Wizyta u wrozki...

Ja nie wiem nic o żadnych zasadach, po prostu takie "czary mary" same w sobie nie sa niczym dobrym/pożytecznym.
I chciałam to napisać dlatego, ze może akurat ktoś to przeczyta i zastanowi się dwa razy zanim pójdzie do wróżki.
zawsze chcialam nauczyc sie posługiwac tarotem, ale nie mam pojęcia gdzie się tego nauczyć, bo przeczytanie z kart czegokolwiek, tak naprawdę, jest strasznie trudne. tak mi się wydaje.

Proti, jak się tego nauczyłaś?

czy istnieją jakies metody "odsuwające" pech? bo juz mi ręce opadają 🙁
znacie kogoś w trójmieście stawiającego tarota? podchodzę do tego prawie tak bardzo sceptycznie jak Alice, ale ciekawość mnie zżera.
Alice, Tarot, to najogolniej rzecz przedstawiajac, to kolorowe obrazki pozwalajace laczyc sie z nasza podswiadomoscia- jesli wrozymy sobie samej albo z podswiadomoscia osoby ktorej wrozymy. Wszelkie wrozby gdzie prosi sie o pomoc inne byty to juz takie rejony gdzie lepiej sie nie zapuszczac, niektorzy wrozacy pewnie to robia, Ci ktorych ja znam- przypuszczam, ze nigdy i mocno przed tym przestrzegaja. Co do samych wrozb - duzo juz Proti wyjasnila - Tarot to narzedzie nie determinujace przyszlosci ale raczej pokazujace potencjalne mozliwe sytuacje na ten moment lub niezbyt odlegly. Wrozba na ten sam temat moze byc inna za powiedzmy pol roku, bo okolicznosci sie zmnienia ( oczywiscie, sa osoby ktore widza przyszlosc nak na dloni i pewnie cale zycie sa w stanie nam okreslic- ale to naprawde wyjatki ). Poza tym, Tarot bardzo ladnie potrafi pokazac nasze nastawienie do dowolnych spraw, nasze leki, obawy - to taki doradca ktory podpowiada na czym powinnysmy sie skupic aby sobie pomoc. Tak wlasnie ja odbieram Tarota. Tarot nigdy nie wciagnal mnie za mocno, jestem 'wieczna poczatkujaca" i dobrze mi z tym, raczej korzystalam z jego pomocy przy sytuacjach gdzie bardzo chcialam znac rezultat pewnych moich dzialan aby sie nie spalic z niepewnosci.  Albo nie wdepnac 'na mine". Podsumowujac -  tak jak wszystko dookola - w odpowiednich rekach jest to fajne narzedzie pozwalajaca przesledzic rozwoj jakis sytuacji w naszym zyciu, pokazac prawdopodobny wynik ale nigdy nie jest to - jak to powiedziala jakas Wrozka - 'wyryte w kamieniu" :-)
Proti, piekna talia  😎 ale chyba dosc trudna, przynajmniej dla poczatkujacych.. ze mna najlepiej 'gada'moj stary poczciwy R-W chociaz najbardziej podoba mi sie Lo Scarabeo..
Proti   małymi kroczkami...
15 grudnia 2011 09:58
Każdy ma prawo do swojego zdania w tej dziedzinie 🙂
rewir, są bdb opinie o wróżce Justynie z Trójmiasta, ale nie były podane jej dane, może gdzieś w necie są...
Isabelle, Na początku oglądałam każdą kartę i zapisywałam z czym mi się kojarzy, później konsultowałam to z książką. Poprosiłam też kogoś z forum ezoterycznego o rozkład na uzdolnienia ezoteryczne żeby sprawdzić, czy w ogóle warto się w tym kierunku rozwijać- okazało się, że tak. No, a później duużo interpretacji, zarówno na swoich kartach jak i kart innych(dlatego bardzo pomocne było i jest dla mnie forum)
Aktualnie sobie stawiam karty bardzo rzadko, raczej innym.
sanna zgadzam się ze wszystkim co napisałaś!!! a co do talii, to szukając nowej(bo z poprzednią źle mi się pracowało) właśnie ta mi się najbardziej spodobała i przyciągnęła 😉 Super mi się z nią pracuje, ale mam nadzieję, że na Święta Mikołaj przyniesie mi nową wypatrzoną talie i przesłania anielskie 😀
jejku Proti!

czyli wybór talii jest bardzo wazny? dlaczego to tak istotne? o co chodzi z tym "rozkładem"? gdzie sie dowiadywać?
co motywuje złą/dobrą "pracę" z konkretną talią? jej trudność? myslalam ze to typowo estetyczne doznania.

wyjasnicie o co chodzi z tymi przeslaniami anielskimi? bo słyszałam w tv i nie bardzo rozumiem 🙁

ale mnie zainteresowalyscie!
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 grudnia 2011 10:08
isabelle-po prostu rozłóż karty patrz...i słuchaj swoich oczu, zazwyczaj słuchamy uszu i każe nam sie słuchać serca albo rozumu-ale wierz mi inne częsci ciała potrafią nam bardzo wiele powiedzieć; to nawet zdumiewajace jak bardzo 😉

medytuj nad kartami, polegaj na "pierwszym wejrzeniu", potem rozkładaj karty jak do wrózby, przygladaj sie w jakim otoczeniu i pozycji sie znajdują karty, co mówią, co czujesz kiedy na nie patrzysz
to samo przyjdzie, bedziesz wiedziała jak... albo nie 🙄
Proti   małymi kroczkami...
15 grudnia 2011 10:13
Isabelle, wybór talii jest ważny, bo musi Ci się z nią dobrze pracować 😉 dlatego dobrze jest pooglądać obrazki jeżeli się zamawia przez net. Muszą do Ciebie "przemawiac". Na początek najlepsza jest talia R-W
Rozkłady to...po prostu ułożenia kart 😉 Jest ich wiele, do wyboru do koloru. Są w książkach, w internecie, można wymyślać swoje.
Przesłania anielskie to karty na których zapisane są przesłania od różnych aniołów 🙂


z tym rozkladem, to mi chodzilo o to "na zdolnosci ezoteryczne"

ale jak mozna z np wisielca wywnioskowac : zakochasz sie za tydzien, durny przykład, ale własnie to mi sie takie niewiarygodne wydaje 🙂
Proti   małymi kroczkami...
15 grudnia 2011 10:43
aaa o rozkład na zdolności ezoteryczne. jak chcesz mogę Ci taki zrobic, ale ho na pw 😀
Jedna karta to nie rozkład 😉 musi byc konkretne pytanie i jakiś sensowny rozkład chociaż z 3 kart 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
15 grudnia 2011 11:00
Proti, ja też chce taki na zdolności ezoteryczne! Mogę?
efeemeryda   no fate but what we make.
15 grudnia 2011 11:04
też bym chciała ale nie wiem czy mi wypada prosić  😡
jestem pewna, że mam intuicję, często wiem, że coś się stanie itp, ale nie wiem czy jest to tożsame.
żeby było śmieszniej jestem niewierząca i jestem racjonalistką, a mimo to nie mogę zaprzeczyć, że coś tam jednak takiego jest jak ten 6ty zmysł  😉
Proti   małymi kroczkami...
15 grudnia 2011 11:05
Dziewczyny wyślijcie mi na pw swoje imię i datę urodzenia 😉 I tak mam wyciągnięte karty bo odpowiadam na innym forum więc Wam zrobię rozkład.
efeemeryda, też jestem ateistką 😉

A Proti jest niesamowita 😅 się okazało ze coś tam we mnie tkwi 🙂 nie do konca to rozumiem, ale brzmi fascynująco

pozwolę sobie zacytowac :kwiatek:

"zarówno w dziedzinie psychotroniki jak i sztuk mantycznych. nawet większe w tym pierwszym, ale jeżeli będziesz rozwijac te drugie możesz się w tym bdb odnaleźc."
Proti   małymi kroczkami...
15 grudnia 2011 11:38
u każdej z dziewczyn coś wyszło aż sama byłam zdziwiona 🙂
teraz tylko kwestia czy będziecie chciały coś z tym robic 🙂
Ja tez mogę? ja też?
moze zalozymy wątek "początkujących wiedzm"? bo tu jednak o wizytach wróżkowych 😉
Proti   małymi kroczkami...
15 grudnia 2011 11:44
tajnaa hehe tak, można korzystac póki mam czas i wyciągnięte karty:P chodź na pw
Scottie   Cicha obserwatorka
15 grudnia 2011 11:47
Proti, co to za forum, o którym piszesz? Podasz link? 🙂 I co to ta psychotronika... bo szukałam informacji w necie i za bardzo nie kumam, o co w niej chodzi.
Scottie, jestem 5 minut mądrzejsza, to np reiki 🙂
tajnaa hehe tak, można korzystac póki mam czas i wyciągnięte karty:P chodź na pw


wysłałam  😅
Scottie   Cicha obserwatorka
15 grudnia 2011 11:55
Scottie, jestem 5 minut mądrzejsza, to np reiki 🙂


To takie... ręce, które leczą? 😀
Coś  w tym stylu. Mnie tym kiedyś leczyła niedoszła już teściowa.
Skutecznie🙂
Ja mam ręce, które leczą  :jogin:
Tak serio. Nie wiem czy do ma coś wspólnego, ale rozmawiałam w snach z moją mamą, tylko Ja.
to ja tak bezczelnie powiem, że moze moje zdolnosci w kierunku Reiki dawaly o sobie znac w postaci fascynacji japonią, tylko bylam zbyt slepa i głucha:P
efeemeryda   no fate but what we make.
15 grudnia 2011 12:21
a ja też proponuję wydzielić osobny wątek, bo poczułam się zafascynowana, zerknęłam  tylko przelotnie na ezoforum i no no...
Zresztą od dawna twierdzę, że to, że czegoś nauka nie potrafi wytłumaczyć nie znaczy, że tego nie ma albo, że się nie da, w końcu czemuś służy ta nasza niby 'nieużywana' część mózgu  👀

Chciałabym zobaczyć jak to wygląda z tym tarotem no ale ta wrocławska wróżka będzie musiała poczekać, najchętniej poszłabym już dziś zaraz, ale niestety nie mam wolnych ponad 100złotych, życie biednego studenta się kłania  😵
Dziękuję Proti  :kwiatek:

Chyba pójdę w tym kierunku...
to co, zakłada ktoś? kącik początkującej wiedzmy?
załóżmy re-wróżkopiry 😀! ja też chce😀
to teraz pytanie, która nazwa nazwa na kącik najlepsza

Re-Wróżkopiry
Re-Wiedzmopiry
Kącik początkującej Wiedzmy

inne propozycje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się