wypieki i słodkości domowej roboty

fin- KONIECZNIE daj znać jak wyszły babeczki z przepisu znajomych.
Bo ja właśnie potrzebuję sprawdzonego przepisu na ciasto. Takiego, żeby wyszły akurat.

Nawet jeśli nie zrobię już na święta, to zrobię na Nowy Rok.
Ale potrzebuję dobrego, sprawdzonego przepisu.  🙇
Tort makowy z kremem waniliowym prosty i miły do przygotowania, polecam 🙂!
sernik na brownie zrobiony....foty po ciachnieciu jak srodek zobacze 😉
rudolfy w trakcie
a zrobiona mam babke z marcepanem oraz piernik w kształcie choinki





to ja jeszcze dodam odnosnie bananowca o ktorym pisze Martuha (btw kto pierwszy raz ten przepis ktos wrzucal sto lat temu na volte? Hiacynta czy to znowu bylas Ty?), ze zamiast 1,5 szkl. maki daje pol szklanki maki, pol szklanki mielonych migdalow i pol szklanki mielonych orzeczow laskowych. Oprocz tego dodaje platki migdalow, siekam orzechy laskowe i wloskie. Do tego polewam wszystko polewa zrobiona ze stopionej wedlowskiej czekolady, a na swieta ozdobilam gore zlotymi kuleczkami dra Oetkera 🙂

sto lat temu (na starej volcie?) to raczej nie ja, bo wtedy tylko czytałam 😉
kurcze, chyba zaraz zrobię Twoją wersję chlebka. z opisu - rewelacja  😜
w realu tez rewelacja 😀 rob rob!
ja stworzyłam w tym sezonie tylko to:
.
Nat, Hamer - ale boskie te wasze wypieki  😍
Ja ostatnio na święta zrobiłam ciato "3 bit" na prawdę super !! i Polecam wszystkim. Co prawda miałam trochę kłopotów bo zamiast mleczka w puszce kupiłam w kartonie i zabrakło herbatników,ale jakoś się uporałam 🙂...Wszystkim na prawdę bardzo smakowało ! Dodam,że jest bardzo słodkie dlatego jeden kawałek zaspokoi apetyt na słodkie na bardzo długi czas 😉
"moje " stajenne dzieci zjadaja wielka blache 3 bita w 15 minut🙂
Jiska - daj swój sprawdzony przepis  :kwiatek:
Ja też poproszę  :kwiatek: Po wyglądzie widzę , że robię trochę  inaczej, i z chęcią wypróbuje Twój przepis.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 grudnia 2011 15:47
hamer: piękne pierniki!
http://www.przepis-kulinarny.pl/3-bit-id1499.html  tyle ze ja czekolade stopiłam nie starłam 😉 i polałam na wierzchu nią.
Hamer to ma być tylko 😲 super pierniki ❗ ❗
Cierp1enie dziękuje :kwiatek:

u mnie do tego był sernik na brownie....ale nie było kiedy foty ustrzelić bo poszedł w jeden dzień. Teraz na Sylwka robiłam dla mamity drugi tak posmakował. Naprawde niebo w gębie-polecam.

poza tym były rudolfy





i jako że to kącić wypieków to...pozwole sobie wrzucić kaczke-robiłam pierwszy raz a wyszła pycha. Sama jestem w szoku 😵 Mięciutka, mieso super przeszło smakiem kaczej dwudnioowej kąpieli 😉 oczywiscie z żurawinami i jabłkami



Potrzebuje przepis na dobra lasagnie!
pfff lasagnia Lidki z szynka i brokułami. a tak w ogole to jest watek o słodkościach
Ale tu najszybciej zagladaja
Przepis na lasagne Bolonese by Gaga:
Sos boloński:
mięso mielone wieprz - wołowe dobrej jakości
cebula
czosnek
pomidory w puszce bez skórek, krojone - lub pomidory świeże/mrożone (ja mrożę) - druga opcja czasochłonna
wino czerwone wytrawne
przyprawy wg uznania (ja dodaje kostkę rosołową, czarny pieprz , duużo bazylii świeżej lub suszonej i trochę tymianku)
cebulę zeszklić na minimalnej ilości oliwy, dodać mięso, przesmażyć, mikro posolić (bardzo mikro)
wrzucić do garnka , dorzucić pomidory i gotować do zgęstnienia, dodając pod koniec przyprawy i wino

Sos beszamelowy:
składniki: masło, mąka, woda, kostka rosołowa, łyżka śmietany (lub nie)
masło rozpuścić (ja daję ok 1/3 kostki osełkowego masła), zdjać z gazu, dodać mąkę (ok 1,5 do 2 czubatych łyżek), momencik podgotować, dalej - wlać ok pół litra mleka, dorzucić kostkę i przyprawy (gałkę muszkatałową i liść laurowy), zagotować na budyń

Płaty lasagne moment podgotować we wrzątku , lekko skropić oliwą
i zapiekamy: bolonese - beszamel - lasagne - bolonese - beszamel - lasagne etc
na końcu zółty ser + ew odrobinę oregano
do pierkarnika na 180 st na 45 min


sos boloński można zastąpic szpinakiem zasmażonym ze śmietaną i np gorgonzollą (lub rokpolem)
cholera zgłodniałam ;-)
Robię prosto:
1. mięso woł-wiep podsmażyć na odrobinie masła lub oliwy. 1/2 kostki rosołku, sporo wody, trochę dusić na malutkim ogniu, dodać posiekane 1/2 pęczka pietruszki
2. przecier pom. typu Tomatera, Podravka
3. beszamel: 4 łyżki masła, 4 mąki, litr mleka. Można dodać śmietanę, pokrojoną w paseczki szynkę.
koniecznie  trochę startej gałki muszkatołowej, sól, odrobina cukru.

Na dobrze tłustej blasze układać  warstwę surowego makaronu lasagne, trochę "zupy" mięsnej, sporo beszamelu, pochlapać obficie przecierem - następna warstwa...
Na wierzch - mozzarella - najlepiej dodać po 15 minutach pieczenia, piekę 35 min. ale z termoobiegiem.
Coś mi nie wyszło z tym chlebkiem bananowym, wyszedł jakiś gliniasto- zakalcowaty, może za krótko piekłam.. Antytalent do pieczenia chyba mam, a gotować uwielbiam i robię to dobrze - tak mówią 😉
Nat, ale fajne Rudolfy, kapitalny pomysł 😀
U mnie właśnie dojedzona została Biała Dama w wersji lux. Wygląda toto tak: A smakuje ciut inaczej niż zwyczajny serniczek dzięki białej czekoladzie
Zrobiłam wczoraj chlebek bananowy... Jest PYCHA (zamiast 1/3 mąki dodałam pokruszone herbatniki)!!! W związku z tym chciałam gorąco podziękować Dziewczyny bo domownicy byli zachwyceni  :kwiatek:
a ja wczoraj upiekłam te ciasteczka (co ten brak volty robi z człowiekiem) http://mojewypieki.blox.pl/2007/01/Serowe-ciasteczka-z-jablkiem.html i wyszły pyszne. Pochłonęłam znaczną większość  😡
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
05 stycznia 2012 15:09
Moje pierwsze podejście do sernika zakończyło się fiaskiem- sernik nie wyszedł, chociaż mama stwierdziła, że dobry. Mnie w każdym razie nie smakował. Dzisiaj podejście drugie i coś czuje, że tym razem się uda  😅 Robiłam z tego przepisu: KLIK
Od dłuższego czasu czaję się, żeby zrobić sernik na brownies, ale ciężko mi to idzie albo się nie chce, albo czekolady mam za mało na brownies, jak skompletowałam czekoladę, to okazało się, że nie wystarczy cukru i tak w kółko, może w końcu mi się uda.  😂

Ostatnio robiłam też keks, wyszedł całkiem smaczny, tylko owoce mi opadły- macie pomysł co zrobić, żeby owoce nie opadały?  🙇
aneta   foto by Tynka
05 stycznia 2012 15:27
Ja zawsze lekko obtaczam je w mące i nie ma problemu🙂
Orzechowo- kokosowe z masą kajmakową. Raczej nie dla kierowców 😂 😂 😂 .Duuużo rumu i pijanych bakalii 🥂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 stycznia 2012 21:26
arivle, ja polecam sernik z tego przepisu: http://mojewypieki.blox.pl/2007/04/Sernik-londynski.html To sernik londyński z przepisu Nigelli, tylko ja wolę go z polewą z roztopionej czekolady 😁 Sernik jest MEGA tylko trzeba uważać przy pieczeniu bo robi się to w kąpieli wodnej i trzeba uważać czy wszystko jest szczelnie zafoliowane 😉
Potrzebuje przepis na jakieś fajne, łatwe i dobre muffinki. Być może będę miała jutro trochę dzieci w domu i pomyślałam że upiekę muffiny.
Tylko mi pomysłu brakuje jakie.
no kto jak kto, ale akurat Ty powinnas byc w muffinkach specjalistka 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się