Podłoże do jazdy - jak zrobić?

Alice a jaka jest cena za kg ścinek ?
Nie dostałam jeszcze odp od firm. Jedynie na stronie jednej z nich znalazłam, że 1,75 za kg, ale muszę się dopytac czy to dokładnie takie, o jakie mi chodzi.
a ktoś się orientuje jak jest z ceną ścinek filcowych ?
Dla zainteresowanych: koszt białego granulatu to ok. 9 zł za kg, zwykły, czarny można już znaleźc poniżej złotówki.
Alice, a możesz mi przesłać na pw namiary do tej firmy?
Alice, ja też poproszę o namiar, jeśli można  :kwiatek:
Ja też bym poprosiła namiary 🙂
Chyba łatwiej będzie mi wkleić po prostu tutaj😉
http://www.unirubber.com.pl/index.php

Ew. moge powysyłac Wam na maile cennik, żeby pana nie męczyć tyle razy w tej samej sprawie.
O super : ) Dzięki  : )
Dzięki Alice!  :kwiatek:
Dzisiaj zadzwonił do mnie kurier, że ma dla mnie jakąś mega przesyłkę 100 kg, ale nie ma adresu, bo podana jest tylko miejscowość...
Okazało się, że jedna z firm wysłała mi zamiast ofery cenowej, próbkę podłoża ze ścinek  😁 Jeszcze nie wiem co z tym zrobię, ale moze akurat uda mi się to jakoś przetestować😉
fajna taka firma 😀 daj znać z efektów testów
Czy ktoś z doświadczeniem może mi powiedzieć, czy poniższa instrukcja zrobienia podłoża jest właściwa?

Budowa jest oparta na jakichś matach z recyklingu, ale bardziej mi chodzi o pozostałe części. Drenarki jest za mało moim zdaniem, a reszta?

I jeszcze takie pytanie teoretyczne: czym w składzie różnią się podłoża dla ujeżdżenia i skoków?
Alice - odebrałaś tą paczkę ze ścinkami ? możesz napisać w jakiej ,,wymiarowo,, paczce było te 100 kg? jaka objętość to zajmuje ?
Czy ktoś z doświadczeniem może mi powiedzieć, czy poniższa instrukcja zrobienia podłoża jest właściwa?

Budowa jest oparta na jakichś matach z recyklingu, ale bardziej mi chodzi o pozostałe części. Drenarki jest za mało moim zdaniem, a reszta?

I jeszcze takie pytanie teoretyczne: czym w składzie różnią się podłoża dla ujeżdżenia i skoków?


Instrukcja w podanym linku jest nader enigmatyczna.
W przypadku drenażu istotne są spadki (optymalnie 2%) a z rysunku to nijak nie wynika
W opisie jest wspomniane o 1,5% spadku.
Z tego wynika że przy nachyleniu 1,5% i zerowej warstwie kruszywa dolomitowego (dlaczego akurat dolomitowego ?) przy krawędzi zewnętrznej ujeżdżalni maksymalna szerokość ujeżdżalni zewnętrznej wynosi 26,66m.
A czy grubość poszczególnych warstw jest odpowiednia?
blucha - 100 kg to niecałe 0,2 m3
A czy grubość poszczególnych warstw jest odpowiednia?


U nas było dane 40cm gruzu mieszanego na całej powierzchni placu.
Grubość tych warstw zależna jest od rodzimego podłoża. Gorszego niż u mnie nie znajdziesz  😉
Na piaskach jest bardziej problem zatrzymania niż odprowadzenia wody
Czy ktoś korzystał z tej firmy przy robieniu podłoza?
http://www.cartrans.pl/?page_id=38
Ja bym była ciekawa ile kosztuje m2 podłoża robiony przez taką firmę. Pewnie to jakieś horrendalne ceny.
Probuje się tam dodzwonić, ale niestety bez skutku. Jeszcze jutro pare razy podzwonie, więc dam wam znac 😉
I jak tam? Nie udało się dodzwonić?
Probuje się tam dodzwonić, ale niestety bez skutku. Jeszcze jutro pare razy podzwonie, więc dam wam znac 😉


Też się próbowałam bezskutecznie dodzwonić :/
Do firmy cartans , nie da się dodzwonić. Ale może dziewczyny macie pomysł jak zrobić takie podłoże u siebie, bez wynajmowania firmy.
Czy podstawą będzię zbronowanie, poźniej drenaż, a następnie?
Dodam że na maneżu, naturalnie jest dużo piasku, ale niestety troszkę z górki idzie.
Chyba nie zbronowanie, tylko zdjęcie wierzchniej warstwy raczej. Potem drenaż i warstwa gruzu/kamienia/ czegoś mocno przepuszczalnego. Potem Można dac taka włókninę specjalną, ale nie wiem czy to konieczne, i na to idzei piach z fizeliną.
repka, ta włóknina jest konieczna, żeby po czasie nie wyłaził ten gruz.
No tak też własnie myślalam, ale nie byłam pewna. Praktyczne tworzenie placu przede mna na razie 😀 Na razie tylko ograniczona teorię studiuję 🙂
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
A jakieś proporcje, ile piachu, gruzu itp?
Mniej więcej koszty na maneż 20x50. Mówimy o kwocie rzędu 30 tys, czy 50?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się