Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Gillian   four letter word
22 grudnia 2011 09:08
ja daję dla urozmaicenia bo koń nie chodzi i ma odstawiony owies. Ileż można samą sieczkę żuć 🙂
(...)Bio Heu Kompakt:

To raczej nie sieczka...
U mnie już od miesiąca leży sobie, bo nie mam pomysłu, co z tym zrobić...
Śnieg teraz spadł, to pewnie konie dostaną do siatki...
W sumie to najdroższy balik siana, jaki kiedykolwiek kupiłam!

🤣 🤣 🤣 Mam identyczne odczucia co do tej paszy - siano za bodaj 70 zł/ balik
u mnie leży jużkilka miesięcy hihihi
Nigna   Warto mieć marzenia...
23 grudnia 2011 08:18
Dziewczyny może z innej beczki ,pisałam już w wątku o dodatkach ale tam nikt nie odpisał a muszę się upewnić do jutra 😀

Jakie drzewo iglaste może jeść koń ; ) ? bo wiem że dużo osób daje. Sosne , jodłe ,świerk ?
A chce siwej zrobić prezent iglasty 😀
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
23 grudnia 2011 08:27
ja Ci powiem po obserwacji mojego co wcina na spacerze w ręku w lesie - sosna i świerk na pewno - jak leżą zawsze chętnie skubnie albo z drzewa zerwie i całą gałąź potrafi wciąć ze smakiem - tylko uważaj z ilością - bo nie sądzę żeby koń mógł się tym objadać - raczej jako dodatek
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 grudnia 2011 08:28
Z przyczyn wyższych (ciągłe przedłużanie się terminu dostawy) ostatecznie w kwestii muesli przeszliśmy z moim dziadkiem na Spillersa żegnając się tym samy z 16+ Dodsona.

Jeszcze tylko muszę znaleźć godnego następce Fibera P i mój portfel zacznie do mnie gadać z nieukrywaną ulgą :]

Macie jakieś propozycje niepylącej sieczki- od razu na wstępie eliminuje Hartoga, Equifirsta- bo to już 'przerabialiśmy'? Zdjęcie lucerny Muhldorfera też mnie nie przekonuje- bo z foty wygląda na zawierającą dużo 'miału' 🙁

Ktoś karmi sieczkami St. Hippolyt'a?
Nigna   Warto mieć marzenia...
23 grudnia 2011 08:39
Kika: chce jej świąteczną gałązke z powbijanymi marchewkami dać 😀  Bo jak na boksie obok wisi atrapa wiązanki to zawsze chce to skubać.  Ja wiem że coś daje sie na pewno i to nawet chyba dobrze na drogi oddechowe działa 😀  ( w jeden ze stajni w której byłam dawali na pastwiska, do boksów itp) Oczywiście nie za często to można dawać na pewno ; )
Z przyczyn wyższych (ciągłe przedłużanie się terminu dostawy) ostatecznie w kwestii muesli przeszliśmy z moim dziadkiem na Spillersa żegnając się tym samy z 16+ Dodsona.

Jeszcze tylko muszę znaleźć godnego następce Fibera P i mój portfel zacznie do mnie gadać z nieukrywaną ulgą :]

Macie jakieś propozycje niepylącej sieczki- od razu na wstępie eliminuje Hartoga, Equifirsta- bo to już 'przerabialiśmy'? Zdjęcie lucerny Muhldorfera też mnie nie przekonuje- bo z foty wygląda na zawierającą dużo 'miału' 🙁

bjooork ja teraz testuję sieczkę Pegasusa, na pewno nie pyli, jest wręcz taka ..wilgotna. Konie jedzą, a tez mam seniora. Kupowałam w atosie http://atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=349&sName=spillers-pegasus-chaff-20-kg
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
23 grudnia 2011 10:31
ja mam pecha  DH - przeszłam ze spillersa seniora na DH 16+ bo w granulacie wychodzi taniej a mój granulaty wcina z chęcią i.... 3 tydz czekamy na dostawę - co tydzień przedłuża się o tydzień - ciekawa jestem w czym jest problem bo ja bym chętnie na DH wydała swoje ciężko uciułane pieniądze ale DH ich nie chce najwidoczniej🙂
Nigna - świąteczna gałązka jaknajbardziej - polecam sosnową ma fajne miękkie długie igły
ash   Sukces jest koloru blond....
23 grudnia 2011 10:39
Ja tez czekałam ponad 2 tygodnie na Dodsona i już mam 😅 😅 Caly bagażnik w workach 😅
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
23 grudnia 2011 10:46
ja przed chwilą dostałam smsa z atosa że wysłodki przyjechały - tylko wysłodki co prawda ale zawsze coś szczególnie jak już się straciło nadzieję 🏇
Też się z Czardaszko wreszcie doczekaliśmy dostawy D&H, i "nasze" już stoją w stajni, "cudzesy" wypełniają mi bagażnik 😉

Aczkolwiek, w ramach świąt kupiłam Czardaszowi worek paszy, na którą zawsze nie było albo odpowiedniej chwili, albo kasy, albo i tego i tego 😉 I tak oto dostał na Gwiazdkę Marstalla Sinfonie (SINFONIA) i muszę przyznać, że jestem oczarowana: zapachem, konsystencją, reakcją konia ( 😉 ). To już druga, po Vito, bardzo fajna, specjalistyczna pasza. Obie zapewniły efekt: wow! Naprawdę, well done Marstall! Po Dodsonie, przyznam, że tego się nie spodziewałam... 😉

Ale w końcówce roku zawsze tak jest - dłuższe terminy dostaw i nie tylko w DH. To nie wina przedstawiciela DH, że towar miał być tydzień temu a dojedzie później.
Bjooork, jeśli znajdziesz zastępnik Fiber P to i mój portfel przestanie na mnie warczeć 🙂. Napisz jak będziesz miec jakieś doświadczenia.
Dziewczyny może z innej beczki ,pisałam już w wątku o dodatkach ale tam nikt nie odpisał a muszę się upewnić do jutra 😀

Jakie drzewo iglaste może jeść koń ; ) ? bo wiem że dużo osób daje. Sosne , jodłe ,świerk ?
A chce siwej zrobić prezent iglasty 😀

Ja daję i świer i sosnę. Zależy co znajdę. Chłopaki wcinają,aż się im uszy trzęsą. Nie mają jakiś specjalnych ograniczeń. Drzewko świąteczne objadały 4 dni :P
Z obserwacji wynika,że moje wolą świerk niż sosnę
bjooork, ja daję PreAlpin, na mokro. Jest fajnym wypełniaczem, ma dużo ziół. Mój dostaje z musli, a kucuł tylko to plus witaminy.
Co do gałązek, też kiedyś dawałam i konie były zadowolone, zazwyczaj sosnowe. Ostatnio jednak dowiedziałam się, że może to być szkodliwe ze wględu na żywicę oraz ostrość i twardość igieł.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 grudnia 2011 13:10
Forkate właśnie się zastanawiałam nad Prealpinem, przy czym ja szykuje sama każdy posiłek żeby stajennemu było wygodniej więc na mokro mogłabym sierściuchowi dawać wyłącznie wieczorami jak jestem w stajni  - muszę jeszcze znaleźć wersję 'na sucho'

Dziewczyny będziemy testować- i zobaczymy co nam przypadnie do 'gustu'- na bank możecie liczyć na recenzje. 
Dziś kupiłam w koniku Pavo Herbalmelange za 110 zł !  🤔  😵 jestem załamana. D&H już był drogi dla mnie, teraz Pavo dało czadu...
Była kilka stron temu dyskusja na temat zmiany paszy. Ja zaczynam się poważnie zastanawiać nad zmianą na Hovelera Active.
Zasadniczo podaję miarkę Pavoską Horbala, wychodzi około 1 kg, trochę mniej. Nie chodzi mi o podniesienie energii, ale aby koń był "szczęśliwszy"  😁, żeby było z czym mieszać dodatki no i dla spokoju ducha, że nie jedzie na samym owsie i sianie. Jednak na energię nigdy nie narzekałam, mam konia który chętnie współpracuje i jest zawsze "świeży" mimo że chodzi ambitnie. Dlatego moim zdaniem w naszym przypadku zmiana polegałaby raczej w wyglądzie konia (który teraz wygląda ślicznie), a nie w jego "energiczności". Mam zamiar podawać miarkę Activa, chyba że jej nie wiadomo jak odpali (w co wątpię).
Myślicie że taka zmiana ma sens? Czy przełknąć ból podwyżek i żyć z tym że koniowi smakuje?
Czy Hoveler i Pavo to mniej więcej ta sama półka? Czy w Hovelerze również znajdę zioła i miód (za to też kochamy Herbalmelanga) ...
i bądź tu mądry....  😜
emuu, W Hovelerze krauter są zioła i to takie cudowne, że mój koń wylizywał żłób, a ja się mogłam inhalować tym zapachem. 😉 nie wiem jak w active, bo nie miałam, ale moim zdaniem, to ta sama półka. 🙂 Niektórzy mówią nawet, że Hoveler jest lepszy niż Pavo.
Frokate, ProAlpin to chyba sieczka z traw, natomiast Fiber P ma w składzie trochę zbóż plus zioła i melasę.  Kiedyś widziałam ProAlpin - czy wymaga moczenia?
Dava   kiss kiss bang bang
23 grudnia 2011 19:25
Frokate, ProAlpin to chyba sieczka z traw, natomiast Fiber P ma w składzie trochę zbóż plus zioła i melasę.  Kiedyś widziałam ProAlpin - czy wymaga moczenia?


Może skład ma fajny, ale ta sieczka jest tak pylista, że bez moczenia bym nie podawała  🤦
Dava dzięki, chodziło mi to po głowie :kwiatek:
Ja Pre Alpin dawałam i na sucho i na mokro, ponad rok, to nie jest sieczka tylko lekki granulat z traw i ziół o wielkości cuksów, mój koń to bardzo lubił i dobrze reagował, fajny dopychacz 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
24 grudnia 2011 00:27
Ja Pre Alpin dawałam i na sucho i na mokro, ponad rok, to nie jest sieczka tylko lekki granulat z traw i ziół o wielkości cuksów, mój koń to bardzo lubił i dobrze reagował, fajny dopychacz 🙂


Mi chodziło o to: http://animalia.pl/produkt,20336,537,Agrobs_Pre_Alpin_Aspero.html  🙂
Jest jakiś granulat tej firmy?
Dava, a to jest w ogóle Hippolyt? Bo coś mi się wydaje, że ta sieczka ma z hippolyta tylko nazwę. 😉 Z resztą, czytając opinię wystawioną na animalii trochę bym się bała to kupować.

Btw, znajdę jakiś granulat "na przytycie" do 60 zł...?
Btw, znajdę jakiś granulat "na przytycie" do 60 zł...?


A patrzyłaś na karmy sukces? 🙂 są rożne rodzaje, ja daje swoim huculkom w okresie zimowym (wiata, wiec potrzebują nieco więcej energii) i młodzieży, w lecie wyglądają jak beczułki wiec ich nie dokarmiam :] Kiedyś porównywałam z droższymi karmami i szczerze - wielkiej różnicy nie widzę. Z tym ze moje zwierzaki super wymagające nie sa i na przytycie to im nie trzeba 🙂 ale zjeść, zawsze zjedzą..  😁 Popatrz, jest dużo rodzajów, jeśli wiesz czego szukasz, wydaje mi się ze znajdziesz coś dla siebie. --> http://www.wpmorawski.com.pl/Sukces/sukces.htm

Koszt 40-60 zl za 25kg.


Btw, znajdę jakiś granulat "na przytycie" do 60 zł...?


Besterly Basic
Pavo Conditionin Mix
[quote author=Sankaritarina link=topic=25.msg1234332#msg1234332 date=1324714450]


Btw, znajdę jakiś granulat "na przytycie" do 60 zł...?


Besterly Basic
Pavo Conditionin Mix

[/quote]

Podpisuję się pod Besterly Basic 😉
Basica miałam i generalnie bezszał, ale o tym pavo nie słyszałam. Dzięki 🙂 Idę oglądać 🙂

shade, Sukces odpada, w ogóle nie mam zaufania do tych pasz. Ale dzięki za informacje 🙂
Gillian   four letter word
24 grudnia 2011 12:43
Sukces jest ble i fuj. Radzę omijać szeroookim łukiem.
Sukces jest ble i fuj. Radzę omijać szeroookim łukiem.


Tzn? Co jest w nim nie tak?  🤔 Bo skladowo przypomina wiele karm, ja jestem laikiem w tej kwestii, wiec będę wdzięczna za informacje czego unikać (składnik) , na co zwracać uwagę 😉
Moje pasibrzuchy o to sie bija o ten granulat jak dzikie i zjadają az się uszy trzęsą 🙂 tyle ze one jak kozy.. :P I widzę po nich ze ładniej wyglądają. Pasze mi poleciła znajoma, która ma kilka własnych koni, i wiele pod 'skrzydlami', wiec zakładałam ze dobra jest. Huculki nie sa bardzo wymagające, w zasadzie to pasze /owies daje jedynie w zimie tak jak mi wet polecił, na wiosnę lato - nie zalecał.
A moja kobyłka zajada sieczkę Spillersa Happy Hoof i aż jej się uszy trzęsą!  🏇
A tak się bałam, że jej nie posmakuje, a mam 3 worki tego w domu. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się