Wrocławianie :))

No to typowy ostry dyżur chirurgiczny, jak zdążyłam zaobserwować. Wchodzi pacjent do gabinetu- 3 min i wypad ze skierowaniem na RTG. Potem czeka pod pracownią na opis trochę chwil, z opisem i zdjęciem udaje się bez kolejki do gabinetu i kolejne 3 min "konsultacji" i albo następnie czeka pod zabiegówką na opatrzenie albo idzie do domu robić okłady z lodu. 😁
Dla mnie 90 zł to nie jest straszny wydatek, ale mimo wszystko, skoro jestem ubezpieczona, chciałabym korzystać z bezpłatnych usług medycznych. A że to funkcjonuje, tak jak funkcjonuje to już inna bajka...
Na przyszłość będę wiedziała, że na Traugutta tylko w ostateczności...
pamiętam jak wzywaliśmy pogotowie i godzinę nie przyjechało, maż mnie sam zawiózł
no i jak z bólem brzucha gdzie potem pojechałam na operację od razu, siedziałam, a raczej leżałam kilka godzin na pogotowiu, moja siostra chyba raz z 8h bo tyle ludzi było
a płacę składkę i z działalności i drugą z mojej pensji z etatu żenada ale cóż poza wściekaniem się ... ech i tak się leczę prywatnie
Mój ojciec skończy budować szpital to będziemy tam jeździć się leczyć 🏇 oby tam było to lepiej zorganizowane 🙂 no ale to chyba jeszcze dwa lata...
branka a co to za szpital? jakiś z tych istniejących się buduje i się bedzie przenosił?
http://nszw.pl/


Szpital z Traugutta sie właśnie tam będzie przenosił.
Na razie budowa idzie zgodnie z planem 🙂

edit: dałam lepsza stronę
branka, będą tam ci sami ludzie, co na traugutta, wiec nowy budynek nic nie zmieni 😉

maxowa, trzeba było kurcze dzwonić, poradzilibyśmy coś!
Lekarze w większości będą ci sami, ale nie będzie tak, że zostanie  przeniesione 100%. Poza tym będą inne warunki, inna infrastruktura, więcej miejsc dla pacjentów, lepszy sprzęt itd itd. no i inny zarząd w postaci mojego ojca  😁 w ogóle to będzie funcjonowało zupełnie inaczej niż obecne Traugutta 😉
Co do Traugutta, to ja kiedyś dowlokłam się z mega stłuczonym biodrem - na 100% z boku (wtedy myślałam ,ze to coś gorzej, bo nie mogłam się ruszać), lekarz po obejrzeniu zdjęć zdjagnozował złamanie kręgosłupa w odcinku piersiowym 😂
(dobrze, ze ja wiedziałam, że takowe złamanie to było prawie 10 lat temu)
Mi teraz przecież jak miałam złamaną nogę powiedzieli na Traugutta że mam nosić gips 4 tyg. Potem jak poszłam już prywatnie do ortopedy to nie mógł uwierzyć, ze przy takim złamaniu tylko 4 tyg i kazał nosić w sumie 7. A i tak po 7 sie całkiem nie zrosło.  Plus nie dali mi tych zastrzyków przeciwzakrzepowych a jak tam potem zadzwoniłam czy nie powinnam ich jdnak miec, to kazali przyjechac z powrotem po recepte. Poprosiłam ludzi czy mogę wejsć po nią bez kolejki, ale jakby mnie nie wpuscili to bym 8 godz czekała po głupią receptę  🏇 (to było jakieś święto,więc kolejka- gigant)
nowy nic nie zmieni hehe ja byłam na Borowskiej w nowym i co 🙂
rtk hehe ja ledwo dychałam a i Paweł  nerwy to wiadomo🙂
Ale ten będzie inny 😉 przede wszystkim inny będzie profil szpitala.
choć pewnych rzeczy bez reformy służby zdrowia nigdy się nie przeskoczy, choćby nie wiem jaki miec szpital, jak dobrych lekarzy i zarząd.
niestety, długo jeszcze u nas nie będzie tak jak jest np na wyspach brytyjskich
branka, teraz standardem jest, ze do gipsu dostaje sie te zastrzyki przeciwzakrzepowe. dziwne, ze ci ich nie dali.
No dziwne. Ale cóż, przyzwyczaiłam sie że na naszym pogotowiu bywa hmmm ciekawie  😀iabeł:
Można by dobrą komedię nakręcić o tym co tam się dzieje. Tydzień by wystarczył, by zebrać metariał na cały film  😂
a z urazem mam wrażenie, że lepiej zgłosić się do szpitala wojskowego niż na traugutta, tam jakoś milej...
Widzę, że znowu przegapiłam spotkanie 🙁 za rzadko zaglądam do tego wątku..

Przychodzę tu z pytaniem o otręby. Gdzie można kupić we Wrocławiu lub okolicach? Jakiś młyn sprzeda mi kilka worków? Może na giełdzie rolnej na Obornickiej?
Agita są na targu Piast na za rondem na Obornickiej, ale trzeba trafić. Zaraz na początku stoi pan z otrębami białym autem i obok niego pan z ziarnami, nasionami itp, oboje bywają zwykle razem, trzeba patrzeć czy stoją zanim się wjedzie. Kupowałam też kiedyś na Świebodzkim, ale tam na kg i wychodziły drogie, 30 kg 45 zł.
ovca   Per aspera donikąd
28 listopada 2011 09:32
Agita młyn w Jordanowie Śl sprzedaje otręby, najlepiej wcześniej zadzwonić i spytać o aktualną cenę 😉
http://www.ekomlyn.pl/
Dzięki za info  😀 Akurat jutro się wybieram na targ, to może trafię na tych sprzedawców. Jak nie, to będę dzwonić do młyna.
Ehh jednak nie odwiedzę Wrocławia..🙁
Pani bardzo nieładnie potraktowała osoby, które zostały zapisane w momencie kiedy były zapisy, a jak się okazało nie było już miejsc..
akzzi  😕 jak to? co się stało? są jakies listy z nazwiskami uczestników, zgłaszałam się w ostatni dzień, mam nadzieję, że jestem zapisana. 😉
Niedługo wybieram się prawdopodobnie do Wrocławia i potrzebuję taniego noclegu w centrum. Czy może zna ktoś, jakieś ciekawe miejsca do polecenia ?  😉
kurechii   look at my horse, my horse is amazing!
15 grudnia 2011 22:28
Dziewczyny, gdzie na lodowisko, gdzie najtaniej gdzie najlepiej?
mówic, mówić, bo mam wieeeelka ochotę sie wybrać 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 grudnia 2011 23:00
Byłam ostatnio w Orbicie , 13 czy 16 zł kosztuje godzina na lodzie + wypożyczenie łyżew, ale to w poniedziałek. Potem jakoś inaczej z cenami w inne dni. Ogólnie tafla ok 😉 całkiem przyjemnie. Ponoć Spiska nie ma dobrej tafli, nie wiem jak wygląda Pergola. 😉
ja zawsze chodziłam do orbity, tam jakoś najlepiej.
Pergola/wcześniej rynek miało mniej miejska i zawsze tłumy, nie umiałam jeździć po takim krzywym lodzie
Ruda_H   Istanbul elinden öper
16 grudnia 2011 10:32
bywałam tylko na Spiskiej. Nie wiem jaka teraz jest tafla ale jeździło się bardzo dobrze, zwłaszcza świeżo po czyszczeniu 😉

http://www.spartan.wroc.pl/pl/oferta/lodowiska/lodowisko_spiska.html
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 grudnia 2011 10:39
Na Spiskiej wiele się zmieniło, tafla jest teraz zadaszona, ale wchodzi się na czas. Od kupna bilety jest 45 albo 60 minut na przebranie, jeżdzenie i wyjście z lodowiska.
Ja zawsze Pergola ale dlatego, że koło domu. Dawniej sie jeszcze jeździło po stawie w Ogrodzie Japońskim, zanim ten ogród był ogrodzony.
Ha! A ja czatuje na lodowisko u nas w stajni - jest szansa 🙂, oczywiście jak zima przyjdzie 😉
Gdzie znajdę we Wrocławiu jakiś sklep z dużym wyborem eleganckiej markowej bielizny nocnej (koszule, piżamy etc.)?
Najlepiej gdzieś w centrum albo w okolicach Fabrycznej.
Aaa i dobrze by było, aby w swoim asortymencie sklep uwzględniał także duże rozmiary.
A tak teraz trochę z innej beczki  - kiedy jakieś następne spotkanie re-voltowe po nowym roku może ?  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się