wypieki i słodkości domowej roboty

Też mam plan na sernik na brownie. Wygląda na zdęciach super! Tylko boje się, że brownie nie wyjdzie 🙁
a ta babka to taka z takim wilgotnym i ciezkawym marcepanem? miod będzie! marcepan kupny, czy jak to tworzysz?
rtk ja najpierw robiłam trzy serniki-wszystkie wyszły. Potem zrobiłam brownie-tez wyszło. Wiec teraz akurat sie trafiła taka kumulacja- i tylko daltego licze ze mi wyjdzie  😁

Isabelle nie wiem jaki jest ten marcepan-robie pierwszy raz-ale na pewno kupny. Jest możliwość zrobienia samemu ale są trzy przesłanki ku temu czemu akurat ja robić sama nie będe:
-musze miec pewnośc że będzie taki jaki ma być
-mniej zachowdu
-taniej
marcepan zawsze mi sie drogi bardzo wydawał, ta babka to taka jakby nadziana tym marcepanem?

chlodzi mi sie w lodówce ciasto do mojej pierwszej w zyciu tarty 🙂 ale niestety bedzie w kwadratowej foremce, okrągłej ni ma 🙁
nie wiem czy w ogóle jest jakaś babka nadziewana 😉

marcepan kupowałam za 7-8 zł za 200g wiec nie jest tak strasznie drogo-właśnie przy kupnym.
niestety babka, póki nie upieke, pozostaje dla mnie jedna wielką niewiadomą 😉
jedyne co mam to przepis:

http://mojewypieki.blox.pl/2008/03/Babka-z-marcepanem.html

Isabelle uważaj ❗ ten blog uzależnia 😀

ps pisz jak tam tarta wyszła 🙂

pss nie wiem jak u Was, ale mi sie wydaje że jak robie ciasto na wieczór to najlepiej spróbować na drugi dzień-wtedy dopiero nabiera smaku. Jak ostatnio przy szarlotce z jabłkami i budyniem-doszłam do wniosku ze jednak nie bede go wiecej robić ....wziełam se troszke na drugi dzień i co....jakoś tak inaczej...smaczniej 🙂
łaaa pierwsza tarta wyszła superowo! ciast jest idealnie grube, ciensze pewnie bardziej chrupkie by bylo, jastepnym razem ciensze zrobię. ale przepis ekstra! slodkie bardzo wyszlo, choc ja takie lubię, muszę troszkę mniej cukru sypnąć bo brzoskwinie tez swoja slodycz mają.

jaka szkoda, ze nie mam (albo nie mogę znalezc) foremki okrągłej!

pyyyszota!
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
15 grudnia 2011 14:40
Sezon piernikowy się zbliża, dziś będę robić ciasto na "pierniczki alpejskie" a jutro je piec. Pewnie część zniknie, bardzo szybko.... ale część chciałabym przechować do świąt, chociażby żeby chłop zabrał trochę dla swoich rodziców. I teraz pojawia się pytanie - czy dekorować wszystkie od razu???

Nie wiem czy ktoś odpowiedział, lepiej udekorować wszystkie od razu, bo potem 'ozdoby' mogą się nie trzymać.
shagyaaa, moglas uprzedzic ze tym pierniczkom rosną nogi. Moich juz polowa uciekla!
to i część moich pierniczków z przepisu shagyaaa, wyszły bardzo dobre. Czy jeśli chcę, żeby troszkę zmiękły to mogą leżeć w plastikowym opakowaniu czy w jakimś innym?

Ja też uwielbiam ten blog😉 Najpierw były http://mojewypieki.blox.pl/2010/11/Cynamonowe-palmiery.html , które już robiłam kilka razy i są mega pyszne 💘
Tydzień temu zrobiłam sernik migdałowy z Amaretto i był boski😉 A dzisiaj zrobiłam pierniki z tego przepisu http://mojewypieki.blox.pl/2007/11/Pierniczki.html  , i też wyszły bardzo dobre. A przede wszystkich robi się je bardzo prosto i szybko 🤣
Wciąz jestem pod wrażeniem tego bloga i stwierdzam, że uzależnia.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 grudnia 2011 07:44
korsik czym przyozdabiałaś??? chodzi mi o lukier.
Cieszę się, że pierniczki smakują 🙂
Korsik, najlepiej jeśli umieścisz je w metalowej puszce. Ja z braku miejsca zapakowałam jak co roku w wyłożoną papierem śniadaniowym blachę do pieczenia i zawinęłam szczelnie papierem z wierzchu.
Macie moze jakis sprawdzony przepis na piernik, który polezy tylko 2-3 dni przed swietami? Zjade do domu dopiero w srode i chciałabym juz zrobic piernik i pierniczki, niestety w wiekszosci przepisow taki prawdziwy piernik musi sobie polezec pare tygodni, a tyle czasu to juz nie mam. Z drugiej strony tez nie chciałabym zeby to było takie szybkie ciasto piernikopodobne ktore sie piecze w ten sam dzien, bez miodu itp..
Czaje sie tez na sernik Amaretto, tylko chyba pomine mleko skondensowane.  Z bloga polecam jeszcze sernik z brzoskwiniami, od lat z mamą robimy i wszyscy chwalą  🙂
Gdzie kupię gotowe ciasto francuskie?
Swego czasu było w Lidlu, ale teraz nie widziałam.
Często ciasto francuskie bywa w BIEDRONCE 🤣
Też właśnie muszę kupić, nastawiam się na duże żarcie  😅
ash, biały to lukier z białkiem jajka i wodą, natomiast różowy to kupny płynny lukier. Chciałam sama barwić, ale w całym moim mieście nie ma barwników...
W Lidlu jest zawsze za 2.99 przy serach 😉
No nie ma szukałam 🙁

W Biedronce na pewno? Bo potrzeba mi juuuż
ash   Sukces jest koloru blond....
16 grudnia 2011 14:48
w Biedronce i Lidlu sa na 100%. Zawsze tam kupuje
Dzięki to jadę po pracy 🙂
Zrobię tartę z porami i szynką a na dodatek te "palmiery" z przepisu powyżej 🙂
zrobilam dzisiaj brownie w mikoraflowce, wyszlo super, a jednak bez piekarnika czasem da sie obejsc 😅 no i tylko 4 min "pieczenia" 😎
Monny   bez odbioru .
16 grudnia 2011 23:04
Ciasto francuskie na 100% jest w Biedronce, Auchanie i Tesco, w Auchanie są najdroższe. 🙂
Mam problem... W piekarniku 2 formy z ciastem marchewkowym. Jedno się już upiekło, a druga forma widocznie była za mała... Ciasto bardzo urosło i zaczęło wypływać. Czy to, co zostało w formie upiecze się? i Będzie nadawało się do jedzenia?
Pierniczkowo  🙂


Wygladaja super 😅
powiedz jak w smaku lukier i z czego robilas. bo ja mam dwa proste przepisy
1) bialko i szklanka cukru pudru
2) szklanka cukru pudru + 3-4 lyzki wody ( ktore mozna zastapic amaretto i tak chyba wlasnie zrobie ;-) )
i nie wiem ktory lepszy...ktos robil. ja wlasnie dumam nad opcja druga z amaretto.
:kwiatek:
Ja robiłam z białkiem i cukrem pudrem.

Ale nie mam pojęcia ile go dałam.
Wbiłam białko, dodałam trochę cukru pudru, mieszałam, dodałam raz jeszcze i tak parę razy, jak zobaczyłam, że gęstość mi odpowiada.

A lukier ma smak..słodki  😀
Ale do pierniczków jest idealny.
Myślę, że ze smakowym, nie smakowałyby aż tak dobrze.
ale jak to robicie... z bialkiem..? surowym..? ja robiłam kiedyś z wodą, ale strasznie płynne to wyszło (pewnie za mało cukru dałam) ale jakoś ten sposób mi nie przypadł do gustu.. białko pewnie lepiej wiąże, ale co z salmonellą.. 🙄
Hmmm...salmonella.. 😉

Umyłam dokładnie jajka i ciach.
Zresztą wcześniej zjadłam tatara, więc, to białko, nie miało już znaczenia  😎
ja też dziś pierniczki ale z witrażem 🙂
jestem w połowie  😁
No jak bialko to raczej tylko surowe 😀
mi bardziej chodzilo o to czy lukier z bialkiem jakos inaczej smakuje niz z woda ale dzieki dziewczyny :kwiatek: lukier na babke marcepanowa robie z amaretto a do piernika z bialkiem
zooobaczymy co to bedzie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się