matura

Olek na uczelnie musisz się rejestrować zwykle przed majem -w okolicach kwietnia-, ale na konkretny kierunek rejestrujesz się już po uzyskaniu wyników matur.
Ja nie znam zbyt dużo osób po zootechice, bo jej nie studiuje. Tyle co z końskich znajomych i znam 2 osoby pracujące w PANie (ale w innych stacjach) i jedną u prywatnego gospodarza. Wszyscy oczywiście w zawodzie. Także można, tylko jak wszędzie trzeba mieć na siebie jakiś pomysł.
remendada, dzięki Ci o dobra kobieto za info  :kwiatek:
Zdaje ktoś w tym roku rozszerzoną geografię? 😉
Ja zdaję. I muszę się zacząć kiedyś w końcu do niej przygotowywać 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
20 grudnia 2011 15:23
Ja 🙂
Ja też 😀
A ja nie :p

Za to moja nauczycielka od polskiego mnie zdołowała. Otóż stwierdziła, że w bibliotece nie znajdę żadnych opracowań tekstów Kaczmarskiego. Taaa, że niby sama mam zinterpretować? 😉 Poszłam do empiku, bo koleżanka dała mi cynk, że jest album o J.K. Fajny, fajny, ale cena zwaliła mnie z nóg... Taniej i łatwiej byłoby kupić gotową prezentację...
szczerze mówiąc, ja kupuje  😎
Ada   harder. better. faster. stronger.
21 grudnia 2011 18:59
Ja również zdaję geografię roz. 😉
Ja też...jeszcze raz. 😀
Czy ktoś zdaje bądź zdawał chemię i ma jakieś sprawdzone sposoby na powtarzanie i utrwalanie materiału? 🙂 Na co dzień po prostu robię zadanka, zbiorów mam mnóstwo, poczynając od Witowskiego, Pazdro i na Personie kończąc, ale ilekroć cofam się z materiałem... To łapię się na tym, że nic nie pamiętam... 😉
Pamiętasz. Rób tak dalej, robienie zadań to jest klucz do sukcesu z chemii, przynamniej w moim przypadku tak było. Ja zrobiłam całego Witowskiego i jakies zadania które robiliśmy na lekcji, plus miałam co tydzien w trzeciej klasie kartkówki z jednego działu.
Cricetidae, my w szkole na chemii nie bardzo robimy zadania... 🙄 Trudno by mi było właściwie powiedzieć, co my robimy, ale na pewno nie jest to pożyteczne wykorzystywanie czasu. Dlatego ratuję się jak mogę. Lubię Witowskiego, bo tam jest właściwie wszystko, ale przeglądając maturę z poprzedniego roku (a wszyscy straszą, że taka właśnie będzie i tegoroczna) wydaje mi się, że jest odrobinę zbyt "prosty"?
Ja go robiłam na swoja mature, dwa lata temu i wystarczył 🙂 Nie widziałam tegorocznej, podobno była trudniejsza, ale niestety nie mam juz porównania bo zwyczajnie nic nie pamietam z chemii z LO.
Rozumiem 😉 W takim razie zostaję przy robieniu zadań i miejmy nadzieję, że jakoś to będzie. Tylko trzeba z siebie trochę więcej motywacji do nauki wykrzesać 🤣
Rzuciłam okiem na mature z 2011 i nie była wcale dużo trudniejsza od tej "mojej", w Witowskim jest właśnie moim zdaniem najwięcej tego typu zadań, które potem sie powtarzają na maturach 🙂
A z tą motywacją to chyba każdy ma problemy 😀
🙂 nie pocieszę was... miałam zrobionego Witowskiego, Pazdro, Operon, Persone i.... 69% A wydawało mi się, że skoro umiem te zadania to mogę iść spokojnie na maturę. Niestety...
Faktycznie, mało pocieszające, ale próbuję się jeszcze podbudować argumentem, że zeszłoroczna matura była pierwszą w "nowym klimacie" i pewnych rzeczy nie można się było spodziewać... A jeśli można było? Hm, cóż. Trzeba się wziąć w garść na pewno. 80% będzie dla mnie absolutnie satysfakcjonujące, tylko oby się udało tyle zdobyć.
W tym roku macie szczęście, bo nam w poprzednim matura nie poszła i nie pozajmujemy wam miejsc na medycynie czy farmacji jak nam ludzie z poprzedniego roku😉
byłby ktoś zainteresowany praca ,,przemiana wewnętrzna bohatera literackiego jako motyw określający jego osobowość''?
Oddali nam matury próbne i jestem w sumie zadowolona jak na ilość pracy (0) jaką włożyłam w przygotowania.
87% polski podstawa, 84% geografia rozszerzenie,92% angielski podstawa,75% angielski rozszerzenie, o matmie wiem tyle,że zdałam bo zdała cała klasa,a nauczycielka jeszcze nie oddała arkuszy.
Babeczki pytanko, podobno na poprawę matury można zapisać się do innego liceum niż to, którego się jest absolwentem, jak to zrobić?
LO kończyłam Łodzi, a studiuję w Olsztynie...
i do kiedy deklaracje?
Kolejny raz czytam pochlebną opinię o zbiorach Witowskiego  😉
MA ktoś może na sprzedaż używane zbiory?  😉
Nikitaa, jest kilka zbiorów wystawionych na Allegro, popatrz sobie...
My w szkole robimy zadania z tego zbioru.
No właśnie jest ich całe 4 aukcję na krzyż i nie są najtańsze. Ja nie potrzebuję nowych, mam na prawdę sporo materiałów, tak że teoretycznie nie potrzebny mi kolejny zbiór, jednak spotkałam się z kilkoma pozytywnymi opiniami na temat Witowskiego więc chciałabym mieć do wglądu, stan nie gra roli więc i wolałabym troszkę taniej niż nowe  😉
Jak masz znajomych absolwentów to popytaj albo antykwariat, ja kupowałam nowe na allegro trochę taniej niż w sklepie, ale i tak są drogie  🤔
Nikitaa, pilnuj aukcji - ja kupowałam jakiś czas temu używane, płaciłam 10 zł od książki
Albo popytaj znajomych. Ja podobnie jak olek kupiłam obie części po 10 złotych od zeszłorocznych maturzystów z mojej szkoły 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
13 stycznia 2012 08:11
Moze ktos tu bedzie wiedzial: jezeli zdaje ang podst i rozsz i nie zdam rozsz to co? Moge zlozyc tylko podst czy musze poprawic i rozsz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się