kącik skoków

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 grudnia 2011 19:37
Ciekawska, serio serio. Chyba, że się do 3 stycznia ludzie zbiorą i zgłoszą poprawkę. Dal mnie to totalna bzdura. Tym sposobem zamiast gonić Europę, to kombinujemy jak sobie życie ułatwić(mówię tu o sędziach). Nie pomyśleli o tym jak koń chodzi w taki i nie inny sposób i zadnie ochraniacze są mu po prostu niezbędne.
Z tymi ochraniaczami to jakis niewypał jak dla mnie.
Mądre ograniczenie wysokości w konkursach potegi, bingo itd. dla posiadaczy tylko dwójki.
no to trzeba to zglosic 🙄
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
27 grudnia 2011 19:43
no ja mam nadzieje, ze z ochraniaczmi to jakis srednio zabawny zart jest. ja chyba takie pisemko o poprawke wystosuje bo to nie jest smieszne. skad inad co to za problem ustalic model ochraniaczy i dopuszczalna wage? narysowac wzor/zrobic zdjecie podac wage i kropka. odpadaja wszelkie skorupy okalajace noge od tylu i co by sedziowie mogli spac spokojnie ochraniacze zapinane na kołki. przeciez ochraniacze wazy sie po kazdym GP i trwa to kilka sekund. 🤔wirek:

madre jest ograniczenie wysokosci, fajny pomysl z podzialami na grupy kiedy jest duzo koni (tylko troche nie widze podzialow wg licencji bo zawodnikow bez licencji bedzie 90 z III bedzie 60, z II bedzie 20, a z I bedzie 10 to co wtedy nadal bedzie rowny podział? i wtedy w sumie trzeba naprawde mocno sie ponapinac zeby bylo jak najbardziej fair)
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 grudnia 2011 19:44
Ano trzeba, bo będzie dym jak nie wiem. A później panowie z PZJ powiedzą "No dobra, ale jak Wam nie pasowało, to trzeba było zgłosić, a nie teraz płakać. Teraz to przepisów przestrzegać!".

A z konkursami specjalnymi dokładnie- strzał w dychę. Widać uczą się na błędach, tylko szkoda, że aż takich kosztownych...
No dokładnie. Nauczyli sie na bledach. Chociaz tyle przyszło, rozwiązanie mądre.
Te grupy też sie powinny sprawdzić. Pytanie tylko jak to sedziowie beda w praktyce rozgrywać ??



Hehe... i widze, że znowu cos kombinuja z tymi konkursami trafienia w norme. Wymyslili jakiś dziwny konkurs i teraz sie zapetlają z tymi przepisami.
ja nie badzo rozumiem o co chodzi z tym podziałem na grupy w jednym konkursie i taką samą pulą nagród w każdej grupie. Czy to znaczy, że zamiast jednego konkursu mają być dwa?

Cieszy mnie ograniczenie wysokości w potędze, widać wyciągnęli wnioski z Gałkowa...
tak, to sa jakby dwa odrebne konkursy, ale parkur, norma, taki sam dla wszystkich grup.

a konkurs z trafieniem w norme to chyba najglupszy z konkursow 😉
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
27 grudnia 2011 19:51
Forta   ja to rozumiem tak, ze konkurs bedzie jeden ale do 60 konia osoba kwalifikacja, od 61 do 120 osobna etc.
Tylko ciekawe czy wprowadzą, miały być nowe grupy wiekowe w tym roku i dalej było po staremu..
christine ale dwie pule nagród, czyli z jednego konkursu zrobią sie dwa, bo dwie osoby wygrają. Ciekawe czemu ma to służyć, skoro konkursy zajmą tylko samo czasu
Tez tak to rozumiem. Pytanie tylko na jakiej zasadzie ? Co np. w sytuacji, którą podała christine,, że rozkład ilosciowy ludzi z konkretnymi licencjami bedzie drastycznie nierówny ??
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
27 grudnia 2011 19:57
to, ze kazdy zawodnik pakuje taka sama kasiute w pule nagrod na zawodach, a organizator i tak nie zwieksza nagrody za pierwsze miejsce zaleznie od ilosci koni (choc imho powinien). tak wiec teraz i tak skoro pule na nagrody ma (ze startowego) to zostaje zmuszony do jej wyplacenia poprzez zwiekszenie ilosci "pierwszych miejsc".

dokladnie jakos sobie nie wyobrazam tego "licencyjnego" podzialu. juz chyba bardziej fair byloby losowanie? chociaż wtedy i tak ci slabsi nie maja szans.
to praktykowali w tym roku w Drzonkowie na CSN. tyle, ze te L-ki, ktore byly podzielone na owe grupy, byly konkursami na styl. i wiecie, macie tu dzieciaki, ktore zdaja licencje i zawodnikow z czolowki, ktorzy jada co prawda mlodziakami, ale wiadomo, ze styl nienaganny. wiec oni zawsze byliby po przodach. tam podzielili te grupy wlasnie chyba pod katem licencji.
no coz, do konca nigdy nie bedzie sprawiedliwie, ale niech lepsi rywalizuja z lepszymi. zamysl jak najbardziej ok.
Na ZO + ZR w Starogardzie tez tak rozłożyli N na grupy. Średnio sie sprawdziło, bo w owej niższej grupie nagle stwierdzili, że było za mało uczestników i nie wypłacą jednak kasy. Z nowym regulaminem już by tak nie mogli sobie pograć.

Hmm... praktyka sprawdzi jak to zadziała.  😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 grudnia 2011 20:16
Wstawiam przelotem kucyczka, ktory zalapal sie na film do ogloszen🙂


i lece czytac regulamin🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 grudnia 2011 12:29
przeczytałam tak na szybko i nic mnie nie bulwersuje...

szkoda,że jak już chcą dzielić konkursy na licencje,to nie zrobią jeszcze innego podziału, że konkurs jest np. dla zawodników z max.3 licencją i dla koni nie starszych niż 5 lat dla zawodników z wyższą licencją... na zachodzie od dawna tak jest i sprawdza się... a nie,że jest coś sensowengo do wygrania i na P czy N klase zjeżdżają się gwiazdy,które normalnie na tych konich DR jeżdżą....


ja wczoraj trochę poskakałam... i było tak  💘 😜 mogłam na najeździe zrobić wszystko - zawoltować, zatrzymać,skoczyć... i to samo na pierwszej fuli po lądowaniu - po prostu,koń był cały mój... a przy tym entuzjastyczny i rytmiczny... warto było te 3 tygodnie pożużlować, nie raz kur** pod nosem... aż mam motywację,by dalej pracować 😍 😅
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
28 grudnia 2011 13:17
Skoczki, wiecie może jak wyglądają klasy na zawodach w Niemczech?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 grudnia 2011 13:41
tu jest co nieco o wysokości...:
http://www.galopuje.pl/konie,zawody-jezdzieckie-w-niemczech-luebbenow-02-03072011,15487.html

wydaje mi się,że któraś z dziewczyn siedzących za granicą pisałokiedyś o odpowiednikach polskich klas w Niemczech... chyba to Smerfi była(?)
na pewno jest to w tej książce popularnej o treningu młodziaków Klimke - z boku na marginesie napisane
http://wysylkowa.pl/ks988091.html
dużo osób ma tą książkę to ktoś na pewno ci pomoże
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg1238978#msg1238978 date=1325079681]
tu jest co nieco o wysokości...:
http://www.galopuje.pl/konie,zawody-jezdzieckie-w-niemczech-luebbenow-02-03072011,15487.html

wydaje mi się,że któraś z dziewczyn siedzących za granicą pisałokiedyś o odpowiednikach polskich klas w Niemczech... chyba to Smerfi była(?)
[/quote]


Ktos :kwiatek: 💘

No zajrze tu raz na ruski rok i ktos mnie wspomina😀😀😀😀 👀
Cos o tym pisalam kiedys sto lat temu 😀

Takie cos dla znajacych ciut jezyk - podane sa wymiary minimalna ilosc przeszkod w hali i na terennie otwartym itp itd - jakby co to pytac dalej - za rok zajrze znow😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 grudnia 2011 16:59
Z Klimke:

kl. L, P --> A
kl. N --> L
kl. C, CC --> M
kl. CS --> S
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
29 grudnia 2011 09:52
Dziękuję :kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 grudnia 2011 21:12
Takie jakieś. Jutro dam więcej chyba.
fajnie.
a stacjonatki tez macie w uzyciu, czy tylko te oksery 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 grudnia 2011 21:29
Mamy, ja skakałam potrójny szereg dziś stacjonata-okser-stacjonata co 1 foule na wysokości koło 130cm 😉 Były filmiki, ale mam jakiś problem z wgraniem, więc nie wiem, czy coś z tego wyjdzie, jeśli tak to jutro wstawię.
ale na zdjeciu to chyba nie ten okser z potrojnego szeregu, co?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 grudnia 2011 21:41
Nie, to jakiś osobny. Z szeregu nie mam zdjęć, tylko filmiki. A dlaczego?
wszystko ok. w przeciwnym razie chcialam pytac, do jakiego GP sie przygotowujecie 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 grudnia 2011 21:49
W szeregu też był ten okser, na tej samej wysokości 😉 Tylko po prostu zdjęcia nie mam, filmików też nie jeszcze. Będę kombinwać, żeby były, bo zależy mi na nich. Mam jedynie jeszcze jedno zdjęcie też osobne (rozprężenie). Jakość fatalna, ale najważniejsze u konia widać 😉 [źle chyba odbebralam Twoje poprzednie pytanie, myslałam, że chodzi ci o samo zdjęcie, nie konkretnie oksera]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się