Siodła z niższej półki, co polecacie?

As94 To jest właśnie siodło Pfiffa model beauty o którym głównie jest mowa w tym wątku i w linku który podałaś jest wyraznie napisane, że jest to połączenie skóry i tworzyw sztucznych 😉
Tania zgadza sie , ale wielu z tych, którzy jeżdżą już w bardzo dobrych siodłach przerabiali te gorsze i mogą cos na ich temat powiedzieć, nie porównując oczywiście do tych z "górnej półki" bo to nie o to chodzi. Opinia typu " zaczynałam od tego siodła i miło go wspominam" lub wręcz przeciwnie może wiele pomóc komuś kto chce kupić siodło do 1000zł.

Ja rozumiem- tylko tak mi się pomyślało o latach 70 zeszłego stulecia.
**Ola** Dzieki że mi powiedziałaś 🙂
Jakie polecacie Tanie siodło wszechstronne z prawdziwej skóry ?
Bo niedługo bede chciała kupić, a nie stać mnie na drogie siodła  🙁
szukam wszechstronnego siodła z prawdziwej skory, ktore kosztowalloby cos okolo 1000zl. moze troche wiecej. jakie polecacie siodla uzywane czy nowe? z tanszych siodel jakiej firmy sobie chwalicie? 😉
bylabym wdzieczna za pomoc 😀 😉
Ja jednak każdemu kto nie ma narazie górnolotnych jeździeckich planów i nie ma kasy na porządne siodło z prawdziwej skóry,  polecam Wintecki, ja mam i jestem zadowolona, mimo że też cały czas marzy mi się siodło z prawdziwej skóry, ale wolę zbierac pieniądze i kupic coś na serio porządnego, a narazie wolę miec fajnego, nowego, porządnego Winteca i cieszyc się z wygody swojej i konia.
Ja wolałabym nie ryzykowac kupnem kupnem taniego niby z prawdziwej skóry, bo to pic na wodę jak większośc z resztą już tutaj pisała. No chyba że ktoś trafi na okazję w postaci używanego, fajnego siodła 🙂
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
15 grudnia 2008 20:55
Szalona😉 ja chyba ciebie posłucham i kupię winteca, tylko czy model 250 będzie dobry do jazdy rekreacyjnej, do ćwiczeń dresażowych i żadkich skoków tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności?
gracja03- tak myślę że ten model spokojnie wystarczy Ci do takiej jazdy 🙂
asds   Life goes on...
16 grudnia 2008 19:27
JRzeli ktos szuka siodła do 1500 zł nowego do jazdy to moge polecic jednego rymarza. Jeżeli ktos zainteresowany to zapraszam na pw 🙂
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
16 grudnia 2008 22:04
.
Florcia nie no szał  🤔
Znajoma ma Pfiff Beauty już ze 2 lata i z wyglądu trzyma się całkiem nieźle (trochę przetarło się pod puśliskami i lekko popękały poduszki kolanowe ale za taką cenę...) za to okropnie psuje dosiad, więc kompletną bzdurą jest to, że to idealne siodło dla początkujących! Za darmo bym takiego siodła nie chciała. Ilekroć w nim jeździłam walczyłam z fotelowym dosiadem (co w innych siodłach mi się nie zdarza) i pochylaniem się do przodu. Dodam tylko, że nie jestem przyzwyczajona do super markowych siodeł a mimo to Pfiff Beauty kompletnie mi nie leży  🤔
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
16 grudnia 2008 22:54
.
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
16 grudnia 2008 22:57
i jeszcze kilka:
Na 2 oststnich widać jedyne "uszkodzenia" siodła ( po rocznym uzytkowaniu to chyba niezbyt wiele...):
Ja jako tanie i wygodne siodełko polecam pfiffa model beauty!!
Niestety nieposiadam własnego konia, co wiąże sie z przymusem jeżdżenia w stajniach prywatnych. Od jakis 6 lat jeżdze u instruktora który prowadzi również 15 półk ułanów. Obecnie zaczą już wymieniać siodła ale w momencie kiedy ja postanowiłam wkońcu kupić sobie jakies siodełko on jeździł w wiekszości na kulbakach, które zbytnio wygodne niebyły... Z racji tego, że potrzebowałam tanie i wygodne siodło to zdecydowałam się na pfiffa i nie żałuje!! Moje siodło jest dobze i czesto konserwowane, a że uzytkuje je dopiero rok to wygląda prawie jak nówka, jedyne mankamenty jakie teraz posiada to leciutkie przebarwienia pod puśliskami. Jak się je ładnie wyczyści i połozy pod nie ładny czapraczek (ja jeszcze futerka uzywam dla wiekszego komfortu) to wyglada bosko xD !!!!! Do skoków też sie nadaje, jeździłam w nim 160cm i dobrze noge trzymało, a co do ujezdżenia to niewiem bo niepraktykuje. W terenach super. Siodło najbardziej cenie za uniwersalnosc i WYGODE. Teraz kiedy niemam czasu przesiodływać koni przed jazdą to męcze sie strasznie w kulbakach i nietylko. Zaś dla mnie siodełko z kwadratowym łekiem odpada - jak raz wsiadłam po pół rocznym sezonie jezdżenia na Beauty to w połowie jazdy prawie zsiadłam tak mnie tyłek bolał...
A i jeszcze jedna wazna żecz. Pfiff wchodzi na kazdego konia!! Na wielkopolana to pasuje chyba kazde siodło, ale mało jest takich siodeł co pasuja na malutkiego arabka i potężna (naprawde gigantyczną) klacz zimnokrwistą( przetestowałam na własnym przykładzie i naprawde działa). Jeszcze raz naprawde szczeże POLECAM!!!

Moze jeszcze zdjecia jakies dzis zrobie, to ci wrzuce zebys wiedziała jak dobrze sie trzyma ;]


Co do całości. Bardzo się cieszymy, że uczy Cię ułan, na pewno DUŻO Cię nauczy. Widzę, że zwłaszcza dopasowania siodeł nauczył Cię fest, fajne macie wielkopolaki, że wszystkie siodła na nie pasują!! Gdzie można takie uniwersalne konie kupić, bo my bez sensu dopasowywujemy siodła do koni, a tu mogę sobie kupić beauty i dopasowanego do niego wielkopolaka!
Żal.pl dziecko.
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
16 grudnia 2008 23:19
Ułan wyciagajacy konie z zeźni i dajacy im najlepszy mozliwy nowy start..., tak osobiście to uwazam, ze całkiem duzo mnie nauczył.
A poza tym to nietraktuj ludzi grópowo bo kiedys i ciebie ktoś tak potraktuje...
Pod odpowiednim popregiem i z zelem nieobetrze ani araba ani zimnokrwistego.
A swój zal to sobie mozesz wsadzic ... bo widze, że ludzi poznajesz po 2 zdanich, przepraszam z ułanami to nawet 1 zdania niemusisz zamienić...

Ps. Wyobraź sobie, ze u mnie w stajni niema ani arabów ani koni zimnokrwistych. Więc to chyba jednak nie on...
Nie no ewidentnie nie chcę żeby mnie ktoś 'grópowo' traktował. A to czy on konie z rzeźni wyciąga czy je tam wysyła to to przepraszam co ma do dopasowania siodeł?
Co do żelu i popręgu to żebyś się kiedyś srogo nie zdziwiła, ale nie ma problemu nauczysz się pewnie kiedyś na błędach.
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
17 grudnia 2008 00:03
Przedstawienie jego jako osoby było dla mnie ważne ponieważ niepozwole na bezpodstawne przypoządkowanie mojego nauczyciela do jakiejś grópy pt. "ułani" bo co według Ciebie reprezentuje sob ułan?? Dla mnie mój instruktor to wzorzec nauczyciela (w zyciu niepoznałam osoby tak dobrze oddziałujacej dosiadem na konia), osoba honorowa, prawa i taka która doszła do swojej obecnej pozycji kilkudziesiecio letnią pracą i widać, że zasługuje na szacunek a jesli ktos tego niedocenia to według mnie naprawde jest osobą bardzo nieludzką. a ty myslisz, ze jak komus konika bogaty tatus kupi a nastepnie rozkręci interes i ustawi córeczke do końca życia to bedzie lepsza niz jakis tam ułan?? Co ułani dzielą się tylko na złych i gorszych?? Naprawde nierozumiem twojego rozumowania...

A kto sie bedzie uczył na błedac to czas wykaze... moze masz racje....
👍
W życiu tak szybko nikt mi ideologii nie dorobił 🤣

(w zyciu niepoznałam osoby tak dobrze oddziałujacej dosiadem na konia)
A tu Ci nawet wierzę.

A że komuś tatuś konika kupuje- masz z ty problem? 😉

Generalnie robisz off topa 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 grudnia 2008 00:15
florcia9, Burza ci tylko próbowała uświadomić, ze nie istnieje siodło, które pasuje na wszystkie konie. można owszem każde siodło na każdego konia założyć, ale nijak ma się to do dopasowania siodła do konia.
myślę jednak, ze jeszcze trochę czasu potrzebujesz, żeby zrozumieć w czym rzecz.

Burza, chyba po prostu trzeba odpuścić niesienie kaganka (kagańca 😉) oświaty i pozwolić ludziom błądzić.
tylko koni szkoda... bo cierpią za cudzą niewiedzę i błędy...

P.S. florcia9 korzystaj z funkcji sprawdzania błędów ortograficznych przed wysłaniem postu, bo coś ci się ó i u plączą...
i zachowuj się grzeczniej, bo na razie nie wygląda na to, żeby Pan Ułan nauczył cię szacunku do innych ludzi.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 grudnia 2008 07:28
nasza pierwsza quoniara?  😅
(chyba, że już coś przeoczyłam wcześniej)

Zdecydowanie nie polecam Nortonów z półki siodeł tańszych. Wytrzymałościowo jest OK, materiał nie przeciera się (jeszcze), siodła łatwe w konserwacji i utrzymaniu, ale są KRZYWE. Kupowaliśmy 2 sztuki na przestrzeni roku, oba mają przesunięcie terlicy na lewą stronę (nie jest to spowodowane nieodpowiednim użytkowaniem, konie wsiadane są z prawej strony)

florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
17 grudnia 2008 11:13
Dobra widze, że co do dopasowania siodła to się niedogadałyśmy.
A szacunkiem obdarzam ludzi którzy na niego zasługują (według mnie) a do takich osób napewno niezaliczają się ludzie traktujący innych powieszchownie.
A skąd wiesz, że konie cierpią?? Jeśli siodło to było uzytkowane pod okiem chodowli arabów z dobrej lini to niesądze aby właściciel pozwolił mi na skrzywdzenie (świadowe czy nieświadome) jego koni.
dziecinko droga, nie udawaj ze wiesz wiecej niz wiesz, hodowca arabów tez niekoniecznie musi znac sie na dopasowaniu siodeł do swoich koni. Od tego są specjaliści. Tak samo jak nie kazdy jest weterynarzem, kręgarzem czy ułanem.

Więc jeśli kolejna osoba mówi Tobie ze NIE ISTNIEJE siodło które pasuje na kazdego konia, to posłuchaj. To ze mozna je załozyc na kazdego konia, a popreg załozyc krótszy lub dłuzszy w zaleznosci od konia, ale nie będzie pasowac- czyli jednego konia bedzie uciskac tu i ówdzie a drugiego w innych miejscach, bo KAZDY kon jest inaczej zbudowany.

I nie rzucaj sie zbyt mocno 😉
jezdzic w Beauty 160      o  LOL  😵
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
17 grudnia 2008 14:14
nie istnieje siodło, które pasuje na wszystkie konie

Oj caroline, to Ty nie wiesz, że:
Pod odpowiednim popregiem i z zelem nieobetrze ani araba ani zimnokrwistego.

😜

florciu9 ja powiem tak: nie znam Twojego instruktora, ciesze się że traktujesz go z szacunkiem i pewnie jest dobrym człowiekiem. Ale. Jeśli uczy Cię, że jedno siodło pasuje idealnie na konie o różnym typie budowy to jest w błędzie. Dopasowanie siodła należy dobierać indywidualnie do danego konia. To, że się krwawo nie obciera, wcale nie znaczy że wszystko jest ok. Wszelkie usiski, naciski powodują u konia ból, dyskomfort i źle wpływają na stan jego grzbietu.
I jeżdżenie z żelem albo z futerkiem wcale nie rozwiązuje sprawy. Jeśli siodło jest za wąskie, to dodatkowa warstwa futra, powoduje jeszcze większy nacisk na grzbiet. Dlatego jeżdżenie z podkładką "bo ładnie wygląda" jest straszną głupotą.

I proszę - zawracaj się z szacunkiem do innych użytkowników. Stwierdzenie:
A swój zal to sobie mozesz wsadzic ...

jest bardzo niegrzecznym zwrotem. Na forum panują zasady, z którymi należy się zapoznać.

I chciałabym zobaczyć skoki 160cm w tym siodle w Twoim wykonaniu... 😎

I chciałabym zobaczyć skoki 160cm w tym siodle w Twoim wykonaniu... 😎



ja też  😁
O Jesssu..Dziewczyny....  🙄
Ale Wy jesteście...
Skąd florcia mogła wiedzieć, że tu piszą ludzie dorośli, którzy się orientują w tematach ?   😉

A  żeby nie było off topa ja z tańszych siodeł polecam Daw- Magi. Mam wszechstronnego Huberta i po dopchaniu tylnych ławek jest po prostu super !! ( fakt, że cena to jednak powyżej 1000)

A z takich jeszcze tańszych- siedziałam w Lordzie Pfifa i nie było tak tragicznie.

Zaś Beauty to straszna kicha. Nie dość, że beznadziejnie się siedzi, to faktycznie pęka bardzo szybko, mimo smarowania.  Właśnie na poduszkach ze sztucznej skóry. Było takie w stajni i bardzo szybko poszło z powrotem na aukcje.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
17 grudnia 2008 15:09
Będąc posiadaczem siodła złej jakości, rodzi się problem podczas prób jego sprzedania.
Ciężko jest komuś je "upchnąć", na Allegro roi się od aukcji zwłaszcza z Beauty. A każdy chce mieć siodło w jak najlepszym stanie. A jeśli ma się do czynienia z używanymi, trudno dostać je w naprawdę porządnym stanie. Dlatego wiele osób decyduje się na kupno nowych (+ cały osprzęt to dopiero pokusa 😉)...
Dlatego oto następny podpunkt na temat kupna taniego, gorszego jakościowo siodła.
[quote author=dobby link=topic=520.msg118101#msg118101 date=1229071581]
Tylko, że Wintec to nie skóra.


Nie, oczywiście, niemniej jednak miałam Winteca kiedyś i myślę, że warto je rozważyć mimo wszystko.
[/quote]
ja mialam i siodło pleszewskie i Jorge Canaves, i Stubbena i jak do tej pory wintec pobił je na głowę
choc tez nie miałam przekonania do syntetyków
ale są tego plusy - siodło jest lekkie, myje się je pod prysznicem i wygląda jak nowe, nie odbarwia czaprakow
A jak wygląda użytkowanie w lato? Czy tyłek nie poci się od syntetyka?  😁
nie poci sie... spoko🙂 wintec jest super
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się