wypieki i słodkości domowej roboty

Notarialna - No raczej dziś, bo on musi swoje potem 12h odstać w zimnym więc tak jakby na rano dopiero będzie. Podejrzewam że jak będzie dobry to nie doczeka nawet Bożego Narodzenia  🤣

edit- Właśnie się piecze jeden spód, jeszcze dwa czyli za jakąś godzinę będzie.
Właśnie wyjęłam ostatnią blachę pierniczków. Idę zaraz próbować robić ten lukier z surowych jajek. Trzymajcie kciuki, bo na 18 idę je rozdawać 😉
.
Czy jeśli w przepisie (na babeczki) jest mowa o ekstrakcie z wanilii, mogę użyć aromatu?
.
A w jakich proporcjach? W przepisie napisane jest 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii, tyle samo mam dać aromatu? Czy mniej lub więcej? 😡
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 grudnia 2011 18:02
Presja, W sumie racja. Krojony na ciepło się po prostu rozwali. Ja nie wytrzymałam i pieczę swój sernik 🙂
.
Vanilka, dziękuję :kwiatek: W takim razie zabieram się za babeczki 😀
.
renifery  😂
Ja pierdykam. Jak patrzę na te wasze boskie renifery, to zazdrość mnie ściska i też bym zrobiła. Ale nie mam foremek. 🙁 Trzeba by kupić. Czy do wszystkich foremek, nawet tych z miękkiego tworzywa ( silikon?) trzeba używać tych papierków?

I jeszcze jedno pytanie mnie nęka.
W przepisie jest napisane, że wypełniamy foremkę w 2/3. Ale chyba nie na płasko wypełniamy,m nie? Zawsze myślałam, ze to tak się oblepia brzeg foremki, żeby w środku foremki było zagłębienie na krem. A tu piszą.....w 2/3. I zgłupiałam.
Tunrida, ale to ciasto jest płynne 🙂
ja piekę w takich foremkach: ale w samych papierkach też się da, tylko trzeba uważać, żeby nie włożyć za dużo, bo się wyleją.
Mój mąż tak intensywnie robił pierniczki,że gdzies w czelusciach setek pierniczków,skrywa sie jego obraczka 😂,taki bonus na świeta
zrobiłam przed chwilą te cynamonowe plamiery. Są przepyszne  😜
Zazdroszczę, że macie przed świętami tyle czasu na pieczenie.
Te cynamonowe "serduszka" na pewno kiedyś zrobię  😜
Martuha - skąd przepis?

A mi z lukru nic nie wyszło. Nie mogłam znaleźć odpowiednich wtyczek do miksera i zrobiłam z kupnego 🙂 2😲 dla lukru.
Hija http://mojewypieki.blox.pl/2010/11/Cynamonowe-palmiery.html

polecam też chleb bananowy. ja modyfikuję przepis dodając tabliczkę pokruszonej czekolady mlecznej (i przez to dodaję trochę mniej cukru niż w przepisie).
http://mojewypieki.blox.pl/2007/07/Chlebek-bananowy-banana-bread.html

oba przepisy są na słodkości które zawsze wychodzą a robi się je baaardzo szybko. polecam osobom bez talentu i cierpliwości 😉  😅
Martuha - skąd przepis?

A mi z lukru nic nie wyszło. Nie mogłam znaleźć odpowiednich wtyczek do miksera i zrobiłam z kupnego 🙂 2😲 dla lukru.



przecież lukier można łatwo łyżką wymieszać  😎
Ja dla sprobowania raz na jedna babeczke nalozylam lukier kupny i ....nigdy wiecej  🤔
fin i jak Ci wyszlo. ja nigdy nie stosowalam ekstraktu tylko aromat w tych samych proporcjach i wychodzilo super.
kot daj znac kto mial bonus na swieta 😉
a ja wczoraj polamana ale do 23.00 pieklam i dzis powtorka z rozrywki 😀iabeł: babka marcepanowa i piernik juz jest. trzymajcie kciuki bo ddzis poza rudolfami sernik na brownie. jak sie ogarne wstawie jakies foto
Ja pierdykam. Jak patrzę na te wasze boskie renifery, to zazdrość mnie ściska i też bym zrobiła. Ale nie mam foremek. 🙁 Trzeba by kupić. Czy do wszystkich foremek, nawet tych z miękkiego tworzywa ( silikon?) trzeba używać tych papierków?

Przedwczoraj piekłam w papierkach+metalowej formie, a wczoraj w samej formie z silikonu i bardziej podobała mi się ta druga opcja. Papierki przyjlejały mi się do babeczek, a w trakcie pieczenia rozmiękły i kolorowe wzorki, które na nich były, stały się niewyraźne. Wczoraj rodzice kupili taką silikonową formę na 6 sztuk, przed pieczeniem delikatnie pędzelkiem posmarowałam ją olejem, żeby się nie kleiły i było okej. Forma czyściuta, babeczki wyszły bez problemu.

Nat, piekłam z takiego przepisu: http://www.kwestiasmaku.com/desery/babka/maslane_babeczki/przepis.html
Niestety ciasto było za ciężkie i nie wyrosły tak, jak powinny. Może to ze względu na czekoladę, pewnie za dużo dodałam. W smaku są średnie, za słodkie i za gęste jak na babeczki.

Za to przedwczoraj korzystałam z tego przepisu: http://kotlet.tv/muffinki-z-budyniem-i-czekolada i byłam zachwycona - piękne, rumiane, wyrośnięte i przepyszne. Dzięki budyniowi w środku nie były mdłe, więc ten przepis polecam. Poza tym jest prosty - babeczki się udały, a był to mój pierwszy raz. Niestety babeczki za szybko zostały zjedzone, więc dysponuję tylko takim beznadziejnym zdjeciem z telefonu:

(ta z lewym dolnym rogu była dziabnięta nożem od góry, dlatego tak brzydko wyglądała)

Dzisiaj zabieram się za nie znowu - tym razem ze sprawdzonego przepisu znajomych mojej mamy.
to ja jeszcze dodam odnosnie bananowca o ktorym pisze Martuha (btw kto pierwszy raz ten przepis ktos wrzucal sto lat temu na volte? Hiacynta czy to znowu bylas Ty?), ze zamiast 1,5 szkl. maki daje pol szklanki maki, pol szklanki mielonych migdalow i pol szklanki mielonych orzeczow laskowych. Oprocz tego dodaje platki migdalow, siekam orzechy laskowe i wloskie. Do tego polewam wszystko polewa zrobiona ze stopionej wedlowskiej czekolady, a na swieta ozdobilam gore zlotymi kuleczkami dra Oetkera 🙂
przecież lukier można łatwo łyżką wymieszać  😎

Ale ubić jajka już nie bardzo 😉
rtk zatem i ja i Ty trzymamy kciuki podwojnie bo ja za ten sernik biore sie za godz. jak wroce z pracy
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 grudnia 2011 12:46
Mój sernik to niebo w gębie, a jak zwykle troszkę upadł, ale trudno. Wygląda super 🙂
Do serników polecam te sery w 1 kg wiaderkach. Świetną konsystencję potem ma ta masa serowa!

a jeśli w przepisie jest napisane że coś ma byc w temp pokojowej, a ja wyjęłam to z lodówki 10 minut temu to ujdzie czy nie?
Strasznie wolno jajka i ser nabierają temperatury:P
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 grudnia 2011 13:31
rtk, ja tam nigdy się nie bawie w doprowadzanie do temp. pokojowej, a wypieki są zawsze pyszne. Chociaż podobno powinno się odczekać ok 30 min.  🤔wirek:

Upiekłam coś pysznego. Kruche ciasteczka z pastą łososiową  😜 Są absolutnie zdumiewające. Szkoda, że wyszło ich tak mało, bo nie wiem czy wytrzymają do jutra  😵
Sernik już wyszedł z piekarnika, trzyma formę 🙂 Jak przestygnie zalewam polewą 🙂
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się