NACHRAPNIKI - typy, zastosowania, różnice, spostrzeżenia ...

do PL oglowie to zaczął w pierwszej kolejności sprowadzać sklep Hidalgo http://www.hidalgo.pl/


a czy ktoś wie co to za nachrapnik?
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
07 listopada 2011 19:30
a to nie jest przypadkiem czesc nosowa haka? moja tak wyglada wlasnie.
... też mi się tak wydaje... z resztą przez skórę wydaje mi się, że przebija łańcuch użyty na części nosowej...
kolko przypiete do policzka tez wyglada jak od haka.
ale tam jest pasek od tego nachrapnika, jakos on nie pasuje 😉

moze tez wygladac jak kołko od wielokrążka, chyba ze jestem az tak ciemna 😉
Na zdjęciu jest nieodżałowany Higstead, który chodził ostatnio na "wędzimore" czyli połączeniu wędzidła i hackamowe
tak wylądał z boku:

zdjęcie znalezione w necie
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
08 listopada 2011 08:24
W końcu po dwóch  🤔 👿 miesiacach przybył mój nachrapnik hanowerski-i co? chyba jest za duży  😵 tzn ta cześć nosowa. Normalnie załamka.Nie pozostanie chyba nic innego tylko zrobic na zamówienie.
epk-gdzie robiłaś swój nachrapnik? i jak bys mogła przy okazji zmierzyc ta część nosową? bo ja tez zamówiłam cob, ale jest za długi.Widać mój kon też ma niewymiarowa łepetynę  😎
milusia, ha ha ha rude tak mają 😉 seriooo...

Ja robiłam u jakiegoś rymarza - tylko nie znajdę już raczej u jakiego. Spróbuję go pomierzyć albo w ogóle znaleźć maila, którego kiedyś do rymarza pisałam. Może coś Ci pomoże.
Hackamore jak nic! Sorki za zamieszanie, zmylił mnie to skorzane obszycie i podszycie, wyglądało jak jakaś metalowa część wkomponowana w nachrapnik 😉
Swoją drogą nie widziałam takich hackamore w Polsce
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
09 listopada 2011 06:46
epk-ach te rude  😜 😁 Po nasmarowaniu i ułożeniu nachrapnik nie wyglada tak źle jak mi sie na poczatku zdawało, ale zobaczymy co dzis na to konisko? jesli jest jednak za długi to chyba mam dobra dusze ktora mi go skróci-uff, bo nachrapnik jest na prawde b. fajnie wykonany, z dobrej skory i szkoda byłoby sie go pozbywać i znowu szukac w ciemno czegoś pasujacego.
Na dniach postaram sie o fotki i porady zanim sama podejme decyzje o zmniejszaniu  😉
Nie wiem czy był o tym wspomniane, jak tak to przepraszam, no ale co sądzicie o nachrapniku meksykańskim. Jakie jest wgl. jego zastosowanie?
BandA, ma nie pozwalać za mocno przesuwać szczęk na boki, można go fajnie regulować < mocniej dół, słabiej góra>, mi koń chodził na nim przyjemnie.
Myślę, że to odpowiedni wątek aby zadać pytanie. Otóż mam konia, który chodzi na zwykłym angielskim nachrapniku + skośnik. I ostatnio pojawił się problem taki : koń jest na kontakcie, a nagle zaczyna coś tam tą szczęką i wargą kombinować, kłapać, jakby przeciągać. Na ręku pustka, moment takiej akcji i zaraz wszystko jest w porządku. Robi tak nawet na luźnej wodzy. No czasem wygląda to jak zabawa  🤔 Pomyślałam, że może by wypróbować jakiś inny rodzaj nachrapnika. Myślałam nad wcześniej wymienionym meksykanem, a może hanowerem? Spotkał się ktoś z czymś takim, co najlepiej poradzić?
nopebow, powiem ci tak - piorunem "dojeżdżać do ręki". Nie czekać, że samo minie, że to nic takiego. Nie cofać ręki  - przywrócić kontakt od pomocy napędzających jak najszybciej (ale w stój i na luźnej wodzy trzeba opracować jakiś sygnał, że to jest "be"😉. To wcale nie jest "niegroźny nawyk". Ma niebezpieczną tendencję rozwijać się i pogłębiać, aż chwil kontaktu nie będzie w ogóle. A jest taki moment, gdy koń "się ujeżdża", że "szuka sobie miejsca" i skłonni jesteśmy sądzić, że ok - szuka, ogarnie się i przestanie. Nie. Ma "szukać" ale poprawnie a nie "oszukańczo". Może i przeczulona jestem - ale pewien koń właśnie w ten sposób elegancko zrobił mnie w bambuko - wyciąganie z nawyku było męką 🙁
Milusia, ja swój nachrapnik hanowerski zamówiłam na miarę w Daw Magu. Potrzebowałam szerokość cob, długość full i jeszcze dodatkowe elementy powrzucałam. Zrobili bardzo ładnie, całość kosztowała mnie 68 zł + wysyłka - nie ma tragedii  🤣. Wysiliłam nawet moje zdolności artystyczne, narysowałam im gdzie chcę dorzucić dodatkowe elementy i wysłałam skanem 🙂
halo na prawdę wielkie dzięki za radę!  :kwiatek: :kwiatek: Pomoc z ziemi mamy ostatnio bardzo rzadko, więc muszę wyciągać wnioski sama... Czyli każda taka akcja i szybko starać się przewrócić do porządku łydką? Powinno minąć? To jest dla mnie strasznie niekomfortowa sytuacja, bo w jednej chwili nie mogę zrobić nic.  😵 Tym swoim kłapaniem szczęką gdzieś tam w dole, wyciąga mi wodze raz w lewo, raz w prawo. Problem pojawia się często jak chcę konia skrócić, albo w przejściu do galopu... więc na razie będę się też starała mocno go wyjeżdżać do przodu, żeby nie miał za bardzo okazji próbować tego robić.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
01 kwietnia 2012 18:04
To ja mam pytanie.. Czy można opwiedzieć,że któryś znachrapników )przedewszystkim chodzi mi o meksykański i hanowerski) wzmacnia proces żucia, pomaga?
Mamy teraz kombinowany ale pianka jest tylko, jak konik się zdenerwuje, ewentualnie jest jej straasznie mało, Będę się też zastanawiać nad wędzidłem ale, tak jak u góry, możecie poradzić?
maison, akceptacja kiełzna to kwestia głównie ręki, ale imo w samym procesie przeżuwania przyjemniejszy jest nachrapnik meksykański - jeden z naszych koni bardzo się poprawił po zmianie na meksykańca, na kombinowanym się zapierał i ewidentnie mu nie pasował.
A ja wracając do wcześniejszych moich postów, udało mi się wyeleminować problem pustki na kontakcie niemal całkowicie. Wystarczyło konsekwentnie dojeżdżać konia do ręki.  😉 Koń chodzi teraz bardzo fajnie. Może wypróbujemy sobie meksykana, tak dla sprawdzenia czy da efekt "wow"  😀
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
01 kwietnia 2012 19:13
Koń tak, ma problemy z kontaktem i ustabilizowaniem głowy w jednym miejscu 😉
Jeżdżona jest przede wszystkim od dosiadu,,trochę broni sięprzed działaniem ręki ale jeździmy na gogu, lonżujemy sięna wypinaczach i na gogu też, wtedy fajnie się rozluźnia ale ni huhu pianki w pyszczku  🙄
maison, ja polecam hanowera, bo zamyka tylko część paszczową i nie unieruchamia szczęki, u mnie się sprawdził.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
09 kwietnia 2012 22:47
jest jakaś tańsza wersja tych nachrapników czy tylko firma Equipe takie produkuje :


Medziiik, jak szukałam sznurkowego nachrapnika to znalazłam tylko ten Equipe.
Klami toc przecież nawet Ola ci mówiła ze tańszą wersję produkuje Daw-Mag 😀  😎 😎
Czy nachrapnik szwedzki z białym podszyciem to najtańszy znajdę tylko firmy Busse??
http://www.okser.pl/busse-nachrapnik-szwedzki-p-7407.html
xxagaxx, fakt, ale to już dużo później. No i to chyba na jakieś specjalne zamówienie, bo w swojej ofercie nie mają.
Klami u nas wszystko z Daw-Maga przecież jest na zamówienie. Przynajmniej wszystko co ja miałam tej firmy to miałam zamawiana, takie jak chciałam. Robią właśnie sznurkowe i sporo taniej niż te w lamri.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
10 kwietnia 2012 11:00
xxagaxx - a mają gdzieś w Daw-Magu zdjęcia takowych?
Medziiik, nie maja. Własnie o tym pisałam. Nie maja tego normalnie w ofercie, wiec i fot nie ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się