Ogłowia

mybay, wiesz co? To jest pierwsze ogłowie w tym wątku, które naprawdę mi się podoba  😜
ChingisChan   Always a step ahead! :)
09 stycznia 2012 17:25
Czy ktoś ma zdjęcia ogłowia Horka 180105? Jakie skóry ma ta firma?
Tutaj mam link: klik
cieciorka   kocioł bałkański
09 stycznia 2012 18:56
mybay, bardzo ładne, ale w pierwszej chwili pomyślałam, że to artemis 🙂
mybay bardzo ładne ogłowie, takie w moim typie 😍
mybay dostałam szału  😜
mybay
Jak z jakością i rozmiarówką  🏇 W zasadzie miałam kupować ogłowie, a to jest śliczne i w dodatku tanie. Gdzie jest haczyk  👀 ?
Mam z Solibela ogłowie Glamour, czyli model bardzo podobny do Comforta, różni się lakierowanym nachrapnikiem i nieco wyższą ceną. Skóra jest ok - bez szału, zdecydowanie daleko jej do Szokmulego, Passiera czy Ursusa, ale też nic, co by się mogło rozpadać w rękach. Użytkuję pół roku i bardzo przyzwoicie daje radę jako ogłowie codziennego użytku. Nawet lakier na nachrapniku i naczółku się cały czas trzyma 🙂
Aha - dla mnie ogłowia Busse / Solibel mają super plusa za cieniutkie i subtelne boczne paski, nie jest łatwo takie ogłowie znaleźć, a już szczególnie z grubszym nachrapnikiem i ładnym naczółkiem.
Prawie się zgadzam z quantanamera ale paski boczne to cienkie nie są🙁 Też mam glamour i bardzo sobie chwalę 🙂
Niestety na nachrapniku troszkę się starł lakier ale to przez to że koń się wycierał  🤬
quanta
Dzięki  :kwiatek:
Poszukuję czegoś niedrogiego, ale przyjemnego dla oka do codziennego ciurania, bo hkm wywołuje u mnie napady szału  😁
halo no co ty? na ponad 300 stron wątku? o kurczę, to znaczy chyba, że mam +100 do lansu  😎
armara rozmiarówka jest taka, że ja musiałam wymieniać z coba na fulla, a mój koń ma podobno drobną głowę. Wyszło na to, że cob jest dla takich trochę poniakowatych koni, coś koło 140-150 w kłębie i drobnych.
Full ma za to dużą regulację. Jeśli chodzi o jakość skóry, to w porównaniu do ceny jest zdecydowanie dobra (za tą samą cenę masz te HKMy, które są powszechnie obrzucane błotem). Polecam wrzucić najpierw do oleju, a potem regularnie smarować, u mnie wszystko jest elastyczne, nie popękało, nie poprzecierało się - a wcale się nie obchodzę z tym ogłowiem delikatnie 😁 Ma bardzo fajnie, mięciutko podszyty nachrapnik i nagłówek.
In general, zdecydowanie polecam, jeśli ci się podoba a chcesz kupić nowe ogłowie - brać i się nie zastanawiać  🏇
mybay
Dziekuję, zwłaszcza że wspomniałaś o rozmairówce. Dobrze wiedzieć  🏇
mybay, śliczne! 🙂
mybay, poważnie - właśnie z tych powodów, które precyzyjnie wymieniła quanta: subtelne paski, szeroki nachrapnik, ładny naczółek, na oko niezła skóra + że podszywane.
Też dzięki za info o rozmiarówce  :kwiatek: (bo też chyba kupując musiałabym wymieniać 😉)
ChingisChan   Always a step ahead! :)
10 stycznia 2012 16:51
Czy ktoś mi poleci jakieś ładne, czekoladowe ogłowie (najchętniej z opadającym, połyskującym naczółkiem) na tą głowę? :kwiatek:


Mam ograniczenie ok 300zł.
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
10 stycznia 2012 17:43
maybay!!!!Bardzo mi się spodobało i nie miałam w planach kupowania ogłowia ale cóż,zakochałam się i kupię.Myślę że dla niedużej,szlachetnej klaczy będzie bardzo OK.Dziękuję za informację o rozmiarówce :kwiatek:
klapcio89   Walczący z cieniem...
10 stycznia 2012 20:15
Troche taki  🚫 ale mam takie pytanko (NIE WIEM W JAKIM TEMACIE JE ZADAĆ)
Czytam, przeglądam ogłoszenia o sprzedaży ogłowi i spotkałam się z opisem " Skóra mięciutka, moczona w PARAFINIE "
Jak zrobić taki zabieg dla ogłowia??
Mam jedno fajne ogłowie ale skóra jest sztywna, taka nie fajna, może po takim zabiegu jej się "polepszy"
Z góry dziękuję za info 🙂  :kwiatek:
Kupic olej parafinowy, lekko go podgrzać i zanuzyc w nim części ogłowia (wcześniej umyte 😉 ) albo porządnie nanieść na skórę tyle ile wpije i jeszcze trochę 😉
co zostanie to przetrzeć albo położyć na gazety i poczekać aż samo okapie. Ot cały zabieg.
Nie lepiej i łatwiej kupić porządne ogłowie?  😉

Nie wierze w te cuda z moczeniem w oleju itp
Ja mojego hooksa wymoczyłam w oleju (taki z biedry, najtańszym) i bardzo fajnie ściemniało i zmiękło 😀 Ogłowie żyje sobie drugi rok i nic się z nim nie dzieje.
Lepiej i łatwiej ale nie każdego stać na wywalenie 400-500zł na ogłowie i nie każdy ma na to ochotę skoro ma ogłowie które można odratować  🙄

Sama bym tego spróbowała bo mam kilka ogłowi, które są na tyle zniszczone, że nie opłaca mi się ich sprzedawać a wywalić mi szkoda. Do ciurania na torze albo oddania szkółce mogą być po takim zabiegu ok 😉
Nie trzeba wydac 400zł  😉

Zniszczone to znaczy? Tyle lat ciurałam jedno ogłowie i nigdy nie moczyłam..

Nie wierze że moczenie z "papierowej" skóry zrobi mieciutka i gładką..
Dramka nie zrobi, ale trochę pomaga. Parafiny nie stosowałam ale olej tak i bardzo lubię. W ogole nie storuje już żadnych smarów tylko olejuje sprzęt.
Ja jak juz smaruje to veredusa
Dramka zniszczone czyli mega twarde, leżące dobrych parę lat na kupie w siodlarni w której jest tak mokro, że aż kapie z sufitów. W sumie to chyba sobie jednak dam spokój bo szkoda czasu na taki syf.

Ja też moje ogłowie mam kilka lat i nic się z nim nie dzieje 😉
maybay!!!!Bardzo mi się spodobało i nie miałam w planach kupowania ogłowia ale cóż,zakochałam się i kupię.Myślę że dla niedużej,szlachetnej klaczy będzie bardzo OK.Dziękuję za informację o rozmiarówce :kwiatek:

No ja już kupiłam, co ja wyprawiam, no co ja wyprawiam  🤔wirek:
asds   Life goes on...
11 stycznia 2012 10:08
[quote author=Samba Bati link=topic=39.msg1254521#msg1254521 date=1326217435]
maybay!!!!Bardzo mi się spodobało i nie miałam w planach kupowania ogłowia ale cóż,zakochałam się i kupię.Myślę że dla niedużej,szlachetnej klaczy będzie bardzo OK.Dziękuję za informację o rozmiarówce :kwiatek:

No ja już kupiłam, co ja wyprawiam, no co ja wyprawiam  🤔wirek:
[/quote]


Weźcie mnie nie dobijajcie bo i mnie kusi strasznie to ogłowie....... 🤬
A jak tam z ogłowiami Kieffer? Trzymają jakość? Szukam właśnie jakiegoś w rozmiarze FULL, czarne. Raczej standardowe niż wymyślne. Widział ktoś coś ciekawego?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 stycznia 2012 13:26
ja miałam kieffera - ściślej to nadal mam jego szczątki - nigdy więcej ogłowia tej firmy. siodła z resztą też mi nie leżą 😉
klapcio89   Walczący z cieniem...
11 stycznia 2012 14:48
Dzięki dziewczyny za rady  :kwiatek:

Dramka prowadzę rekreację na swoich koniach więc nie dam ludziom ogłowia za 400 zł do ściorania
Mam fajne ogłowie ale jest sztywne, chciałam poprawić lekko jego stan żeby czasem nie popękało 🙂
[quote author=Jadźka_ link=topic=39.msg1255499#msg1255499 date=1326278646]
A jak tam z ogłowiami Kieffer? Trzymają jakość? Szukam właśnie jakiegoś w rozmiarze FULL, czarne. Raczej standardowe niż wymyślne. Widział ktoś coś ciekawego?
[/quote]
A ja mam prawie 4 lata i wygląda jak nowe 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się