pseudonimy i przezwiska koni

Z Gubernatora - zrobiliśmy Arnolda, Arniego - wiecie od Arnolda Schwarzeneggera 
Facella, zawsze też go mylą z Absolwentem 🥂
Fatamorgana- Zmyłka
Gieroj- póki co Młody, pomysłów brak.😉
Orlando- Ciapek
No Name- Platfuz  😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 października 2011 19:41
Mozambik- Misiek, Siwy, a jak się złoszczę na niego to leci hasło: "Stefan weź się do roboty". Skąd Stefan- nie wiem  😁

Bassara- Baśka
Moja mała paskuda z uwagi na to że miała być ogierkiem przezywana jest Panem Ciapkiem (ma na imię Caira jednak została nazwana Ciapkiem przez moją mame gdy tylko ją zobaczyła  😂 ) Trener natomiast do dnia dzisiejszego nie potrafi zapamiętać jej imienia dlatego też woła na nią Cytryna  😵  🤔wirek:
governmenthorse   więcej sprzętu, niż talentu...
19 października 2011 19:58
Epsom - Mleczak
Tangens - Laluch
Tuluza - Zuza
Fikus - Mały (szetland)
Belora - Belorina , Busia ( 21 lat)
Toska - Tosia
Trawiatta - Trawa
Rob Roy - Robciu, Robert
Roza - Rozalinda
Nicpoń (w paszporcie) - Gamoń (nikt nie nazywa go Nicpoń, znany jest tylko jako Gamoń)
Tercja - Mamuśka
😀
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
20 października 2011 15:55
Jak kupiliśmy kucyka w papierach miał JACEK ale żeby nikogo nie obrażać daliśmy mu imię GNIEWKO- baaardzo do temperamentu i charakterku pasuje 🏇
ETNA- przezwisko GWIAZDA, TARANTULA( jest tarantowata i laicy nie kumają maści, jak tłumacze że jest tarantowata to mówią " ta tarantula"
ODYSEJA: ODI, LALECZKA, BIEDRONKA(bo ma kropki), MAŁPA WREDNA, TEN MEBELEK
ORIENT: ze zdrobniałego ORIENCIK wyszło ORLENCIK
a Gniewko to juz nikogo nie obraza? przeciez to tez zwykle imie- Gniewomir.
Moja klacz po pierwszym rajdzie do mnie zostala przez mojego tate nazwana SZPIEG, bo w czasie gdy inne konie pasły sie na trawce ona musiala zwiedzić wszystkie zakamarki podworka, zajrzeć w każde okno i drzwi, zagladnać do torby z zakupami itp. I tak sie juz przyjeło i wyjatkowo pasuje do niej bo ustac w miejscu nie potrafi, tylko caly czas sie szwęda i wszystko musi dokladnie ogladnąc mój mały Szpieg🙂
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
20 października 2011 16:29
a Gniewko to juz nikogo nie obraza? przeciez to tez zwykle imie- Gniewomir.

Szczerze, nie znam żadnego GNIEWOMIRA, ale skoro jest takie imię... to liczmy, że mniej jest mężczyzn o tym imieniu niż JACEK:-)
maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 października 2011 16:47
Katja - imię Gniewko jako takie również istnieje 😉
u nas zazwyczaj imiona zmieniana na ludzkie

tegoroczne zrebaki:

Dolce Gusto - Gustw/Gutek
Jully Bell - Julka

i starsze

Jarowit - Jarek
Jack Danniel's - Jacek
Justine - Justyna


a moja młodsza siostra na Manię i Bila ( na ktorego wołamy Biluś) Hania i Feluś  😂


poza tym:

Bachus ma ksywę Łachus
Dante - nazwany przez stajennego Klucznikiem bo otwiera wszystkie padoku, boksy itp.
srokata Jutlandia - standardowo Łata
Dropia (po Cyborg xx) - Cybi
Land Rover - Kolarz ( rowniez ksywa nadana przez stajennego)
Dessa - Decha
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
20 października 2011 16:59
nathan boy

jak byl maly mowilam na niego bobas potem zrobil sie bobo, aktualnie jest bobsonem albo bobkiem destrojerem ( lubi rozrabiac  😁 )
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
20 października 2011 17:17
Sandakan - Sandał, Sandi, Mały (nawet nie wiem czemu), Rudy - Mój miś kochany ♥♥♥
Jawa - Jawson
Cyranka Antonina Banderas - Tosia
Kolia - Kolka, Kola
Kamaro - Kamek
Cyprys - Cypek, Cyprian
Wicher - wiesiek/wiesław, wichciu, rudy, synek 😉
Moja koleżanka uparcie nazywa mojego konia (Muskata) Pierdołą; ale dlaczego, to nie wiem ;p
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 grudnia 2011 19:55
-Dukat- dupek;
-mój koniuch (Szarlatan, w paszport wpisałam Charli, bo tak go poprzednia właścicielka nazwała)- pan Szarlatan, wredota, świnia, skarbuś, słoneczko (w zależności od nastroju mojego i konia), kobyła, przybłęda (określenia dziadka), piesek (bo łazi za człowiekiem jak duży pies), czasem mówię Sunka Wakan;
-Grażdanka - Gaga, Lady Gaga, gagulec, siwa;
-Boliwia - leniwiec;
Cykado - standardy Cykuś, Cykuch, ale także Cykolina, Cyky Cyku, Cykador, Misiek, Kobyła 😁  Cykusiowaty, Cykulinda, Cykusiando, ale moje ulubione Józuś 😀
Lalka- głównie po prostu Lala (bo Lalka nienawidzę 😀iabeł: ) też Kobyła, Lalik, Misiek i ulubione Lalalilalali 😁
mils   ig: milen.ju
18 grudnia 2011 22:17
No Name- Platfuz  😁

Frania... Bo zwątpiłam już, Platfuzek ma na imię No Name czy to tak dla żartu, co ma w paszporcie? 👀 😡
U nas sprawy przezwisk maja się tak:
Moje Damaszka to Ruda, Rudzia, Rudolf
Fernando Kucyk to Ferdek, Pierdek,
Alfa kucka to Prosiak, tucznik
Rusytka która często kuli uczy i kłapie zębami to Jędza
Ircha To Gruba bo okrągła jak bułka
Majka poniaczka to Oszołomka Szajbuska
te które znam :
Fuks - ciapak , ciapaty , kroowa , mułek.
Omen - dziadu, dziadek , książe , misio.
Finezja - lalka , fifi , finka.
Hub - ogr, zły ogr.
Hades - bambaryła , rudy, ciota , rudzielec , debil :P
Feniks - Siwy , Siwson , sportowiec
Ikar - Klamot
Selena - Gigant , wieżowiec
Galatea - misia, ruda .

😁
U nas jeden koń jest nazywany Mymłoch , jak myślicie, jaki ma charakter ? :P
Penelope - Lopi
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 grudnia 2011 14:53
Moje Siwe dorobiło się, dzieki stajennemu, nowej ksywki: BEDUIN (z racji imienia Mozambik) 😁
Grot > wszelkiego rodzaju zdrobnienia> Grościsław >> Ścisław  🤔wirek: ale już się przyjęło i sporo ludzi go tak nazywa  😂
Alicja (nieużywane), Młoda (aktualnie) = pieszczotliwie (naprawdę) Młodzillla
ekuss   Töltem przez życie
21 grudnia 2011 15:12
Pełne imię: Frigg frá Ásgarði
zdrobnienia: ruda, mała, młoda, Freak, rudzielec, Frygsiu, Fruzia, Friksia
mój Carpe diem (imię przeze mnie nadane jak miał koło 1,5 roku, gdy go kupiłam...oryginalnego nie pamiętam ale jakoś paskudnie), zwany jest czasem po prostu Carpe, kiedyś misiu, ale generalnie Synek, Syn, .... "Synek" nawet mówią pracownicy - bo Carpe diem jest niewymawialne dla nich (ciekawe jakbym dała po islandzku hahaha)- miny gospodarzy i pracowników jak podałam imię - bezcenne 😀
Moja kobyła ma na imię Armania.
Najczęściej mówię na nią Armaniuch, lub zwracając się do niej pieszczotliwie : Armaniuchu Niuchu Mały  🤔
Bądź po prostu (!) Kicia Kota

😂 😂 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się