchennych" szafkach typu wysokie cargo - na książki też, na wszystkie, wszystkie "przydasie" + szafa. I wtedy - sofka albo fotel + lampa...
Albo "zamknąć" wszystko za roletami/żaluzjami/ekranami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się