kącik skoków

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 grudnia 2011 22:04
To tak w ramach rozładowania napięcia. Jak wam się podobał dzisiejszy konkurs Speed&Miusic ?? Świetna jazda Mściwoja moim zdaniem. Pokazał klasę godną Mistrza Polski  😉 No i Niemiec, który wygrał moim zdaniem, jeśli chodzi o dosiad i prowadzenie, jest godny naśladowania 😉 Jazda co poniektórych bez komentarza...
Mściwoj to chyba w większości konkursów tegorocznej Cavaliady w topie, mi się podoba oby tak dalej  😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 grudnia 2011 22:08
Mściwoj to chyba w większości konkursów tegorocznej Cavaliady w topie, mi się podoba oby tak dalej  😀


No dla mnie, zaraz po Jarku, najlepszy zawodnik w kraju  😉 No i podpiera to wynikami  😉
Mozii, przyznam, że się bardziej siodłom przyglądałam 🙂, ale wniosek ogólny: jadąc "na mordzie" skacze się wybitnie źle. I jeszcze parę uwag nam się przy oglądaniu nasunęło, jak to każdy (!) jeździec jeżdżący 140 + WIELKIM jest - jeździecko, znaczy, w powszechnej opinii. A jeszcze na CSI - no pokłony wyłącznie. Ale oglądało się dość fajnie.
Ja również oglądałam i tak jak ty halo przyglądałam się siodłom  😁
Jakieś takie miałam wrażenie przy większości przejazdów, że jeźdzcy mieli  lądowania na ''łubudu'', tak jakby bezwiednie wpadali w siodło, jakby nie przykładali uwagi do lądowania tylko heja następna przeszkoda. Wczoraj w DR takie same obrazki. Nie wiem czy słusznie się czepiam 🤔
ponoć nawet krowa potrafi pokonać te 120cm 😉 a eter nie ma wielkiej głowy, sprawia takie wrażenie, bo ma resztę ciała malutka i nieumięśnioną. A wzbudza kontrowersje nie dlatego, ze jest nieutalentowany jak arab czy dlatego że się nie nadaje. Ale dlatego bo zawsze otoczka tych skoków daje wrażenie jakiegoś działania na wariata, bez pomyślunku i rozwagi, typu skakanie na kiepskim podłożu, z za dużego tempa czy koleżanka bez kasku. Na miejscu samej Tyski zorientowałabym się jaka jest odpowiedzialność właściciela konia za wypadek, bo z tego co wiem, jeśli ktoś skręci kark na moim koniu, to rodzice mogą do mnie się upominać o odszkodowanie.
Ej, ale Tyskakonik ma pełnopapierowego małopolaka (który, swoją drogą, ma faktycznie talent i jest dobry z charakteru. Prędzej wyratuje, niż wyłamie), więc kiepsko wypada w tym momencie drwiące porównanie do araba. No, chyba, że chodziło o coś innego i koń Tyski nie miał być porównany, ale tak to trochę nie teges brzmi... Skoki bez kasku też mi się nie podobają, nie popieram, ale co zrobić... Różne inne sugestie dotyczące konkretnych skoków każdy ma swoje, ale faktem jest, że koń skoczyć potrafi.

dominoxs, Zanim porozmawiasz, mogłabyś najpierw nauczyć się pisać...


Sankatarina , nie mieszaj - nikt jej konia nie porównuje do araba. Zanim napiszesz , najpierw naucz się czytac .
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 grudnia 2011 22:33
Halo dokładnie 😉 Oglądało się ciekawie, bo ogólnie fajne show dla publiczności. Ale zawodników jadących na prawdę ładnie stylowo można by policzyć na palcach obu rąk maksymalnie, a to jest raczej smutne... Hanoverka Ta "niestaranność" lądowania była bardzo widoczna 🤔 Biedne końskie kręgosłupy.  🙁 Konkurs ciekawy, dużo emocji tylko gdzie się podział styl?
Mi się w "Speed & Music" strasznie podobała kobyła Flicka- jej galop  🍴 Ogólnie odnoszę wrażenie,że porównując jakość koni np. z tymi co w Poznaniu startowały 5 lat temu to widać jak hodowla idzie do przodu- jakość koni coraz lepsza  😜
Wracając do konkursu to niektórzy jechali szybko, niektórzy stylowo, a niektórzy po prostu jechali żeby przeżyć...

Czy mi się wydawało czy Zagor jak wjechał na parkur to się przeżenał?!? Czy tylko się poprawiał?  🤔
dominoxs, Gdybyś, o jaśnie pani, raczyła zauważyć, nie tylko ja zrozumiałam jakoby Eter miał być porównany do araba. I to tobie radzę nauczyć się czytać, pisać i to jeszcze ze zrozumieniem, bo jak widać masz z tym problemy biorąc pod uwagę chociażby niemożność poprawnego przeczytania nawet mojego nicku. Z resztą, co ja się będę denerwować...

Kopyciak, Dobre pytanie.... to wygląda jakby się przeżegnał. 🙂
Sankaritarina  ( sorry, mam nadzieję , że teraz jest dobrze ) :

To , że nie tylko Ty źle zrozumiałaś , to nie jest najlepsze dla Ciebie wytłumaczenie.  Jesli oczywiscie Cię to nadal interesuje , przeczytaj jeszcze raz , ze zrozumieniem , od momentu w którym  ciemna strona idee  fixe , która wyznacza kto i w jakiej otoczce może się ogółowi prezentować, znowu dała o sobie znać .

Wara od małopolaków!
Dobry małopolak nie jest zły - moja spokojnie Małą Rundę chodzi.

Chociaż w życiu bym następnego nie kupiła  😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 grudnia 2011 10:58
małopolaki super do wkkw 😁

Sankaritarina, 😉 arab został przywołany,bo koleżankę dominoxs, jest w kąciku skoków na gościnnych występach,normalnie bryluje w arabskim wątku.


wracając do tematu wątku i Cavaliady -załamana byłam poziomem młodego pana Sprehe - puśliska długie,jakby z czworoboku się urwał,stał więc przez to na palcach po prostu,góra ciała żyła własnym życiem,wielka szarpanina,no brzydki bardzo obrazek... natomiast siostra super,pełna kultura,jakby dwóch trenerów mieli...
no i podoba mi się jazda Oskara Murawskiego,zupełnie nie rozumiem tych najazdów na niego na innych portalach...
z przykrością również muszę przyznać,że nie podobał mi się przejazd Oli Lusiny na Omarze,ale widziałam tylko jeden parkur w DR na jednym koniu,więc nie będę generalizować.
Ktoś, Aaaaaa. I po co ten biedny arab został tu przywołany, to ja nie wiem.... jeszcze przez rzeczoną przywoływaczkę, która potem kota ogonem obraca..... 🤔wirek:
Do arabów nic nie mam, ale do tej dyskusji to on pasuje jak pięść do nosa normalnie... No nic, są takie rzeczy o któryś się filozofom nie śniło. Szkoda, że je trzeba czasem w necie oglądać.

A małopolaki fajne są! 🙂

salto piccolo,  Czemu byś następnego nie kupiła? :>
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 grudnia 2011 12:48
Sankaritarina dobrze prawi. Ja na wariata JUŻ nic nie robię. Nie jestem nienormalna, żeby skakać na nieodpowiednim podłożu, nie przesadzajcie 🤔 Każdy trening mam zaplanowany, żadnych spontanów. Koniec tematu. Ja się trenera słuchać będę i mam nadzieje, że coś osiągniemy.
Ktoś, wrotki i cała reszta niech żyją sobie w swoim idealnym świecie championów na światowym poziomie. Stać Was na starty, pokazujecie się, fajnie, zazdroszczę, też bym tak chciała. Może keidys dołączę do "elity" 😂
Dużo trudniej kupić konia "byle jakiego" i coś z niego wyciągnąć, niż pykać sobie na "gotowym".
Nie sprzedałam, bo go kocham. Mój pierwszy koń, włożyłam w niego ogrom pracy i czasu. I choćby miał do końca życia chodzić po padokach i "nicnierobić", bo mnie nadal nie będzie stać na starty, to zostanie u mnie.  Założę się, że 90% Was konia by sprzedała za taką sumę, ale nie ja 🙄
A zdjęcia nadal wstawiać będę. Będę miała to będę wstawiać, nikt mi nie zabroni. Komu nie pasuje, istnieje opcja "ignoruj"  😅
Ah jeszcze Ktoś- jakie filmiki masz na myśli?
tyska ale przecież on był przez Ciebie wystawiony na sprzedaż, na którymś z portali (Giełdzie koni chyba?  :oczy2🙂 to tylko tak dla zmyły, bo nie na sprzedaż?  🤔  🤔
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
11 grudnia 2011 14:07
Mój pierwszy koń, włożyłam w niego ogrom pracy i czasu.
ok ...ale nie zmarnuj go dając skakać idiotkom bez kasku i w trampeczkach, każących koniowi skakać ze złego tempa na takim podłożu 🤔wirek:
szkoda etera na takie akcje po prostu
ja cię nie znam ani konia, życzę jak najlepiej...tylko sie tak nie cietrzew bez sensu 🙄
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
11 grudnia 2011 14:19
tyska jeżeli tempo było wypośrodkowane to ten koń na takie duże skoki gotowy nie jest i trzeba popracować nad podstawami. nie odpieraj tego znowu argumentem, że "masz trenerkę i ona wie najlepiej co robi i nic nie jest już na hurra" bo jeżeli trenerka bez żadnego powodu dyktuje skok płaski to znaczy, że nie najlepiej wie co robi i wciąż praca z tym koniem jest na hurra. jeżeli nie wiesz co znaczy wyśrodkowanie pomiędzy mocą, a prędkością to też nie do końca masz pojęcie o skokach tłumacząc im większa prędkość, tym więcej zadu. swoją drogą wrotka się nie czepiaj, bo wypowiada się kąśliwie, ale doskonale wie o czym mówi i szczerze mogę powiedzieć że jego koni to championy bo sama miałam na nich okazję skakać "troszkę" wyżej jak 125 i mimo tego że wsiadłam na nie pierwszy raz to nie miałam najmniejszych problemów z niczym, a ze mnie as jakiś specjalny to nie był. kontynuując znowu się nie broń, że to taki super łach i nic z niego nie będzie. pokazujesz, że JEST skoczny więc JEST w czym rzeźbić tylko rzeźbić też trzeba umieć, a jak tak na nic kasy nie masz to trzeba go było opchnąć i mieć spokój. przepraszam, że tak dosadnie ale niestety rzucasz się na lewo i prawo nie mając absolutnie racji.
Kopyciak, No właśnie, to ogłoszenie było wystawione przez jakiegoś dowcipnisia. Mógł to zrobić pewien nieżyczliwy, w co ja wierzę, bo są podejrzenia co do tożsamości "nieżyczliwego" i jeśli to naprawdę on, to sama mogę poręczyć, że ta osoba jest zdolna do takich fajnych "żarcików".  Zdjęć w ogłoszeniu było niewiele, a wszystkie identyczne z tymi, które Tyska pokazała niedawno w necie, więc ściągnięte mogły być.
Sankaritarina   🤔 ludziom to się naprawdę nudzi, wystawiać cudzego konia na sprzedaż  😵 A telefon do tyskiej był podany czy fikcyjny?
Kopyciak, Wiesz co, nie wiem czy telefon się zgadzał. Być może. Za to imię i nazwisko było Tyski. 🤔 Chamstwo najniższych lotów normalnie. Nie cierpię czegoś takiego.

Właśnie, tak mówicie o podłożu i tak dalej, to ja, mająca wieczne problemy egzystencjalne z powodu podłoża, pytam -> jakie jest najlepsze podłoże do skoków?
Sporo parkurów jest trawiastych więc, tak sobie głośno myśląc, czy podłoże ze zdjęcia Tyski byłoby lepsze gdyby tam po prostu była trawa?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 grudnia 2011 15:58
Telefon był stary od mojej mamy w tym ogłoszeniu 🤔
christine ja bym mogla tu napisać kilka rzeczy, ale po co? I tak generalnie ,to w którym momencie powiedziałam, że trenerka była na wtedy na skokach (bo trening to nie był, jakieś 10 skoków po prostu i już). Eter jest koniem bardzo idącym do przodu. Niestety nie da sie wsiąść i jechać, cały czas nad tym pracujemy. Małe postepy już są. Tempo było ok, ale wypadł odskok trochę za daleko, oto cała tajemnica.Koniec.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
11 grudnia 2011 16:17
tyska napisać chociażby dlatego, że skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć B. nikt Cię nie będzie zmuszał, ale skoro i tak się zażarcie bronisz złymi argumentami to czemu nie możesz bronić się porządnymi skoro takie masz? napisałaś, że trenuje Cię koleżanka i że koleżanka skacze, więc wniosek prosty że na zdjęciu jest koleżanka-trenerka, więc skoro to nie ona to mój błąd. w tych okolicznościach skoro to nie trenerka to tym gorzej, bo co kogoś kusi żeby dawać konia-sportowca osobie trzeciej? 10skok na 125cm i to nie użytkowanie konia na wariata...like it 😁

Sankaritarina od parkurów trawiastych się odchodzi i o żadnych nowo-posadzonych nic mi nie wiadomo. najlepszy jest kwarc z geowłókniną, który jest dobrze przygotowany- odpowiednio wilgotny, wyrównany i zwalcowany + ma odpowiedni drenaż.

główne założenie jest takie, że podłoże nie powinno być zbyt śliskie, zbyt twarde, zbyt kopne, ani nie powinno uciekać spod kopyt. z trawą jest taki problem, że często jest zbyt twarda, a jak popada to zbyt śliska i zbyt łatwa do "zerwania" przez konie. uszczerbków w trawie naprawić się nie da, a piasek się tylko zbronuje i zwałuje między konkursami i po kłopocie.
[quote author=C link=topic=18.msg1217940#msg1217940 date=1323601835]
Ktoś, Aaaaaa. I po co ten biedny arab został tu przywołany, to ja nie wiem.... jeszcze przez rzeczoną przywoływaczkę, która potem kota ogonem obraca..... 🤔wirek:



Jeśli nie wiesz , to odpowiem pozwól , i zwijam stąd mojego tfu-araba , bo to rzeczywiscie nie nasza bajka  .
Wrotki wyciągnął mojego araba jak królika z kapelusza - chyba  myślał, że mi dogryzie  ( nic bardziej błędnego : ) , a najbardziej rozbawiła mnie sugestia , że go sprawiłam sobie do skoków : ) : ) 
W tym wątku napisałam w  nawiązaniu do  fatalnej w stylu krytyki dorosłej i doświadczonej osoby  : otóż  nie każdy ma na celu zdobywanie większych i wielkich parkurów , i to nie parkury będą zawsze wyznacznikiem satysfakcji .  No  już ,  zmykam tam gdzie moje miejsce , do żółtodziobów, albo gdzieś...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 grudnia 2011 18:14
tyśka, no nie mów,że to nie ty sprzedawałaś tego konika?


znów jakiś niedobry kolega?

i ten kanał na youtube ni ejest twój?
http://www.youtube.com/user/tyskakonik

i tu nie jest napisane,że koń Eter nie jest na sprzedaż?
strasznie dużo Twoich filmów ma ten złośliwy niedobry kolega...


Koń jest wart tyle,ile ktoś decyduje się za niego finalnie zapłacić. a nie ile oferuje.

i nie rozumiem tego tekstu o kupowaniu gotowych koni,mój nie był koniem klasy GP gdy go kupowałam,kosztował śmieszne pieniądze,jego pierwsze i moje pierwsze C było wspólne,a konkurs klasy N szedł tylko jako 5 latek w okresie MPMK... strasznie doświadczonego konia sobia kupiłam  🤔wirek:
i nie jestmi wstyd oddawać go gdy mam kłopot w bardziej doświadczone ręce 😁
Ktoś, Nie Tyska sprzedawała tego konia z pierwszego filmu, a jego właścicielka. Tyska tylko miała poskakać do filmu. Kanał na youtube jest jej.
W to akurat nie ma co nie wierzyć. 🙂 Stałam w tej stajni dłuższą chwilę i gdyby Tyśka faktycznie sprzedawała konia, to podejrzewam, że zrobiłaby to inaczej. Albo po prostu przyznałaby się, że "tak, wystawiłam, ale potem stwierdziłam, że nie mogę go sprzedać" albo coś w tym guście. Ma dziewczyna swoje pomysły różne, kwadratowe, podłużne, ale bardzo wątpię, że wystawiła ogłoszenie za niebotyczną kwotę, potem je skasowała i teraz się do tego nie przyznaje. Nawet styl pisania w ogłoszeniu nie był "tyskowy" za specjalnie.

christine No, no, nie wiedziałam, że odchodzi się od trawiastych parkurów. Dzięki za informacje. :kwiatek: I rozwianie wątpliwości co do podłoża. 🙂 W sumie, brzmi dosyć logicznie. Pamiętam jakieś zdjęcia z trawiastego parkuru, który "wsysał" nogi koniom, bo w noc przed zawodami była burza i nic rano nie wyschło. Brrr, ślisko, mokro, błotniście.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 grudnia 2011 18:50
No dobra, a co z Aachen? A z "naszego podwórka" Olszą chociażby? Tam nadal mamy trawę i wątpię żeby coś się w tej kwestii zmieniło. Wydaje mi się, że jest to głównie kwestia tego co jest pod trawą i przede wszystkim drenażu. Bo trawa na glinie jak jest sucho to jest beton, a po deszczu lodowisko. Ale trawa na piasku to już inna sprawa, bo woda przelatuje do spodu i nie jest bardzo ślisko po deszczu. Podłoże kwarcowe jest genialne, ale też niekiedy źle przygotowane, bo potrafią je zwałować tak, że dopiero mamy beton  🤔
Nawet piach z trocinami jeśli ma drenaż i dba się o niego - walcuje i zwilża, jest niezłym podłożem. W każdym razie lepszym niż twarde klepisko albo sam zwykły piach.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 grudnia 2011 18:55
Nawet piach z trocinami jeśli ma drenaż i dba się o niego - walcuje i zwilża, jest niezłym podłożem. W każdym razie lepszym niż twarde klepisko albo sam zwykły piach.


Zgadzam się w pełni. Moim zdaniem to nie jest kwestia trawy, piachu czy czego innego, ale drenażu i dbania o podłoże. Bo nawet podłoże kwarcowe, źle zdrenowane, nie będzie spełniało swojego zadania.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
11 grudnia 2011 19:17
oczywiście, że przede wszystkim o podłoże należy dbać, żeby było dobre i nawet wpakowanie produktow z x tysiecy nie pomoze jak ktoś sie nie postara. przykład Olszy i Aachen jako poparcia tezy, że od parkurów trawiastych się nie odchodzi jest błędem bo jedno i drugie to w pewnym sensie "zabytek". wszelkie nowo powstające ośrodki starają się raczej robić piasek- Warka, Gajewniki, Żywiec, Sopot, Leszno tam naprawdę dobrze się jeździ.

Bogusławice? fale dunaju na placu, Łąck? betonowy parkur, Wrocław? bez komentarza
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się