Maści i odmiany

To zależy co masz na myśli. Taranty często siwieją, tak, że z konia z małą ilością bieli, robi się bardzo biały. Ale cętki zawsze zostają.
Jeśli cętki też siwieją, to masz faktycznie siwego z taranta i takie konie zdarzają się bardzo rzadko (jeden rodzic musiał być tarantem, drugi siwkiem, lun jeden siwym z taranta).
Dzięki Pursat, a w dotyku ten włos jest bardziej jedwabisty i delikatny?
Pursat   Абсолют чистой крови
11 grudnia 2011 10:28
Tak, to bardzo delikatna sierść. 🙂
dzięki za odp :kwiatek:

dla mnie wygląda jak zwykły siwek 🙂
właścicielka powiedziała, że siwieje z taranta i faktycznie ma resztki paćków na plecach i "ciapate" oczy

wstawiam też jego fotkę dla zainteresowanych:
Pursat   Абсолют чистой крови
11 grudnia 2011 13:18
Co to znaczy "ciapate" oczy? U ciemnych siwków często można spotkać takie jaśniejsze plamki.

toteż właśnie napisałam, że dla mnie jak zwykły siwek wygląda. W papier mu nie zaglądałam, opieram się na słowach właścicielki

ciapate oczy - chodziło mi o skórę wokół oczu z nierównym pigmentowaniem, tzn. w ciapki, coś jak tu: http://www.photoblog.pl/cardana/108360108

na maściach się nie znam, ale akurat wszystkie spotkane przeze mnie taranty (wszystkie czapraczono tarantowate) miały podobne
Pursat   Абсолют чистой крови
11 grudnia 2011 14:19
Jakie ma "usta"! 😀

😂 ...wersja umaszczenia ala bambo 😉
toteż właśnie napisałam, że dla mnie jak zwykły siwek wygląda. W papier mu nie zaglądałam, opieram się na słowach właścicielki

ciapate oczy - chodziło mi o skórę wokół oczu z nierównym pigmentowaniem, tzn. w ciapki, coś jak tu: http://www.photoblog.pl/cardana/108360108

na maściach się nie znam, ale akurat wszystkie spotkane przeze mnie taranty (wszystkie czapraczono tarantowate) miały podobne


Jeśli to ten sam koń, to z przodu wygląda na taranta.
Nie, to nie ten sam. Zdjęcie jest przykładowe.
😉
Dioda ten perłowy koń jest NIESAMOWITY   😜 😜 😜 😜 😜

A kucyk Jiski jest chyba śmiesznie podpalany ale zdjęcie bardzo słabe, może w dziennym świetle by było widać.

Ciemnokasztanowaty PRE, na 99% jedyny w Polsce, a poza nią też super rzadki 🙂
😉
Patrzcie na nogi tego konia: http://wd10.photoblog.pl/np5/201112/A5/109749119.jpg  😜
Zdjęcie z fb Dfrej 🙂 
😂 ...wersja umaszczenia ala bambo 😉


akurat bylam strasznie wkurzona, "wyzalilam sie" w watku "co mnie wkurza", wchodze tutaj, i Twoj post absolutnie  przegonil moje wkurzenie  🤣 "umaszczenie ala bambo" haha swietny tekst  😂 i jak pasuje  😁
Bischa   TAFC Polska :)
16 grudnia 2011 11:48
Ostatni chyba przez tą odmianę ma dziwny łeb 😁
To ja tez pokaze nasze cudaki
1.Klarysa
2. Godiwa na dole w wieku 8 lat na gorze jasniejsza 2 lata pozniej
shagyaaa perłowy-bułany lusitano 😍 😍 😍 😍 😍 😍
trzynastka   In love with the ordinary
19 grudnia 2011 10:55
Pleśniaczek 🙂

a ja z kolei natknęłam się na takie cuś:



Pursat   Абсолют чистой крови
20 grudnia 2011 12:34
Cudo!
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
23 grudnia 2011 15:26
Ten jest piękny  😜
O kurczaki, cudo !  😜
Czy wiadomo o jakimś źrebaku który odziedziczył maść po Bonsunie?
Czy ten wstawiony przez buyaka to będzie tarant?

- piękna, a najlepsze ma tylne nogi, zwłaszcza prawą.
jaki to jest cisawy kon?
cisawy to kasztan
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 grudnia 2011 18:35
espana, taki zwykły, każdy kasztan? Mi się cisawy kojarzy z czerwonym zabarwieniem 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 grudnia 2011 20:23
A nie czerwonobułany?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się