Kingsland, Pikeur, Equiline- co wolicie?Jak się mają wasze rzeczy tych firm?

Właśnie.
Na rynku pojawiła się bardzo dobra firma- KL.
Robi dużą konkurencję staremu poczciwemu Pikeur'owi.
Mieliście do czynienia z produktami obu tych firm?
Którą wolicie pod względem jakości, a którą pod względem wyglądu etc.
widziałam kilka rzeczy kingsland'a w Katowicach, jestem zakochana w 1 bluzie, można kupić w polsce? ceny w porównaniu z pikeurem dość konkurencyjne, nie widziałam wielu rzeczy bo zaglądnęłam na stoisko "w biegu"
sama nie użytkowałam więć nie będę się wypowiadać na tem. jakości
Tak, są w polsce.
Skąd jesteś, w Krakowie mają bardzo szeroki asortyment KL w www.hidalgo.pl
nia ma tam tej bluzy, do krakowa to kawał drogi mam

właśnie doszła do mnie kurtka pikeura-nic dodać nic ująć, jeśli chodzi o wzory i modele to myślę że KL nie będzie lepsze niz pikeur, a KL ma np. bryczesy za 600zł z krótkim lejem ( i ogólnie nia ładne)  🤔wirek:
Krótki lej to podobno z tego względu, że KL robi rzeczy dla skoczków, i wychodzą z założenia, że skoczkowie to 'krótkolejowcy'.
Macałam te bryczeski, przymierzałam i się wahałam czy zamiast moich Luganek nie wziąć tych.

Jaką masz kurteczkę? ja też mam.
Mamy derki Kingsland'u. Trzy grube zimówki- jakość dla mnie porównywalna z Horsewear Ireland i 3 cienkie derki. Wszystkie szalenie mi się podobają i dość słabo chwytają brud. Gdybym miała możliwość to bym się nie zastanawiała czy kupować. Ale na pewno nie kupiłabym w Polsce. To o ile więcej sobie życzą za produkty KL w naszym kraju jest niepojęte 😲
A jak trzymają się Wasze kurtałki Pikeur'a?
Ja właśnie kupiłam Pikeura Labellę i jest super wykonana, lekka, nie przepuszcza wiatru, super na obecne pogody na trening (ja zakładam pod spód tylko termo koszulkę i sprawuje się super). W dodatku kupiłam ją za połowę ceny wyjściowej. Ale mam ją dopiero tydzień, więc ciężko coś więcej powiedzieć.
zaba   żółta żaba żarła żur
18 grudnia 2008 00:12
Którą wolicie pod względem jakości, a którą pod względem wyglądu etc.

jak dla mnie pod kazdym wzgledem PIKEUR rulez!!!  👍
Nie wydaje mnie się, żeby jakakolwiek firma dorównała pikeurowi... może za kilkanaście lat...😉
Tak ale właśnie ostatnio dochodziły mnie słuchy, że Pikeur się sypie pod względem jakości, więc chcę poznać wasze zdanie 🙂
Aurelia jeździsz w Labelli w taką pogodę?
Też mam i było mi masakrycznie zimno, nawet na hali.
Jaki masz kolorek?
Ja chciałam beżową Labellę (z ostatniej? kolekcji), na zdjęciu katalogowym kolor miała przecudny, natomiast na żywo jak.... sraczka.
O której beżowej mówisz?
Ja mam beżową 😡 mam nadzieję, że nie sraczkową?
Mam nadzieję, że nie tą: http://www.lamri.pl/anna/pikeur-kurtka-labella-bezowa-2.html
Ja np. jestem w niej zakochana po uszy!
A w dodatku przepłaciłam :/
Moniska- bo nie widziałaś kurtek KL 😎
klaus dokładnie o tej...  😡
Dysponujesz może fotkami tej kurtki na sobie?


Mam tylko takie, jeszcze poszperam ale na hali to nic nie wychodzi :/


A ja może jeszcze dołączę do naszych 'elitarnych' firm Equiline.
Następną kurtałę kupię właśnie z tej firmy.
Klaus ufff o takiej tylko szarej z petrolem sprzed dwóch lat- marzę do dziś  😜
KuCuNiO   Dressurponyreiter
18 grudnia 2008 21:54
Moim zdaniem produkty Equiline są rewelacyjne. Dużo lepsze jakościowo od Pikeura (którego również polecam - nie mówię, ze jest zły), ale niestety wydaje mi się, że Pikeur ma trochę ładniejsze ubrania.
Cenowo obie firmy porównywalne.
Tej trzeciej nie testowałam.
Pikeur po prostu super! Nic dodac nic ujac.
Swietne jakosciowo sa tez rzeczy Equiline, ale niestety nie dorownuja Pikeurowi jesli chodzi o wyglad.
pikeur jest świetny  🤣 mam kurtałke i jest boska, kocham ją miłością wielką  😍 ale z kolei brczesu lugana sie od razu popruły.. teraz mają niecały rok i wszędzi popuszczane szwy..
KL ma boskie materiały, swietne jakościowo, super wzornictwo, ale kroje takie nijakie.. :P
Ja tam na KL nie narzekam, też jest cudny.
Czyli mówicie, że moje Lugany mam oszczędzać, bo nic z nich nie będzie?
A kurtałę kocham całym swoim sercem!
Tak, jeżdżę w niej w tę pogodę. Mam pod spodem termo koszulkę i ew. polar i daję radę. W takim zestawie wyglądam jak ciut przypakowana, ale ciepło mi i wygodnie. I wcale nie uważam, żeby była sraczkowata. Miły, ładny ciepły beż 🙂

Ja tez uważam,że Pikeur ma rzeczy najwyższej klasy i najnowsze materiały. Często firmy wzorują sie na ich produktach albo eskadrona, niestety bardzo zadko sa one porównywalnej jakości.
W tym sezonie śmigam sobie w Carassinie.Kurtka przecudna i oczywiście ma wszystkie bajery,które umilają zycie 😉
Aurelia zróbmy sobie kurtka's tim 🙂
Ja zamarzam w niej, poczekam do wiosny =)
petit- też mam tą kurtałke, jesto boska  😍 😍 fajnine wyprofilowana w ramionach, nie "ciągnie" jak sie wyciąga ręce do przedu, dlatego bardzo fajnie sie jeżdxi, dopasowany krój ale profilowana w ramionach. mogłyby rękawki być ciut dłuzsze  😀 ale i tak ją kocham  🤔wirek:
No właśnie te rękawki troche krótkie ;-/ Ciekawe czy sa rozmairówki te podwojone np. 80 albo76, bo w bluzach sa na pewno.
W kurtkach też są takie rozmiary, chociaż trafiają się rzadziej niestety. Moja Labella z wyprzedaży też ma przykrótkawe rękawki, niższe dziewczyny nie mają tego problemu.
Moja Laballa nie z wyprzedaży [bo nie łaska było poczekać dwa tyg. aż stanieją, ale jestem zła] ma krótkie rękawki ale za to ja na szczęście mam jeszcze krótsze ręce 🙂
Petit.
też mam carassinę 72 i rękawy nadal krótkie  🤔
Co do equiline- "moja zawodniczka" ma czaprak tej firmy i mnie się średnio podoba. Materiał taki mało "mięsisty", kolor szybko się sprał i ogólnie mimo, że czaprak jest z tych grubszych to jest taki "szmatowaty"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się