Elgon młp. po Jam i Elma, zna ktoś, zdjęcia mile widziane.

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
17 grudnia 2008 14:18
Elgon to ojciec mojej klaczki młp. niestety nie wiele wiem o nim, podobno pochodzi ze stada ogierów w Klikowej. Chciałabym wiedzieć przynajmniej jak wygląda. Proszę więc również o zdjęcia jeżeli jest ktoś posiadaczem takich.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
19 grudnia 2008 10:05
Szkoda że nikt  nie ma żadnych info. lub zdjęć  na temat tego ogiera  🙁 😕
Nie wiem czy Ci wiele pomogę ale tutaj masz link do rodowodu
http://www.allbreedpedigree.com/elgon4

A i dodam że sama mam klaczkę której Elgon jest dziadkiem ze strony matki
http://www.allbreedpedigree.com/finezja11

Wcześniej też szukałam info o nim ale niestety nic nie znalazłam  🙁 może Tobie się uda 😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
19 grudnia 2008 14:00
Furioso wrzuć fotkę twojej dziewuchy , moja strasznie duża jak na młp. z kwietnia 2006 a ma już 163cm , klata mocno rozbudowana ale stosunkowo krótka
moja strasznie duża jak na młp. z kwietnia 2006 a ma już 163cm , klata mocno rozbudowana ale stosunkowo krótka


bez przesady  w końcu prawie trzy lata ma 😉
małopolaki nierzadko się meiszczą pomiędzy 165-168, szczególnie przedświty 🙂
wrzucam moją Finez - kobył ma 170  😀




mam nadzieje ze wszystko ok bo pierwszy raz wrzucam zdjęcia  😡
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
19 grudnia 2008 19:36
śliczna, umaszczenie identyczne jak moja a jak charakter?

zdjecie  dosyc stare bo chyba wczesna wiosna ale widac ja ładnie
cóż jeśli chodzi o charakter to duuużo by tu pisać  🙄 więc w skrócie :

Ogólnie na każdym kroku czuć że to gorąca krew.Kobył jest mocno do przodu ale do opanowania w odpowiednich rękach.Bardzo szybko się napala i jest nie do zdarcia - psychicznie i fizycznie.Trochę zbyt nerwowa ale jak ma się odpowiednie podejście to konik do rany przyłóż - trzeba mieć wieeele cierpliwości i wtedy to procentuje.
W stadzie to taki cicho-ciemny niby nic jej nie obchodzi ale jak są dymy to wiadomo ze to Finez
Pocieszające jest to ze z wiekiem i włożoną pracą mądrzeje 😉

Gdybym miała ją krótko opisać to stwierdziłabym że to
Moja kochana ,szalona księżniczka z dzikimi pomysłami

Ciekawa jestem jaka jest twoja dziewczynka ??
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
19 grudnia 2008 22:41
jest przede wszystkim kochana, taka moja pupilka, bardzo chętna do pracy , uczy się bardzo szybko, niesamowicie grzeczna w obejściu, jest wulkanem energii chyba nie do wyczerpania i w stadzie chyba tez taka niby szara myszka a jak trzeba to kopytka pokaże, w stosunku do ludzi bardzo przyjacielska, trochę niejadek. To tak z grubsza wszystko.
Z jakich okolic jesteś?
Ja z podkarpacia 30km od rzeszowa, a dziewczynę nabyłam w okolicach pilzna i licze na jakieś dobre duszyczki z tamtych stron , które mają jakieś info na temat Elgona. Podobno to ogier masywnej budowy.
Furioso - a Twoja to młp?
goha      Sp

gracja03  Fatma ( po Elgonie ) klacz która była matką Finezji też była dość masywna ,wysoka i skarogniada a do tego miała dość charakterystyczną cechę - obwisłe uszka.Obydwie stały kiedyś w nieistniejącej już stajni Mustang w Węglowicach.Fatma podobno chodziła jakieś skoki regionalne i służyła w rekreacji.

Faktycznie moja tez bardzo szybko się uczy (zarówno dobrych i złych rzeczy  😉) jest niesamowicie chętna do pracy i bardzo ufa człowiekowi-to chyba genetyczne  😉

Ja jestem z Jury ze okolic Częstochowskich 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się