Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 grudnia 2011 08:11
Ech... aż się chce napisać: A nie mówiłam?
Trzeba po sto razy sprawdzać każdego człowieka.
Wielki MINUS dla kolorwiatru za sprawę z kontem.
I gigantyczny PLUS dla dziewczyn, które uratowały sytuację.
:kwiatek:


Też mi się to ciśnie na usta, bo ja nie ufałam. Ale myślałam "podała swoje dane, ludzie jej ufają, więc może jednak..."

Więc może niech ktoś założy darmowe konto w mbanku i niech 3 osoby mają do niego dostęp, bo zaczynają się problemy: ile kasy na koncie, kiedy przelew itd.
Też tak myślę, że trzeba tu konta "ogólnodostępnego" (czyli te 3 upoważnione osoby) żeby w razie potrzeby wiadomo było od razu ile jest pieniędzy i można je było przelać.
Tak, zdecydowanie należy zaprowadzić porządek z kontem, bo wiele osób rezygnuje z pomocy widząc takie akcje... Wygląda to bardzo niepoważnie.
Kopyciak wystawiłam skromny komplet od siebie żeby dołożyć do Twojej spłaty chyba, że Ci się on przyda to wyślę go jeszcze dziś do Ciebie 😉
no i konto powinno być z kartą kodów - najlepiej zdrapek - zdrapujemy wszystkie i wysyłamy zdjęcie takiej karty mmsem i gotowe.
każdy może zrobić przelew.
tokeny i hasła smsowe odpadają zupełnie, tak samo jak jakieś certyfikaty na kompa...

marta_sz ineligo jest ze zdrapkami, w mBanku są potwierdzenia smsowe - w każdym razie ja ta mam  👀

ostat- ja dziękuję- sprzętu mam pod dostatkiem, może ktoś kupi to bardzo pomoże w akcji wykupu  😅

Jest już chętna na dereczkę pony- jeśli wejdą pieniążki od razu bym chciała wysłać, tylko teraz do kogo wysyłać?  🤔 Może od razu do jednej z dziewczyn co wyłożyły tysiąc?
Inteligo ma mój mąż i teraz jak wchodzę w serwis to widzę, ze jest opcja z tokenem, więc może te nowe konta mają obowiązkowo token. Ale token nie jest zły, zawsze telefonicznie można przedyktować w momencie wpłaty.
nie no token nie jest zły ale już mamy przykład konta z tokenem.
karta kodów pozwala na swobodne korzystanie z konta kilku osobom.
dostep do konta na pewno powinna miec faza- jest najaktywniej pomagajaca osoba, jest odpowiedzialana i aktywna na forum. na pewno powinna byc jedna z tych 3 osob.
inteligo ma zdrapki, ale w niektorych opcjach trzeba placic 5zl za prowadzenie konta. jak sie doplaci kolejne 5zl to przychodza smsy ze stanem konta, tak ze kazda wplata i wyplata jest widoczna bez logowania do banku.
A może jakaś studentka/student założy konto w PKO? Jest darmowe, bezpłatne przelewy. Będzie zdrapka, kody na sms i tokena.
IMO do czasu rozwiązania sytuacji z kolorwiatru kupujący z Basiowego bazarku powinni wpłacać na konto osób sprzedających. Potem- jak już założymy PEWNE KONTO, sprzedający przeleją na nie forsę. Na ten moment pieniądze na wykup są zapewnione. Powinno być 3200, tak?
dzięki za zaufanie ale ja nie mogę byc skarnikiem- mam ciagłe kłopoty z netem w domu , mam bezprzewodowy orange , wieczne kłopoty z ruterem. Swoje opłaty z konta wykonuje w pracy, wieczorem w domu juz sobie daruje.
Pomysł Mikstury aby sprzedający na bazarku podawali konto swoje do czasu wyjasnien i przybycia Kolorwiatru, jest dobry.
Dałam siodła do sprzedaży jest spore zainteresowanie, jesli choc jedno sprzedam to oddam dług do Katj.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
23 grudnia 2011 10:40
Faza ale możesz zostać przynajmniej wirtualnym prezesem revoltowej fundacji🙂 bo wyraźnie widać że potrzebny jest jeden głos decydujący - jest nas coraz więcej każdy ma swoje zdanie i za chwilę demokracja bezpośrednia będzie niemożliwa do realizacji. Czasem kilka strony dyskutujemy o tym o czym może zdecydować jedna osoba - ta do której w większości mamy zaufanie... więc kto jak nie Faza🙂
proponuję więc Fazę na zarządcę majątkiem i osobę decyzyjną
pozostaje skarbnik i 2 max 3 osoby do wirtualnego zarządu...
co wy na to?
Faza ale jeśli będą jeszcze dwie inne osoby to nie bedzie problem,że np nie bedziesz mogla zrobić przelewu czy sprawdzić stanu konta.
chodzi o to,żebys PO PROSTU BYŁA 🙂
:kwiatek: kochani, bardzo dziękuję. W pierwszej chwili chciałam powiedziec-nie. Na codzien dośc mam szefowania ale po namysle zgoda. Stawiam male warunki ,nie zle, propozycje. Na członków zarządu i skarnika proponuję Martę i Miksturę.
ja jestem za krótko na wszelkie rady i zarządy. dajmy sobie czas 🙂
póki co bedę Was wspierac jak mogę.
narazie poszła kasa.
nie chcę żeby dziewczyny które tu sa długo i sa akywne poczuły się urażone.
Faza, chodzi o to, zebys byla jedna z osob majacych dostep. potrzebne sa jeszcze dwie- znane, cieszace sie zaufaniem i niebedace przyjaciolkami 😉
Tak, ja i Marta jesteśmy re-voltowymi szczypiorami i nie nadajemy się na takie zaszczytne funkcje  😉
Proponuję poprosić (poza Fazą ) o pomoc Tanię, berę7,dunię - osoby wszystkim znane, zaufane i moim zdaniem odpowiednie na takie stanowiska. Dziewczyny zgódźcie się, trzeba zapanować nad tym bałaganem  :kwiatek:
Ważne jest też IMO, jak teraz formalnie załatwić wykup, na kogo podpisać umowę itd, żeby to miało ręce i nogi. Ale to już powinny zadecydować, podpowiedzieć osoby doświadczone.

z proponowanych powyzej osob ja jestem za bera7. za tanie i dunie dziekuje.
mikstura, ty masz poltoraroczny staz niemal, wiec nie marudz. ale marta faktycznie jest z nami ledwo miesiac i tym wiekszy szacun za jej postawe- dziewczyna wystawia sobie super swiadectwo 👍 😀
tez chetnie widzialabym tanie jako element "trojcy" 😉
Przedstawiam Wam naszego Nikosia 🙂 Straszna przylepa z niego. Byłam i zapłaciłam za maluszka. Dowiedziałam się również, że może być problem z tym drugim koniem od handlarza, ponieważ trafił się wcześniej na niego kupiec, który na początku stycznia chce za niego zapłacić. Dzisiaj wieczorem dowiem się czegoś więcej i dam znać. Jeśli pójdzie coś nie tak to pieniądze odeślę do osób, które wpłaciły.
to ty za niego zaplac teraz juz. pisalam juz wczoraj, zebys najpierw pojechala do tego handlarza. 🤔
Patera najpierw byłam na Ciebie zla. No jak to mielismy uratowac konika a Ty nie zapłaciłas za Niego? No ale z drugiej strony jesli konika kupuje ktoś pprządny i w dobrej wierze to nie jest to wtedy kon w potrzebie.
Musisz Patera dowiedziec sie kto chce go kupic i czy idzie do dobrego domku. My nie mamy się licytowac ,mamy kupowac i pomagac koniom w potzrebie. Jesli kupuje go czlowiek do stajni, do wychowania i idzie w dobre rece to pieniadze nalezy odeslac Miksturze i Marcie. I cieszyc się z uratowanego malca i z tego ,że choc gospodarzom pomoglismy. No i zbieramy dalej ..bo nadal pieniedzy malo i napewno trafi sie jeszcze konik w potrzebie.
Ale Patera badz i rozmawiaj z handlarzem,miej ręke na pulsie .
A co  z tym drugim? Brakuje kasy czy jak? Ktos chce dac za niego wiecej czy o co chodzi?
Już wyjaśniam. Handlarz mieszka jeszcze 60 km od Przeworska. Miałam jechać do niego, ale najpierw próbowałam umówić się przez telefon, aby nie jechać w ciemno. Jest to osoba z rozrusznikiem serca, więc nie ma telefonu komórkowego i dzwoniłam na stacjonarny, który odbierała żona i informowała mnie czy już jest i czy można jechać. Nie mogłam dłużej czekać. Poprosiłam aby do mnie zadzwonił w tej sprawie no i czekam na telefon z niecierpliwością. Jeśli będzie aktualna sprzedaż to umówię się jutro na dokonanie formalności.
Patera gdy kupujesz konie to zawierasz umowy na siebie? Proponowalabym od razu na Kopyciak
Jeśli chodzi o umowy kupno-sprzedaż to zostawiam wolne miejsca w których ma być wpisana osoba kupująca. Też pomyślałam o Kopyciaku  🙂
ale jesli faktycznie pojdzie do prywatnego domu - bo cena nie jest rzeźna przecież, a konie szlachetne - to nie ma sensu robić akcji "wykupywania", no chyba że i tak koń był planowany - to wtedy czemu nie ?🙂
Jesli kon idzie do normalnego domku to nie ma sensu go ratowac- bo przed czym?
My mamy zajc się ratowaniem i pomocą dla koni ,przynajmniej ja tak to rozumiem. Jesli zas konia chce kupic jakis "chłopek" to wtedy warto się zastanowic -co dalej?
ale za tyle kasy, to raczej ktoś do zagłodzenia czy zamęczenia nie będzie brał, do woza czy w pole też nie - bo widać że lekki, jakby mu sie "dostał" to mógłby próbować, ale kupować z premedytacją lekkiego konia? to tylko do jazdy przecież ....

ale fakt - lepiej sprawdzić czy nie jakiś szeroko pojęty psychol bo sie tacy zdarzają niestety ;/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się