Sprawa Salamis

,
asds   Life goes on...
14 grudnia 2011 13:00
Słów mi brak......Niestety nie mam żadnych kontaktów w okolicach Olsztyna 🙁
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
14 grudnia 2011 13:29
Po 3 latach wreszcie zakończyła się sprawa sądowa, pani S. nakazano wynosić się z końmi z terenu, który użytkowała bez zgody właścicieli



czy ktos mi przyblizy co sie w tym kraju dzieje??
z góry dziekuję  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 grudnia 2011 13:38
Tomku ale czy jest szansa, że Pani S. odda zwierzęta dobrowolnie? Czy konieczna będzie interwencja?
Podlinkowałem w wątku Olsztynian. Mam nadzieję, że ktoś tam pojedzie i sprawdzi o co chodzi.
,
Tomek_J - a gdzie dokładnie znajduje się ta stodoła? I w jaki sposób można pomóc ?
,
Salamis... Ech... Jasne, że pamiętam. Biedne konie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 grudnia 2011 14:45
[quote author=Tomek_J link=topic=77816.msg1222347#msg1222347 date=1323872062]
Ale komu ma oddać dobrowolnie ? Moja rozmówczyni nie zamierza przejmować tych koni. Natomiast nie chce, by nadal żył w warunkach, które uważa za złe.
[/quote]

Jeżeli kobieta jest w stanie oddać konie, wtedy można zacząć szukać im nowych opiekunów.

[quote author=Tomek_J link=topic=77816.msg1222366#msg1222366 date=1323872968]
Sprawie prawdopodobnie zostanie nadany bieg formalny
[/quote]

To oczywiście uważam za dużo lepsze rozwiązania, bo poza uratowanymi końmi, właścicielka być może zostanie pociągnięta do odpowiedzialności.

Tania a można gdzieś jeszcze poczytać o tej sprawie? Wujek Google niestety nic nie wypluwa 🙁
Jak wrócę do kompa poszukam
dziwie sie ze nikt nie doniósł do tej pory do Tozu, albo ten nic nie zrobił.
Kurczak, a to nie na ten temat (tej samej osoby) Tomek wklejał arty w temacie o fundacjach?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 grudnia 2011 15:38
Isabelle nie. Tamte arytykuły dotyczyły Fundacji Pro Equo i jej prezes Sandry Koćmiel (chyba mogę podawać nazwisko, skoro ta osoba oficjalnie jest prezesem fundacji?).
Kurczak, mozna podac imie i nazwisko kazdego bo to nie sa tajne dane. nie wolno ci podawac jej adresu i nr telefonu 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 grudnia 2011 15:52
Dziękuję za wskazówkę  :kwiatek:
julia: [quote author=Tomek_J link=topic=77816.msg1222197#msg1222197 date=1323865115]
(...) Ma nie najlepszą opinię o miejscowym TOZ-ie, nie ma też kontaktu z SdZ. (...)

[/quote]
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
14 grudnia 2011 17:01
Jestm w szoku. Słyszłam już o ,,pomocy dla koni" prowadzonej przez Salamis niezbyt pochlebne rzeczy, ale myslała, że juz z ,,opieką" na końmi skończyła i zaczęła prowdzic jakis zakład fryzjerski dla psów...  😲

Możesz podac o jaka pomoc chodzi? Żadnego konia nie jestem w stanie przyjąć, nie znam tez żadnych prawnikó, więc chociaż mieszkam tuż pod Olsztynem to nie wiem jak mogłabym pomóc...
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
14 grudnia 2011 17:13
Jak czytam takie rzeczy to nóż w kieszeni się otwieta.. Gdybym mogła to bym te wszystkie bidule świata przygarnęła i oddała całe serducho..
Toz w Olsztynie miesci się przy ul Kasprowicza 6 tel do 15-tej 89 526 -09-04, całodobowy dyżurny 608-268-961. Niestety w tym rejonie sdz nie dziala ,przyanmije nic na ten temat nie wiem.
A czy można wiedzieć gdzie stoją te konie? Chociaż na pw? Mając konkrety może coś się wymyśli......
Jestem z okolic Olsztyna - zajmowałam się już takimi sprawami, jak coś mogę pomóc. 
Ja też chętnie pomogę. Studiuję w samym Olsztynie, chętnie się zaangażuję.
TOZ mamy, ale brak jakichkolwiek straży/fundacji itp. Jeśli potrzeba by ludzi, mogę wkręcić wydziałową organizację (weta). Jeśli nie, to sama chętnie pomogę. Dajcie tylko znać w jaki sposób. Co można zrobić poza zgłoszeniem do TOZu? Rozumiem, że ten już o sprawie wie, ale nie zareagował?
Mam dostęp do koniowozu i/lub auta + kierowcy z prawkiem E, jakby transport był potrzebny to załatwię.
pozdrawiam  :kwiatek:
,
Również jestemz Olsztyna, byc moze mogę pomó w jakiś sposób, może mogłabym przyjąc jakiegoś zwierza, mogę się wybrac gdzie trzeba, prosze o info może byc PW
Znam baaardzo dobrze = znałam= panią S.
Uważam że nie należy się podniecać tak bardzo - ta osoba na pewno nie odda koni - no chyba  że po trupach!!! koni lub jej  🙄
Konie jeśli już będzie musiała przeniesie w inne miejsce i dalej będzie naciagać ludzi i szkoły na to jak cudownie ratuje konie.
Kiedyś jak jej koń padł jeszcze przez dwa lata pewna szkoła płaciła na utrzymanie zwierzaka...i jacy byli zdziwieni jak przyjechali w odwiedziny... brak słów na taką osobę!!!! Nie powinna mieć jakiegokolwiek zwierzaka!!!!

A i jeszcze dodam że jeśli właściciele ziemi weszli do tej stodoły - to pewnie - oni spowodowali to że te konie chorują - po niej można się tego spodziewać, że będzie ich oskarżać.
Ciekawa jestem i to pyt do Tomka czy posiada jeszcze karego dużego wałacha o imieniu Atos???

[center]Uważam że nic nie powinno być zatajone
- powinno się pokazać zdjęcia jak wyglądają konie pani Izy
i ona sama by ostrzec wszystkich przed tą osobą
🏇 🏇 🏇
[/center]
,
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 grudnia 2011 14:18
Problem zaczyna się, że jeśli znajdzie się ktoś kto konia weźmie (pomijam ciężki temat czy kobieta w ogole konia odda) to skąd wziąć kase na leczenie, utrzymanie, szczepienia itd.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
16 grudnia 2011 14:55
http://nasza-szkapa.ait.com.pl/search.php?search_author=salamis&sid=aa0f526136be246a1a38c6dbf4b46710

znalazlam jeszcze stare posty tej pani na forum ns, straszna z niej ratowniczka 🙂
- powinno się pokazać zdjęcia jak wyglądają konie pani Izy
i ona sama by ostrzec wszystkich przed tą osobą


No właśnie beta , jak wyglądają jej konie? Chodzi Ci o tego chudego, który jest leczony na tarczycę, czy może o tą klacz: http://naszolsztyniak.pl/82478,Kon-potraktowany-jak-smiec.html . Czy widzisz tutaj jakąś winę Izki? Co do stanu reszty koni nie miałam żadnych zastrzeżeń, kiedy ostatni raz odwiedzałam jej stajnię.
Wszystkich, którzy zdecydowali się w tym wątku wydać swój osąd prosiła bym najpierw o osobiste zapoznanie się z faktami, a nie snucie wniosków i wydawanie opinii na podstawie informacji z trzeciej ręki. Wszyscy wiemy w jaki sposób tworzy się plotka, ktoś wszystkiego dokładnie nie powie, a reszta sobie dopowie to, co chce i afera gotowa.

Pozdrawiam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się