strzyżenie / golenie koni

no mam nadzieję, bo jak to zepsuję to zostanie mi tylko serduszko - oklepane niestety...
Grunt, to sie nie spieszyc. Powoli, powoli i precyzyjnie.
dlatego na pierwszy raz robię tylko wzorek 😀
na szczęście dużo tam do wycinania nie mam :P
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
20 grudnia 2008 18:55
No właśnie... podsuńcie pomysł na jakis fajny wzorek... :P
Ja kiedyś taką strzałę- piorun na udzie koniowi zostawiłam, fajnie to wyglądało, szachownicę też zostawiłam- na ciemnym kasztanie więc był ładny kontrast. Nie robiłam szablonu, tylko na oko, ale było ok, w sumie nasze konie były golone dwa razy w zimie.

A marzy mi się kiedyś ogolić konia w... ZEBRĘ!  🤔wirek:  😜  😁

I kiedyś to zrealizuję choć bym trzy dni musiała golić  :emota2006092:
muszę pochwalić HEINIGER'a, wczoraj robiłam test i jest rewelacyjna  🙂
Ja goliłam Heinigerem już wcześniej, ale nie moim, a "mojej" zawodniczki.

Dzisiaj ogoliłam Cyrona już swoją własną maszynką i też jestem bardzo z niej zadowolona 😀
Nie nagrzewa się, nie zostawia ząbków, jest w miarę cicha. Tylkomogłaby być ciut lżejsza, ale sama wybrałam ten model więc nie ma co narzekać 😉

Wcześniej zdarzało mi się golić maszynką Liscop i goliła tragicznie. Poza tym strasznie się nagrzewały ostrza mimo częstego oliwienia i musiałam nawet po 3-4 razy robić dłuższe przerwy na wystudzenie noży.

My golimy konie co 1,5-2 miesiące
Zuziasta koniczynka, palma, łapka - to były moje pierwotne koncepcje  🙂
kujka   new better life mode: on
20 grudnia 2008 22:59
edit
mojej już kolejny raz odrastają jedynie długie, pojedyncze sztywne włoski. Podszerstek jaki ogolony był taki jest. A koń wychodzi na padok normalnie, nawet jak lekki mróz to kilka godzin łazi. Ale stajnia ciepła, dera ciepła, więc myślę, że spokojnie do wiosny wytrzymamy.
asior   -nothing but eventing-
21 grudnia 2008 01:39
Laguna, tak z ciekawosci, czemu golicie co 2 miesiace? Wszystkie wasze konie tak szybko odrastaja?
moj jeden tez juz do drugiego golenia sie kwalifikuje. ale w za cienkiej derce troche chyba stal i zarosl. drugi caly czas lysy i mam nadzieje ze nei bede musiala go drugi raz golic bo moj zasob przeklenstw sie przy nim konczy:P

edit. i apropo maszynek to tez gole tym HEINIGER'em DELTA. po zeszlym roku byla na ostrzeniu,a teraz ogolilam nia 3 konie
Asior- rozkaz zwierzchnika 😉 Jam luzak więc jestem od wykonywania rozkazów  👀. Ale fakt jest, że te konie są padokowane po kilka godz dziennie niezależnie od pogody i dość szybko zarastają. Tym bardziej, że stajnia wysoka o dużej kubaturze i w związku z tym do ciepłych nie należy.

EDIT:
Cyron przed goleniem


Po
Ja dzisiaj zaszalałam i wygoliłam mojej kobyle na zadzie psią łapkę wielkości pięści, maszynką z Auchan za 11zł  😁
Ale muszę przyznac że jestem  z siebie dumna, bo zdolności manualnych to nie mam żadnych 😁
Ja chcialam wygolic cos fajnego mojemu zwierzowi na zadku, ale....... nawet nie probuje, bo skonczy sie tak, ze bede musiala caly zad wygolic zeby kon jak pajac nie wygladal. Nie ma to jak totalny brak zdolnosci manualnych.
Klami  zdolności manualne się nie liczą   😁
Blondyna, gartuluje dziela. Ja sie jednak nie podejmuje..... chyba, ze znajde "dobra duszyczke", ktora wytnie cos mojemu kopytnemu.
kpik   kpik bo kpi?
25 grudnia 2008 08:52
nie żeby się czepiać czy cokolwiek, wiem ze polecenie zwierzchnika- ot takie pytanie:
skoro konie zarastają szybko to znaczy ze jest im zimno chyba na tych wybiegach niezależnie od pogody i w tej stajni chłodnej? to czy dla nich dobre jest tak częste golenie? organizm znowu bedzie czuł ze jest za zimno.
Hmmm..... jak sie nie myle to zarasta, bo organizm tego potrzebuje. Znaczy sie chyba jest mu zimno. Ja mojego gole tylko raz i jest "lysy" az do wiosny kiedy zmienia siersc. Jak widze, ze zaczyna zarastac to zakladam cieplejsza derke i jest spokoj.
Czy to prawda,że koni od stycznia nie powinno się już golić,bo wtedy zaczyna wyrastać letnia sierść?
kpik   kpik bo kpi?
25 grudnia 2008 21:57
no właśnie o to mi chodzi - jeśli za zimno to jeszcze cieplej ubrać, szczególnie na wybieg skoro wychodzą niezależnie od pogody
takie golenie wbrew temu co org. koński podpowiada jak dla mnie jest troche nie fair
asior   -nothing but eventing-
25 grudnia 2008 23:06
Wiesz kpik, mojej kobyle org. podpowiada juz w polowie wrzesnia (niezaleznie, czy jest cieplo, czy nie) zeby zarastac i w ciagu tygodnia jest mamut.  😁 Ale czekam zawsze do listopada/grudnia i dopiero wtedy gole kiedy wiem, ze juz przestala zarastac.
Ja derkuje jak tylko zaczyna sie robic chlodno coby za mocno nie zarosl. A gole dopiero gdzies w grudniu.
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
25 grudnia 2008 23:17
Mi za jakieś 2 tygodnie znowu przyjdzie robić za maszynkowego potwora  😁 🙄
Ale tym razem planuję jakiś wzorek na kucykowy zad. :P
Zasadnicze pytanie- jaki? 👀
Kusi mnie łapka, albo 2, ale nie wiem co wyjdzie z moich chęci  😁.
jeszcze zalezy co rozumiecie przez "zarasta". Bo dla mojej szefowej jak siersc ma 2 mm zamiast 1 to ta juz krzyczy ze mam golic. Natomiast ja mojego ogole dopiero gdy bedzie wyraznie widac ze odrosl. Bo na moich podopiecznych czasami gdy juz mam przykazane golenie maszynka nawet nie lapie wlosa. Wiec to nie jest tak ze golimy tak czesto,bo konie tak szybko zarastaja
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
25 grudnia 2008 23:56
Podrzucilaby mi jakaś dobra dusza zdjęcia wygolonych łapek (oprucz tych w wątku)?  👀 🙇
Zuziasta to ja się pochwalę swoją łapką 😀 (przez którą popadłam w samozachwyt 😁 )





zdjęcia słabe, bo nawiedziłam konia w nocy, żeby się pochwalic zdjęciami pewnej osobie 🤣
Ja mojego rumaka strzyże zawsze zimą ,ponieważ trenujemy na hali i strasznie się by pocil w takiej siersci .
http://www.photoblog.pl/stirrups/29008362#comtop

Niesamowicie mi się podoba 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 grudnia 2008 19:59
Hm, ciekawa koncepcja  🤔 Tym ciekawsza że koń bez derki na padoku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się