e-papieros

No, też bym się chciała dopytać.

Chcę rodzicom kupić, ale:

1. Czy warto kupować takiego za 50zł?
2. Moja mama pali właśnie cienkie i mentolowe, obawiam się, że wkłady malboro, które są w zestawie będą za mocne.
3. Co trzeba do takiego papierocha kupić? Ładowarka i wkłady są w zestawie, czy te wkłady to te liquidy?
Pytanie laika- jak to w ogóle działa?
Skoro nie ma dymu to co się wciąga?

Pytanie czysto ciekawskie, bo ani ja ani nikt u mnie w rodzinie nie pali, a intryguje mnie ta "zabawka" 😉
wistra: Za 50 zł to raczej podróba e-papierosa, a nie e-papieros.
Trzeba dać około 200zł za dobry zestaw.

Laguna: To para wodna zawierająca różne ilości nikotyny, lub bez nikotyny, może być o różnych aromatach (mentolowy, waniliowy, wiśniowy...)

Ja mam już mix: inetllicig, mild, trendy, vouqe... To wszystko to samo. Takie - papierosowej wielkości. Collinsa nie trawię (i nie pasuje do reszty). Ulubiony żarnik sobie dzisiaj rozwaliłam.
wistra, liquid to płyn do nabijania wkładów. Kupuje się oddzielnie. Może być miętowy.
Paliłam cienkie miętowe (slimy camelie) i jadę na słabych miętowych lub jabłkowych liquidach.
Można wszystko kupić na allegro oddzielnie, najtrudniej będzie z ładowarką. Żarnik - ok.50PLN, bateria - 60 PLN, wkłady puste - po 1,5 PLN, liquid - 40 PLN. Ale dochodzą koszty przesyłki. W sumie lepiej chyba w jakimś stoisku mild czy trendy. Fakt - 200 PLN trzeba na początek, jeśli rzecz ma działać, a palacz ma się nie zrazić.
Uwaga! e-papierosa łatwo zgubić, bo odłożyć można gdziekolwiek i kiedykolwiek, wypada też z kieszeni itp. "Normalny" palacz zapala następnego / kupuje nową paczkę. E-palacz chodzi po ścianach. Trzeba traktować e-papierosa trochę jak okulary - zawsze pamiętać. Wraz z upływem czasu zapominanie nie jest już takie dotkliwe.
Warto wydać więcej - mama moja kupiła jednego za niecałe 200 zł, ciągle się psuł, nie wiem co tam dokładnie się działo, ale reklamowany był 4 razy. W końcu oddali jej kasę więc dołozyła sobie i kupiła lepszego. Teraz jest zadowolona. Ale tak jak piszę halo...żeby miała poczucie ezpieczeństwa na wypadek że coś się z e-papierosem stanie to kupiła sobie drugiego. Ma w zapasie🙂

Ja jestem tym ustrojstwem zachwycona, nigdy nie sądziłam że mam spróbuje znów rzucić, mimo że namawiałam ją od 20 lat🙂 więc tym bardziej teraz trzymam kciuki.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
06 maja 2010 14:43
Widzialam w wiadomodciach, jak pokazywali z czego jest robiony taki papieros, to ze nie ma nikotyny nie znaczy ze jest zdrowy! Robia go z paliwa lotniczego, ja sie nie skusze.....  😵
mam wielką prośbę mógł by mi ktoś podesłać instrukcję obsługi do e papierosa  nicore nc1 szukałam w necie i nie mogę znaleźć, e fajkę dosalam w prezencie ale bez instrukcji obsługi 🙁
Manta   Tyłkoklep leśny =)
26 grudnia 2011 19:00
Ja dla palaczy e-papierosow bardzo polecam te nowe liquidy LiQueen 🙂 black currant to cos cudownego 🙂 swietny smak 😀
A ja się tak zastanawiam, czemu te e-papierosy nie są dopuszczone do sprzedaży w aptekach? Orientuje się ktoś może, czy skład tych kropelek został dogłębnie zbadany? Czy są jakieś przeciwwskazania w stosowaniu e-papierosów?
Nie odpowiem Tobie, natomiast...

Moja mama zakupiła sobie e-fakę firmy MILD, nie była tania (180zł) ale od października kurzy tylko to.
Jest zachwycona, a w domu w końcu NIE śmierdzi  😜 😜
Kupiła sobie tylko za małą baterię i dosała teraz ode mnie pod choinkę o mocy prawie 1000 i teraz dopiero ma szał ciał.

Tato dostał pod choinke zestaw Volish'a (2 papierosy w komplecie) i na razie mówi, że Malboro liquid mu śmierdzi.
Ma pojechać z mamą na degustację innych płynów
Ja już się e-papierosuję od niemal dwóch lat. Uważam, że to najlepszy wynalazek z jakim mam do czynienia (poza internetem 😉 ).
Czuję się całkowicie bezpieczna i bezkarna w moim nałogu!    😅
Widzialam w wiadomodciach, jak pokazywali z czego jest robiony taki papieros, to ze nie ma nikotyny nie znaczy ze jest zdrowy! Robia go z paliwa lotniczego, ja sie nie skusze.....  😵

Co Ty fanzolisz? Z paliwa lotniczego to chyba Twój dealer robi to, co sprzedaje. Skład płynów do e-papierosów to: oczyszczona nikotyna plus nośnik, którym jest środek przeznaczony do utrzymywania wilgotności w art. spożywczych - ciastach, słodyczach itp. Tylko płyny smakowe mają chemicznie komponowane smaki. A i to ze środków dopuszczonych do spożycia przez ludzi.
Bo to jest jakaś pomyłka, która oczywiście urosła do miary legendy, ludzie myślą że glikol etylenowy i glikol propylenowy to to samo.
Poza tym w rozsiewaniu takich bzdur mogą maczać palce producenci tytoniu, którzy nie chcą stracić nawet najmniejszej części miliardów swoich klientów 😉
Od dzisiaj jestem posiadaczką e-papierosa. Mam nadzieję, że uda mi się nie zasięgnąć po normalnego papierosa! Jestem bardzo ciekawa jak będzie się sprawował.
Moja mama ma już szóstego 😉 Ciagle coś jej nie pasowała i kupowała niby lepsze. Obawiam się jednak że u niej to nie środek do celu - aby przestać na zawsze - tylko zamiennik. No cóż. Lepsze to niż normalny papieros.
uważam, że zdecydowanie to jest lepsze niż normalne papierosy.
Też zależy jaki się kupi.
Te za 50zł faktycznie nie są nic warte

Ja polecam firmę Mild i Volish  🙇
Ja nie mam żadnego mega drogiego i zobaczymy jak będzie się sprawował. Na razie odpukać jest dobrze... zobaczymy z czasem.
ja już drugi dzień się e-papierosuję bez palenia zwykłych fajek i jest ok wcześniej sępiłam dziewczyny ze zwykłych fajek teraz zapowiedziałam że mają mnie nie częstować. generalnie postęp bo od wigilii nie kupiłam ani pół paczki zwykłych a schodziła mi paczka dziennie 😀
Ja tak się zastanawiam- mam e papierosa firmy Mild a liquid podwójna mięta ,i mam takie wrażenie że częściej mam go w ustach niż normalnego papierosa no bo mogę go palić gdzie mi się zamarzy i jak to się ma do przyjmowanie przeze mnie nikotyny 🤔. Fakt do normalnych fajek mnie nie ciągnie 🤣 ale jakąś tam dawkę pochłaniam. Próbowałam liqidu bez nikotyny to po ścianach chodziłam( na razie zakraplam 16 mg  ).Kiedy zmienić na mniejszą ilość mg i czy ktoś z was spotkała smak podobny do smaku l&m forwardów ?
Volish niezły, fakt. Baterie długo trzymają, tylko do atomizera nie miałam szczęścia, popsuł się dwa razy na gwarancji. Wymienili bez problemu, na razie - odpukać - działa.
Manta   Tyłkoklep leśny =)
02 stycznia 2012 23:15
Ja mam Volisha i chwale sobie bardzo 🙂
Wlasnie sobie "pociagam" cytryne 🙂

Wesola - ja przez pierwsze 3 dni praktycznie nie wyjmowalam e-papierosa z ust i mimo, ze 11 plyn mam to wychodzilo i tak duuuzo wiecej nikotyny niz z papierosow (a tez paczka dziennie mi schodzila) ale po kilku dniach sie to zmienilo a teraz, po 2 tygodniach to tak 3-4 razy dziennie sie zaciagne - jak sobie przypomne wlasciwie ;-) i to dla smaczku - kocham czarna pozeczke 😀 teraz mam cytrynowy, kawowego chce sie pozbyc (moze ktos chce kupic?)
e- papieros jest doskonały, na razie nie kupuję normalnych fajek- choć czasem jeszcze mnie ciągnie 😡 zmieniłam mildy na cigito (więcej dymku leci -nie trzeba za mocno wciągać)moim faworytem jest liquid miętowy -smakuje jak prawdziwa mięta, jak mi się znudzi to przerzucam się na wiśniowy lub usamix , najlepsze jest to, że jak nie palę normalnych fajek, to dopiero teraz czuję jak bardzo wszystko w mieszkaniu przeszło ich zapachem jak rzucę trzeba będzie zrobić mały remont 😀
cieciorka   kocioł bałkański
06 stycznia 2012 19:04
dzisiaj w wiadomościach było o epapierosach, że też się można od nich uzależnić- nowy typ nałogu, więc uważajcie dziewczyny, żeby rzucać z głową 🙂
cieciorka, eee - a znasz kogoś, kto nie jest od czegokolwiek(!) uzależniony? 🙂 (a jeśli ktoś taki żyje - to szczere wyrazy współczucia 🙁)
Manta   Tyłkoklep leśny =)
06 stycznia 2012 20:01
cieciorka - ogolnie duzo osob sie od tego uzaleznia, zwlaszcza, ze jest tyyyyle smaczkow 🙂
ja sie jakos nie uzaleznilam, dalej mam go w znadrzu, ale tak popalam jak shishe bardziej niz jak papierosa 😉

ale mimo wszystko - wole uzaleznic sie od tego ze wzgledu na koszta, zapach i brak substancji smolistych 😀 niz od zwyklych papierosow 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
06 stycznia 2012 20:46
no właśnie mówili, że też są substancje smoliste

halo, chyba nie... ale są uzależnienia które daję zdrowego kopa 🙂
Manta   Tyłkoklep leśny =)
07 stycznia 2012 11:02
Cieciorka - z czego te substancje smoliste  niby sa?

I z ciekawosci do rzucaczy ;-) czy Wy tez odstawiajac zwykle papierosy, przechodzac na e-papierosa przez pierwsze kilka dni wykaszliwaliscie taki "muł"? jakby zalegajacy w czlowieku syf z papierosow? Bo juz u kilku osob sie z tym spotkalam 😉

No i wech - zauwazylam, ze po tygodniu-dwoch sie niesamowicie poprawia 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 czerwca 2012 21:33
Help.
Mam od tygodnia Milda Pure. Fajny. Wszystko si. Ale wydaje mi sie, ze pierwszy kartomizer juz zniszczylam-po zmianie smaku zakroplilam plynem, ale dalej smierdzial. Wyrzucilam. Teraz mam drugi, po zmianie smaku zakroplilam, wydawalo mi sie, ze nie przypalilam na sucho jak tamtego, ale tez jakby plyn nie splywal? No nie wiem...
To jest taki e z watka,,,bo chyba sa rozne rodzaje tych kartomizerow?
Taki mam:
[[a]]http://mild.pl/produkt,Model%20Mild%20Sin%20Black%20new%20-%20Limited%20edition,186.html[[a]]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się