kącik skoków

deborah   koń by się uśmiał...
01 stycznia 2012 19:43
Ktoś, OT pamiętam jak kiedyś ktoś mnie zjechał za za to, że mam niedopasowane siodło bo w skoku unosi mi się tylni łęk. zdjęcie mało wyraźne ale u Ciebie też widzę że coś takiego się dzieje. Rozjaśniłam je w PS i widać to wyraźnie
Ktoś chyba kiedyś pokazywała sporo zdjęć siodła nie odnoszącego się jako przykład dopasowania, a to się podnosi? Hm, dziwne trochę.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 stycznia 2012 20:18
gratuluję Ci doskonałego wzroku  🤣
na tym zdjęciu ledwo widać,że to ja i Integro... proponuję obserwację na żywo,wtedy chętnie przyjmę uwagi co do jakości dopasowania tego siodła i zgłoszę je do Bogdana  😎

i po co po raz kolejny akurat w mojej sprawie robisz OT? krytyka akurat z twojej strony absolutnie mnie nie interesuje,a po pomoc i trenerską i w kwestii dopasowania sprzętu zwracam się do ludzi,których szanuję. ty na mój szacunek już dawno liczyć nie możesz.

masz jakieś noworoczne postanowienie odnawiania dawno zakończonych znajomości?daruj sobie,nie jestem zainteresowana.

Sankaritarina bo się nie podnosi. czaprak wszedł w szczelinę,a to dość gruby czaprak,taki prawie jak pad (z decathlonu 😉 )
deborah   koń by się uśmiał...
01 stycznia 2012 20:33
dziękuję, na wzrok jak widać nie narzekam. nie pisałam że to Ty, nie pisałam też że to in Itegro. widzę tylko że tył siodła się podnosi. Ty dorabiasz do tego jakieś ideologie.

"po raz kolejny" " akurat w mojej sprawie"
nie przypominam sobie...

jeśli przekazanie na forum dyskusyjnym swoich obserwacji jest według Ciebie próba odnawiania czegokolwiek to chyba nadinterpretujesz fakty,
wystarczyło mi ostatnie zdanie które napisałaś. bez całego tego elaboratu przed nim 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 stycznia 2012 20:41
widzę tylko że tył siodła się podnosi. Ty dorabiasz do tego jakieś ideologie.
a widzisz, że na tym zdjęciu koń ma 8 nóg, dwa czapraki, dwa siodła i generalnie całe zdjęcie jest tak nieostre, że wszystko jest co najmniej podwójne i żadne rozjaśnienie tego nie zmieni? więc, co może cię motywować, poza jakąś ideologią?
Ktoś, na zdjęciu faktycznie to wygląda jakby tył się podnosił. Wyjaśniłaś, uważasz że w rzeczywistości tak nie jest, ok 😉
deborah   koń by się uśmiał...
01 stycznia 2012 20:46
ciekawość. zwykła ciekawość Ktosino
bo kiedyś zastanawiałam się czy istnieją takie siodła które NIGDY się nie podniosą. niezależnie od kształtu jaki w danym momencie przyjmuje grzbiet konia.
widze też dwa czapraki i dwa grzbiety. i na obu grzbietach oba czapraki odstają. stąd moje pytanie.
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg1244092#msg1244092 date=1325436656]
no to powodzenia w takim razie i melduj się nam tu czasami...


zapomniałam wcześniej napisać,że wstawione przeze mnie zdjęcie,jest ze specjalną dedykacją dla smerfi 😁
[/quote]


Nie wiem czym sobie zasluzylam - ale dziekuje😀😀 🥂 🥂 :kwiatek:

Szczegolnie, ze tutaj nie bywam😀😀 Ale moze niedlugo powroce z moja osiolkowata kobylka, (Ktos juz cos o niej gdzies wspominalam) czy co tam w stajni znajde....

A wspomne tylkom ze i rudego sie dorobilam 😁 😁 😁

A tak ogolnie - polamania dragow w Nowym 2012 !!!!! 🏇 🏇 🏇 🏇
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
01 stycznia 2012 21:42
a ja dzisiaj z okazji średnio szalonego sylwestra pojechałam pojeździć i jak one mają takie zamiar być przez kolejny rok to ja jestem all in 😅 już 4 latek był dzielnym pracusiem, był luzniutki i chetny do pracy + szalał z radości jak sobie przez pojedynczego draga przejechalam. stary wariat radzil sobie z otaczajacym go swiatem i tez chetnie sie zabieral na te lezace dragale co jak na niego jest naprawde sporym sukcesem bo zazwyczaj bojkotuje dragi pojedyncze (bo dwa sa juz ok) i nie wiszące na kłodkach (bo te wiszące sa zdecydowanie mniej agresywne od tych na ziemi) 😁 a mój rudy no szał. na początku trochę się nie mógł skupić, ale jak już w tej pustej głowie pykłoto bajecznie się prowadził na wszelkich kombinacjach drążków i kawaletek.

all in all
SAMYCH SUKCESÓW ŻYCZĘ ! 😅
ja rowniez sie dolaczam, wysokich lotow Wam zycze i zdrowych koni w 2012! 😅
Wichurkowa   Never say never...
02 stycznia 2012 09:01
My też pożegnaliśmy nowy rok skokami🙂 Odziwo mój koń dał sie prowadzić pod kontrolą a to wielki wyczyn bo on jak sie rozkręci to pozostaje tylko trzymać się zębami siodła🙂 Ale te skoki były bardzo przyjemne🙂
Hej, szukam filmiku ze skoków, facet na siwym koniu skakał, ten który wylatywał z siodła za każdym razem.
Wiem że gdzieś był tu zamieszony, ale nie mogę znaleźć, macie może linka do niego??
Z góry dzięki za pomoc .


to?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 stycznia 2012 12:21


to?


taa, to na pewno to. Ciekawe jak dalej się potoczyły losy tej pary...
To nie byla zadna para. Gdzies bylo wyjasnienie, ze to zawodnik polo, ktory z okazji jakiegos specjalnego rodzaju konkursu pojechal skoki, swoje pierwsze w zyciu.
a ja słyszałam że to był trójbój albo wielobój czy coś takiego
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 stycznia 2012 13:30
To były zawody w pięcioboju nowoczesnym  😉
O ile nie bedzie jutro tak wialo jak dzis - jedziemy z "moja" osiolkowata kobylka skakac parkur  🏇 Pierwszy raz w innej hali, pierwszy raz caly parkur w hali - ciekawe co bedzie  😁
wczorajsze skoki 🙂





Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 stycznia 2012 19:15
O ile nie bedzie jutro tak wialo jak dzis - jedziemy z "moja" osiolkowata kobylka skakac parkur  🏇 Pierwszy raz w innej hali, pierwszy raz caly parkur w hali - ciekawe co bedzie  😁


a będzie jakiś fotograf? nie ukrywam,że nie mogę się doczekać na foty tych waszych maszyn  🏇 btw, zaatakuję Cię jutro na fb,to może skoro na Gwiazdkę się nie udało,to może do Wielkanocy wyjdzie  😎
Moja klacz kocha skakać, ale niestety trener wyjechał na 2 tygodnie i mamy przerwę. Ma zdecydowanie nadmiar energii, więc jutro wezmę ją na lonżę, a potem może poskacze luzem.  🙂 Ale nisko. Dzisiaj na poprawę humoru sobie baranki strzelała (pode mną).
Mam nadzieję, że będą zdjęcia.

Agaleon- Super skaczecie.  😀
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg1246910#msg1246910 date=1325618133]

a będzie jakiś fotograf? nie ukrywam,że nie mogę się doczekać na foty tych waszych maszyn  🏇 btw, zaatakuję Cię jutro na fb,to może skoro na Gwiazdkę się nie udało,to może do Wielkanocy wyjdzie  😎
[/quote]

Atakuj atakuj - ja prawie codziennie o tym mysle i sie nie moge zebrac 🤣 Ale przed swietami nie chcialam juz tylka zawracac😀

Nie wiem czy fotograf bedzie ale mam nadzieje ze ktos filmiki bedzie krecil - pogonie syna wlasciciela🙂🙂
Tylko sie boje, ze bedzie wichura jak dzis to nie pojedziemy, bo sie boja zeby nam przyczepki nie wywialo - chyba zeby tylko 2 konie zabrac to wtedy tylko malym koniowozikiem smigniemy - ale i tak na dniach planuje moda obfocic to cos pokaze....

Choc jak dobrze pomysle to gdzies jest na YT filmik z kwietnia jej ze skokow luzem....... 👀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 stycznia 2012 07:42
smerfi, no widziałam w tvn24 że nieźle u was wieje 🙂

mam nadzieję,że uda się wam jakoś dojechać...a filmik dawaj,pewnie że chętnie obejrzymy 🙂
Wieje wieje - dzis myslalam ze nam dach z hali zerwie - w przeciagu 10 minut, slonce deszcz, maly grad, wiatr i spadek temperatury o kilka stopni  😵
Ale wczoraj bylo w miare wiec pojechalismy 😁 Kamera tez byla - szkoda tylko ze nikt wczesniej nie sprawdzil czy bateria naladowana  😵 😵 Wiec filmikow nie ma 🙁🙁

Ogolnie z osiolka jestem zadowolona. Pierwszy raz w innej hali, duzej bo tam sa CSI rozgrywane tez czesto. Nowe konie, kolorowe przeszkody, nawet jakas zielenina przy nich - wiec miala duzo do ogladania.
Jedynie nie spodobala jej sie zielona, dosc jaskrawa stacjonata, o waskim froncie bo ja 3 razy utlukla na ziemie - ale chyba jej sie to z jakims ufo kojarzylo bo jak do niej galopowalam to czuc bylo ze klacz nie wie co ma ze soba zrobic😀😀
I tak poskakalysmy parkur 90-115 cm i jestem z niej bardzo zadowolona - bo mimo iz czulam ze sie ciut czai tu i tam to szla do wszystkiego, dobrze sie prowadzila, byla uwazna - oprocz ufo- wiec trening jak najbardziej na plus. Mysle, ze jeszcze ze dwa takie wyjazdy i smigniemy jej pierwsze zawody.

No to wrzucam linka do jej kilku skokow luzem z poczatku kwietnia. Klacz maiala wtedy 5 lat, ale jest po zrebaku i wlasciwie jakis rok pod siodlem teraz pracuje....
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=Mv2X7SkMVD0
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 stycznia 2012 16:40
U nas tez wieje  😤
Smerfi ale skacze. Chcialabym, zeby moja tak gibala🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 stycznia 2012 16:44
Smerfi - Powinnaś dostać w czapę za nazywanie ich osiołkami :P
Jak taka piłeczka 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 stycznia 2012 19:58
smerfi,wstydu nie masz...tą wątek o szportowcach,a nie chabetach  🙄 🥂
co sie od ziemi nie odrywaja 🙄
😉
Smerfi, a zrebak fajny od niej?
Dziewczyny - dzieki  :kwiatek:

Strzyga tylko ja tak nazywam bo ma pyszczek jak osiolek - zrobie jej zblizona fotke to zobaczysz - zreszta kilka lat temu mialam inna kobylke po tym samym ojcu i tak samo osiolkowata byla😀😀

Ktos w takim razie juz stad uciekam i mnie nie ma😀   😵
A ja mialam w dalszej czesci pisac, ze jej skoki sie poprawily  👀 Mam ja pod siodlem od konca wrzesnia, z czego musialam duuzo poprawiac po poprzednim jezdzcu - klacza wisiala strasznie na pysku, nic sie nie potrafila niesc, malo rownowagi.... A wczesniej jeszcze problemy z kregoslupem, za moja namowa dwa razy ja nastawiono. I wlasciwie teraz moge z nia pracowac od jakiegos miesiaca, moze dwoch... Z czego jezdze 2-3 razy w tygodniu - reszta to lonza i praca luzem.

Ale ciesze sie ze sie troche podoba Ktos 😀iabeł: 😀iabeł:

ciekawska Klaczka ma niecale dwa lata teraz - juz jakies 162 cm - wiec sie troche boje co z niej wyrosnie - osiolek ma jakies 168cm. Fajna jest, ale ma bystre, biale oko - chyba po tatusiu 😁 ktorego wlasnie w sieci znalazlam, Dwa dni temu sprobowalismy ja skakac w korytarzu, tak zeby zobaczyc co bedzie robic. I juz mi sie podoba bo charakter i checi ma podobne jak matka - patrzy, ale idzie do dragow, nie zatrzymala sie ani razu,  skakala w miare dobrze - ale to pierwszy raz byl wiec trudno oceniac. Szczegolnie, ze na poczatku przez same dragi przechodzila i na koniec moze skoczyla okserek 50cm - bardziej nam chodzilo o to zeby zobaczyc jej reakcje i nastawienie. Fajnie po kazdym przejsciu przez korytarz stawala, patrzyla sie co ludzie tam kombinuja z dragami i jak sie cmoknelo to sama juz przez hale klusowala dalej na nastepna runde. Za pol roku sie cos wiecej o niej powie pewnie😀

A tu wlasnie tatusia znalazlam - mam nadzieje, ze to on bo nie wiem czy dobrze nazwe zapamietalam - ale raczej on  😀😀😀

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się