Interpretacja filmików /jazdy, treningi/

Mam z hali próby na lonży (wcześniej, coś lipiec, za ścianą zawody, boi się bata etc), kłus i galop. Niestety pare innych to sztuczki albo skoki na krosie (są na moim youtube) więc nie sądze żeby były pomocne.
(teraz widzę że skutecznie obcinam mu tylne nogi tą kamerką....)
akaamaa, ja tez mialam napisac- za duzo czarnej. kon jest fajny bardzo, ty fatalna dosiadowo: brak oparcia w strzemieniu, dziuganie lydka, przedziwne rzeczy z nadgarstkiem. szkoda tego konia na czarna. to bardzo fajny kon.
Zorilla, wyraźnie widać, że na hali mu łatwiej - ale też nie jest dobrze - za bardzo "pomaga" sobie szyją. Bym połączenie kręgosłup-miednica sprawdziła 🤔 Na krosie też widać, że lewy zad słabszy - niemal wyłamanie masz z tego powodu (7) Naprawdę szkoda własnej roboty, jeśli ból/obawa przed bólem ma konia blokować - zupełnie pragmatycznie rzecz ujmując.
akaamaa, połączenie: jeździec w adidasach i skarpetkach - koń na czarnej...  😤 No nie fair i jakby - bez sensu. Wodze pomocnicze są "pomocnicze". Z nazwy. I z przeznaczenia. A nie jako "coś" co ma zastąpić zwykłe działanie pomocy, którymi jeździec w skarpetkach (i ze starannie odstawionymi łydkami) nie dysponuje.
Dzięki. Może rzeczywiście za bardzo skupiam się na zwalaniu wszystkiego na psyche zamiast spojrzeć na 'fizyczną' część.
Postaram się tym zająć jak najbardziej.  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
05 stycznia 2012 22:05
Zorilla,

co się wam tak telepie na zadzie? rakieta wyjechała?
cieciorka sukcesywnie wyjeżdżała z biegiem czasu  🤣, co zresztą widać z filmiku na filmik się wysuwa aż znika.  To właśnie komentują na początku 😉
Dzięki za opinie będę miała to pod uwagą.I od września razem już nie pracujemy ponieważ zmieniam stajnie z koniem prywatnym .  Kon został sprzedany i chodzi w bryczce . Po za tym koń nie chodzi cały czas na czarnej tylko od czasu do czasu. I koń był krótko w treningu ponieważ miał duże przygody życiowe .
I nie uważna se za jakoś dobrze jeżdżąca bo przez duszy okres jeździłam sama. Ale opinie innych tez są przydatne    🙂
 
Zorilla... nie jestem zadnym guru jezdzieckim, ani tym bardziej trenerem ani behawiorysta. ale na boga, przebadaj porzadnie tego konia z gory na dol, bo az sie przykro patrzy na to, jak ten kon sie rusza 🙁 nie wnikam w jego historie ani przejscia, ale wydaje mi sie, ze najpierw zawsze trzeba przeciez wykluczyc problemy czysto zdrowotne. naprawde nie czujesz nieregularnosci w ruchu jak na nim siedzisz w cwiczebnym?
galop jest masakrycznie rozsypany tez, a lotne wygladaja jakby zaraz mial sie przewrocic. i serio serio nie widze zadnego celu w wykonywaniu takich lotnych co 4 tempa czy mniej.
i nie pisze tego zlosliwie w twoim kierunku, absolutnie 🙂 po prostu az wszystko mnie boli jak patrze na zwierzaka...
faith nie robimy takich lotnych, tj kilka razy wtedy 'na próbę'. Robimy wszystko bardziej do przodu, lotne co jakiś czas pojedyncze. I już się tak nie rozsypują.
Niereguralności nie czuje na prawdę - to koń kanapa więc prawdopodobnie jakby miał 3 nogi dalej by nie było tego czuć  😉
Koń też nie jest mój więc hm.. nie ja nim rządzę? Może tak powiem.
Ale dzięki za te uwagi odnośnie ruchu. Na pewno zwrócę na to uwagę, swoją i koniowładnych 😉.
I będę zdawać relację jak coś nowego wymyślę  :kwiatek:

akaamaa ten 'bąbelek' z filmiku chodzi w bryczce? ale sportowo czy do pola i po weselach?  Szkoda bo wygląda porządnie 🙁
Chętnie poczytam co poprawic

Z tym koniem pracuję niedługo więc powoli się zgrywamy i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej🙂
nie bardzo rozumiem co robisz w galopie?  w ostatnim rozumiem zamiar polsiadu? ale w pozostalych?
jesli siedzisz - no to trzeba pocwiczyc, bo troche lewitujesz nad siodlem, w dodatku pochylona i odbijajaca sie 🙂
A mnie się podoba. Widać harmonię i porozumienie. W kłusie popracuj nad uspokojeniem rąk a ogólnie nad wyprostowaniem. Pierś do przodu, broda do góry!! I nie przekrzywiaj wiecznie głowy!! Wygląda jakbyś niebyła za bardzo skupiona na robocie. Półsiad wyżej - odrobinkę a w zakręcie ciężar do wewnątrz.
w kłusie nie kop go łydką co krok, bo w końcu konik nie będzie na łydkę reagował :P
A w galopie usiądź mocno w siodło, bo zamiast "wcierać" się prosta, pochylasz się do przodu i "skaczesz" po siodle :P
A poza tym, ładny obrazek tworzycie 🙂
Tak sobie jechałam lekkim siadem głównie, o siodło się nie obijam😉
WIem ze wyglada to dosyc niechlujnie, niestety jezdze sama i czesto zapominam o wyprostowaniu sie i patrzeniu do gory a nie w ziemie.
apAnia, Kon byl wczesniej jezdzony wiecznie w ostrogach, reakcja na lydke juz i tak jest troche lepsza, ale jedno jest pewne, zamiast piety powinnam uzywac lydki😉
barbor przy jeździe samemu szczerze polecam dużo się filmować (niestety trzeba do tego kogoś wykorzystać..) oglądać filmików szkoleniowych i dobrych czworoboków i CZYTAĆ dużo książek, artykułów, klinik on-line (na Horsporcie bardzo fajne). Niby na Ciebie nikt nie patrzy ale będziesz sama swoim trenerem, zawsze coś Ci się na jeździe przypomni. Szczerze polecam  :kwiatek:.
Zorilla, dlatego sie ucieszylam, ze w koncu mam jakies filmiki bo juz dawno nie widzialam jak to wyglada z boku😉 Spodziewalam sie ze moze byc gorzej bo wiadomo jak to jest jak nikt nie pilnuje, zapomina sie o podstawach a wtedy to wszystko sie sypie😉
Zorilla Wiem mógł być koniem do małego sportu bo był bardzo ambitnym koniem  😍 A co mi wiadomo to narzazie uczy się chodzić w bryczce. 
Hej wszystkim, na razie mała próba ognia przed wrzuceniem swojego filmu.. przyznaję się, że mam lekkiego stracha, ale w ten weekend w stajni chyba kogoś wykorzystam i coś wrzucę 😡

na razie chciałabym poddać Waszej ocenie film z wakacji - chodzi bardziej o konia niż o jeźdźca. Jest parę rzeczy, które mi się na tym filmie nie podobają i chciałabym usłyszeć opinię kogoś jeszcze - i skonfrontować to co mam w głowie z Waszą wiedzą.


Nina ledwo zdążyłam zobaczyć konia... 😁
beznadziejny filmik, ledwo co widac... kon sie broni przed wedzidlem, wiec reka bez szalu, poza tym ten zakret wykonany za pomoca pociagniecia wew wodzy  😲 nie ma co konia komentowac, jezdziec musi sie zabrac za siebie
wiem, że beznadzieja film, jedyny jaki mam. zastanawiam się po prostu nad jej wygięciem na zewnątrz w galopie i tym właśnie jak ją przy skręcie szarpie. może macie rady jak z nią pracować ? lalka broni się przed kontaktem, ucieka łbem strasznie do góry, chodzi jak jeleń. staram się więc ją dużo rozluźniać, schodzić w dół tą głową, w trakcie jazdy często stęp swobodny, żeby się wyciągnęła jak najmocniej i odpuściła.

postaram się jutro coś nakręcić i wrzucić, mam nadzieję tylko, że nie zakrzyczycie...  😡
kujka   new better life mode: on
10 lutego 2012 11:12
Nina, a takie typowo ujezdzeniowe treningi macie, czy jak trener to tylko przy skokach?
Moon   #kulistyzajebisty
10 lutego 2012 11:14
Nina, w jakim celu zatem były takie skoki, bo nie pojmuję...?
kujka
Finkę mam od listopada i skoków w ogóle nie ruszam, cały czas pracuję nad podstawami - ujeżdżeniowo. Stwierdziłam, że nie ma sensu skakać, skoro ją nawet skręcić normalnie się nie da. Poza tym cała nabuzowana, znerwicowana - bez sensu jazda!
Trenera nie mam - niestety, ale nikt nie ma czasu ostatnio do mnie zajechać, a na miejscu niekoniecznie są ludzie z wiedzą pod ręką.

Moon
Film nagrany był w wakacje, na Fince jej poprzedni właściciel. Wtedy tylko na niej jeździłam - jak on nie mógł. Film nagrał pewnie.. hm no nie wiem, żeby zarchiwizować możliwości skokowe swojego konia. Ja nawet przy tym nie byłam, więc nie odpowiem.
A chciałam skorzystać z tego filmu, żeby choć trochę pokazać Wam jak koniu chodzi. No i się upewnić, że to co mi się nie podoba w nim, to nie podoba się też Wam.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 lutego 2012 11:32
Finkę mam od listopada i skoków w ogóle nie ruszam, cały czas pracuję nad podstawami - ujeżdżeniowo. Stwierdziłam, że nie ma sensu skakać, skoro ją nawet skręcić normalnie się nie da. Poza tym cała nabuzowana, znerwicowana - bez sensu jazda!

i bardzo rozsądnie. Czyli praca na dpodstawami: równe tempo, równy, stabilny kontakt, jazda na wodzy zewn., dojeżdżanie do kontaktu, przejścia.
ElaPe aż ze mnie zeszło powietrze... 🙂 to idziemy w dobrym kierunku. Jutro nagram jazdę, to mam nadzieję, że skorygujecie moje błędy i poradzicie coś już tak na konkretnym filmie.
Moon   #kulistyzajebisty
10 lutego 2012 12:07
Aaa, Nina, to wszystko jasne, nie doczytałam, że to nie ty uskuteczniasz takie rozpaczliwe skoki na tym filmiku..  :kwiatek:
Po takim czymś (wnioskuję po AŻ tym jednym filmiku) to będziesz potrzebować duuużo cierpliwości, żeby kobył się wyciszył i zrównoważył.
akurat do niej, to cierpliwości mi nie brakuje.. 🙂 jest dla zbyt ważna 🙂
pracujemy razem od pierwszych dni grudnia, a więc dopiero 2,5 miesiąca, ale nawet najmniejszy kroczek naprzód, mały postęp strasznie mnie motywują. będzie dobrze... 🙂 musi być!
btw bo ja to strasznie w niej zakochana jestem...  😍
To ja może nieśmiało pokażę moją Armanię w kłusie z dodaniem na ścianie. Niestety chyba mam za długie strzemiona i telebocze mną w dodaniu przez co robi mi się niespokojna ręka - tak sobie to tłumaczę, ale pewnie zaraz mnie naprostujecie 😉
Jestem otwarta na krytykę i sugestie  :kwiatek:
Moim zdaniem to Twój koń dopiero zaczął iść kłusem roboczym przy tym 'dodaniu', powinnaś bardziej pozwolić mu iść. I rozluźnić się w ... miednicy? Wygląda jakby bardzo Cię wybijał.
Chociaż ofc mogę bredzić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się