siodło ujeżdżeniowe

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 grudnia 2008 12:00
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 grudnia 2008 12:42
I jeszcze lech profi na koniu - bez jeźdźca:

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
17 grudnia 2008 18:00
ja mam euridinga diamanta i jestem z niego bardzo zadowolona 🙂
( zdjecie sredniej jakosci bo robione telefonem)
Zaczynalam od Kieffera Wien, w moim przypadku był to zupełny niewypał.
Przesiadłam się na Stubbena Scandice, który początkowo wydawał się być idealnym, lecz po pół roku już zaczął mnie drażnić. Potem wybór padł na Euroriding Diamant z czerwonym znaczkiem. Byl naprawdę fajny, lecz po roku uznałam że przesiądę się na coś innego.
Po raz pierwszy kupiłam nowe siodło - Prestige Dodge. W styczniu będzie już drugi rok jazdy na tym siodle i na razie nie mam ochoty na zmianę🙂. Bardzo mi pasuje.
Stubben Scandica:

Euroriding Diamant


Prestige Dodge




Polecam Prestige z całego serca ;-)
Kto posiada i korzysta z Winteca IW? Jakieś fotki jak się w tym siedzi?
Burza, nie mam i nie korzystałam ale zdjęcia jak się w tym siedzi mam 😉

co ciekawsze - we wszystkich siodłach które wstawię siedzi ta sama osoba więc jest poniekąd dość ciekawe i dość obiektywne porównanie

Wintec Isabell with CAIR 



Wintec Pro Dressage with Cair  



i jako ciekawostka kilka innych modeli, podobnie - ta sama osoba

BATES INNOVA
    #BA-IE (extended kneeblock)



    #BA-IS (standard kneeblock)




Passier Hubetrus Schmidt




Passier Corona



Passier Relevant



Passier GG



Prestige Optimax(wedle przedstawicieli prestige'a jest to bardziej wyniuniana opcja Doge'a)



trochę sporo ale myślę że jest to ciekawe zestawienie - podejrzewam że nawet na jednym koniu - z tą samą osobą w siodle co daje jakieś stałe odniesienie przy porównywaniu.. łatwiej zauważyć istotne różnice..

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 grudnia 2008 07:32
Jeżeli porównujemy "ścieżki kariery" siodłowej:
Niedersüß Largo -> Kieffer Lech Profi -> Prestige Top Dressage -> Passier Corona -> Schumacher Profi Exklusiv
W międzyczasie jeżdżone cudze: Passier GG, Stübben Tristan i Maestoso.
Najwyżej ceniłam sobie Coronę i obecnego Schumachera.
alvika a jak Twoje wrażenia jeśli chodzi o passiera coronę i gg?
czym były powodowane zmiany siodła ? chodziło tylko o pasowność do konia czy coś jeszcze?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 grudnia 2008 08:57
Burza ja miałam Winteca Isabell. Mimo, ze syntetyczne nie grzało w 4 litery - nie czułam z tego powodu żadnego dyskomfortu. Super wygodne w czyszczeniu. Leciutkie. Ruchome klocki kolanowe - można sobie pokombinować. Dość szerokie-zwlaszcza w okolicach przedniego łęku, ale można się przyzwyczaić. Jak przesiadłam się na Prestige Venus to poczułam, że mam o połowę mniej pod tyłkiem 😉
Ogólnie fajne siodło, niestety musiałam sprzedać bo koniowi nie bardzo pasowało.
Dość trudno dostać używane w Polsce - ja swoje kupiłam w końcu na niemieckim ebayu.
Niestety wyraźnych zdjęć nie mam, ale możesz poprosic Wasie 😉

Co do systemu CAIR to moje było dość nowe i nie miałam żadnych zastrzeżeń do wypchania poduszek. Jednak czytałam na niemieckich forach, że po kilku latach poduszki się zniekształcają. Nie wiem, czy można gdzieś je "dodmuchać" - wydaje mi się, że nie. Dlatego warto kupić jak najnowsze.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 grudnia 2008 09:13
a ja teraz jeżdżę na kieffer orphee i mam mieszane uczucia :/

... zachwycona nim byłam, póki chodziła w nim kobyła, chodziło o to, by Aneta miała trzymające siodło i takie ono było.. teraz po zmianie konia siodło nie trzyma, inaczej się układa i chyba wrócę do Lecha Profi, a siodła dla Anety będziemy szukać dalej 🙁
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 grudnia 2008 09:19
Z Largo i z Lecha wyrósł mi jeżdżony podówczas koń, a potem z Lecha wyrósł też Kulesław. Jak przyszło do wyboru kolejnego siodła - zaczęłam też o sobie myśleć  😉 Kulesław był jeszcze sztywny, do tego wciąż miewał wesołe zabawy w rodeo. Straciłam pewność siebie i uznałam, że trochę asekuracji od strony siodła też by się przydało.

Corona była siodłem nowym, GG miał 4-5 latek już za sobą.
Corona dawała pełną asekurację. Przodem trzymała i udo, i w razie potrzeby kolano (pod tym względem w GG miałam więcej swobody), aż za dobrze trzymało 4 litery - przytyło mi się wtedy sporo  i jakoś "nic po patelni nie latało". Siodło bardzo głębokie, ale mimo to lekko "nad koniem".
Wierzgi i wariactwa wysiadywało się pewnie i komfortowo. W GG miałam jednak większe zachwiania przy takich akcjach.

Tak naprawdę zostałabym przy Coronie, gdyby znajomy nie namówił mnie na Schumiego. Podobna z grubsza budowa, ale klocek jednak mocowany wyżej i profilowany. Chociaż porównując zdjęcia nie ma aż takich różnic w wyglądzie siedziska, to mimo wszystko Schumi mniej nachalnie usadza. Siedzi się w nim też bliżej konia. Jak poduszki Schumachera okazały się lepsze dla grzbietu Kulesława, to już nie miałam wyjścia.

Nie wiem na ile moje spostrzeżenia mogą w ogóle być przydatne. Ostatnio w barefoocie jeździłam i szczerze, zaczynam coraz mniej różnic w siodłach widzieć - bo stabilnie siedzi mi się w każdym.
Burza, ja korzystam




Kto posiada i korzysta z Winteca IW?
Kilka razy w nim siedziałam.
Delikatnie usadzał, nigdzie nie trzymał na siłę, nie ograniczał ruchów.
Bardzo dobrze mi się jeździło.

k_cian, te Passiery, które wstawiłaś, to jakieś nowe (w sensie ulepszone)?
Zdecydowanie nie wyglądają zachęcająco. A GG wygląda jak jakiś naleśnik w porównaniu do tego, którego ja miałam (choć przy 16,5" siedzisko zapewne wygląda na głębsze niż przy większych rozmiarach).
Kcian dzięki, fajne porównanie, w Optimaxie i Relevant chyba najfajniej ta osoba siedzi.

Diakonka, Linka dzięki śliczne za foty, bardzo jestem ciekawa jakie ono daje możliwości, jeździłam w nim na hucule więc to nie do końca tak jak na dużym koniu.
Akurat to, że mechate to dla mnie koszmarek, ono było zakurzone od patrzenia na piach 😉 nie ukrywam, że wolałabym Bates ale cenowo różnica jednak jest.
Też mam zamiar szukać na dojczowym ebaju, w Polsce ciężko o dobrą cenę. Dzięki za info o Cair, nie wiedziałam 🙂
Linka próbowałaś w nim jeździć na dłuższych strzemionach, masz jakieś foty z galopu?
Moona,  chyba nie, modele znane od dawne - może jedynie świeżo z półki? chociaż jak szukałam siodła - zanim kupiłam jeszcze passiera byłego to już te zdjęcia tam były 😉 więc nie takie świeżynki... gg chyba też te stare wydanie, nie ten nowy

co do gg - wiesz, między starym a nowym modelem jest moim zdaniem duża różnica - na korzyść nowego które jest głębsze, ale obrębie starego modelu też były dwa  - zwykły i w wersji nicole uphoff bodajrze.. do tego zawsze można zamówić z pogłębionym dodatkowo siedziskiem.. z róznymi poduszkami.. więc tak naprawdę kupując używane z którejś ręki nie wiesz o siodle za wiele


nie ukrywam, że wolałabym Bates ale cenowo różnica jednak jest.

Linka próbowałaś w nim jeździć na dłuższych strzemionach, masz jakieś foty z galopu?


tez bym chciala batesa 😁
nie jezdzilam na dłuzszych strzemionach - muszę spróbowac, ale na zdjęcia nie ma co liczyc niestety bo aparat dalej w Czechach...
z galopu zdjęc nie mam bo nie galopuję na razie na sznurkach, idę sobie sumiennie programem i tam freestylowych galopów na tym etapie brak a na kontakcie nie jezdzę
powiedzcie mi dobre człoweiczki- co w tym siodle jest nie tak? Tak wizualnie? iodło ożna powiedziec po raz pierwszy na tym koniu i mam niejasne przeczucie że tył jest za nisko- czy wystarczyłaby tu podkładka z korekta tyłu?



dla mnie ono nie lezy
drugie zdjęcie - za blisko łopatki
i ogolnie nie gra coś
ja bym przesiodłała  przede wszystkim do tyłu bardziej, ZA łopatką a potem zaczęła się przyglądać innym elementom

a ludzik w siodle wysadzony totalnie na tylni łęk - stąd tym bardziej dziwny obrazek
dziękowac :kwiatek:z tym tylnym łękiem to fakt- przejzałam wszystkie zdjęcia i na każdym nie wiem jakbym się usiłowała wkleic wśrodek siodła- wychodziło że i tak byłam na tylnym 😤 postaram się zrobic bardziej czytelne zdjęcia o "przesiodlaniu" 🙄
dla mnie to jest za wąskie , przód siodła jest za wysoko i człowiek opada na tylni łęk  jeśli sie nie myle to podkładka nic nie pomoze a zmiana siodła
Niedawno zafundowałam sobie stubena maestos de luxe i jestem zadowolona 😉
faktycznie czuje sie bardzo dobrze konia w lydce.
a euroriding jade rozmiar 16 ma szansę być na mnie dobry?
wyczytałam, że te siodła powstały z myślą o osobach wysokich, więc niby nie dla mnie /160cm/
pytam czy w ogóle jest sens na próbę brać?
dla porównania, tak wyglądam w 17 Hubertusa
Zdjęcia Lucky dressage na poniaku i koniu 170 cm w kłębie


[quote author=_kate link=topic=300.msg126022#msg126022 date=1229889873]
a euroriding jade rozmiar 16 ma szansę być na mnie dobry?
wyczytałam, że te siodła powstały z myślą o osobach wysokich, więc niby nie dla mnie /160cm/
pytam czy w ogóle jest sens na próbę brać?

[/quote]

Wiesz co, ja widziałam w Jade 2 osoby, obie powyżej 170cm, moim zdaniem dla niższej osoby to się wogóle nie sprawdzi, chyba, że niska osoba z meeeega długimi nogami - tam są mocno profilowane banany, z krótkimi nogami praktycznie nie masz szans się zmieścić i kolano będzie wypadało dużo wyżej niż normalnie - co uniemożliwi poprawny dosiad. Ja co prawda widziałam 17" ale nie bardzo wierzę, że 16" będzie radykalnie krótsza...
Ja w zeszłym tygodniu zainwestowałam w siodełko ujeżdżeniowe firmy Jacson model Merlin. U nas siodła tej marki jeszcze są mało rozreklamowane. A że handluję sprzętem Jacsona i natrafiła się okazja to sprowadziłam takie siodełko dla siebie i znajomej z myślą, że jak nie będzie pasowało to sprzedam. Ale muszę przyznać, że miło mnie zaskoczyło... Siodełko bardzo ładnie zrobione, fajna skóra i naprawdę super wygode. Wcześniej jeździłam na Stubenie model Tristan tyle, że już leciwym. Myślałam, ze cieżko mi się bedzie przesiąść na inne siodło. Ale wsiadłam w tego Jacsona i stwierdziałm, że zostaje... fajnie trzyma nogę, mięciutkie, ładnie leży na koniu. Zobaczymy jak się spisze w dłuższej eksplatacji.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
22 grudnia 2008 10:12
Ja jeżdżę w Passierze Grand Gilbercie obecnie. Jestem bardzo zadowolona, wyjątkowo pasuje mi to siodło.
Mam też Devoucoux Makile, ale teraz go nie używam. Czekam na lepsze czasy:-)
Tak poza tym to jest boskie.
kucunio a w tym starym gg czy w tym nowym, gg extra?
asior   -nothing but eventing-
22 grudnia 2008 17:15
Kucunio - kupowalas nowe, czy trafilo Ci sie uzywane? Chodzi mi o Makile.
Bronta- bardzo podobne do Passiera Grand Gilbert
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się