Czytelnia

Mam za sobą pierwszy rozdział "Dallas" S. Kinga.
Ciekawie się zaczyna.
Ja właśnie skończyłam Murakamiego rok 1Q84 (3 tom) i cóż sprawdziła się moja opinia że Murakami nie potrafi kończyć.. 😉 Gdzieś mu się wszystko rozmywa, rozciąga i nic z tego nie wynika, jakiś taki nadmierny liryzm i w kółko to samo. Chyba że to nie był koniec - to też możliwe 😀
Ale i tak dwie kolejne jego książki czekają w kolejce. Wybaczam mu  😎 bo ma w sobie coś co przyciąga.

A teraz brnę przez "Lód" Dukaja - z przyjemnością. Nie wiem kto mówił, że ta książka jest trudna, po "Perfekcyjnej Niedoskonałości" to ona się wydaje taka.. zwykła, w dobrym znaczeniu oczywiście. Historia, sf, przygoda, relacje międzyludzkie i wiele więcej - wszystko splecione po mistrzowsku.
Ja pisałam o "Lodzie" Dukaja.
Nie podobał mi się styl pisania, ta stylistyka języka, drażni mnie czytanie czegoś takiego 🙂
No! Skończyłam "Dallas" Stephena Kinga.
Znakomita książka.
Tak porządnie napisana.
Polecam.
Trochę dla refleksji, nad sprawami duszy i charakteru ludzkiego, polecam ,,Banitę" J.Conrada.
Wypychacz zwierzat i ksiega jesiennych demonow - Grzedowicza - polecam z calego serca😉 dobre polskie nie do konca fantasy😉
Niech on lepiej kolejną cześć :Pana lodowego ogrodu" wyda bo  🤬 🤬 🤬
Ile można..
a to owszem, tez mnie wkurza  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 grudnia 2011 19:12
Umberto Ecco "Cmentarz w Pradze".
Kupiłam pod choinkę synowi. I tak nie wytrzymałam i zajrzałam.
I... pół godziny czytałam na ławce w centrum handlowym.
Oj zapowiada się wspaniale.
Czytał już ktoś?
Tania, ja zaczęłam... i nie skończyłam, bo mi się mąż  do książki przyssał 😉 Teraz Eco grzecznie czeka na mnie, aż skończę "Czwarty protokół" Forsytha.
Łatwo się przyssać. Oj łatwo.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
13 grudnia 2011 19:47
Łatwo się przyssać. Oj łatwo.


Czyżby w końcu udało mu się ponownie napisać coś dobrego? To aż nie do wiary..
No właśnie pytam. Pierwsze 20 stron wsysa.
UUUU a ja dałam koleżance żeby pierwsza przeczytała...teraz mi narobiłyście smaka i chyba jej zabiorę 😁
kujka   new better life mode: on
14 grudnia 2011 14:18
reportazy o Czeczenii szukam. Ktos cos moze polecic?
Oprocz "Czeczenia rok III".
I w ogole o kulturze czeczenskiej wszystko mile widziane. Oprocz "Kamienie mowia". Anyone?
Właśnie połykam kolejną książkę D. Francisa. Polecam niezmiennie, świetnie napisane kryminałki, szczególnie dla osób z sentymentem do wyścigów, choć nie tylko  😀
Zaczęłam czytać "Alefa" Coelho Paulo, ale nie mogę przez niego przebrnąć. On już chyba napisał za dużo.
Dostałam w prezencie trylogię  Camill , kto czytał? Czego się spodziewać?
Dla ojca pod choinkę kupiłam książkę "Nielegalni" Severski Vincent V., ale chyba mu ją szybko ukradnę i przeczytam 🙂
Też patrzyłam na "Nielegalnych".
Ciekawe będzie? Napisz jak Tata przeczyta.
Dostałam w prezencie trylogię  Camill , kto czytał? Czego się spodziewać?

ja się nią co jakiś czas tu zachwycam razem z Nalle bodajże 😉 pierwsza książka była kiepska, kolejne dwie już lepsze aczkolwiek dopiero od 4 części pokazuje twórczy majstersztyk 😉 ale warto czytać od początku, bo może i pierwsza średnia, to warto przez nią przejść dla tych... już 5 kolejnych 😉
a tak apropos słyszałyście, że ma być podobno 12 książek Camilli 😉

bardzo mi sie podoba okladka "Cmentarza w Pradze"- jakies opinie poproszę, to i sama kupię 😉 
ja uwielbiam Marqueza ale teraz czytam Fashion Babylon świat mody od backstagu
A ja zakupiłam dziś "Skrzaty"  😅
Ech, zazdraszczam Wam, że takie na bieżąco jesteście z nowościami książkowymi...
Ja jestem gdzieś za siódmą górą z moimi zaległościami 😉
Ja też, głownie przez lektury szkolne. Mam już tyle pozycji do przeczytania, że głowa mała. Teraz od nowa cisnę Millenium, bo mama mi zakosiła drugą część jak byłam w połowie, miałam długą przerwę to stwierdziłam, że zacznę od początku i o. 😉
kujka   new better life mode: on
16 grudnia 2011 19:11
pani myk, czytalas? fajne?
bo tytul smierdzi z kilometra takim stereotypem, ze az mnie rzuca. i wiem ze osobe, dla ktorej ma byc ksiazka odrzuci tak samo, wiec jesli wiekszosc ksiazki jest taka jak tytul, to chyba sie nie skusze...
cieciorka   kocioł bałkański
16 grudnia 2011 19:31
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
16 grudnia 2011 19:40
[quote author=rtk link=topic=50.msg1223385#msg1223385 date=1323940083]
Dostałam w prezencie trylogię  Camill , kto czytał? Czego się spodziewać?


ja się nią co jakiś czas tu zachwycam razem z Nalle bodajże 😉 pierwsza książka była kiepska, kolejne dwie już lepsze aczkolwiek dopiero od 4 części pokazuje twórczy majstersztyk 😉 ale warto czytać od początku, bo może i pierwsza średnia, to warto przez nią przejść dla tych... już 5 kolejnych 😉
a tak apropos słyszałyście, że ma być podobno 12 książek Camilli 😉
[/quote]

Dobrze pamiętasz, chociaż ja jestem nieco bardziej krytyczna jednak - w każdym razie w odniesieniu do portretowania kobiety jako zakompleksionego inkubatora.  😉 Prawdą jest, że autorka rozwija się z każdą kolejną częścią sagi. Dla mnie "Niemiecki bękart" jest pierwszą naprawdę dobrą.
Zachwycać, to zachwycam się Jo Nesbo.  😍
kujka   new better life mode: on
16 grudnia 2011 19:45
cieciorka, z Czarnego juz przelecialam wszystko, dzieki 😉 ta pozycja jest juz wpisana na "liste zyczen" 😀
A mój ojciec właśnie kupił sobie za namową znajomych książkę "Babilon" opowiadającą o nieznanych zwykłym śmiertelnikom aspektach latania samolotami 🙂 Pochłonął już połowę, niedługo mu ją wyrwę, podobno świetna!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się