Oficerki

Precelek pieeekny braz! mow szybko skad  😀iabeł: i za ile  😉
epk no to juz wszytsko jasne, musimy sie zamienić .. :P ty musisz miec petrie, a ja cavallo.. 😉
Wergeel, wiesz co, ja myślę, że to jest MYŚL. Co za rozmiar masz??
epk, zoil dzięki  :kwiatek:
udało mi się dorwać taniej niż sklepowe 1700zł bo zna niemieckim forum wyhaczyłam okazję 😉
Pfff, ja nie wiem gdzie wy te okazji wyczajacie. Serio nie wiem. Pół roku się czaiłam.
epk oj da się znaleźć  😉 ale ja przeszukiwałam przez jakiś czas regularnie niemieckie, angielskie i holenderskie fora i portale aukcyjne. Chciałam jeszcze takie podobne w koniaku ale stwierdziłam że nie będę przeginać z ilością par  😉
Precelek, tylko jeszcze trzeba mieć wymiarowe nogi 😉
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
11 grudnia 2011 08:50
mam pytanie - znalazłam oficerki w moim rozmiarze stopy, bez suwaka, tylko, że za ciasne w łydce. Ile można poszerzyć oficerki poprzez wstawienie suwaka? Czy jest jakiś szewc który zrobi mi coś takiego gdzieś w okolicy Warszawy w miarę ładnie? + Może można jakoś jeszcze prócz suwaka poszerzyć oficerki? Albo przy suwaku zrobić jakąś wstawkę z gumy?  👀
No i się doczekałam!!!  😅
Póki co chodziłam tylko po domu i mimo, że są super dopasowane to czarno widzę pierwsze jazdy 🙂
ja po 2 jeździe-dalej jest masakra w jednym bucie 😵 ale trochę opadły-mogę w nich już chodzić nie jak robokop 😜
Mam do Was pytanie. Wertuję wątek, ale dalej mam wątpliwości. Szukam oficerek w niskiej cenie (około 700-800 zł) czarnych, sznurowanych, bo mam wysokie podbicie. Ale mam bardzo szeroką łydkę - ok. 40/41 cm. Jednak chciałabym coś, co nie będzie wyglądać jak kalosz... W dodatku jestem niska, więc łydki krótkie. No chyba że wreszcie ktoś mi podpowie jak mam odchudzić łydasy...  😁 Nogi mi gratis puchną bo praca stojąca, ja już nie wiem co z tym zrobić...
Zastanawiałam się nad Hippicą.
Proszę o rady i doświadczenia  :kwiatek:
emuuHippica albo Tattini. Ja mam do ciurania w stajni Tattini i juz 3 rok ciągną 🙂
A Tattini nie są takie szczuplasy?
Czy gdybym zamawiała na wymiar to musze podać wymiary podbicia? (wysokie) i jak się je mierzy ? 👀
oni maja pełną rozmiarówkę (mała stopa-wąska łydka, mała stopa- szersza łydka itd.) poszukaj w google w których miejscach się mierzy 🙂
Miał ktoś może styczność z oficerkami Tattini Setter?
Strasznie mi się podobają i tak się nad nimi zastanawiam, ale chciałabym wiedzieć, czy skóra jest wytrzymała, czy zamek porządny itp.
Byłabym wdzięczna za jakieś info 🙂

Chyba, że możecie polecić jakieś inne skokowe oficerki, byle wiązane i z zamkiem, to też będę wdzięczna za jakieś informacje 😉
a co powiecie na takie połączenie kolorów ? :P
Dla mnie za czerwona ta czerwień. Ale poprzednio wstawiałaś takie z ciemno fioletowymi wstawkami, i te były absolutnie szałowe  😜
Agaleon - Ja wymiękam  😍
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
20 grudnia 2011 14:05
Agaleon

fajne oficery, ale ta czerwień przy ostrogach to taka mocno kontrowersyjna i niektórym obrońcom czci i wiary może złe skojarzenia przywodzić na myśl 😉
czy ktoś ma może Petrie Olympic? Jak z jakością? Czy zależy ona też od koloru skóry?
Czy siadają mocno??

Żywot moich Koenigów dobiega chyba końca 🙁 7 lat razem...
Hej,
wreszcie przymierzam się do kupna oficerek.
Oczywiście o profilu ujeżdżeniowym, dość sztywne i z zamkiem.
Zastanawiam się nad Petrie Olimpic i Cavallo Grand Prix Plus. O jednych i drugich pozytywne opinie, choć cavallo mniej popularne. Co o tym sądzicie? Które lepiej kupić?
Może ktoś jest w stanie je porównać ???
  :kwiatek:
Tak, ja 😉 - Petrie zamówiłam dla koleżanki, Cavallo ja męczę 😉. Jakbym miała wybierać drugi raz to nie wiem co bym zrobiła, bo z Petrie nie ma dla mnie rozmiaru 😉. A podobają mi się bardziej - mają dużo fajniejszy łuk na górze.

Skóra - identyczna. Cavallo mają inną podeszwę - nie wiem czy gorszą czy lepszą - inną. Oba modele mają usztywnienie z tyłu buta ale nie mają sztywnika z prawdziwego zdarzenia (tak jak Petrie Anky np. mają bambus wszyty).
Ja mam co prawda Cavallo Piaffe Plus, ale mogę gorąco polecić oficerki Cavallo. Skóra jest super, są sztywne, bardzo mięciutkie w środku, zamek bardzo solidny. Do tego lakier trzyma się idealnie i nie ma problemu z jego łuszczeniem się 🙂

epk
To chyba zależy od modelu z tym sztywnikiem, bo moje akurat mają sztywnik bambusowy. 😉
Ja słyszałam, że Olympici są z gorszej skóry...
A jak myślicie, czy taki sztywnik można sobie wszyć..
uwaga-głupie pytanie ale kompletnie nie moja bajka 😜 po co jest ten sztywnik ? i czy ja mam w swoich oficerkach Konigs Favorit  👀
kotbury Wydaje mi się, że dobry cholewkarz powinien to zrobić. Różne przeróbki butów potrafią wyczarować, więc pewnie i to też.
domcia406, Cavallo Grand Prix Plus i Petrie Olimpic - o takie pytała Petit nie mają sztywnika bambusowego.

croopie, były na bank z gorszej skóry - jak weszły to była ta skóra na serio niefajna. W tej chwili widziałam już dwa komplety nówek i mają zmienioną skórę. Jest bardzo ok. A różnic z Cavallo nie ma.
Ok, czyli ogólnie oficerki są porównywalne, jednak w Petrie trzeba popatrzeć na skórę, bo może być gorszej jakości niż w Cavallo?
Petit., nie wiem jak to jaśniej napisać 😉 - były kiedyś z gorszej skóry - w tej chwili są z IDENTYCZNEJ jak Cavallo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się