strzyżenie / golenie koni

Mocno jakoś się chłopak nie wierci ale jednak 😉 Strasznie się boję, że go pozacinam tym bardziej, że nie mam małej maszynki do dyspozycji, ale spróbuje.
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 grudnia 2011 21:10
Pozacinać nie jest tak łatwo, ja też mam dużą maszynkę (Heiniger Delta) mój pacan zachowywał się jak pacan i nie udało mi się go zaciąć 😉
mój przy nogach był megaspokojny np... ale dobrze mieć jednak małą maszynkę do "wykończeń"
właśnie, zaciąć nie tak łatwo 😉 U mnie granica golenia mojego konia bez dutki czy walki jakiejkolwiek przebiega od łokcia wzdłuż... dalej się spina, podskakuje, telepie... :P
W co wsadzić golonego konia na zimę? Golony był jakieś 2 miesiące temu, teraz stoi w polarówce i na to plandeka eskadrona, już zarósł i myśle że za jakieś 2/3 tyg się ogolimy. I teraz nie wiem w co mam go wsadzić potem, 300 czy szukać czegoś grubszego?
gabb., zależy od stajni ale wsadzaj Pielka po goleniu w conajmniej 300, potem możesz dołożyć polar jeśli spadną temperatury.
laura_2013

http://allegro.pl/straus-maszynka-do-strzyzenia-koni-promocja-wwa-i1974695670.html

ja mam ta co w linku i polecam, cena niska, ogoliłam całego konia (nogi też) krótko goli, ostrza dobre i dwa  komplecie
jedyne co - dość głośna, w porównaniu do innych maszynek

za tą cenę warto


ma ktoś jeszcze tą maszynkę? ja co zaglądam w ten temat to coraz mocniej zastanawiam się nad goleniem, bo mam dość jazdy, po której stępowanie trwa duuuużo dłużej niż sam trening 😉
Szkoda mi kasy na drogą maszynkę, bo może się okazać, że po jednym goleniu dam sobie spokój, gdyż okaże się to nie wygodne - kłopoty z derkowaniem, padokowaniem itp. Ale może się okaże, że jednak mimo wszystko będzie to dla mnie dużo wygodniejsze i zechcę ogolić i resztę chodzących koni, więc wolałabym maszynę, która mi po 3 dniach nie padnie. I w sumie nie wiem 🙁


PS. a co z nożami do niej? bezproblemowe do kupienia? można ostrzyć?
Dziękuje Burza  :kwiatek:
calisaneri - ja mam, komplet noży masz w zapasie, na 1 konia to starczy ho ho
a mi pasują do niej heinigery, tzn wizualnie, ale sprawdzić 100% to sprawdzę za ok tygodnia jak będę u szwagra, ale myślę, że pasują, tylko jest głośna, ale jak konia przyzwyczaisz na początku to nie ma problemu, mój zasnął w trakcie golenia
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 grudnia 2011 18:55
I jak tam wasze ogolone? Ja golilam wczoraj. Zostawione nery i nogi pomiedzy lokciem i nadgarstkiem . Aktualnie stoi w drelichu tatiniego i pod spodem cos pomiedzy polarem a kocem filcowym 😉 nie wiem z czego ta dera. I jest ciepla.
mój golony wczoraj drugi raz, stoi w 200 gram, ale takie porządnie pancerne 200 gram no i w tym roku stawiam na kaptur, bo szyja mu zarasta szybko i zaczyna się pocić.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 grudnia 2011 19:24
mój może wreszcie jutro,albo pojutrze się ogoli,mamut nie jest,ale już czas 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 grudnia 2011 19:26
Ktos wez nic nie mow, moja na mamuta nie wygladala, pocila sie srednio, mocniej po intensywnym treningu , a jak golilam to mialam taczke siersci z czego wiekszosc na mnie 😵
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 grudnia 2011 20:21
Ja ogoliłam w sobotę, jak to dobrze mieć krótkowłosego konia  😉
A ja mam dylemat...
Koń ogolony, zbliża się moment poprawki, koń jest derkowany. Tylko.... załapał się na L-4, ma stępować, padokowany jest krótko. Nie wiem czy poprawiać, czy założyć lżejszą derkę i niech obrasta (co i tak robi), nie wiem co zrobić... W stajni ciepło. Pod siodło wraca do normalnej pracy na wiosnę.
Bandos, jak i tak i tak ma stać do wiosny to daj mu żyć i nie poprawiaj - niech sobie spokojnie obrasta  😉
No i nie rozbieraj go do lżejszej derki, zostaw w tym co stoi. Będzie zarastał do pewnego momentu, a gdy zrobi mu się optymalnie - przestanie.
Przebierając go w coś lżejszego faktycznie byś znacznie przyspieszyła proces zarastania, ale w tym przypadku musiałabyś się liczyć z tym, że koń będzie się wychładzał, a tu pojawia się pytanie - jaki w tym sens?  😉
Tłumaczyłam mu, żeby się nie uszkadzał bo same będą z tego problemy 😉

olek, pewnie masz rację. Tak chyba zrobię... Specjalnie kupiłam maszynkę i ogoliłam raz...
oto moje wzorki z dzis

1- Play boy



2-puma



3-serducho granat - logo zespolu GREEN DAY 🙂

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg850/scaled.php?server=850&filename=photoqzu.jpg&res=medium[/img]

pestka2012 piękne, najlepszy 3  😀
mam pytanie z tych "głupich". Jak myslicie czy do ogolenia konia nadaje się taka ludzka golarka ?
http://www.avans.pl/holden-strzyzarka-holden-mw-40,id-4652 cos takiego - tyle ze moze droższe bo to bym sie bała właczyć że się rozleci :P
nie ma szans, zebyś ogoliła całego, włochatego konia taką golarką - jeśli by była lepsza to może jakoś ten jeden raz dociągniesz, ale potem już będzie niezdatna do użytku 😉
Ja próbowałam ogolić kawałek ludzką. Masakra jakaś. Nie chciała brać włosia i robiły się paski.
kujka   new better life mode: on
16 grudnia 2011 18:49
probowalam zrobic ludzka wzorek. jak tylko zetknela sie z konskim futrem to padla... i juz nie powstala 😉
tak tez własnie myslałam temu zapytałam 😉
pestka2012 ja mam tylko jedno pytanie: JAK?? 😀 CUDNE!!
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 grudnia 2011 19:37
Jaka polecacie maszynke do glowy, nog i innych zakamarkow? 😉strona sewinga mi srednio dziala dzisiaj;/
probowalam zrobic ludzka wzorek. jak tylko zetknela sie z konskim futrem to padla... i juz nie powstala 😉


Ej tam, ja 2, może 3 lata goliłam po kilka (naście) wzorków rocznie nawet puchatym kucom, maszynką kupioną za 30zł w Biedronce  😎
Do dziś działa i tnie, ale coś się popsuła i zaczęła koszmarnie głośnio chodzić, więc pewnie chce paść, ale swoje wysłużyła  😉
laura2013, a ja ogoliłam konia kiedys ludzką maszynką. To była zdaje się firma MPM Produkt. miałam 2 maszynki w razie czego, koń golony w medium trace clip. Dała radę 1 maszynka, ale tylko pierwsze golenie, koń był po kąpieli, nie było piachu na nim. Niestety z krótszego włosa już nie dała rady.
Ja mam takie końskie pytanie: jak się powinno golić konie? Na razie nie mam zamiaru sie za to brać, ale tylko chce wiedzieć 😉  🙄
Chciałabym wyciąć wzorek na zadku, ale nie mam maszynki do golenia dla koni.. Czym mogę to zrobić? Zwykła maszynka da rade na wzorek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się