Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Znalazłam. Jak by kogoś ciekawiło: klik Do znalezienia 75 zespołów. 🙂
Dzięki dziewczyny za pomoc w sprawie przychodni!
Ma ktoś może konto w http://www.panoramio.com ? Od dwóch dni nie mogę się zalogować, bo wyskakuje mi komunikat, że nieprawidłowa jest nazwa lub hasło. Zawsze podaję to samo hasło, a teraz za diabła nie mogę się zalogować. Centrum pomocy też nie pomaga, robię wszystko co mi każe i dalej nic. Nie wiecie przypadkiem co się dzieje i jak z tego wybrnąć?
Moje konto istnieje na pewno, bo sprawdziłam, że zdjęcia są, otwierają się i podpisane są moim nickiem.
cieciorka   kocioł bałkański
05 stycznia 2012 21:02
Jak byście napisali: "na krytej ujeżdżalni" czy "w krytej ujeżdżalni"?

Zależy, czy coś jest na hali, czy w. Rety, jak mną telepie, jak słyszę, że ktoś pracuje na ochronie, na sklepie, na stajni.
Na ujeżdżalni, bo jest to jakby ziemia. Jest na placu, nie w placu. Nie zgadzam się ze strzeszynopitkiem, możemy trenować w hali. Jeżeli mówimy generalnie o miejscach, nie używamy "na", poza przypadkami, kiedy mówimy "na", niezależnie od tego, czy generalizujemy, czy też nie i poza sytuacjami kiedy coś rzeczywiście znajduje się na, np na pałacu-> stoi na dachu.
Tak, potocznie przyjęło się mówić inaczej, ale nie jest to prawidłowe. I brzmi wsiowo.

[quote author=Dzionka link=topic=20.msg1247497#msg1247497 date=1325671273]
Co robimy po zmianie miejsca zamieszkania jeśli chcemy chodzić do lekarza w ramach ubezpieczenia? Trzeba się zapisać do przychodni w rejonie czy dowolnej? Co trzeba ze sobą mieć (jeśli pracuję się na umowę o pracę) żeby nas zarejestrowali?

Możesz zapisać się do jakiej przychodni sobie chcesz. Musisz wypisać się z dotychczasowej, zabrać swoje papiery i złożyć w wybranej przez siebie przychodni.
[/quote]
Ja również nie wypisałam się ani nie zabierałam papierów a w ubiegłym roku robiłam to dwa lub trzy razy.
Teledysk w którym laska jedzie samochodem jako kierowca i wyrzuca z samochodu swojego kolesia/pasażera.
Help!

<edit> Już mi się przypomniało. Sleigh bells
cieciorka, Miodek tłumaczył inaczej. Że są przestrzenie (duże) gdzie użycie "na" jest ok, jak "na rynku" (z greckiej tradycji). Na auli, na sali gimnastycznej, na hali - nie szkodzi, że dach.
cieciorka   kocioł bałkański
05 stycznia 2012 23:12
wobec tego się myliłam, Miodek ma rację
Czy puby, kluby itp są dzisiaj otwarte? :|

edit.

już wiem 🙂
Nawet gdyby Miodek twierdził inaczej, to też bym optowała za "na krytej ujeżdżalni" - bo stereotypowa ( 😉 ) bazowa, pierwotna ujeżdżalnia, jaka przychodzi na myśl, nie jest kryta, a dach to późniejszy wymysł.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 stycznia 2012 18:11
jakiś czas temu ściągnęłam jakiś tam odtwarzacz, który zainstalował mi coś w przeglądarce, odtwarzacz usunęłam, dodatkowy pasek w mozilli też, ale dalej wyświetla mi się babylon search( klik). jak usunąć to badziewie?  :kwiatek:
Czy mamy tu specjalistę od przypisów? 👀

a więc, jeśli w pierwszym przypisie cytujemy dany pogląd, myśl, zdanie z drugiej ręki (powołując się np. na przypis, który znaleźliśmy w wykorzystywanej przez nas publikacji), czyli np.

1. Relacje nuncjuszów apostolskich, t. I, wyd. E. Rykaczewski, Berlin-Poznań 1864, s.192; cyt.za:  J. Tazbir, Reformacja, kontrreformacja, tolerancja, Wrocław, 1996, s.62. (chyba dobrze, co?)

a w kolejnym przypisie chce się powołać na to samo dzieło, tj. J. Tazbir, Reformacja, kontrreformacja, tolerancja, Wrocław, 1996
to piszę już

2. Ibidem, s. jakaś tam (?)
mils   ig: milen.ju
07 stycznia 2012 12:00
Czy są takie ramki, do których można włożyć nie tylko zdjęcie, ale też jakąś grubszą rzecz, jak np. opakowanie od płyty? Gdzie można takie dostać?
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 stycznia 2012 18:45
Jak ściągnąć muzyke z youtuba?
Calore, jeśli film jest na YT to polecam tę stronę: http://www.youtube-mp3.org/pl

pytałam chyba dwie strony temu (odpowiedź dotyczy muzyki)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 stycznia 2012 18:50
ba, to pytanie chyba już tysiąc razy padło.
oo, to możliwe, ale cofnąć się te kilka stron to można, jeśli odpowiedź była na 200. stronie to się nie dziwię, no ale tak...
Jeszcze jest listentoyoutube.com
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 stycznia 2012 19:38
Na pewno "na auli", bo ani w szkole, ani na studiach NIGDY  nie słyszałam od mojego nauczyciela polskiego, ani od wykładowców "na auli", zawsze "w auli", bo w pomieszczeniu. Może być na koncercie, na festiwalu, ale w hali.
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 stycznia 2012 23:46
Przepraszam ,ale nie wpadłam na to,że było to podawane kilka stron temu. Nie czytam tego wątku strona po stronie 🙂
Czy jest już gdzieś zamieszczony kalendarz imprez ZZJ?
dla czego forum mi sie tnie... nie moge odpisac na wiadomosci ani wejsc w "konie" .....
tylko ten watek działa 🙁
a w dzień nei działało nic - to wina moja czy forum?
horse_art, facebooka nie masz i do grupy re-voltowej nie należysz, prawda? widać 😉
horse_art, facebooka nie masz i do grupy re-voltowej nie należysz, prawda? widać 😉

rewir może cię zaskoczę ale nie wszyscy posiadają fb. Bez tego naprawdę da się żyć. Nie możesz odpisać po prostu co się dzieje?
xxagaxx, http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/6c994fe9383727482f6f6eea46b2bfa2.jpg?1307703657 -.-

mogę, ewentualnie mogę. Z tego co pisała Quanta, która wyjechała i ma utrudniony dostęp do netu, serwer jest przeciążony i jutro forum będzie przenoszone na nowy. W związku z tym, w tym tygodniu były takie problemy. Wszystko ma się unormować niebawem.
dziękujemy bardzo  :kwiatek:
Czy mamy na r-v dentystę?  :kwiatek:
Wydaje mi się, że CuLuLa jest stomatologiem.
Czy mamy tu specjalistę od przypisów? 👀

a więc, jeśli w pierwszym przypisie cytujemy dany pogląd, myśl, zdanie z drugiej ręki (powołując się np. na przypis, który znaleźliśmy w wykorzystywanej przez nas publikacji), czyli np.

1. Relacje nuncjuszów apostolskich, t. I, wyd. E. Rykaczewski, Berlin-Poznań 1864, s.192; cyt.za:  J. Tazbir, Reformacja, kontrreformacja, tolerancja, Wrocław, 1996, s.62. (chyba dobrze, co?)

a w kolejnym przypisie chce się powołać na to samo dzieło, tj. J. Tazbir, Reformacja, kontrreformacja, tolerancja, Wrocław, 1996
to piszę już

2. Ibidem, s. jakaś tam (?)

Tak, ale jeśli kolejne przypisy dotycza tego samego źródła.  Jeśli pomiędzy przypisami odnoszącymi się do tego samego dzieła znajdzie się jakieś inne źródło, to możesz użyc formy" Op. cit. + nr przypisu " ( dzieło cytowane w przypisie nr X).
Prościej na przykładzie:
1. Relacje nuncjuszów apostolskich, t. I, wyd. E. Rykaczewski, Berlin-Poznań 1864, s.192; c..........
2. Zaświadczenie z Izby Wytrzeźwień z dn 01.01.2012 r.
3. Op. cit. 1 str.222
fin wiem, dziękuję. Pisałam już do niej pw, ale rzadko się loguje. Myślałam, że może jest ktoś jeszcze.
Czy po zwykłej morfologii krwi można wiedzieć czy ktoś jest w ciąży?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się