Cytaty

trzynastka   In love with the ordinary
23 listopada 2011 21:34
ovca  :kwiatek: dziękuję 🙂
Bierzesz to też z jakiś portali, czy głównie książki i zakreślacz? 🙂
ovca   Per aspera donikąd
23 listopada 2011 21:37
Głownie książki, wywiady (pisałam już, że uwielbiam czytać wywiady z mężczyznami?  😜 ), ale sporo biorę z profili na soup.io...tylko to strasznie wciąga  😡
trzynastka   In love with the ordinary
23 listopada 2011 21:39
Jak napisałaś teraz, to mam wrażenie, ze jakieś pół roku temu sama pytałam dokładnie o to samo 😉  😂



Jeśli ludzi coś do siebie ciągnie, to muszą się spotkać, choćby stawiali na swojej drodze najrozmaitsze przeszkody, bombardowali się ukrytymi znaczeniami, błędnie interpretowali swoje zachowania, mijali się tam, gdzie powinni się spotkać i tak dalej.


- Nocne zmiany, Katarzyna Pisarzewska

Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby, którą się jest.

— Kurt Cobain, znalezione na ławce

    Gdy kogoś nie ma, gdy ktoś, kto był najcenniejszy, kto ustawiał wokół ciebie fizykę, ktoś, bez kogo może wyłączyć się grawitacja, a tabliczka mnożenia stracić ważność, gdy ten ktoś znika, możesz dalej żyć, chodzić, jeść, odbierać telefony. Po prostu za tobą dryfuje nadpalona dziura. Coś cały czas do ciebie nadbiega, aby schwycić cię za szyję, przylepić się do ciebie i już nie puścić, coś wystającego z tej dziury.
    Nieobecność jest tylko brakiem obecności.


— Jakub Żulczyk, 'Radio Armageddon'


    Przez te wszystkie lata narzekałam na mężczyzn i sprzeczne sygnały, jakie dostrzegałam w ich postepowaniu; teraz zrozumiałam, że wcale nie były mylące. To ja mylnie je interpretowałam. Bo w rzeczywistości tym mężczyznom po prostu na mnie nie zależało.

— Greg Behrendt, Liz Tuccillo "Nie zależy mu na Tobie"

Powiem Ci... Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo.

— Jim Morrison
ovca   Per aspera donikąd
24 listopada 2011 15:00

W Polsce, Mikołaju, nikt nie przegrywa. W Polsce albo się komuś noga krzyw, albo inni swoją podstawiają, albo- w ostatnim przypadku- to najświętsze słowo PECH. Tym słowem u nas załatwia się zarówno katastrofy osobiste, jak i narodowe…

Świat dzieli się na dwie połowy- w jednej jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania..

Tylko młodzi ludzie są ciekawi. Człowiek naprawdę poznaje świat do któregoś tam wczesnego roku. Dalsza zabawa to tylko powtarzanie cudzych doświadczeń.
Hłasko

Ile niewypowiedzianych słów przepadło na zawsze…a może ważniejszy były od tych wszystkich wypowiedzianych.
Myśliwski

You never know, how strong you are, until being strong is the only choice you have.

I am an idealist- I dont’t know where I’m going, but I’m on my way.

As soon as you stop wanting something- you get it.
Andy Warhol

Dla Ciebie jestem tylko sobą i choć to tak mało jest, nie potrafię być przed Tobą nikim więcej…
Przybora

Uwielbiały go kobiety i kochali mężczyźni- ale on nie chciał kochać mężczyzn, a kobiet nie potrafił…(o Marku Hłasce)

Sometimes I think a soul mate is someone, who will make you the most „you” that you can possibile be.

Ideał jest tym, co w danej chwili nie pozwala ci myśleć o zastąpieniu go kimś lub czymś innym.

Rzeczy, które gromadzimy, mówią nam, kim byliśmy i w którą stronę się zmienialiśmy

Sensem ‘wszystkiego’ jest to, co po tym ‘wszystkim’ nam pozostaje…

Nasze wybory ukazuję kim jesteśmy o wiele bardziej niż nasze zdolności.

Czasami jest tak, że rozwiązanie problemu nie leży w aktywnym działaniu na rzecz rozwiązania go poprzez podejmowanie szybkich i konkretnych decyzji. Bierność i cierpliwość często prowadzą do zrozumienia istoty sprawy, ale wymagają czasu.

Kominek

A później zrozumiałem, że człowiek zawsze jest sam. Bo nawet, kiedy się boisz, to boisz się ty-to jest tylko twój strach, Nikt tego za ciebie nie poczuje.

Mężczyźni poszukują różnych kobiet do różnych działań. Inne partnerki służą do zaspokojenia ich fantazji erotycznych, a inne do założenia rodziny. Kobiety są dużo uczciwsze w swoich wyborach-starają się odnaleźć wszystko w jednym partnerze.

Człowiek rodzi się stosunkowo niewinny i dopiero okoliczności sprawiają, że czymś obrasta.

Kobieta jest organizmem ultra doskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach.
Nosowska

Dlatego wstaję z łóżka jak najpóźniej się da- żeby do końca dnia zostało jak najmniej czasu.

Wybacz, ale dziś jestem nie do wyjścia. Nie wyglądam, nieczynna jestem, chyba też trochę nie żyję...

Mam już jeden nóż w plecach i nie ma tam miejsca na następne.
Świetlicki

Zastanawiam się, czy można stracić coś, czego się jeszcze nie miało? Niby nie, a zawsze jakaś taka dziwna pustka zostaje, jakby ktoś w obrazie wyciął dziurę. Same pustki, same pustki…kiedy ja je zapełnię i czym?

Sometimes the wrong choices bring us to the right places.


Gdybym wiedział, że on wie, że przełażę przez te góry dla niego, to potrafiłbym to zrobić. Ale tak zupełnie samotnie…nie dam rady.
Muminek 😉

Nie można oczekiwać od artysty, że ciągle będzie nas zadowalał w sposób, w który raz zostaliśmy zadowoleni- to da nam showman.
"Człowiek przypisał sobie prawo do posiadania zwierzecia, a powinien byc to przywilej, które można odebrać"

wiecie kto to powiedział?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
03 grudnia 2011 17:40
to było w fimie Robert'a Valentine'a
bajaderka-zorro a pamiętasz może tytuł tego filmu? 🙂
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
03 grudnia 2011 21:32
In Hope: An Animal Shelter Story

"W nadziei..." - Historia schroniska dla zwierząt

Patrzysz do tyłu i nie widzisz nic niestety
Patrzysz do przodu i lecą ci łzy
A pomyśl - bardzo wielu ludzi by chciało
Być na drodze do szczęścia w tym miejscu co ty
Ja mówię - dosyć, dosyć! Dosyć narzekania!
Dosyć, dosyć nad sobą się użalania!
Życie po to jest żeby je przeżyć
Trzeba komuś zaufać, w coś wreszcie uwierzyć
Każdego ranka podróż zaczyna się od nowa
Dużo lepiej się idzie, gdy podniesiona głowa
Daj sobie wreszcie kredyt zaufania
Masz mało do stracenia,bardzo dużo do zyskania
Każdy ma jakiś talent, więc zacznij coś robić
Po jakimś czasie zacznie Ci wychodzić
Wtedy przyjdzie satysfakcja - nikt Ci jej nie odbierze!
Ale musisz uwierzyć w siebie, uwierzyć szczerze!
Pogódź się z samym sobą, uczyń swoje "ja" bratem


Natural Dread Killaz - Uwierzyć w siebie
jesteś młoda i urocza, kochanie
lecz brakuje ci doświadczenia i choć myślisz,
że cały świat leży u twych stóp,
on może powstać i cię stratować
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 grudnia 2011 17:40
Natural Dread Killaz - Uwierzyć w siebie

kocham tę piosenkę, tekst jest idealny  💘

Mężczyźni stają się idealnymi wynalazcami w obliczu strachu przed żoną lub lenistwa.
Lucy (moja nauczycielka chemii)
Może któraś z was zna jakieś ciekawe cytaty znanych jeźdźców lub trenerów ??
"Zastanów się, czy jedna czwarta koła była naprawdę dobra, czy trzy czwarte były naprawdę złe. Myśl o dobrym uczuciu, zapamiętaj je, a zacznie to przynosić rezultaty.” K. Kyrklund
trzynastka   In love with the ordinary
09 grudnia 2011 00:56
Julian Tuwim
    Aforyzmu o książce nie potrafię niestety wymyślić. Książki kupuję, zbieram, czytam, nawet je piszę – i zanadto kocham, aby zbywać je aforyzmami.





Jonathan Carroll — Białe Jabłka (Rez Sahara i 25 Myszy)
    Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku, z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.

Ryūnosuke Akutagawa
    Jednym z symptomów miłości jest rozmyślanie, ilu i jakich mężczyzn ukochana darzyła uczuciem w przeszłości oraz niejasna zazdrość o nich.


Stanisław Jerzy Lec
    Czas robi swoje. A ty człowieku?


Antoine de Saint-Exupéry
    Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia.


Jonathan Carroll — Białe Jabłka (Pieprz i ołówki)
    Tak to już jest, że kobiety złoszczą się, denerwują lub są rozczarowane mężczyznami z tego czy innego powodu. To nieuchronne. Im bardziej cię przedtem kochały, tym większy zawód sprawiasz im na końcu. Dajesz za mało albo za dużo. Zły kolor, zły czas, zły gest. Powiedz komplement, a zbędą cię wzruszeniem ramion lub zimną uwagą typu: „Spostrzegawczy jesteś”.

Fryderyk Nietzsche — To rzekł Zaratustra (Część druga: O zbawieniu)
    Trudno jest żyć z ludźmi, bo takie trudne jest milczenie.

Władysław Grzeszczyk — Parada paradoksów
    Kobieta zawsze woli jednego, stałego mężczyznę. Oczywiście nie musi to być stale ten sam facet.

i mój ulubiony Pan... 😉

Julian Tuwim
    Różnica między wielbłądem i człowiekiem – wielbłąd może pracować przez tydzień nie pijąc; człowiek może przez tydzień pić nie pracując.

    Sumienie to jest ten cichy głosik, który szepce, że ktoś patrzy.

      Dwa kieliszki wystarczą. Najpierw jeden, potem kilkanaście drugich.

    Gdyby jajko miało inną formę, życie kury byłoby potworne.

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?

Dzień świra
nie muszę liczyć na ogół, mam swoich ludzi, nie trzeba gadać co dzień, żeby się z nimi lubić. / Miuosh

Wiem, że czasem chciałbyś więcej niż ktoś ci przeznaczył Każdy z nas chociaż raz szukał miłości w przyjaźni Bo to takie piękne być rozumianym w pełni. / Vixen

I nie wierzę w to że nigdy, nie będę potrafił kochać. Wole czekać na prawdziwość niż przejechać się donikąd. Chcę być pewny, że to miłość / Vixen

Na tym polega kłopot z piciem, pomyślałem, nalewając sobie drinka. Gdy wydarzy się coś złego, pijesz, żeby zapomnieć. Kiedy zdarzy się coś dobrego, pijesz, żeby to uczcić. A jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, pijesz po to, żeby coś się działo.

Myśl poważnie, kłopotom śmiej się w twarz to ważne, trzeba mieć do życia dystans. / MR Frenchmann

jedyne czego musisz się dziś nauczyć,że jest pełno skrótów ale nie ma dróg na skróty. / Tetris
"Nigdy nie zrozumiem twojej gotowości, żeby się położyć i umrzeć. Nie mam dla ciebie współczucia, skoro nawet nie chcesz spróbować o siebie walczyć." - Libba Bray
Grochola 'nigdy w zyciu'

Boże dlaczego to mnie spotkało? Akurat mnie? Przecież statystyki mówią, że spotyka to co dziesiata kobiete w naszym kraju. Dlaczego musiałam być tą dziesiata? Wystarczyło, by jakoś inaczej się ustawić w statystyce.

Przychodzi Mańka. Mówi, że trzeba by do zoo, tam mają taki oddział dla ptaków. To ciekawe, dlaczego nie mają oddziałów dla mężczyzn.

Kobiety powinny się żenić wyłącznie z kobietami. Jest im o wiele lepiej razem. Oczywiście, jeśli chodzi o seks, mogą dopuszczać raz na jakiś czas mężczyzne.

Czy naprawdę wartość kobiety mierzy się tylko facetem z którym jest?

(...) spytał czy wiem że łechtaczka jest dwa i pół raza większa. Nie wiedziałam, zapytałam od czego. Jeśli od tego co mam na myśli to nic dziwnego ze jest tak mało udanych związków - statystycznie rzecz biorąc.

Postanawiamy żyć w niezgodzie z rozumem i nie opanowując namiętności.

Powiało rozczarowaniem.

Co ja miałam za pomysł żeby mi facet dał to czego nie ma?

Dobrze, że jestem chora i nie muszę wszystkiego rozumieć.

Mam czasami wrażenie ze każda kobieta na świecie przynajmniej raz w życiu usłyszała ze mezczyzna ja szanuje oraz darzy ciepłymi uczuciami ale niestety jej nie kocha. Wtedy rzeczywiście z tym światem dzieje się coś dziwnego. Taki świat przewraca sie do gory nogami. Drzewa szarzeją. Powietrze robi się nie do zniesienia. Kolory blakną. Nie ma po co zyć. I nie wiadomo co robic.

Zastanawiałam się dlaczego do każdej kobiety nie jest dołączona instrukcja obsługi która znacznie ułatwiłaby zycie mezczyznom. Cos w rodzaju ''w razie zastosowania niezgodnie z przeznaczeniem nie bierze sie odpowiedzialnosci za efekt'' albo ''gwarancja wygasa automatycznie'' teraz przyszlo mi do glowy ze bez takiej instrukcji mozna by sie obyc. To do mezczyzny powinien byc dołaczony tłumacz, który by nam tłumaczył co mezczyzna ma na mysli. Do kazdego w dodatku osobny, niepowtarzalny, objasniał na przykład co to znaczy kiedy on milczy. Co to znaczy kiedy on mówi? Co to znaczy ze on moze? Staram sie uchwycic podobienstwa i roznice ale nic z tego nie wychodzi.


Marek Hłasko

Izolda mieszka w burdelu a Tristan pije z suterenami na rogu. Ludzie mają dzis mało czasu na wielkie uczucia: zrywają się rano chłepczą swoje zupki w barach mlecznych,. tłoczą sie w tramwajach, kupują tandetne meble w domach towarowych na raty, kloca sie z konduktorami o piec groszy i tak dalej. Życie nie daje żadnych gwarancji na przyłosc, kazdemu który mów: ''zostaw to, za pare lat przyjdzie co innego'' powinno sie pluc w gębe co przyjdzie? kiedy przyjdzie? kazde szczescie przychodzi zła droga.

Cała literatura o milosci to jak dotad tylko wspaniałe gowno. Cóż to ma wspolnego z miłoscia. Boze moj drogi. Chciałbym cokolwiek przeczytac o sobie i o swoich uczuciach, kiedy leze dwudziesta noc bez snu i patrze sie w sufit.

Ludzie - powiedział - przeklęci, głupi, ludzie którzy zawsze mają zbyt mało własnego piekiełka i wtrącają się w cudze. Zaczynaja to wszystko obmacywac swoimi spoconymi rekami, szeptac, ustawiac, pomagac, odciagac ich na boki i informowac o sobie.

Własny głos słyszy się gardłem, lecz własne życie można usłyszeć tylko własnym sumieniem

Czy jest sens w takich warunkach mówic o miłosci? Wszyscy słyszeli ze cos takiego istnieje, ale - dalibóg jak to wyglada? jak to ma wygladac? jak godzic czyste uczucia z brudnymi rekami? to jest problem.

ludzie sa zmeczeni, upadają na mordę, czym ich podniesc? byc albo nie byc.

cynizm w szybkim tempie staje się jedyną moralnoscią

czy w ogóle moze powstac cos wartosciowego na swiecie który swą równowage utrzymuje szantazem?

I nic z tych uczuć, które inni zwą cierpieniem. po prostu otępienie.

Grzegorz - powiedziała po chwili - do jakiego stopnia mozna byc świnią?

Czy moze byc coś gorszego, bardziej wypruwającego sily, bardziej spychającego w dno, w zaułki, gdzie nie ma nadziei i radości? To trwa zaledwie parę godzin, jak straszne musi stać się życie jesli stan ten trwa długo?

Otworzyła się w nim pustka której nie był w stanie zapelnić ani jedną myślą

ovca   Per aspera donikąd
16 grudnia 2011 18:26
No i jacyż oni są, ci dwudziestoletni ludzie, którzy przegrali już wszystko, zrezygnowali ze wszystkiego i biernie oczekują na dalsze ciemne i niepotrzebne życie. Tragiczni czy komiczni? Może jedno i drugie? Oni są słabi; nie tragiczni i nie śmieszni, tylko tragicznie, przeraźliwie słabi. Pokolenie potrzebuje wapna i fosforu; tranu i witamin. Trzeba wzmocnić ich kręgosłupy, mięśnie i głowy. Trzeba im powiedzieć, że nie przeżyli jeszcze niczego, a wszystko, co najszczerzej wycierpieli do tej pory, może okazać się niczym w porównaniu do tego, co danym im będzie jeszcze przeżyć. Trzeba to pokolenie smutnych i rozpieszczonych dzieci, które utracił wiarę w bociana, przygotować do życia - oni nie są przygotowani.
— Marek Hłasko
,,Nie ma cię gdy moje życie spada w dół, nie ma cię gdy wszystko łamie się na pół i nie ma cię i nie wiem już gdzie
jesteś ale dobrze, że nie wiesz co u mnie bo pękło by ci serce.."
Pezet

,,Spotykam Ciebie znów, patrzysz na mnie i widzisz, że czuję to, co Ty, albo któreś z nas się myli."Pezet
Cztery ściany, pusty pokój, wewnątrz serca samotność. / O.S.T.R

Bo ja jestem alkoholem, którym się upijasz. Jak amfetamina robię tobie w głowie miraż. Zmieniam nastroje i klimat, i nie możesz mnie powstrzymać. Uzależniam cie na dobre, może lepiej nie zaczynać. / Buka

Szlugi na przerwach to dziś prawie przedmiot szkolny. / Pyskaty

Za mało odwagi żeby czasem wprost coś powiedzieć, ale ambicja brała górę by zostawić to dla siebie. A dziś za późno nie umiem tak głośno krzyczeć, żebyście tam gdzie jesteście mogli mnie usłyszeć. / Eldo

żyjąc tak szybko, gubimy to co piękne,wierzymy w lepszą przyszłość, a jej i tak nie będzie,znów wszystko prysło, rzucamy puste słowa./ Ortega Cartel

Wiesz..dziwne jest to, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że warto zatrzymać się na moment. Wszyscy są zmęczeni ale nikt nie ma ochoty odpocząć, a warto. Warto wyjąć słuchawki z uszu, odetchnąć, posłuchać po cichutku płyt, które latami były utaplane w kurzu. Odciąć się.. odciąć się od tego betonowego, brudnego buszu Zająć się sobą, spojrzeć na siebie w ciszy, w spokoju pośród zwykłych, szarych, tradycyjnych dni. /  Gres/Snatch

Tylko ty znasz mnie lepiej niż inni razem wzięci, chce spędzić z tobą życie lecz tobie brakuje chęci./ Koty Katz

Wiem o wielu błędach i żałuje dziś mocno, że życie to nie Word i nie podkreśla na bieżąco ich. / HuczuHucz

jak coś Ci wciskają na siłę, to weź lepiej pierdol to synek, ziemia się kręci, a czas płynie i tak naprawdę to liczą się tylko te chwile. / Słoneczny Solar

Czuję smak chwili, choć była bardzo krótka. Smak jak ciepła wódka z plastikowego kubka. Kto pił życia nektar, zna ten smak. To chwila, pamiętasz jak pachniał wtedy świat / WWO

sam nie wiem, może to droga donikąd ale co pożyłem to moje droga publiko i będę tak żył dalej, ostrzył talent, pierdolił życia wady i szukał zalet.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 grudnia 2011 19:17
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła. "

"Rock'n'roll to buntowniczy duch drzemiący we wnętrzu."
travel   Z tysiąca przyczyn , z miliona powodów
17 grudnia 2011 19:25
Bardzo łatwo jest zniszczyć szczęście bliźniego, ale jakże trudno je naprawić!
Autor: Johann Gottfried Herder


Bóg daje szczęście, ale człowiek musi je złapać.
Autor: Adolf Kolping


Bez majątku wiele do szczęścia brakuje, a z majtkiem jeszcze więcej do szczęścia przeszkadza.
Autor: Władysław Walenty Fedorowicz


By być szczęśliwym — brakuje nam tylko, abyśmy zdali sobie z tego sprawę.
Autor: Paul Ambroise Valery


[ Reklama ]

Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
Autor: Eurypides


Całe szczęście, że królestwo głupoty nie jest monarchią dziedziczną.
Autor: Zbigniew Waydyk


Chcesz znaleźć szczęśliwych, nie szukaj wśród leniwych.
Autor: Anonim


Chciano za szczęściem rozpisać listy gończe, ale nikt nie umiał podać rysopisu.
Autor: Wiesław Leon Brudziński


Ci tylko są szczęśliwi, których myśli są skierowane ku jakiemuś przedmiotowi innemu niż własna szczęśliwość.
Autor: John Stuart Mill

http://www.cytaty.moje.pl/

Kiedyś te słowa mocno potrząsneły moim jestestwem.
Towarzysza mi, bym nie zapomniała żyć

"Świat jest zaludniony śpiącymi, którzy pomarli i śnią, że żyją.
Na świecie jest coraz więcej ludzi, bo przybywa śpiących zmarłych, a ludzi prawdziwych - tych którzy żyją naprawdę jest niewielu.
W całym tym pomieszaniu nikt z nas nie wie i wiedzieć nie może, czy jest tym który tylko śni, czy żyje naprawdę.
Mam tylko jedna pewność - gdy sie tylko śpi nienawidzi się tego spania.

Olga Tokarczuk "Dom dzienny dom nocny"
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 grudnia 2011 08:12
Najważniejsze jest podejście,
a dzisiaj mam złe. Bo drugą
dobę nie śpię i pije gdzieś na mieście.
To co najważniejsze zostało gdzieś w tle.
Sam nie wiem już gdzie jestem, niebo
nie jest niebieskie. Dziś nie załatwię
wszystkich trudnych spraw.
We śnie miałbym przynajmniej drugi świat.
Lecz jestem tu gdzie wódka zwala z nóg.
Tych co przepijają hajs
za zdrowie głupich suk
Kilka stów żegna portfel,
a mam ich coraz mniej.
Tam gdzie miałem być nie dotrę już nie.
Lecz to jeszcze nie najgorsze bo chcę
wydać forsę na to co się nosem wciąga,
jak tlen. Kurwa mać powinienem przestać chlać,
lecz nie mogę bo sam ze sobą walczę jak lew i
Kurwa mać ona nie chce mnie znać
wcale nie dziwie się,
lecz nie mogę przez to spać. (Pezet)
-Kajman feat. Pezet, Pyskaty - Bezsenność
"Musi im być ciężko, tym którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet" - Gerald Massey
trzynastka   In love with the ordinary
22 grudnia 2011 12:22
szczyt marzeń - to przestać mieć je.
aloha40%
Szczerze mówiąc, to ja nigdzie nie pasuję, pewnie dlatego, że rzadko bywam naprawdę radosna. Zwykle jestem poważna i żyję samotnie we własnym świecie.
— Jana Frey / Oszaleć ze strachu

Wreszcie istniało też trzecie Ja. To Ja było zwykłą pustką, rozpaczą i beznadzieją. To Ja było zmęczone, apatyczne i nie marzyło o niczym więcej, jak tylko o końcu tych wszystkich lęków i niepokojów. Temu Ja zakochanie, pocałunki i plany na przyszłość wydawały się niepotrzebnym, bezsensownym balastem. W ostatnim czasie wzrosło ono w siłę i coraz częściej dawało o sobie znać.
— Jana Frey / Oszaleć ze strachu

Po dziewiąte, wierzę, że powinienem odgrzebać wszystkie wspomnienia z przeszłości. Nie wierzę w psychoanalizę, psychologię, psychiatrię. Z nauk o człowieku wierzę jedynie w marginalizowaną specjalizację - farmakologię. Korzystałem z porad psychoanalityków, psychologów i psychiatrów, ale prawdziwą ulgę, krótkotrwałą i ołowianą jak skrajne wyczerpanie, przynosiła mi wyłącznie farmakologia. Przede wszystkim kapsułki, pastylki i tabletki. Bywały miesiące odmierzane rytmem kolorowych konstelacji na mojej dłoni, konstelacji, które wrzucałem do ust i zapijałem wodą. Konstelacji tabletek różnego kształtu: idealnie okrągłe, spłaszczone jak moneta, podłużne; różnej wielkości: niewiele większe od główki szpilki, jak ziarnko grochu, jak głupi jaś; różnego koloru: przeważały biele, czerwienie i błękity. Nigdy nie spotkałem się z szarymi tabletkami, jak gdyby szare tabletki nie miały mocy pokolorowania życia. Te wielobarwne galaktyki leków powinny rozpuścić się w moim żołądku, a potem, od środka, nadać zdrowy kolor mojemu ciału, myślom i życiu.
— Ignacy Karpowicz; Gesty


Po ósme, nauczyłem się niesłuchać. Gdy niezbyt mnie ciekawi, co rozmówca ma do przekazania, odpływam, myśli przebiegają ławicami, wszystkie małe i nieistotne: co zjem wieczorem, czy kupiłem papierosy, znowu nie zadzwoniłem do... Ja niesłucham, lecz moje ciało słucha za mnie. Nauczyło się przekuwać mięśnie mimiczne w maskę wyrażającą zainteresowanie. Nauczyło się kiwać głową, a nawet - uświadomiłem sobie niedawno - moje ciało nauczyło się zadawać krótkie pytania. Może niedługo opanuje również sztukę zapamiętywania odpowiedzi?
— Ignacy Karpowicz; Gesty
Co za sens umierać na szpitalnej sali, gdzie słychać tylko jęki i rzężenie śmiertelnie chorych? Czy nie lepiej wydać ucztę za te dwadzieścia siedem tysięcy, a potem zażyć truciznę i przenieść się na tamten świat przy dźwiękach strun, wśród oszołomionych winem pięknych kobiet i wesołych przyjaciół?

Niech się pan zastosuje do starej, mądrej zasady. Podobne należy leczyć podobnym. Jedyne, co może przywrócić panu życie, to dwie wódki pod pikantną, gorącą zakąskę.

niech pani nigdy nikogo i o nic nie prosi! Nigdy i o nic, tych zwłaszcza, którzy są od pani potężniejsi. Sami zaproponują, sami wszystko dadzą.

Zrozumcie, że język może ukryć prawdę, ale oczy - nigdy! Ktoś wam zadaje niespodziewane pytanie, nie zdradzacie się nawet drgnieniem, błyskawicznie bierzecie się w garść i wiecie, co należy powiedzieć, żeby ukryć prawdę, i wygłaszacie to niezmiernie przekonywająco, i nie drgnie na waszej twarzy żaden muskuł, ale - niestety - spłoszona pytaniem prawda na okamgnienie skacze z dna duszy w oczy i już wszystko stracone.

Mistrz i Małgorzata - powieść Michaiła Bułhakowa
-co rymuje się z Dexter?
-dupek. to rym przybliżony

film jeden dzien
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się