Jakie pasze dajecie swoim koniom?

nie ma za co- polecam się na przyszłość 😉
Katja, haha ale tam nie ma przedstawicieli tylko właściciele firmy i najłatwiej zadzownić i tyle.. 😉
Burza nie wiem co cie tak bawi, dla mnie olewanie potencjalnego klienta nie jest zabawne  🙄

i dziwne co piszesz, bo dowiedzialam sie, ze podobno przedstawiciele tez jacys sa.

Marstall juz dwa lata temu nie mial ochoty odpowiadac na pytania, coz, widac, ze przez te dwa lata nic sie nie zmienilo  😎 no nic, konkurencja nie spi   🤣  😎
Nie bawi tylko to nie jest firma gdzie robi 50 osób tylko może dwie przyjmują zamówienia, pierwsze słyszę żeby ktoś rozprowadzał ich pasze poza Stallem- ale jeśli znalazłaś to na zdrowie 🙂 napisałam Ci, że jak chcesz kontaktu to dzwoń a nie pisz.
a ja dziś kupiłam mojemu Hippolyta o którego pytalam chyba stronę temu. Zobaczymy 🙂
Mijają właśnie dwa tygodnie podawania Leisure Mixa i sieczki z D&H - o dziwo koń mimo pobytu w boksie nie chudnie, co mnie bardzo cieszy  😅
Konsystencja samego LM jest dość wilgotna i taka oleista co mi bardzo odpowiada, bo jak do tej pory widywałam raczej typowe sypkie i suche. Chyba będę myśleć o kolejnym zakupie hehe
yuhuuuu co tu taka cisza.

Piszę, bo mam dalszą część zdjęć musli. Jak jesteście zainteresowani to dajcie znać a coś powrzucam
a ja już tylko spillers. Nawet nie wiele robiąc musli kondycyjne sprawia, że koń zaczyna wyglądać jak koń  🏇
Jeanne, wrzucaj, wrzucaj 🙂
equi.dream, masz może porównanie SPILLERS® Senior Conditioning Mix i Spillers Conditioning Mix 20 kg ?
Ktoś ma zdjęcia sieczki Spillers Conditioning Fibre - 20 kg ?
mogę Ci zrobić zdjęcia wyglądu pasz, natomiast porównania w stosowaniu nie mam, mój koń ośmioletni 😉 Zdjęcie sieczki też mogę Ci cyknąć  :kwiatek:
Co polecacie dla 3,5 latki ,nie mającej problemu z wagą, w lekkim treningu.Chce cos co wspomoże budowe mięsni i kondycje.
Chce cos co wspomoże budowe mięsni i kondycje.

na mięśnie i kondycję najlepiej działa trening ;-)
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg1231005#msg1231005 date=1324468130]
Chce cos co wspomoże budowe mięsni i kondycje.

na mięśnie i kondycję najlepiej działa trening ;-)
[/quote]

oraz otręby ryżowe i build up mix Dodsona🙂
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg1231005#msg1231005 date=1324468130]
Chce cos co wspomoże budowe mięsni i kondycje.

na mięśnie i kondycję najlepiej działa trening ;-)
[/quote]Co polecacie dla 3,5 latki ,nie mającej problemu z wagą, w lekkim treningu.Chce cos co wspomoże budowe mięsni i kondycje.


Juliaaa dzieki. 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
21 grudnia 2011 15:09
Moja bestia ostatecznie jest karmiona po prostu owsem i dostaje probiotyk + witaminy firmy foran 🙂
mówisz i masz 🙂

skoro o sieczkach mowa to wstawię dwie:

Sieczka z lucerny:


Bio Heu Kompakt:


Otręby ryżowe:
to bio heu pachnie superowo  😜
a bio heu co zawiera? Czy to taki odpowiednik Just Grass Dodsona?
to takie ala siano

a otręby ryżowe to może takie są prosto z fabryki, do mnie zawsze już docierają zmiażdżone na proszek, tych kulek to jest z 5% w całości
Jeanne co jest w lucernie? widzę jakieś granulki. Czy jest melasowana? Jaka waga worka i cena?
skoro o sieczkach mowa to wstawię dwie:
Bio Heu Kompakt:
(...)


To raczej nie sieczka...
U mnie już od miesiąca leży sobie, bo nie mam pomysłu, co z tym zrobić...
Śnieg teraz spadł, to pewnie konie dostaną do siatki...

W sumie to najdroższy balik siana, jaki kiedykolwiek kupiłam!
Na stronie producenta bio heu jest właśnie opisane jako siano a nie sieczka  😉
Dostałam baty, ale przynajmniej Bio Heu Kompakt już poprawione na stornie.

Endurka jeśli mogę spytać, w którym sklepie to kupujesz?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 grudnia 2011 21:00
a otręby ryżowe to może takie są prosto z fabryki, do mnie zawsze już docierają zmiażdżone na proszek, tych kulek to jest z 5% w całości


Co prawda to mój pierwszy wór Muhldorferowych otrąb ryżowych ale mam
podobne obserwacje 🙂
Nie, żeby mnie to jakoś mocno bolało 😉
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
21 grudnia 2011 21:24
uwaga na tę lucernę - 1/4 worka to pył - tzn jest w niej b.dużo pyłu jakby z efektu wysuszenia nie wiem, sproszkowane po prostu - w każdym razie każdą porcję musiałam przesiewać przez sitko i to intensywnie bo pył zostawał potem na dnie żłoba niezjedzony  - więc to lucerna dla cierpliwych którzy mają czas na takie zabawy - chyba że to ja miałam pecha
Dobrze, że można dowiedzieć się od użytkowników jakie są pasze Muhldorfer. W opisach importera mało informacji, na stronie producenta też, żadnych dokładniejszych składów, a że ceny niektórych produktów dość przyjemne, więc też się zastanawiałam.
Ja mam otręby ryżowe, do mnie dotarły w całości, choć rzeczywiście mocno potarte proszkują się, ale nie oceniam tego jako wadę. Gdy szukałam otrąb  te były jedynymi, które zwierają prawie 100% otrąb ryżowych, inni producenci dodają tyle dodatków, że samych otrąb jest może 10%.
otręby kupowałam w Atosie

różnica polega na tym, że ostatecznie granulatu nie musiałabym moczyć, a proszek, to już podpada pod moczony posiłek

lucerna jest z granulatem i rzeczywiście dość sporo ma tej miałkiej części, ale nie czepiam się, bo Osta ją uwielbia

generalnie lubimy te pasze
trawokulki tej firmy sa swietne, pierwszy raz Mloda dostala wrecz bzika  😜  na punkcie czegos, co nie jest dodsonowskie.
po co się daje te trawokulki?
niektorzy daja zamiast sieczki, inni jako zdrowe urozmaicenie do owsa lub paszy. Ja na razie mialam kilka probek (dziekuje Jeanne  :kwiatek: ) i czesc z tego Mloda dostala solo (i zjadla, co normalnie mega mnie zdziwilo, bo ona na wszystko kreci nosem, tylko dodsona wcina ze smakiem), czesc dalam jej z meszem, a czesc z siemieniem lnianym. Planuje na styczen kupic caly worek tego i dorzucac do roznych rzeczy Mlodej. Gdybym dawala 'cukierki' to to mogloby sluzyc jako bardzo fajna cenowo alternatywa, bo tak jak pisze nawet same te kulki Mloda pochlaniala i wrecz sie dopominala o wiecej. A wszstkie cukierki itp zawsze olewa, a jak juz sie skusi to zaraz wypluwa.  🤔wirek:
no i mozna je tez dawac moczone, niezle pecznieja te trawokulki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się